Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa Gilera Runner 50 2008

Recommended Posts

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Pozdrav svima, 

Dobio od ujke ovaj skuter(kaze radjena generalna pre 2god i od tada pregreva), skuter je 50kubika 2-taktni, 2008god. Sva struja radi, pali na zub ali se pregreva posle par minuta voznje!

Rasturio danas plastike da bih razgledao malo.. 

Karburator na njemu nije original(bar mi tako izgleda), japan pise na njemu.. a i auspuh je takodje zamenjen koliko vidim.

Ocistio sam karburator,rezervoar goriva i ulja, kuciste filtera za vazduh je prazno. Nalio svez benzin, ulje za mesavinu, novu svecicu, antifriz u sistemu, upalio skuter, ozracio sistem ali opet isto, pregreva a hladnjak je hladan sto me cudi! Onaj mali kais sto okrece pumpu ulja i vode je na mestu i okrece se.

 

Prvi put imam 2t skuter sa vodenim hladjenjem i naidjem na problem :-)

 

 

 

 

IMG-20170316-WA0000.jpg

IMG_20170511_193603.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Vidi kad se zagreje tako motor,opijaj creva kroz koja prolazi antifriz ona koja dovode u hladnjak i ona koja odvode dal su ova odvodna topla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

A proveri dal se krece tecnost kroz sistem.Kod tebe to kao da stoji.Kad se zagreje motor gvirni na onaj otvor hladnjaka sto ima specijalni cep za pritisak.Vidi dal se krece tecnost.Ja bi(al bolje sacekaj da se javi neki majstor) skinuo te gume,creva,hladnjak i sve isprao mlazom iz creva da otcepi ako ima rdje i kojecega.Onda proverio termostat dal radi.Kazes da pumpa radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Provericu sve sutra, pumpa ne znam da li radi ali sam video da je kais koji je okrece u komadu i da se on okece, e sad da li se okece propeler to ne znam :) 

 

Biker-boy

Ima tecnosti, kad otvoim sraf za ozracivanje,na kojem umetnem cevo, ide voda tj mesavina vode i antifriza.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ja bi probao da taj propeler malo zavrtim rukom,na osecaj da vidim kako  ide:)Posle svega ovoga.Al to sam ja

Drugo,ako sve kruzi kako treba,mogao bih da vidis kad se zagreje antifriz kako ti se puni onaj prelivni rezervoar za antifriz.Kad se ohladi,on se prazni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Imas tri mogucnosti, prva je da ti ne okrece propeler na pumpi, druga..... zaglavio termostat i treca..... imas vazd. cep u sistemu.........najpre mislim da ti ne okrece propeler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Od obaveza nisam stigao da uradim puno danas, sutra cu..

Antifriz miruje u posudi i kad je skuter zagrejan, kako smo je nalili tako stoji.

Sutra proveravam termostat, i propeler da li vrti.

Satelis, vidim da vod.pumpi ima od 6e pa navise, sta ti predlazes da ne bude najgora a ni najskuplja? :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Skinuo glavu danas, termostata uopste nema.. Pumpa za vodu ocigledno ne okrece impeler, sutra ga rasturam komplet pa cemo videti sve kako je :-D

Karburator takodje nije fabricki, filter vazduha ga nema nigde, ali polako cemo sve..

Satelis

Koliko kosta ta original pumpa za vodu i gde da je kupim kao i termostat, moze i na pm ako je problem..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nema razloga da bude problem i treba da se napise da bi i drugi (kome treba) videli....... pumpu pogledaj u Motoklinici (polovna), termostat PGS, BikerHouse, bellamoto (nov i iskljucivo nov deo).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Rasklopio motor, jer sam utvrdio da je propeler na mestu ali je na njemu samo jedno pero bilo citavo a i propeler se okretao oko osovine.. 

Poruceni delovi, za par dana sklapanje :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Motor rasklopljen, zamenjeni lezajevi i semerinzi radilice, pumpa vode, majstor kaze da je cilindar dobar na standardu je tj.nije busen.. novi dihtunzi stavljeni i sve sklopljeno, nasuta rashladna tecnost i odzracen sistem. Sada se greju creva i hladnjak to znaci da se voda okrece.. e sad, opet imam problema. Dok se vozim sve sa temp je ok, kad ugasim skuter i dam kontakt odma pokaze visoku temp., upalim skuter i posle 10ak sekundi temp pada, a ja imam osecaj da se skuter opet pregreva. Sumnjao sam na pumpu za mesavinu, ispraznio ulje i u rezervoaru sipao mesavinu, opet odzracio rashladni sistem, al opet ista prica.. Posto je na njemu neki kineski mikuni karburator, da li bi on mogao biti razlog pregrevanja ? A trebao bi biti dellorto phva 17.5..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Mikuni kineski???Ja mislio to prave amerikanci:stabre:

 

Meni kad dam kontakt,a motor hladan kazaljka za temperaturu skoci na vrh,oce da se polomi.Problem sa strujom,tako mi rekli,ima negde neki kontakt,baca masu,nisam resio to nikada sasvim.Tako da moze biti neispravan taj pokazivac,neka zica,ali proveri ti termodavac dal radi.Imas u uputstvu kako se to radi,stavi se u tecnost zagrejanu na odredjenu temp i meri se otpor.Pise tamo oko toga.Jesi mu ugradio termostat?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Ma kod ove gilere je digitalna tabla, ima samo crtica koje se povecavaju kako se motor zagreva.. Negde oko polovine je radna temp. Dva puta sam menjao tecnost(reko da mozda nisam lepo odzracio sistem), ispraznim svu tecnost, odvijem sraf za odzracivanje na vrhu cilindra(petougaoni) polako nalivam tecnost u posudu i kad dobijem vodu na srafu, sipam jos par sekundi i onda zavrnem i dolijem na max i to je to.. creva su vruca, normalno vise na strani koja ide iz motora, hladnjak takodje, pumpa nova, nigde nista ne curi a greje se rekao bih..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Zbog obaveza nisam nesto puno radio, ali opet je ista situacija. ne pregreva tako brzo kao pre ali svakako radi na vecoj temperaturi, nema nista da curi, slini.. sumnjam na termodavac na hladnjak-creva da nesto nije delimicno zacepljeno(mada su i hladnjak i creva vruci).. a i pokazivac temp je digitalan pa mi je sumnjiv takodje. Mogu li da upotrebim neki analogni pokazivac za temp. od auta nekog i slicno..? Mesavinu sam napravio rucno, da bih iskljucio kvar na mesacu za ulje ali opet ista stvar.. karburator nije fabricki kao i auspuh, a skuter ide 55-60km/h pre zamene pumpe a i sad posle..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Jok, cist karburator..

 

Evo probao sam pokazivac temperature vode od auta, u momentu kad je treperila temperatura da kuva na skuteru, povezao na auto pokazivac temp.vode i za 30sek dobio ovu temp. (kako je kazaljka na auto tabli rasla tako se na tabli skutera spustala sa maksimuma na ovih par crtica) 

Kada skuter pokazuje max temp. Ja ladno ovtaram porudu za antifriz, nema ni duvanja niti prskanja vode, pare..

Gotovo sam siguran da ovaj davac na glavi nije od ovog runnera, ovaj je sa okruglom buksnom a trebao bi biti sa plocastim davacem.. mozda ovaj davac nije kompaktibilan sa ovom dig.tablom..

 

IMG_20170524_184914.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Skuter normalno vozim, porucen merac temperature vode analogni pa cu i njega da vezem kao dodatni uvid jer ovaj digitalni na tabli se ne slaze sa davacem.. 

 

Imam jedan problem sa strujom rekao bih, od posle skidanja motora kod zamena lezajeva i vodene pumpe, kad povezem obrtomer na tabli (zelena zica koja ide sa bobine), ugasi se skuter.. neka ideja sta da ganjam..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Ja ga ne bih prodavao...odlična je to makina, samo se što-šta uzjebalo...trebao bi da tuče 80-90 na keca, dosta sam ih vozio...nadji ti dobrog majstora, uživaćeš u njoj !

P.S. možda su creva pogrešno stavljena , pa pregreva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja