Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki DRZ 400 E

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Ja sipam Motorex 10-50 Cross Power

 

Trenutno pravim temperaturni senzor ulja čisto da vidim koje su gornje temperaturne vrednosti u vožnji. 

 

Ako bude trebalo - u toku leta i veilikih vrućina možda sipam i 10-60

 

Napomena proizvođača je da je 10-60 napravljen i za nove generacije KTM-a, pa nešto razmišljam ako je to ulje napravljeno za KTM u off-road eksploataciji  - onda je to ulje za japance k'o oaza u sred pustinje  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Mislim da svi ti eksperimenti mogu samo da skode, a nista da poboljsaju. Sipas sta fabrika kaze i uzivas. Ja godinama sipam ipone polusintetiku 10w-40 i nikakav problem. Skoro skidao glavu da proverim zazor ventila, u toleranciji su jos uvek, posle skoro 30k km, bregovi na bregastoj kao novi, bez ikakvih tragova trosenja. To mi potvrdjuje da je moj izbor ulja ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Zimus sam menjao karike jer prošle godine pomalkice duvkao plavo na davanje gasa.

Između ostalog i zapekle, morao sam da ih čupam i lomim. Uljna istrošena dibidus. Ipone 15w50. Sa menjačem, bregastom i ventilima nikakvih problema.

 

Zato sad probam drugo ulje. A i nadam se da će sa Motorex-om preći dosta više od 2500km pre nego se razbije da mora da se menja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Videću kako se bude ponašalo ovo ulje i ako ne budem osetio značajnu razliku, vratiću se na Ipone.

Uz to, sveže je složen pa je red da ga častim malborom i viskijem :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

Jel mjenjao ko skoro svjecicu? Mislim da sam probao 16mm dugacku gedoru i fino mi legne na slobodnu svjecicu ali unutar motora nikako da "uhvati" (okrece se bez otpora).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Mora original kljuc za svecicu ili da se napravi od tanjeg cevastog kljuca (cevasti kljuc se skrati da bi mogao da upadne u glavu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Dobra stvar kod DRZ-a je što osim kao igračka za šumu do koje dodje na prikolici, može da služi i kao vrlo korisno prevozno sredstvo za prvomajski uranak Tri dana smo suvozačica i ja skroz opušteno i prijatno krstarili šumama bez ikakvih problema i opterećenja za motor.bf20a2fe0b6540658911be3c3858a1f1.jpgcf92d0e8125aa431c5779ffcf378e016.jpg989d0f8c2b760eb2b4d0f161a26a8323.jpg

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

DRZ 400 E: Temperature up-date  :)

 

Do sada u vožnji temperatura odvoda (cep na ramu koji služi za zamenu ulja) nije nikad prelazila 54-55 celzijusa.

Ovo pričam o vožnji po makadamu nekih 45min pri 70-90km/h na nekih 6000-7000 rpm.

 

U mirovanju od par minuta dođe na nekih 60 C, ali čim krenem, pa i vrlo lagano (20-30km/h) temperatura brzo opada i dolazi na vrednost od 50-ak celzijusa.

 

Ambijentalna temperatura pri merenju je prijatnih 25 C (bez ventilatora) 

 

Trenutno je ovako ali ću senzor temperature izmestiti na izlaznom vodu ulja iz motora gde je temperaturna vrednost sigurno veća. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
19 hours ago, markulja said:

@baltrekk : Od kada si ti presao na DRZ? Nisi valjda izdao yamahu? :D

 

Nisam  :)

 

Oba su tu. Imam DRZ godinu i nešto - možda dve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Bogami, otkad sam ga kupio, nismo stali sa vožnjama. Što na boku, što na točkovima. :P U početku su to bili šumski putevi, neretko makadam do prvih odvaljenih krampona, onda sam opleo po asfaltu, čisto da vidim kako podnosti i to, vozikao sam se i autoputem, pravio po 300+km na dan dok sam imao manji lančanik pozadi i sve je prošlo super. Onda sam zamenio gumu, stavio lančanik za deset zuba veći i prešao malo u teže terene. Šuma, potoci, tamo gde sam mogao i tamo gde nisam mogao, vratio se par puta bez motora kući, pa onda sneg, led, cele zime nisam sišao od motora, vozikao se uz CanAm-ove, Polarise, motorne sanke, druge terence... :sampion: Pa onda par drugara kupilo te ka te emove, pa i sa njima i tamo gde su mogli, gde nisu mogli... Jedan dan vozim po 30ak kilometara za 12 sati po šumama, dođem kući, operem pa sutra sa devojkom u grad na kafu... :ljubav: Još nikakav mehanički zastoj nisam imao. 
Još malo pa dolazi vreme za promenu ulja, tu ću i ventile da naštelujem, da proverim stanje celog kvačila, mada radi super... Na hladnjak sam stavio čep sa skalom za merenje temperature, ovih dana montiram ventilator, najpre sa prekidačem da ručno palim tamo gde treba, čisto da vidim kako to funkcioniše, a onda ću posle da ugradim i račvu na crevu sa termoprekidačem, da pali sam kad zatreba. 
DR-Z je zaista svemoguć motor, zlatna sredina svega što se tiče svih malih endura. Kod mene je opravdao očekivanja, a bila su velika. Veliki plus od mene za Japan :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
On 9.5.2018. at 7:11, baltrekk je napisao:

DRZ 400 E: Temperature up-date  :)

 

Do sada u vožnji temperatura odvoda (cep na ramu koji služi za zamenu ulja) nije nikad prelazila 54-55 celzijusa.

Ovo pričam o vožnji po makadamu nekih 45min pri 70-90km/h na nekih 6000-7000 rpm.

 

U mirovanju od par minuta dođe na nekih 60 C, ali čim krenem, pa i vrlo lagano (20-30km/h) temperatura brzo opada i dolazi na vrednost od 50-ak celzijusa.

 

Ambijentalna temperatura pri merenju je prijatnih 25 C (bez ventilatora) 

 

Trenutno je ovako ali ću senzor temperature izmestiti na izlaznom vodu ulja iz motora gde je temperaturna vrednost sigurno veća. 

 

Ne znam sto ti je bitna temp ulja na vodeno hladjenom motoru, njemu ulje ne moze da se pregreje nikad. Bolje da si stavio merenje temp. vode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
On 5/12/2018 at 7:50 AM, aca-pn said:

Ne znam sto ti je bitna temp ulja na vodeno hladjenom motoru, njemu ulje ne moze da se pregreje nikad. Bolje da si stavio merenje temp. vode.

To mi je bilo nekako najbrže da montiram jer sam imao takav merač tj šraf za ulje.

 

A i kada sam već stavio rekoh da vidim kako se kreće temperatura ulja.

 

@Nidža016 gde si pazario ovakav čep? Daj da i ja poručim jedan  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Ja sam uzeo 1.3, sasvim dovoljno za bilo koji enduro, mada DRZ ima čantru za rashladnu tečnost koju vakuum posle vrati nazad u hladnjak, nema kapanja po šumi...

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja