Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki DRZ 400 E

Recommended Posts

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

C02 je tvrda guma i tako napumpana ima mnogo slabiji grip, narocito po kamenju nego kad je manje napumpana. Ja je vozim na 1,2 do 1,5 max, a bez problema trpi i 1 bar. Mokrog asfalta se pazi, a za blato je fenomenalna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

C-02 je izuzetno izdrzljiva guma. Evo ja moju peglam i na off-u a i na asfaltu, nemam zamerki, drzi odlicno na svim podlogama.

Izvozao sam i par Kepijada sa njom (voznje od po 1000-1500km, mesano off i asfalt), bilo je tu i kise i sunca, nikad nisam imao nepredvidjenih situacija sa njom. Ispocetka sam se plasio da obaram motor u krivinama, jer se visoki kramponi pomalo uvijaju, ali vremenom je taj strah nestao i presao u uzivanje :)

I posle svega sto je prezivela i dalje ima oko 5-6mm po sredini. Može još da tera, ali ću ipak nabaviti novu da imam da se vozim ove jeseni i zime. Sneg i blato ipak zahtevaju dublji krampon :)

 

Maksimalne preporuke za C-02!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Smanjiću pritisak svakako, ali neću ići ispod 1,5. Bar za probu, pa ćemo dalje da vidimo. Ja sam ranije vozio i na 1 i stalno sam cvikao unutrašnje, još mi prethodni motor nije imao ni Rim Lock, pa sam tu nešto, prepravljao i on je opet okrene. Tek sam je stavio, bitno mi je da potraje, ja se nadam da će izgurati ostatak i prvu polovinu sledeće sezone.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Imaš opciju za manuelno unošenje obima točka, izmerio sam na svom motoru (2155mm ako se ne varam) i to je to. Zavisi od modela gume, potrošenosti krampona...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet
On 9/20/2017 at 2:27 PM, markulja said:

C-02 je izuzetno izdrzljiva guma. Evo ja moju peglam i na off-u a i na asfaltu, nemam zamerki, drzi odlicno na svim podlogama.

Izvozao sam i par Kepijada sa njom (voznje od po 1000-1500km, mesano off i asfalt), bilo je tu i kise i sunca, nikad nisam imao nepredvidjenih situacija sa njom. Ispocetka sam se plasio da obaram motor u krivinama, jer se visoki kramponi pomalo uvijaju, ali vremenom je taj strah nestao i presao u uzivanje :)

I posle svega sto je prezivela i dalje ima oko 5-6mm po sredini. Može još da tera, ali ću ipak nabaviti novu da imam da se vozim ove jeseni i zime. Sneg i blato ipak zahtevaju dublji krampon :)

 

Maksimalne preporuke za C-02!

 

 

Imam ovu gumu na XT-u, ne mogu da poredim sa drugim jer nisam ranije nikada vozio gume sa kramponima. Na asvaltu jeste cudno, bukvalno imas osecaj u krivini kako guma prelazi s jednog reda krampona na drugi, no drzi dobro, vrlo dobro. Na terenu je fenomenalna, po suvom, po blatu sam stekao utisak da se napuni istim te je kao slik

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ako ti se C-02 napuni blatom, onda ti to mnoooooooogo sporo teraš po tom blatu :D:D:D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Juče sam je isprobao i po mokrom, ali bez asfalta. Utisci fenomenalni. U blatu radi odlično, samo kao što su kolege navele, jači gas i otresa sve. Izuzetno sam se iznenadio onim što je guma pokazala na kamenu, ne zove se džaba "stoneking". Na mokrom kamenu je malo lošija, ali zadovoljavajuće. Na mokrom asfaltu mrda, ali ne toliko koliko su me neki uplašili. E sad, što teži motor, razlika je veća. Ostaje samo da vidim kako će se pokazati u glini i koliko će potrajati. U suštini, odlična guma, sve preporuke od mene! e8baf00c9c43147d651bd4a3302591ae.jpg27ccf016216563e4984cbfe3c8119721.jpg

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Jeste, odmah pored hotela. A prva je kod Hidrocentrale, malo su se bunili što sam se pentrao motorom po stenama, ali onda su povadili telefone da snimaju budalu...

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
pre 40 minuta, Nidža016 je napisao:

Jeste, odmah pored hotela. A prva je kod Hidrocentrale, malo su se bunili što sam se pentrao motorom po stenama, ali onda su povadili telefone da snimaju budalu... emoji16.png

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

:lol3::lol3::lol3::moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Rostiljao sam pre par meseci tu kod Vlaine, bas tu gde ti stoji motor :)

 

I za prvu sam sliku hteo da pitam jel kod centrale, Djokini virovi, al mi na slici ne izleda toliko veliko, uzivo je mnooogo impozantnije!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Slika, pogotovu sa mobilnog nema šanse da dočara lepote tog kraja. A zaista je predivan ceo taj deo Kukavice i idealan za naše lake motore, mnogo puteva i staza za istraživanje, malo saobraćaja, malo ljudi, mnogo šume, potoka, rečica. Meni je to jedan od najzanimljivijih terena za vožnju, ali u ovom periodu kada je i najlepše, ima mnogo saobraćajne koja patrolira tim putevima zbog drvoseča, a nisu tolerantni ni prema nama, pa ga izbegavamo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Zdravo drugari, kako se približava zima, polako nabavljam dodatke koje planiram da stavim na DRZ. Tako sada gledam šta da uzmem od ventilatora. Svi moji drugari koji voze hard, imaju ventilatore, oni koji imaju više para kupuju namenske, oni koji imaju manje, prave sami sistem uz pomoć jakih kompjuterskih i termoprekidača. Jedan drugar je skoro montirao ventilator od kompa koji je 3.9A, hladi fenomenalno ali crpi struju i ume da potroši akumulator, a meni je to problem jer nemam kurblu. Par drugara me savetuju da uzmem od 1.7A, da je dovoljno da ohladi, a da akumulator ne oseti, postoji i mogućnost od 2.3A. 

 

Ovaj od 3.9 radi na 5200RPM, a ovaj od 1.7 radi na 4000RPM. 

Svaki savet bi mi dobrodošao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Prednje svetlo i pozicija ti na DRZ-u vuku oko 60w što je malo preko 4A.

Sa ugašenim svetlima bi ti taj od 2.3A opteretio alternator sa pola snage.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Stop svetlo stavi LED. Led sijalica vuce par vati, dok regularna vuce 21w, sto je 1,75A.

Ja na mom DR-u teram led vec par godina, i dalje radi bez problema, vuce mnogo manje struje, a sija poprilicno jace.

 

Inace, ja sam i far malo sredio, ubacio xenon projektor koji je valjda 25w i dodatne led farove sa strane koji po specifikaciji vuku 18w (u realnosti ne verujem da ide preko 5-6w). Sada kad me uhvati noc u sumi, ja pravim dan :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Svetlo mi je takođe na redu, jer sa ovim fenjerom ništa ne mogu, a kručice zbog nekvaliteta stalno menjam, a našao sam tu što mi treba samo na jednom mestu, nije skupa, ali već sam tri puta menjao. Pozadi sam stavio Led, kako poziciju, tako i stop, s tim što stop ne postoji fabrički, to su morali naknadno da povežu zbog registracije pa je povezan samo sa zadnjom kočnicom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja