Jump to content

Moto Zajednica

Sprej za lanac

Recommended Posts

  • Drug član, 1543 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Kupih, nedavno, bocu petroleja sa namerom da njime čistim lanac ali su me malo bacila u brigu upozorenja na boci na laku isparljivost i zapaljivost petroleja. Garaža mi je u suterenu zgrade. Ima li realne opasnosti od stvaranja zapaljive smese? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 8 minuta, DraganNS je napisao:

Kupih, nedavno, bocu petroleja sa namerom da njime čistim lanac ali su me malo bacila u brigu upozorenja na boci na laku isparljivost i zapaljivost petroleja. Garaža mi je u suterenu zgrade. Ima li realne opasnosti od stvaranja zapaljive smese? 

Nema opasnosti. Treba ga tretirati kao i svaku zapaljivu materiju (benzin, razredjivac...). Samo nemoj cigare da pusis, ili otvoreni plamen dok cistis, a za ostalo ne beri brigu. Otkad sam poceo lanac da cistim petrolejom, njime i sve ostalo u radionici perem, on ispari veoma brzo.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
19 minutes ago, DraganNS said:

Kupih, nedavno, bocu petroleja sa namerom da njime čistim lanac ali su me malo bacila u brigu upozorenja na boci na laku isparljivost i zapaljivost petroleja. Garaža mi je u suterenu zgrade. Ima li realne opasnosti od stvaranja zapaljive smese? 

Petrolej se i koristi kao zapaljiv, naprimer u lampama ili se natapaju baklje, dekorativne svetiljke s plamenom. Mora da stoji upozorenje o plamenu i `požaru.
Bilo koji sprej je zapaljiv, uobičajne mere protiv požara bi trebale da budu dovoljne. Nije baš kao rad s bocama acetilena ali nije ni neka ekstremna opasnost.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Ja sam kupio Ipon set za čišćenje i podmazivanje lanca sa onom četkom koja je jako zgodna za čišćenje.

Sprej za čišćenje je odličan ali se jako brzo troši a nije baš jeftin tako da ću verovatno i ja uskoro preći na petrolej.

I sprej za podmazivanje mi je dobar, lepo podmazuje a ne troši se puno tako da će da potraje za razliku od spreja za čišćenje. Jedina mana mu je što lanac bude beo ali meni to i ne smeta nešto preterano. 

U svakom slučaju nisam zažalio što sam uzeo taj set, mislim da je u Biker House-u bio oko 3000 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750
On 2/10/2021 at 12:06 PM, Yanco said:

Nema opasnosti. Treba ga tretirati kao i svaku zapaljivu materiju (benzin, razredjivac...). Samo nemoj cigare da pusis, ili otvoreni plamen dok cistis, a za ostalo ne beri brigu. Otkad sam poceo lanac da cistim petrolejom, njime i sve ostalo u radionici perem, on ispari veoma brzo.

Ja koristim isto petrolej, i to ne radim u garazu vec ispred. Jako otrovno, nemojte u zatvorene prostorije. 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Nema bolji i jeftiniji odmascivac od petroleja..A da je jako otrovan,nije ..Kako su nekad ljudi ziveli bez struje i koristili lampe na petrolej za osvetljenje u kucama,i udisali isparenje,pa im nista nije falilo ,cak su bili zdraviji nego mi danas

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Posto sam od skoro vlasnik motora sa lancem pa da prupitam. Uzeh neki motulov komplet u mass kompany. Kliner je dobar, cisti sjajno i ako je preporuka da se puno tim ne cisti jer smanjuje vek trajanja lanca. Sprej je neki c2, koji izgleda crnu djavolu nevalja. Ja danas podmazem on sutra na voznji izbaci noga oca svuda i sve usere. I oko centralnog stendera sa prednjeg lancanika kaplje stalno po malo. Jel bi mozda trebao manje da stavim ili je on generalno bas los. Ima li neka preporuka za sprej koji ce lepo ostati na lancu 500 km a da nece da usere sve zivo. Mislio da probam dalje sa Iponom ili neko pomenu neki sprej sa Mol pumpe, dobar a nije skup.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 8 sati, WoodyRider je napisao:

@Nole Bg jesi preterao, nisi štedeo.

 

Najbolji sprejevi su IPONE i MOTOREX. Bolje od toga je samo automatski podmazivač lanca. 

Castrol sprej je zakon, al je skup jbg.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo i novi repsol po ceni od 800 din/400ml je super... Transparentan skroz, ne umusavi lanac nanosenjem.

Lanac tih, mastan, cist!

 

sprej.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

@Nole Bg Svi sa lancima tu istu muku muče. Dok prskaš sprej na lanac nije loše nečim zaštititi felnu i gumu. Možeš od kartona nekog da napraviš umetak. Nešto ovog tipa:

 

umetak.jpg

A možeš da probaš i da nakon nanošenja spreja, ostaviš desetak minuta pa onda suvom krpom malo i obrišeš višak. Ne mora lanac baš da pliva u mazivu. Jako blagim stiskom uhvatiš lanac krpom i okrećeš točak. Tek kolko da skineš višak a da je i dalje mastan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
11 hours ago, Nole Bg said:

Sprej je neki c2, koji izgleda crnu djavolu nevalja. Ja danas podmazem on sutra na voznji izbaci noga oca svuda i sve usere. 

C2 je jedan od najboljih. Sve što je isprskalo i izbacilo je samo zato što si previše stavio.

Sprej treba da bude lepljiv jer mora da se zalepi za gumice koje štite spojeve članaka. Staviš previše i pogrešno pa ti se nalepi na okolinu ( a možda ga nema tamo gde bi trebalo  da ga bude)

34 minutes ago, Marek1987 said:

@Nole Bg Svi sa lancima tu istu muku muče. Dok prskaš sprej na lanac nije loše nečim zaštititi felnu i gumu. Možeš od kartona nekog da napraviš umetak. Nešto ovog tipa:

 

umetak.jpg

Prema kartonu koji si dizajnirao, čini mi se da pogrešno podmazuješ. Lanac treba prskati sa unutrašnje strane a ne sa spoljne. 

Centrifugalna sila deluje od unutra ka spolja, a posle toga se izbacuje po okolini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Podmazujem lanac sa unutrasnje strane naravno i nije mi problem posle malo klinerom ocistim felnu i gumu da bude sve kako treba. Ali trebalo bi da kad upije preko noci ne izbacuje ili vrlo malo. E sad moguce da sam ja malo preterao pa on visak izbacuje, ali isto tako sam i primetio da je jako brzo lanac suv, sto mi govori da on na svakoj voznji ibaci i razbaca masnocu.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
13 minutes ago, rast said:

čini mi se da pogrešno podmazuješ.

Veruj mi bude mastan sa svih strana. Prskam ga odozgo, pod blagim uglom. Zaravo nikad video da ga neko drugačije nanosi. Ali sa koje god strane da ga prskaš, prsnuće i po felni i po gumi.

Promenio član Marek1987

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Evo i novi repsol po ceni od 800 din/400ml je super... Transparentan skroz, ne umusavi lanac nanosenjem.
Lanac tih, mastan, cist!
 
sprej.thumb.jpg.3ddcbdad3fb26d4781f37cbcd4ba46a1.jpg
Gde si taj Neso uzeo, jel ima ovde u Bg negde, pa da probamo?

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uzeh u Kg, a ti pogledaj na tektion.rs
Prskas samo iznutra i to jedan krug lanca... Sav visak ode na felnu i rub gume.

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
13 minutes ago, Marek1987 said:

Veruj mi bude mastan sa svih strana. Prskam ga odozgo, pod blagim uglom. Zaravo nikad video da ga neko drugačije nanosi. Ali sa koje god strane da ga prskaš, prsnuće i po felni i po gumi.

Karton postaviš na tlo, da ne praviš fleke po podlozi. Ne usmeravaš prema motoru već prema tlu.

Sprej prskati sa unutrašnje strane lanca na ravnom delu između ćopave i zadnjeg lančanika.

Nikako motor u brzini kad je podignut već u leru pa zavrtiš točak  rukom.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Uzehu Kg, a ti pogledaj na tektion.rs
Prskas samo iznutra i to jedan krug lanca... Sav visak ode na felnu i rub gume.

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk


Ja sam prskao bar 5 krugova

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Karton postaviš na tlo, da ne praviš fleke po podlozi. Ne usmeravaš prema motoru već prema tlu.
Sprej prskati sa unutrašnje strane lanca na ravnom delu između ćopave i zadnjeg lančanika.
Nikako motor u brzini kad je podignut već u leru pa zavrtiš točak  rukom.
 
 
Ovo tacno sve, tako samo i radim.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

@Nole Bg kako nas je gledao Pedja koji tretira lanac metodom ''Samo zalivaj''  A nas 2 pacijenta u fazonu

Ali prskace nam po felnama,neeee, plakyyyy :lol::lol:

Promenio član lestra
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Vidi, onaj konije opterecen estetikom i damu je to sve cisto uredno i pedantno,( sto je kod mene slucaj), on nije u problemu, samo zalivaj jer mu nemoze skoditi u svakom slucaju. A mi bolesnici hocemo i da je cisto i podmazano

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja