Jump to content

Moto Zajednica

dunlop gpr 300 iskustva

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2797 postova

vidim da ima nov model  gpr 300 za slabije motocikle,usmereno na gradsku voznju na posao zimi i leti,mnogo silike ,velika izdrzljivost-tako kaze fabrika.Jednokomponentna.Ima i dimenzije 17 cola sve do 190 i brzinski indeks zr i standarna nosivost,tako da je guma gledano po tome ista kao i ostale.Cena je za set 120 i 160  17  160 eura u srbiji .Dosta dobro.Ima li neko iskustva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Nosio sam ovu gumu na TDM-u. Presao sa njom nesto vise od 20.000km, prilicno zadovoljan.

Korektno drži i po suvom i po kiši.

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2003 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 3 minuta, milos-v je napisao:

Koliko su se potrosile na busi za to vreme?

Sta mislis koliko bi mogle izdrzati?

Sve zavisi od stila voznje,

generalno Busa zadnju brzo ukockasti a prednju utrouglasti,

tako je pocelo i kod ovih posle 5000km, cenim da su mogle jos jedno 2-3000km i kanta...

Al su za to vreme odradile posao za svaki paru.

U prevodu, set za sezonu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2797 postova

 ovo je sa jednog sajta gogl translate.Motorad im je dao taj praksis tip što ima retko koja guma i uvek je prva preporuka od njih u ovom slučaju turing guma.

 

Као резултат овог опсежног теста, Моторрад је Дунлопу доделио жељени „МОТОРРАД ПРАКСИС типп“. Ово је препорука резервисана само за производе који су прошли ригорозне програме тестирања часописа са највишим оценама.

Дунлоп је представио ГПР-300 у својој палети спортских гума како би понудио опцију за возаче који су тражили гуму добре вредности за путовање на посао и путовања.

Луца Давиде Андреони, директор маркетинга, Дунлоп Моторцицле Еуропе, објаснио је образложење ГПР-300: „Дунлоп има широку палету спортских гума за употребу на стази и путу. Све је већа потражња возача који желе перформансе, али своје спортске бицикле користе за свакодневну употребу. Због тога су им приањање на мокром путу, километража и удобност важни колико и руковање и перформансе. Одушевљени смо што је Моторрад препознао да је Дунлоп ГПР-300 савршена гума за ову врсту возача ”

Перформансе Дунлоп ГПР-300 изведене су из комбинације технологија. Спортски узорак дизајниран за јаке перформансе на мокром, у комбинацији са мешавином мешавине силицијум диоксида, пружа велику километражу и умирујуће пријањање. Дунлоп је такође на ГПР-300 представио нови напредни дизајн каиша и конструкцију задњих гума Јоинтлесс Банд (ЈЛБ). Ово користи непрекидно намотани ремен за глатке перформансе и постојану закрпу гуме. Предност овога је побољшано приањање, али и побољшана удобност возача за путовање на путовање током путовања.  

Дунлоп ГПР-300 доступан је у распону од шест величина предњих и седам задњих гума.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
On 12/10/2020 at 3:35 AM, Nenadbg88 said:

Nosio sam ovu gumu na TDM-u. Presao sa njom nesto vise od 20.000km, prilicno zadovoljan.

Korektno drži i po suvom i po kiši.

Prednja, zadnja ili set?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Koliko me secanje sluzi iz koleginih putopisa sa TDM-om, u pitanju je bila zadnja guma...
Zadnja

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2797 postova

Ja sm je dobio na z900 rs cafe. 180 i 120 fabrički ugrađene. Guma je veoma dobra na suvom po mokrom nisam ni vozio. Prešao sam 6500 km i guma se troši za sad ujednačeno i to 2000 km po milimetru. Probao sam dosta i sportskije vožnje i po oštrim i zatvorenim krivinama. Prednja drži jako dobro, ne pušta ni malo čak je počela brže da se troši od prednje jer je namerno testiram. Zadnja mi je samo jednom pustila na prekidu novog i starog asvalta kod kovid bolnice na mišeluku. Guma će izdržati jedno 12_13 hiljada i za svaku je preporuku a plus je veoma jeftina. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Vozio ih na banditu 1200, presao 10.000.
Guma drzi izuzetno dobro i po suhom i po mokrom, grije se dosta brzo,trosi se ravnomjerno.
Za lovu koju kostaju su i vise nego dobre. Po meni ove gume su puno bolje od mitasa sport force koji sam vozio prije njih i koji silom prilika vozim i sada na xx


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2003 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 1 sat, hotazmaj je napisao:

Vozio ih na banditu 1200, presao 10.000.
Guma drzi izuzetno dobro i po suhom i po mokrom, grije se dosta brzo,trosi se ravnomjerno.
Za lovu koju kostaju su i vise nego dobre. Po meni ove gume su puno bolje od mitasa sport force koji sam vozio prije njih i koji silom prilika vozim i sada na xx

 

Au kolega, 10 000 km na Banditu 1200...kapa dole, svaka cast :care: 

meni ih je Busa sazvakala za 6000, prednju utrouglastila, zadnju ukockastila.

Jesu bolje od Mitasa, to potpisujem,

jedina mana su im dimenzije zadnje tj najsira je 190/50/17...

barem da je 55, velika razlika.

Promenio član BokyBoy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Kako nekom izdrzi sport guma 10 hiljada km? Da meni moze toliko izdrzati bio bi presrecan. Meni ne moze toliko turing guma da izdrzi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2797 postova

gpr 300 je turing jednokmponentna guma.Ima nekih prodavaca po srbiji koji tvrde da je dvokomponentna ali verovatno lažu namerno.Čitajući strane forume o z900 rs nism našao nikog ko se žali na gumu, al ni malo.

Od sport forca nisu bolje ali samo za sportsku vožnju ali  mitas brže troši naročito na teškom banditu.Od turing forca je verovatno bolja ali turing force gura skoro duplu kilometražu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
On 11/13/2021 at 1:11 AM, sasa ns 1 said:

gpr 300 je turing jednokmponentna guma.Ima nekih prodavaca po srbiji koji tvrde da je dvokomponentna ali verovatno lažu namerno.Čitajući strane forume o z900 rs nism našao nikog ko se žali na gumu, al ni malo.

Od sport forca nisu bolje ali samo za sportsku vožnju ali  mitas brže troši naročito na teškom banditu.Od turing forca je verovatno bolja ali turing force gura skoro duplu kilometražu

Na dunlop sajtu je gpr zavedena u kategoriji sportskih guma. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: 599

Gp racer je sport, a gpr je urban sport segment, pomalo marketinski osmisljena klasifikacija.

To je guma koju su zamislili kao kombinaciju gradske i touring upotrebe.

Brzo se grije u gradski uslovima, traje porilicno dugo.

Za te pare nema bolje gume, to je sigurno. Idealna za motor srednje zapremnine.

Mrzi crtu u nagibu i hoce promjesati ako niste pazljivi u tim situacijama, ali nije da je jedina :)

Trosi se fino I ravnomjerno, da se voziti dinamicno, mada kada se vozi tako daje dojam da je sretnija u normalnoj voznji i tempu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36
Au kolega, 10 000 km na Banditu 1200...kapa dole, svaka cast :care: 
meni ih je Busa sazvakala za 6000, prednju utrouglastila, zadnju ukockastila.
Jesu bolje od Mitasa, to potpisujem,
jedina mana su im dimenzije zadnje tj najsira je 190/50/17...
barem da je 55, velika razlika.
Da, vjerovao ili ne 10.000 i ne smijem se zakleti da nebi mogla jos toliko jer je sare ostalo poprilicno dosta. Motor sam prodao tako da ne znam koliko su izdrzale.

Po meni je ovo ludo dobra guma i cak razmisljam da ih stavim na xx-a.
Trenutno mi je na njemu sport force koji sam vozio jos jedenu sezonu na vfru i definitivno mogu reci da je gpr bar po meni dosta bolji


Poslano sa mog 5053K koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3099 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Hm...verovatno ću probati ovo,ne sumnjam da će držati,na Banditu sve drže,nego "jedenje" me zanima?Vidim kolega na 1200 ter'o do 10000km i kaže mogla bi još,neka bude 13000...dosta ta ove pare.Umem ja da ih rastegnem kad su pri kraju...Ako govorimo o istim gumama...?

JDqisbn.jpg

 

u45NzyK.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2797 postova

Evo meni na z900 rs zadnja na 12000 došla do graničnika, twraću još bar 2000, prednja nekim čudom otišla na 7000,ja terao do slika i još malo i nagurao 8000, stavio polovnu sport atak i ona traje bar 50% duže. Pritisak dobar, pojma nemam zašto je prednja trajala toliko kraće, na raznim stranim forumima im traje duže od zadnje

Promenio član sasa ns 1
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja