Jump to content

Moto Zajednica

Sprej za lanac

Recommended Posts

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Vec juce nailazio u nekoliko farbara i nisam nasao pertolej, pa cak ni u onoj u kojoj sam prosle godine kupio. Sada prodaju tecnost za rasvjetu ili tako nesto, u glavnom ne pise petrolej. E sad dal ta tecnost skida stroku s lanca isto kao i petrolej?

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da, "gas za lampe" to je to...

Ovo nije "lubrikant" na bazi masti/ulja, ne treba ocekivati da kliza... 

Lanac izmedju gumica ima mazivo koje kliza (smanjuje trenje), lanac spolja mazemo da ga utisamo i sprecimo prevremenu degradaciju (koroziju).

Kada dodje do toga da klizne povrsine lanca zbog propalih gumica podmazujemo "od spolja", taj je lanac odavno zavrsio radni vek.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Aprilia RS 125, Malaguti 250, Kawasaki 750

Bardahl ... zadovoljan sam, lako se cisti, beo je ako se vise nanese, dugo traje ako se ispostuje procedura nanosenja  :Bandolero:

Evo sta kaze proizvodjac:

Opis proizvoda:

 Mazivo u spreju visoke lepljivosti, namenjeno za zaštitu i podmazivanje svih vrsta lanaca uključujući i one samo-podmazujuće (O-Ring).

Ekskluzivna formula Bardahl Polar Plus uz dodatak komponenti sa visokom lepljivom snagom, obezbeđuje efikasnije podmazivanje u mnogo većoj meri nego ostala konvencionalna maziva. Specijalno dizajnirana za lanace koje rade na veoma velikim brzinama.

Jedinstvena formula protiv trenja Bardahl Polar Plus je mazivo čiji molekulski film prijanja na hemijski i metalni deo stvarajući stalnu zaštitnu barijeru protiv trenja i habanja u mnogo većoj meri nego konvencionalna maziva. Sadrži specijalne supstance koje omogućavaju brzu isporuku maziva u toku formiranja pene na površini, duboko prodirujuci prenosi mazivo uskim zonama.

 

Prednosti

Visoka zaštita mreže lanca

Podmazuje otklanjajući zvukove

Štiti tokom vremena sastavne delove lanca i metalne površine

Svojstva EP (Ekstremni Pritisci)

Superiorne snage za borbu protiv habanja, za borbu protiv rđe i antikoroziju

Otporan na vodu

high-speed-chain120110222032700.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Uzeh i ja ovo iz Lidla, dobro dodje da se uturi u bisagu za duze ture, prsnuh u poklopac, ostane nesto ali kao sto rece kolega iznad, ne kliza, i ne treba da kliza. Po stranim forumima su generalno zadovoljni tako da nije neki buckuris tj bacanje para...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Meni nekako ne uliva povjerenje, ono jeste dobar ne prsce nigdje ali kada ga uvece nanesem i u jutro pogledam kao da nema nista na lancu. Valjda sam navikao da se vidi ulje ili nesto da bi znao da je podmazano :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Meni je taj Lidlov odličan. Čak i kilo da naprskam (a probao sam i da preteram malo, čisto da vidim kako će da izgleda), lanac posle pola sata deluje suvkasto i ne lepi se ništa za njega. A neuporedivo je tiši i hladniji u odnosu na onaj Motipov podmazivač koji pravi blato oko prednjeg lančanika i lepi sve živo i mrtvo za lanac. Jeste malo čudno što kad pipnem lanac jedva primetim da nije sveže opran i da ipak ima nečeg na njemu, ali odlično se pokazao za 2 podmazivanja na 1000 km. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Buđavi, jebeni Ipon.

800 din za malo govance za 4 ne baš obilna prskanja i fajront. Još kad me ovako ispali (potroši se) u sred posla na pola lanca onda baš popizdim.

O usranoj zadnjoj felni svaki put da i ne govorim.

E zato ne volim Ipon/Motul. Deru me za jebenu marku a proizvod kvalitet kurac.

Pre ovoga duži niz godina koristio sam MOL sprej za lanac 400 ml, 600 din, 10 solidnih prskanja, felna ok, drži 700 + km. Nažalost više ih ne nabavljaju pa ih nema na pumpama.

IMG_20200918_181044655.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 2 sati, baneBP je napisao:

Buđavi, jebeni Ipon.

800 din za malo govance za 4 ne baš obilna prskanja i fajront. Još kad me ovako ispali (potroši se) u sred posla na pola lanca onda baš popizdim.

O usranoj zadnjoj felni svaki put da i ne govorim.

E zato ne volim Ipon/Motul. Deru me za jebenu marku a proizvod kvalitet kurac.

Pre ovoga duži niz godina koristio sam MOL sprej za lanac 400 ml, 600 din, 10 solidnih prskanja, felna ok, drži 700 + km. Nažalost više ih ne nabavljaju pa ih nema na pumpama.

IMG_20200918_181044655.jpg

Kako ne nabavljaju,ja kupio pre 3 dana:neznam: u SM,ima kolko oces,u Palanci sam bar jednom nedeljno(i danas bio),vici ako hoces da ti uzmem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Kod mene u BP nema, obisao sam i sve 3 pumpe u NS ni tamo nema i rekose da nece nabavljati, obišao i Odžake i autoput ka Subotici.

Verovatno kod tebe na pumpi jos ostalo starih zaliha.

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Taj MOL-ov mi je sasvim ok, pogotovo odnos cena-performanse. Trenutno ga koristim.

Mogu da razumem da ga trenutno nema, ali to da ga vise nece nabavljati bas i ne :/ Bas steta.

Ali eto barem ima alternativa u Lidl-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Išao juče zarad zadovoljstva u Zrenjanin pa usput obilazio MOL pumpe i nađem zadnji primerak na MOL Zrenjanin, limenka malo izbledela i udarena ali to je to :takoje: Da sam našao više komada uzeo bi još.

IMG_20200920_103910059.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
8 hours ago, Vanja_022 said:

Did prepirucuje podmazivanje uljem, moj glas ide sa sae 90(ako nadjes gusce, jos bolje). 

Koliko km izguras sa jednim podmazivanjem uljem i koliko usere felnu?

Zadnji put sam uljem podmazivao lanac apenca pre vise od 20 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Oklop prednjeg lančanika nakon 500+ km gradske vožnje, po kiši i svakakvom vremenu. Lanac je bio podmazan Lidlovim sprejom i to baš obilno. 

Moj zaključak je da gotovo uopšte ne baca i ne pravi blato, barem u poređenju sa ostalima koje sam probao. Ovih nekoliko zrna peska se tu zateklo posle vožnje po jačem pljusku. 

 

IMG_20201011_161034983.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

ja testirao lidlov sprej koji sam kupio radi lanca i raznog drugog podmazivanja.Uzo sam parče pocinkovanog lima i naprskao sprejom par cm i više nego što bi šprico lanac.Posle 5 sekundi se potpuno osuši isparivač iako uputstvo kaže pola sata.Prstom pokušavam da nadjem mazivo kojeg nema .Trljam tamo vamo po limu i ništa se nevidi da razmazujem.Jedino se vidi blaga razlika u odsjaju na mestu gde prelazi lim u deo koji je našprican sa onog dela koji nije našprican.

Na našpricanom delu nema nikakvog traga špricanja ni vizuelno ni na trljanje prstom.

Razmišljam da nisam mozda dovoljno promućko i sve ponavljam još 2 puta.Rezultat isti.

 

Najveća razlikaje u mirisu jer se blago oseća ispareni rastvarač.

Ono što ja vidim ili nevidim je to da u tom rastvaraču ima ili jako malo ili pre će biti da uopšte nema podmazivača pe ni nemože da baca.

Opet ponavljam -TRLJAM PRSTOM PO PODMAZANOM DLU LIMA I PO NEPODMAZANOM I NEPOSTOJI NA MOM PRSTU ILI VIZUELNO NIKAKVA RAZLIKA DA NEŠTO IMAM NA PRSTU ILI DA SE NEŠTO NALAZI NA LIMU.

Ovo mi je sve jako čudno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja pazario zalihu (10kom) u zivotu bolji sprej koristio nisam!

Pisah vec, lanac kao da je lakiran, tih, sa njega ne otpada nista, ne zagreva se... 

 

P.S. Lanac isto izgleda (polu mat) i mirise kao da je naprskan wurth-ovim "dry chain lube" koji kosta oko 3000din/500ml.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

U međuvremenu sam koristio ovaj Mol koji sam nedavno prvi put uzeo i mogu reći da sam skroz zadovoljan, otpadanje s lanca je minimalno, ali baš minimalno, s obzirom na cenu od 600 i nešto dinara za 400ml definitivno best buy.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja