Jump to content

Moto Zajednica

Dva harlija "ispadaju" iz krivine na brdu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Svaler uzeo si mi rec iz usta.
Upravo ulazim da stavim jos jedan komentar a ti me preduhitrio.
Igrom slucaja ljudi su pali, jbg desilo se. Vozili. Da su sedeli na forumu i pametovali sigurno nebi zavrsili u jendeku.
Puno je onih koji imaju vecu kilometrazu na forumu nego po putu.
Secam se samo tokom mog putopisa koliko sam dobio negativnih poruka na koje jednostavno nisam zeleo ni da odgovaram

Igrom slucaja tokom svih tih putovanja imao sam priliku da provodim vreme sa lokalnim bajkerima. Od svih sam maksimalno docekan, ljudi su mi pomogli za sve sto je bilo potrebno, sa mnogima ostao u kontaktu a kod nas samo neko podsmevanje, uterivanje, ja imam ovaj motor a ti imas krs, ja znam da vozim a ti ne znas i ostale price. Niko se ne rodi naucen.... Mnogo smo bre postali negativni


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Mislim da je ovde slucaj prvi motor a previse kubika.Verovatno tako svako izgleda u pocetku,kad bi poceo da uci na brzom motoru.Da je prvo uzeo 125cm bolje bi to izgledalo posle.Ja gledam nekad ove klipove da ne bi radio iste stvari sutra i jer nema ko da me nauci pa se snalazim kako mogu.Auto skola mi je nedostizna jer kosta jebenih 900e.Nekom ide lako nekom teze,takodje svaki vozac automobila za sebe misli da vozi odlicno,ima dobre reflekse i sve.Kad bi to bilo moguce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
10 minutes ago, Dzejev sin said:

Mislim da je ovde slucaj prvi motor a previse kubika.Verovatno tako svako izgleda u pocetku,kad bi poceo da uci na brzom motoru.Da je prvo uzeo 125cm bolje bi to izgledalo posle.Ja gledam nekad ove klipove da ne bi radio iste stvari sutra i jer nema ko da me nauci pa se snalazim kako mogu.Auto skola mi je nedostizna jer kosta jebenih 900e.Nekom ide lako nekom teze,takodje svaki vozac automobila za sebe misli da vozi odlicno,ima dobre reflekse i sve.Kad bi to bilo moguce.

Upravo tako. Verovatno im je ovo prvi motor, i odmah 400kg itd... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Prvi snimak ok..desi se. jako tezak motor plus jako nezgodna krivina. na videu se ne vidi dobro da kada silaze peske niz put  da nabadju prstima da se zaustave...mogu mislit na motoru koji je jako tezak a ide jako sporo u ostroj krivini...uzbrdo :) jer to kada krene da se naginje na uzbrdici u maloj brzini moras imati podosta snage da ga ispravis.

Onaj ispred se zajebo jer se okrenuo da vidi sta je sa kolegom i onda i on upao.

 

Ovaj drugi snimak je katastrofa. opasnost za sve na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd
6 hours ago, markonitogen said:

oko 300-400 kg ... ali teže je neiskustvo i nonšalantan pristup vožnji po opasnim krivinama uzbrdo. Mislim da će ovi američki penzioneri posle ovoga odmah vratiti harlije dileru i kupiti ovo (što bih inače i ja vrlo rado vozio i posedovao):

 

37529f89336a0399c5f772cd740c2935.jpg

Ovo imaš da iznajmiš kod nas, radi neki matori Voja frizer iz Njegoševe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

I u drugom klipu se vidi da se momak plasi snage svog motora.Kako je polozio?Pa koliko je ljudi i sa ovog foruma polozilo u nekom manjem mestu gde ima jedan pesacki u celoj varosi?Ima ovakvih milion al se nisu snimali.Ja sam tresno drugi dan otkad vozim motor na lakat krivini,i to sa malim motociklom,jer sam je savio isto u lakat,drzao desnu stranu pa sam proklizo ko na koru od banane.Ovakvi klipovi mogu biti poucni,recimo kad neko nekom predlozi da je ok 600+ cc za prvu voznju:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Prvi video, jbg težina i nepoznat put, možda su zaista tek u penziji krenuli da voze. Sreća nije ga udavio motor, a zabo glavu ne mrda. A drugi sa biciklistom je top! Prvi biciklista do mora stiže. :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 656 postova
  • Motocikl: XTZ 750
46 minutes ago, SHeLLe said:

Svaler uzeo si mi rec iz usta.
Upravo ulazim da stavim jos jedan komentar a ti me preduhitrio.
Igrom slucaja ljudi su pali, jbg desilo se. Vozili. Da su sedeli na forumu i pametovali sigurno nebi zavrsili u jendeku.
Puno je onih koji imaju vecu kilometrazu na forumu nego po putu.
Secam se samo tokom mog putopisa koliko sam dobio negativnih poruka na koje jednostavno nisam zeleo ni da odgovaram

Igrom slucaja tokom svih tih putovanja imao sam priliku da provodim vreme sa lokalnim bajkerima. Od svih sam maksimalno docekan, ljudi su mi pomogli za sve sto je bilo potrebno, sa mnogima ostao u kontaktu a kod nas samo neko podsmevanje, uterivanje, ja imam ovaj motor a ti imas krs, ja znam da vozim a ti ne znas i ostale price. Niko se ne rodi naucen.... Mnogo smo bre postali negativni


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evo da ti ja odgovorim umesto švalera. Ne zameri.

Koliko se sećam ja sam ti ostavio veoma pozitivan odgovor na tvom putopisu gde sam napisao da je to jedan od najboljih koji sam do sada čitao. Dalje, neko vozi više neko vozi manje, ali to ne znači da niko na forumu ne vozi. Tebi svaka čast na kilometraži (za takav put treba imati i para, a nisu svi drugari sa foruma u dobroj finansijskoj situaciji. Da jesu veruj da bi neki od njih sigurno putovali i više od tebe).

Ako si imao negativnih komentara na tvom putopisu jbg - that's life! Nisi valjda očekivao da će svi da te hvale.

 

Dakle, ne radi se ovde o negativnosti ljudi već o gluposti i pogrešnom pristupu vožnji motocikla (čitaj američkih penzionera). Meni ovaj video takođe nije bio smešan kao ni tebi ali žalostan jeste. Pa prema tome neka vide ljudi kako ne treba raditi čisto radi edukacije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Zbog čega je prvi motociklista otišao s puta ne znam (ne vidi se na snimku), a drugi se jednostavno prevrnuo udesno jer je na velikom nagibu (i uzdužnom i bočnom) skoro stao i pri tome "zevao" u ovog što je već bio dole. Da li je uz to bio i neiskusan pojma nemam, ali da je sve uradio pogrešno, jeste.

Predprošle godine ja sa suprugom na BMWu pratimo drugara na Transalpu uz Transfalgarašan (iz pravca Sibiua prema vrhu).

Na velikom usponu, a na samom izlasku iz oštre desne krivine drugar odjednom (bez najave) koči i iznenada skreće udesno na proširenje pored puta.

Odmah skrećem iza njega i zaustavljam se bočno u odnosu na put kojim se krećem. Pri tome se i ja i supruga okrećemo udesno da vidimo šta je sa kolegom. U tom momentu motor (već zaustavljen) preteže udesno, a ja, zbog velikog bočnog nagiba ne mogu desnom nogom da dohvatim asfalt i traaaas!

Oba točka visoko u vazduh ja i supruga ispod motora bukvalno naglavačke visimo nizbrdo (koferi nas zaštitili da nas motor ne prignječi).

Ne obraćam pažnju na naše prevrtanje nego kolegu (koji je nedavno imao problema sa srcem) pitam šta mu se desilo. Pritrčava da podižemo motor i kaže da je stao da namontira kameru! Ja mu .... sve po spisku, on zbunjen ne zna šta ga snašlo, a moja supruga se naglas cerebeči ispod motora. 

A sutra isto prilikom zaustavljanja na nagibu preturi se i moj kolega zajedno sa Transalpom.

Svako usporenje (ili zaustavljanje) teškim motorima na bočnom nagibu je opasno zbog mogućeg prevrtanja u stranu nagiba. Iskustvo nas samo uči da to ne treba da radimo, ali kad već uradimo onda zakoni fizike preuzimaju stvar u svoje ruke.

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ona dvojica buzdovana sa prvog videa, treba pod hitno da prodaju svoje Harlije (ono sto je ostalo od njih) i kupe neke male kruzere od 250ccm i to bi im bila puna kapa s obzirom na njihovo neznanje i neiskustvo. 

 

A kralj na drugom videu, sta reci, najbolje bi mu bilo da se pridruzi onoj dvojici gore na masinama od 250ccm, pa da uci zajedno sa njima, i posle par desetina hiljada kilometara pod guzicom, mozda na kraju i bude nesto od njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r
Evo da ti ja odgovorim umesto švalera. Ne zameri.
Koliko se sećam ja sam ti ostavio veoma pozitivan odgovor na tvom putopisu gde sam napisao da je to jedan od najboljih koji sam do sada čitao. Dalje, neko vozi više neko vozi manje, ali to ne znači da niko na forumu ne vozi. Tebi svaka čast na kilometraži (za takav put treba imati i para, a nisu svi drugari sa foruma u dobroj finansijskoj situaciji. Da jesu veruj da bi neki od njih sigurno putovali i više od tebe).
Ako si imao negativnih komentara na tvom putopisu jbg - that's life! Nisi valjda očekivao da će svi da te hvale.
 
Dakle, ne radi se ovde o negativnosti ljudi već o gluposti i pogrešnom pristupu vožnji motocikla (čitaj američkih penzionera). Meni ovaj video takođe nije bio smešan kao ni tebi ali žalostan jeste. Pa prema tome neka vide ljudi kako ne treba raditi čisto radi edukacije.
 

Ne zameram nikako. Slazem se sa tobom.
Sto se tice nas i amerikanaca ne mozemo da se poredimo, ziveo sam tamo i sve ono sto je za mene bilo nenormalno to je za njih normalno i obrnuto.
Neke stvari koje ja videh tamo meni nebi pale ni na kraj pameti da uradim.
Kod njih je i zakon a i pravila su totalno drugaciji u odnosu na evropu.
Dobar je video da posluzi za primer ali i ne verujem da bi neko od nas ucinio slicnu glupost. Opet ne mogu da osudjujem onog drugog jer on sam zna ili ne zna zasto je odleteo u jarak
A mozda je i namerno pa ga zabole cisto jer mu je motor osiguran do bola. I sve ce to da naplati. Licno sam imao auta osigurana na 7godina. Zaboravio sam kako se zove to osiguranje. Ja napravim balon na gumi oni mi zamene gumu bez problema. Na tapacirungu sam izgrebao sa burmom malo kozu, oni mi poruce drugi tapacirung i zamene bez problema. A kod nas bih rogove dobio da naplatim bilo sta. I to osiguranje je bilo 7g - $7000. Za auto koji je placen 150k. Ne hvalim se samo navodim red velicine i razlike izmedju nas i zombija. A da ne pricam o tome da mole Boga da mu se zapali kuca pa da uzme dobre pare
Mi mozemo ovde da komentarisemo amere a samo oni znaju svoj razlog zasto i zbog cega je to bilo tako


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

"Mi mozemo ovde da komentarisemo amere a samo oni znaju svoj razlog zasto i zbog cega je to bilo tako"

Ja bih rekao zbog neznanja i neiskustva

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Po meni prvi harley je suvise spor bio i bukvalno je isekao ovog sto je prvi pao ,skoro je stao i ovaj iza njega da ga izbegne skrenuo i pao u jendek ,kada je ovaj prvi vozac harleya okrenuo da vidi sta se desava iza njega, pogledom  je i svoj motor svukao sa puta (jel motor ide tamo gde gledas jelda?)??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

..... i da uopste nisu imali formaciju  cik-cak kako se vozi u  koloni i nisu se drzali sigurne razdaljine ,sem ovog  zadnjeg koji je snimao ,jedini je on imao sigurnu razdaljinu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...
pre 3 minuta, Stile said:

..... i da uopste nisu imali formaciju  cik-cak kako se vozi u  koloni i nisu se drzali sigurne razdaljine ,sem ovog  zadnjeg koji je snimao ,jedini je on imao sigurnu razdaljinu ?

JBG da su isli na BJBikers voznje to im se ne bi desilo :D

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VZR1800, Svipul of Darraðarljóð
1 hour ago, Stile said:

..... i da uopste nisu imali formaciju  cik-cak kako se vozi u  koloni i nisu se drzali sigurne razdaljine ,sem ovog  zadnjeg koji je snimao ,jedini je on imao sigurnu razdaljinu ?

Pored ostalih faktora, mislim da je jedan od presudnih - rastojanje izmedju motora. Igrom slucaja imao sam slicnu situaciju ali srecom nisam preturio motor vec ga zadrzao nogom koliko-toliko uspravnog u krivini (ali je bilo povuci potegni). Ostra krivina u desno, nagib na desno, uzbrdica, motori ispred jace usporavaju da skrenu sto je u mom slucaju gde sam vec isao jako sporo bilo presudno da motor krene da "zaleze" u desno ;) Licno, nisam ispratio propisno rastojanje, ostavio ga da bude nebezbedno i malo (i to u tom jedinom jedinom momentu u toku cele voznje tog dana) i eto, do pola mogu da ih razumem :) I moj motor ima 320+ kila bez mene i tecnosti a samnom i saputnicom je tezak...pa kao fica odprilike :)

Al sto su ih izvrnuli na ledja ko kornjace...kao da su se odma predali.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
7 hours ago, Svaler said:

Ма ајдее овде сви што по форуму целу годину критикују вожњу неких људи а на мотору не провозају ни колико они. Ни како они. :):):)

Jel može meni neko da objasni ovu sliku, jer meni rekoše da sa čepovima ne može da se obara ovoliko ?

 

20170501_175308.jpguploadcertificity.com

 

:moto3:

 

Inače, ne volim da kritikujem ljude koji ne znaju da voze, samo ih za/obiđem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Ja mislim da je prvi Harley bio u drugoj brzini i nije uspeo ubaciti u prvu, spustio nogu na ivicu puta i skliznuo. A ovaj drugi, kao sto mnogi rekose, gledao u njega i burek..

Uopste nije zajebancija.

"mAkInjo",

i ja sam pre dve godine gledao lika na VFR 1200 na Transalpini kako pada na isti nacin.

Mimoilazim se na samoj krivini sa dva VFRa, oni se penju i ulaze u desnu lakat krivinu, prvi malo zastanu i ode a drugi skroz stao uz ivicu puta, skliznula mu noga i izvrnuo se u kanal. To se sve desilo meni pred ocima a cak sam i cuo kao pucaju plastike.

Stao sam odmah iza krivine i prvi mu prisao. Vrlo brzo su se pojavila jos dvojica-trojica pa smo zajedno podigli motor sa coveka.

Strasno. Nikad necu zaboraviti njegov pogled kroz vizir kacige, potpuno izbezumljen.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Futog-Ns
  • Motocikl: Yamaha fz6n 2005
Ja mislim da je prvi Harley bio u drugoj brzini i nije uspeo ubaciti u prvu, spustio nogu na ivicu puta i skliznuo. A ovaj drugi, kao sto mnogi rekose, gledao u njega i burek..

Uopste nije zajebancija.

"mAkInjo",

i ja sam pre dve godine gledao lika na VFR 1200 na Transalpini kako pada na isti nacin.

Mimoilazim se na samoj krivini sa dva VFRa, oni se penju i ulaze u desnu lakat krivinu, prvi malo zastanu i ode a drugi skroz stao uz ivicu puta, skliznula mu noga i izvrnuo se u kanal. To se sve desilo meni pred ocima a cak sam i cuo kao pucaju plastike.

Stao sam odmah iza krivine i prvi mu prisao. Vrlo brzo su se pojavila jos dvojica-trojica pa smo zajedno podigli motor sa coveka.

Strasno. Nikad necu zaboraviti njegov pogled kroz vizir kacige, potpuno izbezumljen.

 

Drugar samo dodao gas kada je skontao da nema kontakt sa podlogom jer je auto bukvalno stao u krivini. Samo je uleteo u kanal. Nista nije bilo ni motoru ni njemu . Uopste ne kontas da je toliki nagib. Ja hteo odmah tu da stanem da mu pomognem pa sam skontao da bi i ja mogao tako da zavrsim . Tako da sam stao trideset metara dalje

 

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 17 sati, Dzejev sin said:

I u drugom klipu se vidi da se momak plasi snage svog motora.Kako je polozio?Pa koliko je ljudi i sa ovog foruma polozilo u nekom manjem mestu gde ima jedan pesacki u celoj varosi?Ima ovakvih milion al se nisu snimali.Ja sam tresno drugi dan otkad vozim motor na lakat krivini,i to sa malim motociklom,jer sam je savio isto u lakat,drzao desnu stranu pa sam proklizo ko na koru od banane.Ovakvi klipovi mogu biti poucni,recimo kad neko nekom predlozi da je ok 600+ cc za prvu voznju:)

 

  Ma ne plaši se on snage svog motora, već se plaši da ne padne. Onaj ga sa biciklom obiđe usred krivine, a nema motor već vrti pedale i još ima tanke gume.  Ovaj lik bi trebao prvo dfa vozi nekog automatika godinu dana, pa onda neki ozbiljniji motor od 50 ccm, pa tek onda da kupi neku aždaju od 250 ccm ko što sad vozi ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Vozim Hondu Pan Evropu ST 1100 ABS koja je teška oko 300 kg. Pre neki dan sam, sa drugarom, koji vozi stroma 650, krenuo za njim do nekog lika koji je "tu na par km". Skrenusmo sa glavnog puta, nakon 100 metara asvalta odjednom put se sužava, rizla, nizbrdica da moraš noktima da se držiš i odmah nakon 10 metara krivina na tom nagibu kao šiljak na olovci. Ja neupozoren, jedva sam smirio zadnjom motor ( doduše po prirodi oprezan na nepoznatom nisam ni išao nešto brzo) i na toj krivini sam osetio to što su kolege napisale "da sam se skroz zaustavio, pao bih postrance". Valjda sam instiktivno malo popuštao kočnicu i spustio se. Od straha nisam skapirao da li sam proklizavao ili ne . Znam da mi je u momentu sinulo da ako stanem padam sto posto. Ovome drugaru sam u podnožju izredjao sve živo.... a njemu smešno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 17 sati, hard_rock said:

"Mi mozemo ovde da komentarisemo amere a samo oni znaju svoj razlog zasto i zbog cega je to bilo tako"

Ja bih rekao zbog neznanja i neiskustva

čijeg neznanja i iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja