Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav kolege :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Suzuki GSF 600S

Zdravo narode. Zovem se Slobodan(26), iz Uzica, oduvek sam voleo motore i eto sad su se stvorili uslovi za neki prvi ozbiljniji motor (naked pre svega)o  cemu cu pisati kasnije. Hteo sam za pocetak da se predstavim  i da vam se zahvalim na svima na trudu i informacijama koje covek ovde moze pronaci. :jee1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Suzuki GSF 600S

Da se nadovezem. Moj pick broj jedan shodno mom budzetu od  oko 2000eur je Kawa er500, medjutim zapao mi za oko i Kawa Zephyr550 koji je prelep naked ali i malo stariji sto samo po sebi nije lose jedino eventualno zbog kasnije prodaje i prelaska na neki jaci. Konkretno nasao sam jedan oglas https://www.polovniautomobili.com/motori/8191452/kawasaki-zephyr pa me zanima da li je ovo previse za takav motor deluje mi i da su gume za menjanje plus reg.?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ako je motor bez greske (kao sto lik kaze u oglasu) pitaj ga:
gde su mu tegici sa volana? 
zasto mu je iskrivljena poluga kocnice?

zasto mu je otpilan deo prednjeg blatobrana?  (verovatno jer je udario u nesto, pa je lakse otpilati polomljen deo nego zameniti blatobran)

zasto nema original zadnjie migavce?

zasto nema original retrovizore?

zasto nema original suvozacke nogostupe?

zasto nije original volan?

 i fali mu zadnji blatobran i nosac tablice 

 

iz ovih nekoliko stavki se vec vidi da je motor padao

 

dakle, motor DEFINITIVNO nije bez greske,

a s obzirom kakve sve ciganije ima na motoru(a lik tvrdi da je bez greske, znaci tu se vidi s kim imas posla), ne treba iskljuciti i mogucnost da ima jos neki nedostatak koji se ne vidi ovako sa slike, pogotovo u masini.

 

Sve u svemu, ovaj motor u ovakvom stanju NI BLIZU ne vredi te pare koje on trazi, plafon 1000eura pod uslovom da je masina pefektna, i sve ostalo, viljuske, kocnice, diskovi, lanac lancanici, gume...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Teško je tu iskontrolisat se. Kad se samo setim kad sam ja kupovao motor :-)
LM, za taj budžet možeš kupiti sasvim dobrog horneta. Jesi li razmišljao o tome?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Suzuki GSF 600S

Da da covek se uzbudi i ako moze sveeee sad :DD Imam sam i njega na umu..delovalo mi da za bolji treba malo vise para ili da je prejak za prvi motor. I cb500 mi je simpatican ali to se opet svede na kakav primerak cu naleteti. Mozda jos malo sacekam i skupim jos kesa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Er 5 mi je najprivlacniji trenutno kao kupovina, gore sam to i hteo napisati nego slujano napisah 500 :)))

Ako je tako, skupi još palo i pojuri er6. Lutka od motora :-)

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Da li nesko moze da mi kaze koja je realna cena ocuvanog ER5 oko 2000og godista. Na oglasima se frljaju sa cenama pa me zanima ako neko ima iskustva sa kupovinom istog?

Imaj u vidu jednu stvar pri kupovini motora. Ja znam da je nama svima u cilju da kupimo što bolji model motora, za što manje para. Pričajući sebi, pa dobro daj da ga kupim pa ću polako da sredim sve.
To "sređivanje" motora ume nekada papreno da košta. Kada uzimaš u obzir "realnu" vrednost motora koji gledaš, imaj u vidu da ako su gume loše i registracija pri kraju to je još 400-500€ troška minimum, akumulator još dodatnih 50-60€.
Onda da uzmemo u obzir ostale stvari koje svaki savestan vlasnik menja kada kupi motor (neko i ne), ulje filteri semerinzi, kočnice, creva bla bla bla (ja inače merim punjenje struje na svakom motoru koji kupujem, jer ta skrivena mana ume poprilično da košta). Da ne pričam o dodatnoj opremi, koferi nosači, crash bar-ovi, itd.
Ako vlasnik ima merodavan dokaz da su svi servisi odrađeni, i ako ima tu neku vidljivu opremu koja košta dosta a za mene je lično neophodna (koferi, crash bar, povišeni vizir), ako je tek registrovan, ima odlične gume sa dobrim dot-om (koferi, crash bar, povišeni vizir), onda vredi dati koji dinar više jer sve to stavljeno na papir košta jako mnogo.
Ja sam pre razmišljao u fazonu "ma neka srediću to lagano" ( bio mlada paljevina jbg ), i onda dok su ostali išli na vikend vožnje i vozikali se gde su hteli, ja sam skupljao pare za gume, registraciju itd i gledao alike sa njihovih putovanja .
Sa nekim mojim dosadašnjim iskustvom, sada bih kupio i malo stariji motor, ali sređen i održavan, da mogu da se vozim i uživam, jer je sezona već u punom jeku.

Nadam se da nisam udavio i da će malo pomoći ovo što sam napisao. Srećna kupovina
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

A da, za dobar er5 oko 2000, da kažemo da je sve ok kao ovo što sam pisao odprilike, ja bih dao 1500-1600eur (dobro ne baš sve, uvek bude po neki trošak, ali da kažemo da su te glavne i najskuplje stavke sve dobre).
Svideo mi se taj model predprošle godine ali ja sam baš veliki za taj motor, pa je izbor pao tada na Horneta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Samo lagano, bez žurbe.
I imaj u vidu da je za er5 jeftinija registracija nekih 7-8 hiljada u odnosu na bandit 600.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Suzuki GSF 600S

Da se javim sa update-om. Dakle posle mnogo mozganja i vaganja covek uzme ne ono sto zeli nego ono sto mu treba( tu pre svega mislim da sam zeleo iskljucivo naked). Kupio sam Bandita 600s i to u svom gradu. Trenutno sam na poslu(i zabusavam) pa cu slike okaciti kasnije. Hvala svima na pruzenim informacijama sto ovde sto u pm :))

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja