Jump to content

Moto Zajednica

Vršac-Magadan

Recommended Posts

  • U prolazu, 55 postova
4 hours ago, hard_rock said:

Nadam se da vodi dnevnik i slicno da ce biti i putopis sa tekstom posle. 

 

Vidim na najnovijim slikama na fb ekipu iz Srbije u Mongoliji sa GS ovima i terencem sa opremom??? 

Postoji dnevnik...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
7 minutes ago, BucaGedeon said:

Da, vraticu se delimično drugim putem. Ići ću na Jekatarinaburg I na Obninsk umesto Voronež, Kursk...I na Belorusiju, poljsku, Slovačku I Mađarsku, a ne na Ukrainu I rumuniju kao na odlasku..

Odlicno, nastavi stavljati slike na fb, pratimo i dalje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
On 7/6/2017 at 10:48 PM, hard_rock said:

Jos jedan dokaz da vam ne treba GS i slicno da biste putovali svetom. Svaka cast. Pratim

Moram da priznam da je za Magadan potreban terenski motocikl jer su zahtevi vrlo strogi... dve deonice puta od oko 400 I skoro 500 km su u jako lošem stanju, a moraju se preći u cugu...oke u tom delu prakticno nema pravog mraka u ovo doba pa moze da se vozi 18 sati ili više...ali treba izdržati...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
Just now, BucaGedeon said:

Moram da priznam da je za Magadan potreban terenski motocikl jer su zahtevi vrlo strogi... dve deonice puta od oko 400 I skoro 500 km su u jako lošem stanju, a moraju se preći u cugu...oke u tom delu prakticno nema pravog mraka u ovo doba pa moze da se vozi 18 sati ili više...ali treba izdržati... bilo kakva pomoć tamo nije dostupna, I povremeno se na par sati gubi signal..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Svaka čast Buco svakako na poduhvatu. Veliki put si prevalio, sad polako nazad. Ima još dosta Rusije pred tobom za videti i doživeti. Srećno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014
On 7/15/2017 at 14:09, BucaGedeon je napisao:

Moram da priznam da je za Magadan potreban terenski motocikl jer su zahtevi vrlo strogi... dve deonice puta od oko 400 I skoro 500 km su u jako lošem stanju, a moraju se preći u cugu...oke u tom delu prakticno nema pravog mraka u ovo doba pa moze da se vozi 18 sati ili više...ali treba izdržati...

Samo jedno pitanje, jel si ti to sve znao pre puta? Kontam da sad u vreme silnih tehnologija i interneta, da nema vise tacaka na kugli zemaljskoj, a da tu neko nije bio ili da se ne mogu dobiti sve potrebane informacije. Nekada su i Maroko ili Nordkap bili misaona imenica, a sada tamo ima vise motora, nego bilo gde. Nisu vise nikakava exkluziva.

Zao mi je sto moras nazad, ali i ovako si puno odvozao. Sto se kaze "tako blizu, a tako daleko".  Svaka ti cast na svemu i srecan povratak kuci :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jedan od drugih putnika bi odseo, odmorio, razmislio i (možda) krenuo dalje, neću da ga imenujem :) . Znam da ti nisi niko drugi i pretpostavljam da si dobro promislio ovu odluku jer je svakako tebi najteže progutati ovu knedlu nego bilo kome od nas sto te samo pratimo iza naših ekrana.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Tako blizu a tako daleko......
Neznam, teško je bilo šta reći.



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Mozda se i moze ali, realno 400-600km u cugu voziti offroad i makadam u drugoj brzini non stop ...

 

Mada onaj ludak je obisao svet 2 puta na R1.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014
Pre sat vremena, hard_rock je napisao:

Mada onaj ludak je obisao svet 2 puta na R1.... 

 

Sada se sprema da ide na Severni pol :D  Bio je kod mene u Novom Sadu prosle godine, pa mi je procao o svemu.

 

13584646_10208474057640982_8808188634269

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 2 sati, hard_rock je napisao:

Mozda se i moze ali, realno 400-600km u cugu voziti offroad i makadam u drugoj brzini non stop ...

 

Mada onaj ludak je obisao svet 2 puta na R1.... 

Sjjak Lucassen je poseban model.....njegov "home page"

mada meni omiljeni "ludak" je Doug Wothke......njegov kamp....on je harlijem išao na Magadan....i njegov put za Magadan

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
On 7/16/2017 at 10:58 PM, K_A_W_A said:

Samo jedno pitanje, jel si ti to sve znao pre puta? Kontam da sad u vreme silnih tehnologija i interneta, da nema vise tacaka na kugli zemaljskoj, a da tu neko nije bio ili da se ne mogu dobiti sve potrebane informacije. Nekada su i Maroko ili Nordkap bili misaona imenica, a sada tamo ima vise motora, nego bilo gde. Nisu vise nikakava exkluziva.

Zao mi je sto moras nazad, ali i ovako si puno odvozao. Sto se kaze "tako blizu, a tako daleko".  Svaka ti cast na svemu i srecan povratak kuci :) 

Imao sam informacije sa neta, a to nije pouzdano. Ljudi subjektivno doživljavaju, pa tako I izveštavaju..a sve info koje su dostupne na netu su od pre dve tri I vise godina. Ja sam zaista prikupio puno informacija ali ideja mi je bila da uz put prikupim najsvezije. Sreo sam pre 10 dana, jednog starog Holandjanina koki se vraćao iz Mongolije...ima iskustva. On mi je rekao da prvo odem u Oazu u Ulan Bator, pa onda za Magadan. Suština je da treba preci sve deonice I komadu. To je 400-500km dnevno. Sa mojom hondom I prtljagom to je neizvodljivo, I ja sam to prihvatio. I rekli su mi, nikako sam. To na prvom mestu. Video sam njihove snimke puta od Niznjeg Bestijaha do broda na Leni kod Handige.430 km uzasno lošeg zemljanog puta...meni bi trebalo min 2dana... ja sada po asfaltnom putu promenljivog kvaliteta, ali uglavnom pristojnom, prelazim 500-700km dnevno za 9-12 sati. Po lošem zemljanom putu moj prosek je ispod 40km/h mozda I 30... realno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
Just now, BucaGedeon said:

Imao sam informacije sa neta, a to nije pouzdano. Ljudi subjektivno doživljavaju, pa tako I izveštavaju..a sve info koje su dostupne na netu su od pre dve tri I vise godina. Ja sam zaista prikupio puno informacija ali ideja mi je bila da uz put prikupim najsvezije. Sreo sam pre 10 dana, jednog starog Holandjanina koki se vraćao iz Mongolije...ima iskustva. On mi je rekao da prvo odem u Oazu u Ulan Bator, pa onda za Magadan. Suština je da treba preci sve deonice I komadu. To je 400-500km dnevno. Sa mojom hondom I prtljagom to je neizvodljivo, I ja sam to prihvatio. I rekli su mi, nikako sam. To na prvom mestu. Video sam njihove snimke puta od Niznjeg Bestijaha do broda na Leni kod Handige.430 km uzasno lošeg zemljanog puta...meni bi trebalo min 2dana... ja sada po asfaltnom putu promenljivog kvaliteta, ali uglavnom pristojnom, prelazim 500-700km dnevno za 9-12 sati. Po lošem zemljanom putu moj prosek je ispod 40km/h mozda I 30... realno..

Magadan 2018 sa endurom, I minimalim prtljagom. Imam detaljan plan. Direktne kontakte. Razgovarao sa čovekom iz magadana I vladivostoka. Imam help listu od Skovorodina do Magadana. I imam dobrog prijatelja sa velikim iskustvom koji hoće/može da ide. Možda I moj sin Bane....2018.

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
17 hours ago, K_A_W_A said:

 

Sada se sprema da ide na Severni pol :D  Bio je kod mene u Novom Sadu prosle godine, pa mi je procao o svemu.

 

13584646_10208474057640982_8808188634269

Taj projekat nije uspeo..Sjak je trebalo da vuče sanke sa opremom ali nije išlo...to je bilo 2013.Ne znam da li postoji novi pokušaj....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ovaj je išao sa MZ-om, lakši deo puta, solo  http://advrider.com/index.php?threads/old-mz-from-magadan-to-london-via-zschopau.998428/page-2

:na_glavi:

 

A tebi Buco svaka čast i ovako, na dosadašnjem poduhvatu. Svakako nije ni lako ni jednostavno. A nagrada je neprocenjiva!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Veliko je pitanje koliko su svi oni spremniji od Buce i psihicki i fizicki i finansijski i logisticki(da se niko ne oseti uvredjen ovim),svaka cast na ovome sto si uradio,ali ako se ne osecas bezbedno i samouvereno za nastavak,onda si doneo ispravnu odluku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: http://www.youtube.com/watch?v=t-JcFnq_Tok
  • Motocikl: Bajs, KLE500

Ja se sve nadam da je Buca prespavao.... Što reče Savan...

Meni bi bilo krivo da sam došao tako blizu a da nisam probao. Ali to su moji tripovi a svako ima pravo na svoje tripove i putovanja pride.

 

U svakom slučaju, hvale vredan podvig!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Vrhunski i za postovanje je sto si stigao dokle jesi. Mnogi ne smeju do Grcke motorom.

Trasa je jako zahtevna, posle toliko kilometara na CB400 smatram da si skupio dovoljno informacija kako bi pravilno rasudio i doneo ispravnu odluku. 
Ovo se smatra jos i odlicnim uslovima, zamislite da drukne neki pljusak, kako bi sam uspeo da pretera bujice, blato, jos ako padnes, sjebes neki zlob, kvar... Ne vidim neku soluciju sem da naidje neki kamion pa da te prabaci do prvog naseljenog mesta. Ovde od dolara, evra i Iphone nemas vajde nikakve :D

 

 

Promenio član Alekre
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
1 hour ago, mirorab said:

Ja se sve nadam da je Buca prespavao.... Što reče Savan...

Meni bi bilo krivo da sam došao tako blizu a da nisam probao. Ali to su moji tripovi a svako ima pravo na svoje tripove i putovanja pride.

 

U svakom slučaju, hvale vredan podvig!!

Ja sam bio na oko 4000 km do Magadana. To I za zRuska shvatanja, nije blizu, od toga, 3000km zemljanog puta. To se ne može probati, pa ako ide super a ako je nemoguće, okreneš I nazad...To tako ne ide... Moze npr.da se proba na Vršačkom bregu da stigneš do planinarskog doma po kiši,to je recimo 5km..pa ako moze, oke ako je zeznuto vratiš se na asfalt za 10 min. Ovde ta logika ne važi..ovde neuspela proba može da bude jako, jako skupa...u svakom smislu....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
Just now, BucaGedeon said:

Ja sam bio na oko 4000 km do Magadana. To I za zRuska shvatanja, nije blizu, od toga, 3000km zemljanog puta. To se ne može probati, pa ako ide super a ako je nemoguće, okreneš I nazad...To tako ne ide... Moze npr.da se proba na Vršačkom bregu da stigneš do planinarskog doma po kiši,to je recimo 5km..pa ako moze, oke ako je zeznuto vratiš se na asfalt za 10 min. Ovde ta logika ne važi..ovde neuspela proba može da bude jako, jako skupa...u svakom smislu....

Ali potpuno te razumem. Ja sam trebao da dođem dovde da bih ovo shvatio, I promenio stav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja