Jump to content

Moto Zajednica

Sprej za lanac

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08
25 minutes ago, strasilo said:

Ako imaš "obični" lanac bez ringova (o-ring, x-ring, z-ring.. ) onda je savjet za pranje miniwashem OK ... ali ako imaš lanac sa nekim od navedenih ringova, slobodno reci tom koji te je savjetovao da ti je tamo neki strašilo sa foruma rekao da je glup ko qurac ... ;)

 

O-ring (ili bilo koji drugi ring) nije ništa drugo nego brtva, dihtung ... i taj dihtung ima neku svoju ulogu, a to je da drži mast unutar lanca i sa druge strane da štiti da prašina i VODA ne uđu unutar lanca ... sa minivashem će ti voda UĆI u lanac, a neće moći izaći i po samim logičkim slijedom nešto će ti počet hrđati tamo gdje nebi trebalo .. Pa si malo razmisli o tome .. :takoje:

 

Drugo, ako imaš lanac sa ringovima, dovoljno ti je krpu namočiti u naftu (može i petrolej) i jednostavno prebrisati lanac da bude čist, onda ga obrisati dobro sa suhom krpom ... (ja nekad znam pošpricati sprejem za odmaščivanje, ali ne uvijek) ... i onda napraviti mali đir motorom i topal lanac našpricati sprejem za lanac.. ako je lanac sa ringovima, onda je dovoljno pošpricati samo po sredini .. a ako je lanac bez ringova, onda i po karikama i to je to ..  suncetižarko, ako izuzmemo taj đir motorom, posao manji od 10 minuta .... :takoje:

Šta je to miniwash? Daj neki link gde ima da se kupi, pretpostavljam da je dobar i za pranje motocikla.

Imam lanac DID X-ring. Ali ako pretpostavimo da koristim sprej za čišćenje lanca, koji očigledno ima neku namenu, jer se inače ne bi proizvodio, on razgradi prljavštinu i kako posle to ukloniti, mislim na sam sprej i prljavštinu koju je razgradio. Nije dovoljno samo ga prebrisati krpom, jer to samo površinski ukloni to. A sredstvo za čišćenje lanca treba ukloniti, jer bi ono moglo da razgradi i sredstvo kojim se podmazuje lanac. Ako već kažeš da ringovi služe da VODA ne uđe unutar lanca, u čemu je problem da se lanac spere vodom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
33 minutes ago, strasilo said:

Ako imaš "obični" lanac bez ringova (o-ring, x-ring, z-ring.. ) onda je savjet za pranje miniwashem OK ... ali ako imaš lanac sa nekim od navedenih ringova, slobodno reci tom koji te je savjetovao da ti je tamo neki strašilo sa foruma rekao da je glup ko qurac ... ;)

 

O-ring (ili bilo koji drugi ring) nije ništa drugo nego brtva, dihtung ... i taj dihtung ima neku svoju ulogu, a to je da drži mast unutar lanca i sa druge strane da štiti da prašina i VODA ne uđu unutar lanca ... sa minivashem će ti voda UĆI u lanac, a neće moći izaći i po samim logičkim slijedom nešto će ti počet hrđati tamo gdje nebi trebalo .. Pa si malo razmisli o tome .. :takoje:

 

Drugo, ako imaš lanac sa ringovima, dovoljno ti je krpu namočiti u naftu (može i petrolej) i jednostavno prebrisati lanac da bude čist, onda ga obrisati dobro sa suhom krpom ... (ja nekad znam pošpricati sprejem za odmaščivanje, ali ne uvijek) ... i onda napraviti mali đir motorom i topal lanac našpricati sprejem za lanac.. ako je lanac sa ringovima, onda je dovoljno pošpricati samo po sredini .. a ako je lanac bez ringova, onda i po karikama i to je to ..  suncetižarko, ako izuzmemo taj đir motorom, posao manji od 10 minuta .... :takoje:

Strasilo, ajd' mi reci, kakvo je tvoje mišljenje u vezi podmazivača lanca. Na xj 600. dok ga nisam prodao, na svakih oko 600 km je opran lanac naftom i prskan Iponom, I sve je funkcionisalo besprekorno. Operemo, naprskamo, prenoći i posle dugo drži.  Kupio sam,od člana Foruma koji to pravi, podmazivač, koji je jedno vreme super funkcionisao, ali je posle toga imao nekih grašaka. Na reklamaciju, čovek mi je odmah poslao novi deo (bez naplate, ovom prilikom ga pozdravljam, ako čita), ali ovaj moj klipan više nema poverenja u podmazivače i neće da ga montiramo na Fazera 600. Interesuje me tvoje mišljenje, znajući da ponešto ;) znaš o održavanju i popravkama motora.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Aj kad je vec tema otvorena da i ja pitam, kada putujete (pod pretpostavkom da nemate podmazivac lanca kao sto je scotoiler itd) sta nosite za podmazivanje? Planiram duzi put na leto pa mi ona boca Motul spreja prevelika, manju do sada nisam nasao... :neznam:

I da li je neko imao iskustva sa onom Motul Chain Paste (pasta sa aplikatorom)? Ona je u manjoj tubi i prakticnija za putovanja. Evo te paste:

Screen Shot 2017-05-08 at 15.20.33.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2462 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Podmazivač koji radi kako treba je verovatno dobra stvar, ja ne volim da mi je felna i oko nje zamazano uljem a i nije mi neki problem da očistim lanac.

Nisam vozio po njivi pa da ga čistim sat vremena. Pranje lanca koji ima ringove _ ne koristiti sprave za pranje pod pritiskom.

Ja kod mene faktički radim odmašćivanje lanca od spreja više nego pranje od neke prljavštine. Sa onom četkom to za čas odmastim i prebrišem čistom krpom. Kad me mrzi da okrećem točak upalim motor idržim krpu na lancu ali oprezno i ne stišćem jako da mi lanac ne povuče krpu.

Nekad samo i naprskam novi sloj i vozi miško.

Na štenderu lanac ne može da se dovoljno zagreje zato ga ja provozam po kraju.

Poenta je da lanac bude blago zagrejan da se sprej razredi i rasporedi svuda ravnomerno. Ostavim ga u garaži da prenoći i sutra milina.

Nije mi teško ovo da radim, najveći smor mi je da sklonim alat i štender na kraju.

Dok budem imao volje na moj motor neće podmazivač, iako je dobra stvar, ne volim da vidim ona creva, vezice i ostalo na viljušci.

Meni to kvari izgled, kome to ne smeta i ne voli sprej on montira podmazivač i uživa u vožnji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2462 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155
14 minutes ago, Funky said:

Aj kad je vec tema otvorena da i ja pitam, kada putujete (pod pretpostavkom da nemate podmazivac lanca kao sto je scotoiler itd) sta nosite za podmazivanje? Planiram duzi put na leto pa mi ona boca Motul spreja prevelika, manju do sada nisam nasao... :neznam:

I da li je neko imao iskustva sa onom Motul Chain Paste (pasta sa aplikatorom)? Ona je u manjoj tubi i prakticnija za putovanja. Evo te paste:

 

Ja sam kupio Ipon sprej malo pakovanje baš za put, veličine dezodoransa. I ovo tvoje mi deluje zanimljivo .

Kupio kod Mileta u Tošinom bunaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Na 2 prethodna motora sam imao podmazivač lanca (pravljen u home-made izvedbi) i lanac je uvek bio masan koliko treba. Koristio sam obično SAE90 ulje (kako manual i preporučuje za podmazivanje lanca). Na Teneri je lanac kod mene prešao oko 30000 km i bio je još u odličnom stanju kada sam prodao motor. Na TDM-u sam ugradio podmazivač relativno kasno pa nisam mogao videti efekte na lanac. Sutra bi trebalo da počnem sa ugradnjom podmazivača i na VFR-u. Jednostavno, za par stotina dinara, koliko me košta materijal za podmazivač, nemam nikad više brigu o čišćenju i podmazivanju lanca. Samo pratim količinu ulja u posudi i to je to...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Googlao sam uputstvo za Yamalube chain cleaner koji imam i evo šta piše ovde http://4boat.ro/products/Yamalube®-Premium-Chain-Cleaner-Gel.html

 

Suitable for: all fast-running drive chains under high stress.

Motorcycle chains are put under extreme stress. Road dust and grit can adhere to the chain lubricant to create a deadly “grinding paste”, considerably reducing the life of both the chain and the sprockets.
Yamalube® Premium Chain Cleaner Gel quickly and effectively removes heavy grease deposits while protecting o-rings.

Features & Benefits
- Increases the chain's resistance to wear
- O/X/Z ring compatible
- Smoother chain running
- Special anticorrosion additives
- Totally non-corrosive
- Effortlessly removes thrown-off chain grease from rim and swing arm

Application:
Shake can well before use. Spray the chain with Yamalube® Premium Chain Cleaner Gel and allow to work in for about 15 minutes.
For tough grease build-up, go over the chain links with a brush (not a wire brush). Next, spray the chain again and rinse off thoroughly with a strong water jet. Allow the chain to dry before further treatment.

 

Verovatno ga ne treba isprati vodom pod jakim pritiskom, kako kaže Strasilo, ali ga svakako treba isprati jačim mlazom vode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
27 minutes ago, ZEMZEM said:

Podmazivač koji radi kako treba je verovatno dobra stvar, ja ne volim da mi je felna i oko nje zamazano uljem a i nije mi neki problem da očistim lanac.

Nisam vozio po njivi pa da ga čistim sat vremena. Pranje lanca koji ima ringove _ ne koristiti sprave za pranje pod pritiskom.

Ja kod mene faktički radim odmašćivanje lanca od spreja više nego pranje od neke prljavštine. Sa onom četkom to za čas odmastim i prebrišem čistom krpom. Kad me mrzi da okrećem točak upalim motor idržim krpu na lancu ali oprezno i ne stišćem jako da mi lanac ne povuče krpu.

Nekad samo i naprskam novi sloj i vozi miško.

Na štenderu lanac ne može da se dovoljno zagreje zato ga ja provozam po kraju.

Poenta je da lanac bude blago zagrejan da se sprej razredi i rasporedi svuda ravnomerno. Ostavim ga u garaži da prenoći i sutra milina.

Nije mi teško ovo da radim, najveći smor mi je da sklonim alat i štender na kraju.

Dok budem imao volje na moj motor neće podmazivač, iako je dobra stvar, ne volim da vidim ona creva, vezice i ostalo na viljušci.

Meni to kvari izgled, kome to ne smeta i ne voli sprej on montira podmazivač i uživa u vožnji.

 

Evo ga jedan koji razmišlja kao i moji klinci :)  Sunce vam vaše, kupiš im stvar da im olakšaš život, a oni antiprotivni;) Ja vozim motor sa kardanom, pa nemam tih problema, ali ipak imam više poverenja u stalno nauljen lanac, nego u onu hemiju (mada se dobro pokazala). Zato sam voleo da čujem Strašilovo mišljenje, obzirom da se on (kao:)) razume bolje od većine nas, u održavanje motora.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Skinem lancugu i bacim je u kantu sa petrolejom.Okacim na neko drvo posle da se cedi.Onda ga vratim.Uzmem tovatnu mast,rastopim je na plinski reso i namackam to sve:)

PS>Ne znam zasto sam ovo napisao,pijem kafu i dosadno mi a nemam sprej

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Tvoje grunfovije su nam dobro poznate :jee:Da ti nije Konstruktora i Bocce, to sokoćalo bi vozio kao trotinet :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)
2 hours ago, ZEMZEM said:

Ja sam kupio Ipon sprej malo pakovanje baš za put, veličine dezodoransa. I ovo tvoje mi deluje zanimljivo .

Kupio kod Mileta u Tošinom bunaru.

Reci mi Zemzem, koliko mozes da izguras km sa tim malim pakovanjem? tipa jel OK za jedno 3-4-5 podmazivanja? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2462 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Kad sam na putu gledam da ga naprskam kad završim sa vožnjom taj dan. Isprskam ga čim stanem, da lanac bude zagrejan i parking. Kilometraža okvirno 800-1.000km. pipnem lanac da vidim koliko je podmazan. Prskam samo na rolnice, ne sa strane lanca.

Ne znam tačno koliko može puta da podmaže lanac tek sam ga nabavio i jednom naprskao lanac do sada. Koliko je ostalo nemam pojma. Po meni može da se iskoristi bar 5-6 puta.

Sad gledam u katalog IPON-a, imaju pakovanje i od 100ml, 250ml i ono veliko od 750. Ja sam kupio ovo od 250.

Piše u katalogu da je vreme mirovanja posle prskanja 2h.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Ja imam ovaj na slici, ocistio sam lanac petrolejom, presusio krpom, provozao motor, naprskao obaj sprej, ostavio preko noci tako...

presao sam oko 450km, ni jedne mrlje nema na felni ili na repu, lanac je lepo podmazan.

Uskoro cu da kupim zadnji stender pa cu da jos jednom ocistim i posle planiram da podmazem na 500km samo , ukoliko se ne zaprlja mnogo...1ed0e6d817b33f1ae2b9ec36960677f4.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Ako ostavim po strani ekstremne uslove korišćenja, mazao na svakih 200 km ili jednom u 2'000 km - nema veliki uticaja na radni vek lanca. Originalni lanac mi je trajao 40'000; svaki naredni (a uvek je "zlatni" DID), dogura do 25'000 km i to mu je to. Motul standardni, Motul Race, Muda Sarma - šta god da koristiš, dupe ti je pozadi. Sprej koji duže traje na lancu (bolje lepi), takođe bolje lepi i prljavštinu a bogami, i zadnju felnu. Automatski podmazivači rade dobro - dok rade. A često rade kako oni hoće a ne kako bi ti hteo.

 

Dok traju o-ringovi koji čuvaju mast u zglobovima - traje i lanac. Insistiranje na "dubinskom" pranju samo povećava verovatnoću njihovog oštećenja i gubitak masti sa delova koji i ne mogu da se podmažu spolja.

Pranje lanca puškom (voda pod pritiskom) - može. Kao i pranje bilo čega drugog, dokle god onaj koji drži pušku ima mozga i ne gura mlaznicu na lanac. Ako je udaljenost od mlaznice takva da možeš lagodno da držiš dlan ispred mlaza - možeš da pereš i lanac sa te udaljenosti.

 

Naravno, lanac (kao i mnoge druge stvari) lepše klizi i milije prede kada je podmazan. Samo, ni sa tim, mislim podmazivanjem, ne treba preterivati ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i
8 hours ago, BMXBandit said:

Ako postoji podmazivač lanca, jel to ne znači da lanac s vremena na vreme treba da se opere ?

Prethodnim motorom na koji sam ugradio podmazivač lanca u isto vreme kada sam zamenio lanac/lančanike prešao sam 20-25 hiljada kilometara. Lanac više nikada nisam prao pošto ulje spira prljavštinu i nije lepljivo kao srej... Kada sam vozio prašnjavim zemljanim putevima samo sam pojačavao podmazivanje da bih imao bolje spiranje. U tom slučaju je zadnja felna bila musava, ali SAE90 se pere mnogo lakše od spreja, bilo kojim odmašćivačem i aparatom za pranje pod pritiskom bez trljanja. Kada sam zamenio motor lanac je i dalje bio u dobrom stanju... :)

 

6 hours ago, ZEMZEM said:

Podmazivač koji radi kako treba je verovatno dobra stvar, ja ne volim da mi je felna i oko nje zamazano uljem a i nije mi neki problem da očistim lanac.

Nisam vozio po njivi pa da ga čistim sat vremena. Pranje lanca koji ima ringove _ ne koristiti sprave za pranje pod pritiskom.

Ja kod mene faktički radim odmašćivanje lanca od spreja više nego pranje od neke prljavštine. Sa onom četkom to za čas odmastim i prebrišem čistom krpom. Kad me mrzi da okrećem točak upalim motor idržim krpu na lancu ali oprezno i ne stišćem jako da mi lanac ne povuče krpu.

Nekad samo i naprskam novi sloj i vozi miško.

Na štenderu lanac ne može da se dovoljno zagreje zato ga ja provozam po kraju.

Poenta je da lanac bude blago zagrejan da se sprej razredi i rasporedi svuda ravnomerno. Ostavim ga u garaži da prenoći i sutra milina.

Nije mi teško ovo da radim, najveći smor mi je da sklonim alat i štender na kraju.

Dok budem imao volje na moj motor neće podmazivač, iako je dobra stvar, ne volim da vidim ona creva, vezice i ostalo na viljušci.

Meni to kvari izgled, kome to ne smeta i ne voli sprej on montira podmazivač i uživa u vožnji.

 

Slažem se sa tobom. I ja volim da sve izgleda pedantno i kulturno. :) 
Okačiću sada slike u odgovarajuću temu kako sam ja spakovao podmazivač na CBR-a. Boca i ventili su skroz sakriveni iza plastika, crevo je lepljeno sa unutrašnje strane zadnje vile da bi bilo što manje upadljivo... Ja sam zadovoljan kako je ispalo. :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
8 hours ago, BMXBandit said:

Šta je to miniwash? Daj neki link gde ima da se kupi, pretpostavljam da je dobar i za pranje motocikla.

Imam lanac DID X-ring. Ali ako pretpostavimo da koristim sprej za čišćenje lanca, koji očigledno ima neku namenu, jer se inače ne bi proizvodio, on razgradi prljavštinu i kako posle to ukloniti, mislim na sam sprej i prljavštinu koju je razgradio. Nije dovoljno samo ga prebrisati krpom, jer to samo površinski ukloni to. A sredstvo za čišćenje lanca treba ukloniti, jer bi ono moglo da razgradi i sredstvo kojim se podmazuje lanac. Ako već kažeš da ringovi služe da VODA ne uđe unutar lanca, u čemu je problem da se lanac spere vodom?

Nije tako veliki problem da se lanac spere s vodom, ali je problem da se spere s vodom pod pritiskom ... a sa druge strane, ako nije pod pritiskom, neće ni qurca sprati .... :lol3:

 

Ali da skratimo ... nisam ja ovdje da bih ni tebe ni bilo koga uvjeravao u nešto ... tu i tamo pokušam dati neki savjet jer sam kažnjen skromnim znanjem o nekim stvarima ... Ako hoćeš poslušaj, ako nećeš nemoj .. ja se neću ljutiti ni najmanje .. ;) .. brate mili, tvoj motor.. tvoj lanac ... možeš ga i sirćetom podmazivati ako hoćeš, šta ja imam s tim .. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
8 hours ago, Šumadinac said:

Strasilo, ajd' mi reci, kakvo je tvoje mišljenje u vezi podmazivača lanca. Na xj 600. dok ga nisam prodao, na svakih oko 600 km je opran lanac naftom i prskan Iponom, I sve je funkcionisalo besprekorno. Operemo, naprskamo, prenoći i posle dugo drži.  Kupio sam,od člana Foruma koji to pravi, podmazivač, koji je jedno vreme super funkcionisao, ali je posle toga imao nekih grašaka. Na reklamaciju, čovek mi je odmah poslao novi deo (bez naplate, ovom prilikom ga pozdravljam, ako čita), ali ovaj moj klipan više nema poverenja u podmazivače i neće da ga montiramo na Fazera 600. Interesuje me tvoje mišljenje, znajući da ponešto ;) znaš o održavanju i popravkama motora.  

Ja ga na svom motoru nemam ... trenutno se iz nekih privatnih razloga puno manje vozim, ali kad ponovno krenem na ture od nekoliko hiljada km kao prije, čak razmišljam o tome kako bih ga stavio ... 

 

Po sezoni sam znao prijeći i preko 35K km i tu se znalo promjeniti i 4, ponekad i 5 setova lanaca i lančanika .... neka ušparam na samo jednom setu zbog podmazivača, u debelom sam plusu .. :takoje:

 

Naravno, podmazivač MORA raditi, jer ako ne radi, koji će mi qurac namotoru .. :lol3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

aaahahhaaa .. dobro pitanje ... :lol3:

 

malo mu *ebem nanu na stazi ... pa malo učim voziti na zadnjem ... i tako .. svašta po malo .. a i ne kupujem najskuplje .. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ubedljivo najbolji sprej za podmazivanje koji sam koristio je Castrol, ali i najskuplji.
Silkolene je zlatna sredina,  nije preskup a vrlo dobar je,
Ipon je ok, mada, losiji od ova dva.
A sto se tice pranja, najbolja stvar za to je sredstvo "K2 Akra" , naprskas po lancu, najprljavije delove iscackas sa cetkicom za zube, isperes mlazom vode rucno (nema potrebe masinski pod pritiskom) , provozas malo po ulici da voda sidje s lanca, kad se osusi naprskas sprejem za podmazivanje i gotovo.
Postupak ponovis svakih 400km i nema nevolje.
 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)
13 hours ago, ZEMZEM said:

Kad sam na putu gledam da ga naprskam kad završim sa vožnjom taj dan. Isprskam ga čim stanem, da lanac bude zagrejan i parking. Kilometraža okvirno 800-1.000km. pipnem lanac da vidim koliko je podmazan. Prskam samo na rolnice, ne sa strane lanca.

Ne znam tačno koliko može puta da podmaže lanac tek sam ga nabavio i jednom naprskao lanac do sada. Koliko je ostalo nemam pojma. Po meni može da se iskoristi bar 5-6 puta.

Sad gledam u katalog IPON-a, imaju pakovanje i od 100ml, 250ml i ono veliko od 750. Ja sam kupio ovo od 250.

Piše u katalogu da je vreme mirovanja posle prskanja 2h.

 

E, bas to me je interesovalo :) 

Mislim da je onda to pakovanje od 250 ml taman i lepo stane ispod sedista... Kupicu i jednu onu pastu da probam, cisto da vidim kako to funkcionise u teoriji deluje kao dobra prica jer se direknto nanosi preko cetkice (nema prskanja po felni).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Meni ova kominacija radi posao odlično.

Jedva čekam malo sobodnog vremena da montiram scottoiler - stoji u kutiji, čeka da malo modifikujem kako bih prišao cevčicom do zupčanika...

 

 

20170509_215144_resized.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Koristim motul, pa sad dal sam zadovoljan neznam ni sam.:)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

On 08.05.2017 at 3:21 PM, Funky said:

Aj kad je vec tema otvorena da i ja pitam, kada putujete (pod pretpostavkom da nemate podmazivac lanca kao sto je scotoiler itd) sta nosite za podmazivanje? Planiram duzi put na leto pa mi ona boca Motul spreja prevelika, manju do sada nisam nasao... :neznam:

I da li je neko imao iskustva sa onom Motul Chain Paste (pasta sa aplikatorom)? Ona je u manjoj tubi i prakticnija za putovanja. Evo te paste:

Screen Shot 2017-05-08 at 15.20.33.png

Ja sam upravo to nosio kada sam pre mesec dana isao na Korziku. Tu pastu i mali WD40 za ciscenje pre toga. Licno se ne zamaram previse time da li sam bas na 300 ili 500km ocistio i podmazao lanac. Sve zavisi od puteva kojim ides i vremena. Pogledam lanac onako "odokativno" i odradim ili ne. Ne pravim neku preveliku nauku od toga otkad postoje ovi O-ring i X-ring lanci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja