Jump to content

Moto Zajednica

Sprej za lanac

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, Aca Strom je napisao:

Nemoj lanac da prskaš velikim pritiskom!

20-30 cm je sasvim ok... Neće mu ništa biti sa te udaljenosti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07

Nabavio sam  Wurth HHS DRYLUBE, sprej za suvo podmazivanje lanca, pa me interesuje

 

 

1854053.jpg
ESHOP.WUERTH.DE

Shear-proof dry synthetic wax with PTFE

 

Kakva su vam iskustva sa ovim sprejem za podmazivanje lanca. Koliko je dugo (u km) lanac zaštićen u "suvim" uslovima na putu, odnosno koliko se često mora podmazivati lanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Ovo će sigurno mnogima zvučati glupo al moram da pitam. Da li je iko podmazivao lanac uljuma za motornu testeru? I na njoj je lanac koji se brzo okreće i treba mu hlađenje a i veća je kontaktna površina (mač) pa se bas greje. Lepljiva su i trebalo bi da funkcioniše u praksi. Bar mislim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Ja samo znam da mi je podmazivanje lanca najgora stvar na svetu, koristim C4 Motul i kad krene da baca na sve strane ne mogu da očistim motor 2h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
pre 44 minuta, PetkovicBecej je napisao:

Ovo će sigurno mnogima zvučati glupo al moram da pitam. Da li je iko podmazivao lanac uljuma za motornu testeru? I na njoj je lanac koji se brzo okreće i treba mu hlađenje a i veća je kontaktna površina (mač) pa se bas greje. Lepljiva su i trebalo bi da funkcioniše u praksi. Bar mislim. 

Ja redovno podmazujem lanac sa takvim uljem (Lancol), ovde na forumu mi je rečeno da slobodno sa tim podmazujem i ja se drzim toga. Na svakih max. 500km, dok je na štenderu, umočim četku u Lancol u rukom obrnem točak u krug dok je prođem ceo lanac... 

Резултат слика за lancol knez petrol

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Pa kontam da je razbacivanje najgore od svega oko lanca. I bicikl razbaca ulje s slanca I umaze sve oko sebe a kamoli na motoru. Kako bilo, ja ću danas očistiti lanac i staviti lancol ( inače prvi put ovo radim) pa cu videti kako će biti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Na temu sprejeva za lanac, pogledajte video sa kanala fortnine. Testirali su razne sprejeve:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
11 minutes ago, Jovan Ristic said:

Na temu sprejeva za lanac, pogledajte video sa kanala fortnine. 

Koji se pokazao kao najbolji? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Ni jedan ne valja. Ti lepljivi sprejevi su magnet za skupljanje prašine i smeća sa puta. Na kraju se na prednjem lančaniku nahvata bukvalno blato, tako da se točak otežano okreće. Ulje za menjače je keva, uz redovno pranje lanca petrolejom. Podmazivač lanca - kraj svih muka. U isto vreme pere, hladi i podmazuje lanac, i produžava mu vek trajanja. 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
3 minutes ago, WoodyRider said:

Ni jedan ne valja. Ti lepljivi sprejevi su magnet za skupljanje prašine i smeća sa puta. Na kraju se na prednjem lančaniku nahvata bukvalno blato, tako da se točak otežano okreće. Ulje za menjače je keva, uz redovno pranje lanca petrolejom. Podmazivač lanca - kraj svih muka. U isto vreme pere, hladi i podmazuje lanac, i produžava mu vek trajanja. 

 

 

Imaš konkretno nekog proizvođača ili...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 2 minuta, Acko017 je napisao:

Imaš konkretno nekog proizvođača ili...?

Koji god da staviš, nećeš pogrešiti. Od domaćih proizvođača najviše je hvaljen @Arakis. Njegove podmazivače ljudi voze godinama, bez problema. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Prvi video - 6:21 sec , wd40 koliko nagriza gumice u lancu - boles

 

Od ovog motora , to je pre jedno 6,7 godina , na svaki motor koji sam imao ( jos 3 ili 4 motora ) sam ugradjivao scottoiler - najbolja stavr za motre IKAD 

 

 

 

Promenio član Darko Mihajlovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie
Prvi video - 6:21 sec , wd40 koliko nagriza gumice u lancu - boles
 
Od ovog motora , to je pre jedno 6,7 godina , na svaki motor koji sam imao ( jos 3 ili 4 motora ) sam ugradjivao scottoiler - najbolja stavr za motre IKAD 
 
 
 
Posle kardana

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
On 19.3.2020. at 16:58, Acko017 je napisao:

 

Ima kod nas da se kupi neki šampon za auto, plave boje, košta oko 140 din 1L,

Što se lanca tiče, koristim C4 Motul, pa pranje lanca ne predstavlja problem, razmišljam da kupim šamponjerku pa ću i taj problem da prekratim :lol3:

Porucio sam grass active foam effect, pa cemo probati, jel imao neko iskustva sa njihovom hemijom ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ja sam se vozio sa  c2 plus već 15 godian i zadovoljan sam jer jako malo baca ,uz castrol je najbolji.Tako kad sam kreno u rumuniju podmazo sam malo jače sa njim.Kad je spala mast -vožnja po suvom namazo mi je jedan slovenac sa tim vurtom  i nevideh nikakvu razliku u odnosu na motul.

Doduše felna nije bila 100 % čista pa nisam video kolko je bacao vurt ali mislim da je to isti kvalitet što se tiče i podmazivanja i prskanja.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 5 sati, Acko017 je napisao:

Ja samo znam da mi je podmazivanje lanca najgora stvar na svetu, koristim C4 Motul i kad krene da baca na sve strane ne mogu da očistim motor 2h

Ovo je primer da se sama supstanca od koje je napravljen podmazivač menja iako je sprej po nazivu isti..Do pre koju godinu taj c4 je bio sprej koji najmanje baca .Sa njim se moglo voziti i preko 1000 km da su rolnice još uvek crne.

Isto zako silkolen je pre 15 godina baco ko lud.U medjuvremenu pre 7-8 godina su neki drugari kupovali i nije ništa baco.Sad opet čujem da baca.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
On 22.3.2020. at 15:47, Darko Mihajlovic je napisao:

Prvi video - 6:21 sec , wd40 koliko nagriza gumice u lancu - boles

 

Od ovog motora , to je pre jedno 6,7 godina , na svaki motor koji sam imao ( jos 3 ili 4 motora ) sam ugradjivao scottoiler - najbolja stavr za motre IKAD 

 

 

 

dare

gde se kupuje ulje za dopunu

dakle samo ulje

pozz

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Jel neko probao sprej za lanac iz lidla? Ja ga naprkao par puta kad sam bio na putu, zgodan je jer je mali, nisam primetio veliku razliku? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Dok sam imao šta da podmazujem, probao sam i bio mi je onako...osrednji. Ali sprej za čišćenje lanca mi je bio odličan njihov, samo su ga retko imali u ponudi. Pričam o prošloj godini, ne znam kako je sada.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Jel neko probao sprej za lanac iz lidla? Ja ga naprkao par puta kad sam bio na putu, zgodan je jer je mali, nisam primetio veliku razliku? 
Za čišćenje je ok, ovaj za podmazivanje više deluje da je za bicikl...
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Meni je super taj sprej iz Lidla, skoro sam ga potrošio. I onaj za pranje lanca je odličan. Kupio sam posle veliki Motorex Chain Lube Road Strong, nije ni jeftin, ali ga nerado koristim pošto je bele boje i grozno mi to izgleda belo po lancu. Ne znam zašto ga nisu napravili bezbojnog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja sam u Bosni na nekoj pumpi naisao i kupio litiumsku mast u spreju, prodavac se kune da i on koristi i da je dobar. Uzeh ga jer nisam imao izbora, nije da se zalim ali mi se cini nekako da je ulje zakon, samo sto se brze istrosi i prlja felnu. Ovo koristim kada sam u putu pa treba malo doprskati. Takodje ostavlja bijeli trag na lancufde4ca42d86392ce9485dd5ea125e77f.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja