Jump to content

Moto Zajednica

Cinkovanje rezervoara

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Poz ljudi.Posto imam ogromnih problema sa rdjom u rezervoaru trazim neki spas dok jos imam rezervoar.Sta ces,star je 30 godina.Citao sam ovde  i kojekude jos o elektrolizi ali zbog oblika rezervoara nemoguce je postaviti kakav flah u njega a da ne dodirne rezervoar.Drugo resenje je,ajde ocisti se rdja nekako pa da se unutra mucka onaj epoksi al to mi je nesto onako skupo da bi ja sam sa tim eksperimentisao i verovatno napravio jos vecu glupost.

 

Onda dodjoh na ideju cinkovanja i nadjoh tu firmu koja se time bavi.U pitanju je toplo cinkovanje.Pitao sam ja sve njih al oni nesto onako,nisu bas ljubazni i samo vicu "da,da,radimo,ma moze,nema problema".Ja se tako obradujem,to jos nesto bagatela cena,5e po kg.I onda mi naidje ideja da kad potope taj rezervoar u cink na 400+ stepeni dal moze da se deformise?I kako ce taj cink da se izlije lepo iz rezervoara kad ga iscupaju iz one kade,posto je jedino rupa gde se sipa gorivo i ona za slavinu koja je zanemarljiva.Ako ostane negde predebelo posle ce da bude jos gore,ima mi otpadaju komadici cinka po gorivu.

 

Prosto mi zvuci previse dobro da bi bilo istinito,za 1000 din pocinkuju rezervoar i miran si,sigurno ce sav motor pre da se raspadne posle nego taj rezervoar?Sto se onda ljudi maltretiraju sa epoxi bojama i smolama koje kostaju preko 2000din?

Jel radio neko ovo uopste i kako se pokazalo,ima li nekih problema?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A da pogledaš na ebay neki malo bolji?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Toplo cinkovanje, pretpostavljam da je hot dipped galva u pitanju gde u bazen sa istopljenim cinkom i još sto šta ubace materijal koji primi sloj na sebe. Rezervoar kao takav mislim da nije podoban jer u vreme dok sam radio u brodogradnji sve linije za dovod dizel goriva se nisu smele cinkovati (hdg). A verujem da bi se tako tanak lim i izvitoperio. Na stranu sto bi pre cinkovanja trebao da ispeskaris rezervoar od rdje.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

E to sam hteo da znam,oni ociste od rdje potapanjem u neku kiselinu pre cinkovanja al nekako mi izgleda da ce da se sav pokrivi od visoke temperature pri procesu cinkovanja.Iako kazu moze to znamo svi kako se kod nas radi.

Savane ovaj rezervoar ako nadjes da kupis na e-bayu a neces ima da kosta preko 300e sigurno.Isto zardjao.Tamo su za ovaj motor ti delovi tipa rezervoar hladnjak maske papreni iako osteceni i u losem stanju.

Stampar,ja cu sad onda da kupim sonu kiselinu neka to ocisti,a fosfatizaciju pretpostavljam da sipas antikorol da odstoji malo da uhvati sloj pa posle isperes?Sta posle?Da li bi mogao ti da mi pomognes dalje da se dogovorimo jer zelim da bude ovo kako treba i da ne brinem o koroziji par godina.Moze na pp ako nadjes vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 752 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

A da se pošalje rezervoar Štamparu da to čovjek uradi stručno  i kako dolikuje.  Jel' to nikako nije opcija? :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja