Jump to content

Moto Zajednica

Sprej za lanac

Recommended Posts

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 1 minut, Biker-Boy je napisao:

U međuvremenu sam koristio ovaj Mol koji sam nedavno prvi put uzeo i mogu reći da sam skroz zadovoljan

Pisah u temi o njemu a i na forumu pre sigurno 10god... Potrosio ih par boca, kod njega mi se ne svidja sto svu prljavstinu drzi na sebi i tako peskari rolnice lanca, karike i lancanike.. Toliko je lepljiv (i ruzno izgleda lanac)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Bem li ga meni lanac za sad ne izgleda ništa lošije nego kad sam ga sa duplo skupljim Silkolene sprejem podmazivao, ali felna je čistija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Bardal High speed za sada ubedljivo najbolji. To je jedini sprej koji sam kupio dva puta :oda2:

 

Kupio sam Manol 200ml, 200din, još ga nisam probao. Dobar je za poneti.

 

Lidl suv ko barut. Možda to nešto i radi ali neka je masna felna :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin
Pre 7 sati, sasa ns 1 je napisao:

ja testirao lidlov sprej koji sam kupio radi lanca i raznog drugog podmazivanja.Uzo sam parče pocinkovanog lima i naprskao sprejom par cm i više nego što bi šprico lanac.Posle 5 sekundi se potpuno osuši isparivač iako uputstvo kaže pola sata.Prstom pokušavam da nadjem mazivo kojeg nema .Trljam tamo vamo po limu i ništa se nevidi da razmazujem.Jedino se vidi blaga razlika u odsjaju na mestu gde prelazi lim u deo koji je našprican sa onog dela koji nije našprican.

Na našpricanom delu nema nikakvog traga špricanja ni vizuelno ni na trljanje prstom.

Razmišljam da nisam mozda dovoljno promućko i sve ponavljam još 2 puta.Rezultat isti.

 

Najveća razlikaje u mirisu jer se blago oseća ispareni rastvarač.

Ono što ja vidim ili nevidim je to da u tom rastvaraču ima ili jako malo ili pre će biti da uopšte nema podmazivača pe ni nemože da baca.

Opet ponavljam -TRLJAM PRSTOM PO PODMAZANOM DLU LIMA I PO NEPODMAZANOM I NEPOSTOJI NA MOM PRSTU ILI VIZUELNO NIKAKVA RAZLIKA DA NEŠTO IMAM NA PRSTU ILI DA SE NEŠTO NALAZI NA LIMU.

Ovo mi je sve jako čudno.

Probaj sa druge strane lima da zagrejes blago upaljacem da vidimo sta ce da se desi, hoce li biti masnije zanima me.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo slika, (samo na prvoj slici nije prskano!) prvi deo je tek naprskan W5 sprej iz Lidla. Posto se na metalu ne vidi, prskah i gumicu (levo od nje je ne prskana, poredjenja radi).

Zadnje dve slike su karika lanca, nova, ne prskana... U drugom, postu stavljam slike svega (naprskanog pomenutim sprejom) 15 minuta kasnije...

 

20201012_095017.jpg

20201012_095109.jpg

20201012_095146.jpg

20201012_095310.jpg

20201012_095611.jpg

20201012_095629.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja koliko sam shvatio poenta tih prskavaca je sa odrzavaju gumicu mekanom kako bi zastitila lanac iznurza od prasine, a ne samo vanjsko podmazivanje lanca. Mada jeste nekako cudno kad se ne vidi nista na lancu.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Na kraju izgled lanca i lancanika na mom motoru, skoro 400km od prskanja, motor pran bar tri puta..

Poenta mog posta je da pokazem kako izgleda, svako po volji naravno neka radi!!!

Ja cu nastaviti sa koriscenjem, jedini razlog zasto "dry lube" nisam koristio cesto je cena.

Onaj kome ova prevlaka nije poznata normalno je da skeptican bude. 

 

20201012_100235.jpg

20201012_100244.jpg

20201012_100322.jpg

20201012_100340.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
10 minutes ago, N.F.S. said:

Na kraju izgled lanca i lancanika na mom motoru, skoro 400km od prskanja, motor pran bar tri puta..

Poenta mog posta je da pokazem kako izgleda, svako po volji naravno neka radi!!!

Ja cu nastaviti sa koriscenjem, jedini razlog zasto "dry lube" nisam koristio cesto je cena.

Onaj kome ova prevlaka nije poznata normalno je da skeptican bude. 

 

20201012_100235.jpg

20201012_100244.jpg

20201012_100322.jpg

20201012_100340.jpg

Ovo lidlov ovako cisto izgleda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne izgleda, tako je!

To su trenutne slike a upravo se vratih masinom :D 

 

Lanac je kao lakiran mat lakom, nahvatalo se neznatno prasine (vidi se na slikama). Na felni ni trunka! 

 

P.S.  Odoh da operem lanac, na ovoj se kilometrazi rekao bih sprej na lancu "zaprlja"... Stavljam slike poredjenja radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Spolja i ne treba da bude podmazan vec zasticen od vremenskih uticaja na neki nacin...
Navikli smo na neku mas' pa to ti je!
Kao stari zavarivac koji je navikao na teski i glomazni trafo/rotacioni aparat, vidi savremeni inverter/tranzistorac od 1,5kg i kaze "bezi od toga, vis da nema po kila"a ovaj ga potonji sije u svemu

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

N.F.S. ako sam shvatio 3 puta si prao motor a nisi podmazivo lanac .Da li si prao crevom sa vodom i voda je otišla na lanac ili ne.

Ja kad špricam na pocinkovani lim koji je svetao i vučem prstom ništa se ne vidi ko da nisam ni vuko ni šprico a šprico sam dosta.

KAKO STE SHVATILI DA JE TO DRY LUBE KAD NIGDE NE PIŠE.

Pošto sam veoma dugo prodavao motul primetio sam da nije uvek boja lanca ista na c2 plus..Neki put bude dosta beo  a aneki put skoro ništa iako je isto mućkan a unutra ima kuglice.Razlika je od piksle do piksle primećena sa više godine razmaka.Kao da ga u proizvodnji neprave uvek isto.

Što se tiče vožnje nevidim nikakvu razliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nema potrebe za vikanjem (velika slova), prvo iz iskustva vidim o cemu se radi, a drugo pise
Uslikacu za par minuta.

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Ice Fluo (2020) / Yamaha Ténéré 700 - Ceramic Blue (2021)

I ja sam zaista zadovoljan lidlovim sprejem za podmazivanje. Prvi motor, prvi lanac, nemam mnogo iskustva, do sad sam koristio IPONE i kod njega mi se ne sviđa što je beo, odmah deluje lanac musavo a posle prve voznje felna je takođe sva prljava i u crnim tačkicama. Do sad sam iskoristio jednu bočicu spreja i sa vizuelne strane sam zadovoljan jako. Poslednji put nakon nanošenja spreja na lanac nisam vozio dva dana. Posle prve vožnje od oko 200km, lanac deluje uredno i čisto, felna bez i jedne tačke, niti čujem lanac kao kad je suv.
Naravno opet kažem, nemam mnogo iskustva, i ne znam šta zapravo sprej radi i koliko je dobar po gumice i sam lanac, ali voleo bih da je dobar, jer na oko stvarno jeste!

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova
pre 26 minuta, N.F.S. je napisao:

LjudoVi, koristite sta ko hoce, ja ovaj sprej ne proizvodim ili prodajem. Pisem utiske licne!!!

Pa u tome je problem druze, ti samo lepo pises utisak bez namere da nekom nesto uvalis a ovi drugi zele nesto da uvale pa im tvoji utisci ne odgovaraju :) 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ja sam koristio Motul C2+ preko godinu dana, kupio od @sasa ns 1 

 

Sprej je bezbojan, ali naravno, posle nekog vremena postane siv od prašine. C2+ je mnooogo lepljiv i kao takav on ne prska po felni, ali je zato lepak za prasinu i ostalu prljavštinu. Operem lanac, podmažem ga umereno, i već posle 100km lanac ceo bude crn od zalepljene prasine. Pored toga, smetalo mi je i to što je lanac na dodir uvek lepljiv i nije masan.

 

Sad sam se vratio na ipone, 750ml košta oko 1600 dinara. Sprej je bele boje, veoma masan. Ukoliko nanosite umereno kao i ja, mirni ste 500-800km, uz to da ćete posle prve vožnje trebati samo da obrišete felnu i oko lancobrana malo, jer u prvoj vožnji lanac izbaci sav višak. E sad, meni više odgovara tako, lanac je uvek masan i zaštićen, uvek je na dodir pokriven slojem zaštite, i posle 500km, ne bude crn, ne lepi se sve za njega.

 

Poredjenja radi, ja sam pre za sprej koji odrzava lanac masnim (pa cak i ako malo isprska felnu) a ne za onaj koji napravi lanac lepljivim, pa se svaka prasina za njega lepi, i pravi se abrazivna pasta, koja pojede i lanac i lančanike i o-ringove.

 

P.S. ja volim kad podmažem lanac da zavrtim  točak i da sa mekanom četkicom za zube, bez jakog pritiskanja, razmažem ravnimerno sav sprej koji sam naneo, sa svih strana.

 

Da naglasim, ne reklamiram ni jednu marku, samo kažem šta meni odgovara.

 

Evo i jedna slika mog lanca i lančanika.

20201009-163401.jpg
IBB.CO

Image 20201009-163401 in Markone88's images album

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja probao onaj iz Lidla, lanac susti kao da ga nisam namazao. Ono veze sa sprejom za lanac nema.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
pre 42 minuta, x-man je napisao:

Ja probao onaj iz Lidla, lanac susti kao da ga nisam namazao. Ono veze sa sprejom za lanac nema.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 

izgleda da različito pojmimo šta je dobro za lanac.Pošto su ovde svi nahvalili molov sprej eto i ja kupih njega iako sad radim motorex on izidje manje nego motorex u nabavci.Ja sam jednom podmazo i bez problema je držo 400 km ali sam išo malo dalje pa sam ga domazo i neznam kolko tačno drži.Činjenica je da skoro ništa ne baca-manje od svih .To je zato što lepi ko lud i ostavlja jako tanak blago beličast film.Po meni je to dosad najbolji sprej ali lepi duplo više od motula .Po nekima to uopšte ne valja jer lepi prašinu.Kad ubacimo u kombinaciju ove sa podmazivačem  oni su tek totalno protiv spreja jer lepi a ulje ne.Ali lepi i ulje ali ga zbaci na felnu što je meni neprihvatljivo.Ako se namesti da ne baca ko lud na felnu onda opet nevalja.

Motul c2 plus i c4 sam mislio da su idealni za upotrebu ali eto markone kaže nisu.

Počo sam da prodajem motorex i prodao sam adventure,racing,road, i ofroad.Svi su 500 ml.Svi prskaju po meni više nego što bi voleo  ali ne mnogo osim adventure.Taj je neka kombinacija motula i ipona .Malo je masniji i vizuelno deluje da bolje podmazuje od motula -ali to je pitanje u zavisnosti kako ko gleda a baca malo poput motula  i nema nikakvog brisanja felne.

Jeste da ga ja prodajem ali to nema nikave veze samo gledam da uskladim različita iskustva.Ovo mi se čini za sad najbolje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

da ubacim ovde i lidlov silikonski sprej za podmazivanje.Njega sam kupio čim je ovoren lidl u Novom Sadu pre 2 godine.Najviše zbog nekih finih podmazivanja i ručice kvačila.Očistim brejk klinerom ručicu kvačila i nožicu i podmažem sprejom za lana.Posle odredjenog vremena teže ide i opet ponovo.Onda sam rešio da probam silikonsko ulje.Kad se ono pošprica par dana je dobro a onda ide teže nego pre čišćenja .Nožica čak neće sama da se vrati nego ide sporo i mora da se pogura nogom.Kad sam čistio sa wd-om ništa posle nisamm podmazivo i sve je bilo u redu.

Kad budem sledeći put prao motor ću probati sve ovo ali sa lidlovim sprejom za lanac i javljam utiske.Tu nema prevare jer nožicu nema snage da povuče feder a kad sam šprico bez silikonskog lidlovog spreja nožica udari tolko jako da malo i osdkoči nazad pa se sama vrati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Već više puta sam pominjao Silkolene sprej za lanac, koji je odličan. Ne baca po felni, a stvara fin zaštitni sloj masti. Nije ni upola lepljiv kao Motulov sprej, a lanac je uvek lepo podmazan...

Ja taj Silkolene sprej koristim za svako podmazivanje i sajli i ručica kvačila i kočnice. Ćopavu sam samo jednom našpricao tim sprejom i još uvek odlično radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja