Jump to content

Moto Zajednica

Koji sator kupiti

Recommended Posts

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Treba mi pomoc oko izbora satora koji bi vozio na motoru,iskustva,cene,mesto gde se moze kupiti.Mozda je i bila neka slicna tema,pa me uputite ako je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ja koristim sator iz louisa sifra je 10002265 kosta 80 e ja sam ga uzeo na snizenju za 50 i odlican je dosta prijatelja koristi isti,komforan je ima dosta mesta, lako se postavlja...za te novce je vise nego odlican

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

  Mislim da nema potrebe da trosis previse novca za sator iz par jednostavnih razloga. 1. kad god planiras neku voznju pa bilo sa spavanjem ili ne osnovni elemenat je vremenska prognoza. Naravno neces ici ako je prognozirano 5 dana sa kisom. 2.Unekim nasim prosecnim izletima sator obicno treba za jednu ili dve noci. I opet ako prve noci bude previse kise sutra naravno palis kuci (osim ako neces enduro po blatu) 3. ako ti neki letnji pljusak i prosvira kroz sator...jbg ni to nije strasno..prezivi se. Naravno ako planiras kampovanje od vise dana onda je potreban kvalitetniji sator.

  I jedan mali savet. Sta god da nosis i kakav god sator da imas nikada ne idi bez satorskog krila i kanapa na kampovanje. Te dve stvari cine cuda u prirodi i pri snalazenju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6285 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Da dodam na ovo bucino i najlon lepo upakovan. Cak i onaj najtanji koji se koristi za pokrivanje stvari kad se kreci ce da zavrsi posao. U slucaju vece kise samo se prebaci preko satora i nema sanse da prokisne (sem ako ga vetar ne pocepa, al to je vec elementarna nepogoda :) )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12085 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

U principu si u pravu Buco. Ali ostaje ono moje prokletstvo da volim da imam dobru stvar. Kalahari je definitivno odlican sator (imao sam prilike da ih bolje pogledam).

 

2Wice:

dimenzije Louis satora;  20x60, 5kg, 80e (prestao popust, gledao sam na sajtu)

dimenzije Kalah satora: 18x50 3,5kg 110e

 

Nije neka znacajna razlika ceni. Ja bih ipak pre uzeo Ferrino, ipak za motor svaki centimetar i kilogram znace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

@lalajko,sve to stoji,ali ja sam ga uzeo na snizenju za 50 e dako da je u tom slucaju razlika ogromna,ali ja licno posto koristim i vojne vrece za spavanje i uvek ih nosim po dve,u odnosu na njih mi sator izgleda malen :) ,a sto se tice najlona i ja nosim onaj za pokrivanje kada se kreci,ako ocekujem kisu ili postavljam sator na vlazan teren prvo stavim najlon pa kada postavim sator najlon podvijem ispod prvog i drugog sloja satora tako da mi je sator uvek cist :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4641 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Udjes u bilo koju prodavnicu lovacke opreme i biras.Od 1300 din pa nadalje.Ima sasvim dobrih satora za 3000 din. Pozdrav ;D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Satorsko krilo mi je uvek na motoru,za najlon sam znao da je dobra stvar jer nema tog satora koji nece propustiti posle nekoliko dana nalivanja,kazu ljudi koji kampuju po 10-ak dana sto kod nas nije slucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Po meni su jeftini satori bacanje para. Udjes u radnju i za 3000 din kupis sator... Jeste, udejs u radnju i kupis kineski skuter za 300 evra... razlika je lako uocljiva. Sve zavisi za sta kome treba.

Ja licno ne vidim svrhu razvlacenja loseg satora, pre cu da spavam napolju u vreci nego da imam sator koji me stiti samo od komaraca.

Dobra oprema kosta, a pitanje je koliko dobra vama treba. Objektivno, sator za 3000 din ne moze da bude dobar, isto kao ni nov skuter od 300 evra.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

@Dane

 

Ja sam u Louis-u kupio shator za 40e. Nisam ga josh isprobao ali sam sigurno kupio ono shto mi zavrshava posao.

Razvukao sam ga u dvorishtu da vidim na shta lichi i mogu reci da u shator staju 3 osobe i prtljag jer je ogroman i ako je za dve osobe.

Ima zashtitu od komaraca, tezhak je 2,6kg, duplo dno, dvoslojni krov, 1500mm/cm2, dosta je mali kad se spakuje (67x17cm) i montira se za 5min.

 

Koristicu ga za moto skupove po lepom vremenu u kombinaciji sa vrecom, znachi 2-3 puta mesechno po 1-2 noci. Mali je, lagan i sa sve vrecom i podlogom nije tezhak i ne predstavlja problem u vozhnji. Ponekad cu da odem na neko jezero 4-5 dana, opet po lepom vremenu i tu ce mi zavrshavati posao.

Mislim da za ove osnovne potrebe posao zavrshava i jeftiniji shator.

Vreca 3000din., shator 3200din., podloga 300din. = 6500din. sve ovo je vidno jeftinije od iole kvalitetnijeg shatora a dobijete 3 stvari koje ce vam zavrshavati posao ako imate slichne potrebe kao ja.  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: ugljevik
  • Motocikl: honda silver wing 500

i ja sam za da se kupe dvije-tri stvari za manje novca nago jedan dobar sator bez podloge i vrece. Jer kakav god sator bio zahtjeva da ima bilo kakvu podlogu. Ja licno sam kupio sator za 10e posjeduje svoju vrecicu i veoma ja lagan i lako se sklapa i mislim da ce za jedno-dva nocenja zavrsavati posao kao i bilo koji skupi sator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ja sam uzeo u metrou dusek na pumpanje za dvoje za 1000 dinkica i odlican,ne zauzima mnogo mesta ,sta reci,spavas ko u sobi...posto nikad ne putujem sam odlicna kombinacija sator 2 vojne vrece dusek i el pumpa sve oko 100e  :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12085 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pre ili kasnije SVAKO ce doziveti olujnu kisnu noc u svom satoru. Tada ce videti (i osetiti) koliko je vredan i da li se isplatilo.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Pre ili kasnije SVAKO ce doziveti olujnu kisnu noc u svom satoru. Tada ce videti (i osetiti) koliko je vredan i da li se isplatilo.

Ja te stvarno ne razumem...

Prvo pogledam prognozu pa vidim da li cu da idem. Ako dodje do takve oluje a ja na moto skupu, upalim motor dok se josh sprema oluja i odoh lepo u hotel/motel da spavam k'o gospodin chovek. A kolike su shanse da me bash takva oluja uhvati? Ja mislim veoma male...

Ne mozhe oluja samo da se desi za 5 sekundi, vidish valjda nebo, seva, pochinje kishica, brm brm i odoh u hotel  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ajmo malo ozbiljnije, covek je pitao koji sator da kupi, znaci prednosti i mane jeftinijih, skupljih, odnos datog novca i dobijenog...

   Za sve ove godine pljusak me uhvatio u 80% duzih voznji (duzih od 200km). Kad god sam "gledao prognozu i nebo, zajeb. sam se sto vama nikako ne preporucujem. "Razmisljao sam logikom "nece bas sad, bice lepo vreme" i onda....pljusak, i oluja :o, a tog hotela, motela...nigde u crnogorskim planinama, recimo :-\  :-[. Stavim sator, al ni da ga stavljam, ni da ga ne stavljam! Skakucem sa kraja na kraj, pocinje da prokisnjava,vlazno, pada noc, kisa ujednacila celu noc, ne mogu da spavam, jer me sator lupa po glavi i ledjima, imam utisak da ce smak sveta uskoro i samoi cekam da puknu sipke od fiberglasa i da mi se sator iscepa na froncle. Ujutru mi roba sva vlazna, oprema isto, hladno mi, al` mortam da vozim dalje. Daj Boze da ne dobijem zapaljenje pluca, smrznucu se dok stignem". Ovako sam se proveo par puta i vise necu, "hvala lepo", sator od 10 evra imam i znam da mi moze posluziti za "izlet" ispred kuce. Sto rece Dane i nije los taj "Chajna" skuter za do pijace, al` je burgman, burgman. Znaci, ako hoces da vozis malo dalje od kuce i da dobijes na "nezavisnosti" u odnosu na vrstu trenutne oblacnosti na horizontu odresi kesu! Ako ces ici na jednodnevne izlete gledajuci prognozu vremena "u, al` me zajeb.se, nemaju pojama sa prognozom", onda ti sator i ne treba, jer ces pokisnuti i smrznuti se i u njemu i van njega. I uvek ces se stresti od pomisli "uh, evo oblaka, nece valjda kisa, moram da bezim". Ako neces da ti kisa definise marsrutu i vreme boravka na istoj, kupi sator od najmanje 100 evra (koliko para, toliko muzike, jbg ;D ;)).

Prednost jeftinih: 1. cena; 1.cena ako nemas za skuplji.

Prednost skupljih: 1: sve ostalo, znaci izolacija od vlage i vrucine, provetravanje, kvalitet izrade, prakticnost, detalji.  MAne: cena ako nemas lovu :-\.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Pa mozes tako da kupis kacigu za 10 evra i da slusas prognozu na radiju da li je guzva u gradu ili nije, pa na osnovu toga da procenis kolika je sansa da ce neko da te udari kolima, pa da odlucis da li ces da vozis ili ne... Mislim...

Ja sam odgovorio lepo na pitanje, a to je da li je sator od 3000 din dobar. NIJE!!!

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Ako su vashi postovi replika na ona moja dva onda stvarno ne znam da li nerazumno pishem ili me vi ne razumete.

 

Ja sam odgovorio lepo na pitanje, a to je da li je sator od 3000 din dobar. NIJE!!!

 

Ako ti treba za ono za shta meni treba onda je itekako dobar, chak bi i jeftiniji zavrshio posao.

Znachi kampujem na moto skupovima - par kilometara od grada shto se motorom predje za par minuta po kakvom god vremenu do prvog hotela, kao shto rekoh.

Necu da idem van civilizacije kao shto sci reche po planinama. Nemam ambicije da idem u dzunglu sa shatorom od 40e.

A to za prognozu shto sam rekao izgleda da ti sci i ja gledamo razlichitu prognozu, a letnju kishicu ce da izdrzhi svaki shator od 3000din.

 

@sci

A shta cu ja na crnogorskim planinama?  :o

Lepo rekoh za shta mi treba, i svi koji kupe shator od 3000din. znaju gde smeju sa njim i niko za crnogorske planine nece da kupi losh shator, jedino ako je lud.

Prednost jeftinijih shatora nije samo cena! Ja imam i za shator od 200-300e, nije problem ali mi NE TREBA, ove osnovne potrebe ispunjava i onaj kome je kao shto ti kazhesh samo cena prednost.

 

Opet kazhem, jeftiniji shator u kombinaciji sa podlogom i vrecom zavrshava posao kao i bilo koji skuplji.

 

 

P.S. Ne valja ni jedan motor koji ima manje od 100ks jer ako sluchajno treba da pozhurite on ne mozhe da ide brzo  :-\ ??? :o

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4641 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ja sam ubacio cifru od 3000 din u opticaj a ustvari to nema veze sa pitanjem koje ja covek postavio,izvinjavam se.Pozdrav svim bikerima iz Uzica!!!!!!!!!!!!!! 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Boki, ako ti smatras da ti zavrsava posao sator od 10-30 evra, to niko ne spori! Ja govorim o tome sta je kvalitetan sator i hocu coveku da objasnim razloge zasto je neki sator 300e, a neki 10e i koje su razlike medju njima. Ne ulazim u to gde ce ko ici, ali ja sam "crnogorske planine" vise puta doziveo na turama od 50 km od kuce, pa ne mogu da polemisem o vremenskoj prognozi i gledanju u nebo. Sto ljudi, sto cudi, ali kad pocne kisa.....ok, neka kupi ko sta voli, ja iskljucivo pokusavam da odgovorim na postavljeno pitanje 8);)

PS: setih se Sutomora od prosle godine, zasto li je pola ljudi kukalo na satore, a kisa pada li, pada!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000, Yamaha Tenere 660

Kada kupis sator onda nisi sve zavrsio! Evo jednog poredloga za leeeeeeeep provod.

Moj kum Doktor mi pozajmi sator i TurboMaximis (dusek sa pumpom) za moto skup u Trebinju prosle godine. Zeni nije prijala ta ideja da spava u satoru posto do sada nije nikada spavala, ali ajde... Razapnemo sator, nadujemo TurboMaximus i ostane mesta da ubacis tank torbu, kofer... Prodje prvo vece i mi lagano odosmo na spavanje. Ujutru zenu ne mogu da probudim!!! Kaze da nikad nije tako lepo spavala / kao na oblacima.

Tako da preporucujem da ako imate mesta na motoru da ponesete i TurboMaximus, verujte da je prava stvar. Miran san Vam zelim ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja