Jump to content

Moto Zajednica

Malo Bosna,Slo,Austrija,Svajcarska,Italija,,,

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Drugar i kolaga sa foruma makinjo i ja planiramo pocetkom juna malo gume da protegnemo do 10 dana na putu,stavicu sliku odprilike kako bi ruta trebala da izgleda,slusamo sve sugestije od kolaga koji su prosli tim krajevima gde sta videti i kuda ici.

2017-05-06 08.49.06.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ne znam koje su vam fiksne tacke i da li ih ima...

-Deo od Bjeljine do Splita bih promenio...Vlasenica-Sokolac-Sarajevo-Jablanica...onda 2 varijante...ili Jablanica-Prozor (Rama)-Tomislavgrad-Split (ako ste dobri sa vremenom onda Jablanica-Blidinje-Tomislavgrad)...ili Jablanica-Mostar-Metkovic-Split.

-Deo od Trsta do Milana je ravno i dosadno, jedino autoputem da se dobije na vremenu ili evakuacija severno u Dolomite, ali u tom slucaju bolje je da se udje odmah iz Slovenije na Predil.

-Deo po Alpima nema potrebe detaljisati, tesko je da pogresite.

-U povratku ne bih trosio vreme od Alpa po Bosni, ipak je to blizu i lakse moze da se ode...pre bih jos jedan dan potrosio u Alpima, a onda u danu vratio autoputem iz Slovenije.

 

Odlicna tura i uzitak zagarantovan! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Iz Bjeljine idemo za Banja Luku pa Bos Petrovac tu nocenje prvo,pa sutra dan za Bled pa tamo nocenje nemamo nista fiksno zato i napravili temu da cujemo iskustva sta treba sta ne :) Prosle godine smo isli za Sarajevo trebinje i vozili Jadransku magistralu,pa sam kontao u povratku da idemo drugim putem,hvala na predlozima sve slusamo i upijamo :)

Послато са SM-N9100 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Ćao

 

Koliko vidim, spavate negde na Bledu. Neznam šta vam je point of interest ali gledajući na to, koliki vam je put i koliko imate vremena za Sloveniju, ne bi predložio neke daleke fure po Sloveniji, jer vam za Sloveniju (kulinarika, vožnje, izlazak, ...) treba bar 3 dana. Tako da iskoristite laganini vreme po "okolini" i svakako pojedite krempitu uz jezero Bled, obiđite jezero Bohinj, možda se odvezite do Kranjske gore i Planice, da vidite to čudo od skakaonice/letaonice - možda usput opalite i zipline u Planici i to bi bilo to. Naravno usput negde nešto dobro ručajte, ... Sve je to dosta blizu pa se može lagano. A ako planirate koji dan duže, onda ima tu destinacija nebroj. Svakako javi kad budete na putu, pa ako budem tu, bar pićence da popijemo ;) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Futog-Ns
  • Motocikl: Yamaha fz6n 2005

Ako neko ima neki predlog za smestaj na ovoj ruti slobodno neka predlozi

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Nisam siguran sta vam je zelja, po mapi vidim da je u pitanju autoput (ako ne gresim).
Mozda sledeci link vam pomogne sa daljim planiranjem kako da planirate rutu. Takodje vam daje i izbor bajkerskih smestaja. Na zalost link je na nemackom i pokriva delove Alpa (Nemacka, Austija, Italija, Svajcarska, Francuska) koje rute mozete za jedan dan da izvozite po tezini i koliko su zahtevne. Takodje ima i prikaz Alpskih prelaza isto po tezini i vremenu voznje.
Sve ture mogu da se downloduju kao PDF ili kao GPS data koji moogu da se ucitaju u GPS uredjaj. Svi opisi su propraceni fotografijama i idejama sta moze da se obidje.
Vidim da je Grossglockner jedna od tacki za obilazak obavezan preporuka je Zell am See i smestaj na tom jezeru ako uspete da nadjete smestaj u tom periodu.
Ja bih ovaj dosadni ravni deo autoputa od Milana do Trsta zamenio sa Dolomitima I Tirolom. (Ali to je ipak moja zelja za neku sledecu turu :) )


Link: http://kurvenkoenig.de/motorrad/touren.html


Nadam se da ce vam link pomoci, a ja vam zelim samo lepo vreme.
Pozzz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Autoput je zadnja opcija izbegavacemo autoput,imamo nekih 8 dana na raspolaganju i ne bas velika finasiska sredstva bar ja u ovom slucaju :) Zanima me kakva je situacija sa Svajcarskom cuo sam da su rigorozni sa kaznama ako moram kroz celu Svicu ici 50 na sat bice smor teski zna li neko vise o tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

Top tura, uzivajte...radicu slicnu turu u slicnom periodu stim sto je meni u planu 02.juna iz pg da krenem prema splitu pa brodom do ankone pa do mugellan na trku motogp-a koja je 04.juna...vec 5 juna se ide gore prema trentu, passo stelvio, 2-3 dana voznja kroz alpe pa grossglokner i lagano kuci...mozda se u povratku svrati na plitvice ako bude vremena


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Bili smo prosle godine u povratku iz Hr na plitvicama,ali je bilo bezobrazno skupa ulaznica nesto 20-30e a da setam u moto cizmama i da nosim kacigu sat vremena i dam jos 30e mnogo nismo ni ulazili na kraju otisli dalje,i mi cemo na stelvio verovatno u tom periodu tako,mozda se i sretnemo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja