Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki DRZ 400 E

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

cini mi se da se pojavio skorije neki na oglasima, eventualno da je bio 400 S. Ako nisi bas zagrisao da bude E varijanta pogledaj i S-ove mrvu su slabiji i sa nekim modovima moze da se izvuce ista snaga kao kod E-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Ne bih mnogo da smaram slikama ali evo malo par zanimljivih sa početka sezone.

57a82286bbb65b8b3230f45b6a60f2b3.jpg69a4682a80691900675a9635634f884f.jpg7a6598e0125762194aba3ef1f6be6d2e.jpg69acfb56e69c71c5b3876f8daa29122d.jpgff5fe13eeb92cb65e402d35e4db985a6.jpg

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 5/17/2017 at 6:44 PM, Nidža016 said:

Daleko od toga da ga podcenjujem, on mi je bio prvi na listi želja i još uvek mi je na toj listi. Ali uzmimo u obzir neke proste i logične stvari. Rodio sam se na planini, na planini i živim, znam sve staze i bogaze po šumi i prolazio sam ih sa raznim motorima, uglavnom tuđim, jer nisam neko ko pred svaku sezonu može da priušti sebi motor. Bilo je tu i ful kroseva, dvotaknih, četvorotaktnih, od 80, pa do 450 i 500 kubika. Bilo je i teškaša i raznih laganih igračaka. Ceo svoj život od nekih 5 godina kada sam dobio na poklon Yamahu PW, posvetio sam vožnji kroseva kroz planinske šume. U poslednjih nekoliko godina sam vozio motor koji sam morao jer nisam imao finansijsku podršku za jači motor, zbog svoje lude glave. I pored ''iskustva'' koje imam u šumi, smatram sebe amaterom, nikada neću sebe videti na Hard Enduro takmičenjima, jer nemam keša za to zadovoljstvo, nemam ni za prijavu i gorivo, a kamo li da spremim motor za trku i sredim ga posle trke. Koliko nas takvih ima u Srbiji, mnooooogo i koliko ćemo mi kao takvi dostići i tu nižu klasu u kojoj je DRZ, a kamo li tu višu u kojoj je EXC? Koliko ljudi će iz DRZ-a izvući maksimum? Ja ne poznajem takvog... Upijamo sve što nam se servira u nekim kvazi tekstovima, časopisima, magazinima, balavimo za zapadom i njihovim inžinjerskim bravurama, a logiku smo ostavili po strani. Imam u ekipi dečka koji razbija stvari sa svojim DT-om, koga je platio celih 450 evra i garantujem da će bolje odvoziti od većine narandžastih, bilo kakav teren. Meni i može neko da dokaže da je EXC bolji od njegove detejke, ali njemu teško, pogotovu kada bude lišćem zatrpao bilo koga ko mu se nađe na putu... Ali sad nisi hard enduro vozač, ako ne nosiš Airoh kacigu, 100% naočare, Gaerne čizme, Alpinestar komplet i ne jašeš EXC300, po mogućstvu sa svom mogućom fabričkom i aftermarket opremom. Najveći razlog zbog kojeg sam se odlučio za japanca je i savet čoveka koji je za svoj vek sahranio preko 20 narandžastih u svim oblicima i isto toliko Japanaca i drugih Evropljana koji proizvode kros motore. On sada vozi RMZ450 i ne bi ga ni za šta menjao, takođe, njemu niko ne može da dokaže da je Evropa bolja. 

Neka mi ne zameri neko, imam i ja dosta od ovoga u opremi i voleo bih svakako da posedujem pomenuti motor i smatram ga igračkom stvorenom za Hard Enduro, ali ne sviđa mi se što se sa popularizacijom Enduro sporta i Hard Enduro takmičenja u Srbiji, pojavilo pregršt ''profesionalaca'' koji sebe smatraju Grahamom Jarvisom. Probao sam sve i svašta od motora i zaista i nemoj kolega da mi zameriš, ne naiđoh na taj jaz između klasa, kada su u ovom slučaju u pitanju KTM EXC 400-450 i DRZ400E. Već oba smatram izvanrednim za ono, za šta su stvoreni. U ekipi imam nekoliko EXC-ova, pa i popularnih cvaja od 250 i 300 kubika. Već nekoliko vožnji nigde nisam zaostao, a vreme će pokazati koji je bolji, u kojim segmentima i zašto. 

Opet kažem, ovo je samo moje mišljenje, nije mi cilj da nijedan motor niti bilo kog vozača podcenjujem. Pozdrav!

Druze, svaka ti cast za ovaj post. Slazem se sa tobom u potpunosti, samo sto ti to uspevas da provuces kroz tastaturu nesto finije nego sto bih ja to uradio. I nisi putnik, pravi bajker i vidjen ako ne teras BMW r1200gs, i ako u opremi nemas barem 3-5000e, i ako ti motor ne odrzava taj i taj majstor, i ako ne placas delove i potrosni materijal najskuplje sto je moguce, i ako...

I, ponovo se vracam na onu tvoju konstataciju:

" Koliko nas takvih ima u Srbiji, mnooooogo i koliko ćemo mi kao takvi dostići i tu nižu klasu u kojoj je DRZ, a kamo li tu višu u kojoj je EXC? Koliko ljudi će iz DRZ-a izvući maksimum? Ja ne poznajem takvog... Upijamo sve što nam se servira u nekim kvazi tekstovima, časopisima, magazinima, balavimo za zapadom i njihovim inžinjerskim bravurama, a logiku smo ostavili po strani. "

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 7/18/2017 at 3:30 PM, Nidža016 said:

Ova Michelin Starcross je užasno loša za to, za šta sam je ja koristio. Performanse su počele da se gube već posle 3-4 teže vožnje, tako da mi je dugotrajnost na prvom mestu. Ja sam planirao da uzmem Dunlop Geomax, koja je izvikana dosta po forumima i među vozačima, međutim, drugar je kupio i stradala mu je od kamena već posle treće vožnje, tako da sam i ja odustao i odlučio da se vratim na stari dobri Mitas. Do sada sam uvek vozio sa gumama koje imaju manje više standardni raspored krampona kao na svakoj MX gumi, ovo je nešto malo drugačije, pa zato i pitam za mišljenje. 

Da li uzeti fabričke dimenzije, ili šire, uže?

Zadnja Mitas c04, a prednja Mitas c05. Meni je ovo bila dobitna kombinacija. U pitanju je bio KTM sc 400.

 

IMG_1653.JPG

Mitas 2.jpg

DSC00363 modified.jpg

Mitas 1.jpg

DSC00320 modified.jpg

IMG_0045.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Drago mi je kolega što delimo isto mišljenje, zaista! Za razliku od vikend vozača, meni je trebao motor za svaki dan. Takođe, nisam hteo da najviše kilometara sa tim motorom prođem dok je na prikolici. Od kada sam ga kupio, nisam ništa čačkao oko mehanike, a trošim ga svaki dan. Evo nešto od danas... 07785e23b9eecce3fb1af8e8e5351914.jpge4f231ac72423538ba4da6649b3767ff.jpgad254efbb4b7a6139da272e8a1538d94.jpg0db348fa32e022f9ab3cff1125690254.jpg

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
On 2/23/2018 at 9:39 PM, SHOKLA said:

Zadnja Mitas c04, a prednja Mitas c05. Meni je ovo bila dobitna kombinacija. U pitanju je bio KTM sc 400.

 

IMG_1653.JPG

 

 

 

 

 

Kada si nabavljao i gde C05, jer ih nema u prodaji (i proizvodnji) celu prošlu godinu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

C04 uspesno zamenjuje c02, po meni je cak i bolja, a duze traje. Meni je velika steta sto ne proizvode vise c05, ja sam nekako uspeo da nabavim medju poslednjim primercima i uopste nemam ideju koja bi guma mogla adekvatno da zameni c05 kad je potrosim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Aco, nisam skontao najbolje - da li je po tvom mišljenju bolja C02 ili C04? Ja se oblizujem na C02, ali još nisam prelomio :( ... Kada bi Michelin T63 imala samo još 5mm više krampone, nikada ne bih razmišljao o drugoj gumi za zadnji točak za moj motor, tip vožnje i težinu terena koje vozim... Ovako, voleo bih da imam malo bolji grip i kontrolu pozadi u blatu, da mogu recimo da se bez prevelike drame iščupam iz blatnjavog/glinastog kolotraga, da se izvučem uz blatnjavu uzbrdicu i slično... Zato i gledam C02...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja sam nešto skeptičan na C02 jer mi je lagan motor a vozim dosta asvalta i puno obaram. Ali da ne idemo mnogo u off(topic) :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 6 sati, icatenej je napisao:

Aco, nisam skontao najbolje - da li je po tvom mišljenju bolja C02 ili C04? Ja se oblizujem na C02, ali još nisam prelomio :( ... Kada bi Michelin T63 imala samo još 5mm više krampone, nikada ne bih razmišljao o drugoj gumi za zadnji točak za moj motor, tip vožnje i težinu terena koje vozim... Ovako, voleo bih da imam malo bolji grip i kontrolu pozadi u blatu, da mogu recimo da se bez prevelike drame iščupam iz blatnjavog/glinastog kolotraga, da se izvučem uz blatnjavu uzbrdicu i slično... Zato i gledam C02...

Ja trosim vec 3. gumu C02, od kad sam je probao prvi put odusevila me i nemam nameru da menjam nesto sto valja. Za blato fenomenalna, cak i polupotrosena, za asfalt isto dobra, obara se bez problema, jedino sto je mnogo bucna kad se malo potrosi. I najbolje sto traje duze od t63 recimo, a po 3x duze od drugih kros guma. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
12 hours ago, icatenej said:

Aco, nisam skontao najbolje - da li je po tvom mišljenju bolja C02 ili C04? Ja se oblizujem na C02, ali još nisam prelomio :( ... Kada bi Michelin T63 imala samo još 5mm više krampone, nikada ne bih razmišljao o drugoj gumi za zadnji točak za moj motor, tip vožnje i težinu terena koje vozim... Ovako, voleo bih da imam malo bolji grip i kontrolu pozadi u blatu, da mogu recimo da se bez prevelike drame iščupam iz blatnjavog/glinastog kolotraga, da se izvučem uz blatnjavu uzbrdicu i slično... Zato i gledam C02...

C04 je nesto civilizovanija guma od C02. Kramponi su bolje rasporedjeni, mislim na ovaj spoljni red, tako da imaju bolje bocno drzanje. Bolja je za svakodnevnu upotrebu, mada je daleko od toga da je za to namenjena.

Sa druge strane, C02 je sposobnija za ekstremni mekan teren, posebno za duboko blato i za rastresit teren kao pesak, sneg ili meko oranje... I, C04 ima nesto meksu smesu od C02, mada je i dalje izuzetno trajna.

Asfalt ne voli, a sa vlaznim asfaltom je tek u zavadi. Dok je nova, zbog visine krampona ume da zvace na nekim brzinama preko 80-90 km/h. Asfalt je satire poprilicno. I bolje drzi na tvrdom terenu od C02 zbog mekse smese.

Ja sam ih pumpao 1,2 - 1,4 prednju i 1,6 - 1,8 bara zadnju.

Ukoliko nekoga jos nesto zanima, a propustio sam da navedem, pitajte, odgovoricu. A sve navedeno sam napisao iz licnog iskustva.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Vidiš, ja sam recimo sa C04 imao potpuno drugačije iskustvo na asvaltu. Po suvom sam obarao do fuzastera i vrlo oštro krivinario. Po mokrom, nit gasa nit kočnice nit obarao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

AC10 ? :D

 

Osetno su bolje na bilo kakvoj mokroj podlozi od Mitasa C05/C04. Na suvom asvaltu se brže pregrevaju i brže troše.

Generalno, po kiši na drumu nikad ni sa kakvim motorom i gumama ne zaležem i ne obaram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Ako postoji nešto što čupavim gumama ovog tipa i rasporeda krampona nikako nije namena, to je obaranje motora po asfaltu i suvom i mokrom. Danas prodjoh ledenih 20ak km po planini.

1d77a4a63098bd40ddd0bea23856823d.jpg54020861f028e96af8d092402a01da98.jpg1f63e8703405dc7fb10cc23d81f8c0a2.jpg

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Drugari, pripremam motor za sezonu, pa čačkam oko nekih sitnica koje će mi koristiti tokom vožnje u šumi a nemam ih na motoru.
 

Hteo sam da zaštitim malo auspuh, top tačnije. Video sam kod novih motorčića da kače ovako nešto.
Copyofslidersorblkyel002.jpg

Pa mi treba pomoć oko toga gde mogu da nađem kod nas i od kog materijala žuto crevo kroz koje ću provući šelnu?

Druga stvar je lifting strap. Nemam ga na DRZ-u, a mnogo puta mi je zatrebala. Takođe bih voleo da je žute boje i hteo bih da to bude tip top napravljeno. Nije ništa komplikovano i to ću sam da odradim, samo ako je neko već pravio, može da pomogne. Najviše bih da poradim na izdržljivosti, da mi potraje, ali da lepo izgleda, a ne da bude samo privezano. 
DSC00004.jpg

 

KWEHL_4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Hmm, ovo crevce nije nimalo loša fora. I mene zanima ali da bih eventualno sačuvao plastiku da je lonac ne istopi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

NIdžo, ove trake za izvlačenje su po meni neophodan deo na enduro motoru, ali da li stvarno veruješ da će ti ovo govance na kraju topa sačuvati isti od posledica pada na bilo kakvoj podlozi koja bi inače mogla da ošteti top?!?!?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Znam da su trake neophodan deo, nekoliko puta sam kotrljao motor niz padinu, nije bilo teško da skontam da su mi potrebne, ali me mrzelo da ih montiram, jer kažem, voleo bih da to izgleda kao da je tako izašlo iz fabrike. A što se tiče zaštite za top, skoro svi novi Hard Enduro motori ga poseduju. Acerbis takođe pravi ovu zaštitu, valjda od silikona, ili neke plastike, ne znam, čitam po netu da služi svrsi.

 

protezione-silenziatore-acerbis-silencer

 

Milion puta sam se skenjao po šumi prošle sezone i baš taj deo je na udaru, nemam ulubljenja jer to nisu nikakvi padovi, ali svaki put se pojavi nova ogrebotina. Uz to što je lepo, nadam se da će i da pomogne, možda ću i nekoliko staviti. Videću... Samo ne mogu da nađem nigde po oglasima takva creva, ne znam odakle bih mogao da naručim kod nas...

 

Takođe planiram i ovo pošto je na DRZ-u auspuh na udaru, par puta sam ga zaboo u stablo, pa preventive radi, to ću lako iz Kine...

 

pv04.jpg

 

Skid Plate poseduje, možda bi trebalo da mu okačim nešto napred na hladnjak od zaštite, ali za tu investiciju trenutno nemam baš finansijskih ''namera''... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ovo za izduvnu granu je delotvorno jedino ako je središnji deo (gde su ove okrugle rupice) odaljen od iste pa da se prilikom udara deformiše ka grani i time apsorbuje energiju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

A što se tiče estetike, pa zar to nije (hard) enduro, čija je sudbina da večito bude bar izgreban?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Ako je Hard Enduro ne znači da ne treba maksimalno da vodim računa o njemu. U šumi ga ne štedim, ali ga kod kuće lickam svakodnevno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

DSC06591pp.jpg

 

Nekada i on bude čist. :)
Za ovu sezonu planiram da sipam ''gušće'' ulje. Jer u letnjem periodu umem baš da zaglibim negde i da ga dovdedem do usijanja. A možda i pređem sa Motula na nešto drugo... Pisaću šta budem rešio... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja