Jump to content

Moto Zajednica

Udes na Ibarskoj Magistrali

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Malo pre sam dosao iz Lazarevca, guzva, kisa pada, asfalt klizav .... kad policija stoji sa rotacijom.

50m pre restorana "KALE" u kanalu je dvotockas crne boje, a u poprecnoj ulici Golf 3-ka (ako sam lepo video) ispravlja zadnji branik na vozacevoj strani. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Da li te dve stvari imaju veze jedna sa drugom, Šta je sa vozaćem motocikla ? Da li ovo uopšte treba da je u ovoj temi ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

 

On 4/29/2017 at 18:53, drumskalisica said:

Da li te dve stvari imaju veze jedna sa drugom, Šta je sa vozaćem motocikla ? Da li ovo uopšte treba da je u ovoj temi ? 

Ne znam zasto je tema premestena ??

 

Nisam imao  mesta gde da stanem, zbog guzve i kolone morao sam da prodjem.

Vozac motora se nije nigde video, policija je sedela u kolima i najverovatnije cekala da slep sluzba dodje po motor.

U restoranu konobar rece da je  golf navodno skretao levo u sporednu ulicu, motocikl je obilazio kolonu i udario u zadnji deo automobila.

 

Oba vozila su isla iz Beograda prema Lazarevcu.

 Malo pre je komsija dosao iz beograda i kaze da se u autobusu prica da je vozac motora poginuo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa u " Crnu Hroniku " idu samo proverene informacije. Nadam se da te " priče iz autobusa " nisu tačne i da će se kolega oporaviti. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: TDM 900, Tomos T12

Nemojte ga u crnu hroniku!!!

Vozac motora je moj zet i zivi i zdrav je i sem par modrica NE POVREDJEN!!!!

Po njegovim recima vozac golfa je prvo otisao desno, pa je pomislio da se sklonio da prodje, a onda je smotao levo.

Hitna pomoc je dosla veoma brzo, pre policije i odmah ga je odvezla u urgentni centar u Beogradu

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Hvala bogu :takoje:

 

Zadnjih dana je ludnica na Ibarskoj Magistrali, a pogotovo sad zbog praznika.

U Stepojevcu koci semafor saobracaj pa se zbog toga pravi guzva.

A i cini mi se da se u zadnje vreme sam saobracaj pojacao.

Cuvaj te se na tom delu puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 6 sati, bocca_bastard said:

Vozac golfa se ponasao kao da je sam na svetu? Nemoguce!

U restoranu konobar rece da je  golf navodno skretao levo u sporednu ulicu, motocikl je obilazio kolonu i udario u zadnji deo automobila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020
2 hours ago, Arso said:

U restoranu konobar rece da je  golf navodno skretao levo u sporednu ulicu, motocikl je obilazio kolonu i udario u zadnji deo automobila.

 

Šta si time hteo da kažeš? Da je rečenica nepotpuna? Onda bih se složio sa tobom. ;)

 

Evo da je upotpunimo:

 

Motocikl je obilazio kolonu, što mu je članom 55 stav 5 ZOBS-a dozvoljeno i udario u zadnji deo automobila koji je nesmotreno izašao iz kolone i prekršio jedno od osnovnih načela bezbednosti saobraćaja, odnosno član 3 koji kaže da je svaki učesnik u saobraćaju dužan da se ponaša na način kojim neće ometati, ugroziti ili povrediti druge učesnike, kao i da preduzme sve potrebne mere radi izbegavanja ili otklanjanja opasnih situacija nastalih ponašanjem drugih učesnika u saobraćaju, ako sebe ili drugog time ne dovodi u opasnost.

 

Eto, popravili smo i to. :) 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
Pre 2 sati, donmarkoni® said:

 

Šta si time hteo da kažeš? Da je rečenica nepotpuna? Onda bih se složio sa tobom. ;)

 

Evo da je upotpunimo:

 

Motocikl je obilazio kolonu, što mu je članom 55 stav 5 ZOBS-a dozvoljeno i udario u zadnji deo automobila koji je nesmotreno izašao iz kolone i prekršio jedno od osnovnih načela bezbednosti saobraćaja, odnosno član 3 koji kaže da je svaki učesnik u saobraćaju dužan da se ponaša na način kojim neće ometati, ugroziti ili povrediti druge učesnike, kao i da preduzme sve potrebne mere radi izbegavanja ili otklanjanja opasnih situacija nastalih ponašanjem drugih učesnika u saobraćaju, ako sebe ili drugog time ne dovodi u opasnost.

 

Eto, popravili smo i to. :) 

 

Eee, kada bi sve bilo kao sto si ti napisao ovaj svet bi bio jako lepo i jednostavno mesto za život. Sudovi i policija ne bi ni postojali jer bi ljudi nosili knjigu sa zakonima sa sobom otvorili je, naglas pročitali zakon i odredili krivca.

Ustanovili smo da vozač motocikla nije kriv jer vozač automobila nije izvršio skretanje na način da ne ugrožava ostale učesnike. A šta ako uzmemo pretpostavku da je vozač automobila u svojoj izjavi izjavio sledeće: "...Prestroijo sam se uz samu razdelnu liniju, pogledao u retrovizor i nakon što sam se uverio da je leva traka slobodna, dao levi pokazivač pravca i bezbedno otpočeo skretanje ulevo..." Zar ovo nije školski primer skretanja i zar u tom slučaju ne govorimo o prekršaju vozača motocikla koji je vršio preticanje a da se tom prilikom nije uverio da svojom radnjom ne ugrožava ostale učesnike u saobraćaju; Vozaču motocikla takodje se na teret može staviti da nije držao propisano rastojanje od preticanog vozila; Dalje, preticanje vozila u zoni obeležene raskrsnice je zabranjeno osim u slučaju kada je jasno da vozilo ispred skreće ulevo te se bezbedno i bez ugrožavanja može izvršiti obilaženje sa njegove DESNE strane.

Daleko od toga da ikoga okrivljujem a pogotovu ne motociklistu jer ne znamo šta se zapravo desilo, samo hoću da kažem da je saobraćaj veoma zajebana i kompleksna grana baš iz razloga što je teško odrediti krivca.. Da nije tako ne bi postojala saobraćajna policija, skica nezgode, sudski veštak, njegova analiza i rekonstrukcija udesa, medicinski veštak itd.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 995 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Drago mi je da je kolega prošao samo sa modricama! Jeftina škola.

Batalite zakone i to.

Lekcija koja ovde može da se nauči je da automobil koji skreće desno ne mora uvek da ide desno.

Znam da rečenica zvuči debilno, ali kada je ulica samo sa dve trake, ljudi često "izađu" malo desno ako hoće da urade polukružno. I naravno da tek tada nema šanse da vide motor koji dolazi. I uvek ono staro - čitanje misli drugih vozača. Ako je nešto malo sumnjivo, ili usporava, ili šta god - obratiti pažnju, pošto on neće.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Vozač ne sme da vrši preticanje ili obilaženje kada time moženugroziti druge učesnike u saobraćaju.

Vozač ne sme vozilom da započne preticanje ili obilaženje:

1) kolone vozila,

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre 3 sati, donmarkoni® said:

 

Šta si time hteo da kažeš? Da je rečenica nepotpuna? Onda bih se složio sa tobom. ;)

 

Evo da je upotpunimo:

 

Motocikl je obilazio kolonu, što mu je članom 55 stav 5 ZOBS-a dozvoljeno i udario u zadnji deo automobila koji je nesmotreno izašao iz kolone i prekršio jedno od osnovnih načela bezbednosti saobraćaja, odnosno član 3 koji kaže da je svaki učesnik u saobraćaju dužan da se ponaša na način kojim neće ometati, ugroziti ili povrediti druge učesnike, kao i da preduzme sve potrebne mere radi izbegavanja ili otklanjanja opasnih situacija nastalih ponašanjem drugih učesnika u saobraćaju, ako sebe ili drugog time ne dovodi u opasnost.

 

Eto, popravili smo i to. :) 

Druže, izuzetno je opasno po mlade i neupućene kolege da pišeš ovakve proizvoljnosti. Gde si ti pronašao u ZOBS-u da je dozvoljeno preticanje kolone vozila?

(1) Preticanje ili obilaženje vozač sme da vrši samo ako time ne ometa normalno kretanje vozila koja dolaze iz suprotnog smera kada na putu ima dovoljno prostora za bezbedno izvođenje tih radnji.

(2) Vozač ne sme da vrši preticanje ili obilaženje kada time može ugroziti druge učesnike u saobraćaju.

(3) Vozač ne sme vozilom da započne preticanje ili obilaženje:

1) kolone vozila,

 

Sreća pa je kolega nepovređen, pa možemo da pišemo i komentarišemo, a da ne bude krajnje degutantno.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
32 minutes ago, Jupiter said:

Ako je to pre Stepojevca kafana, iz pravca Beograda, nije dozvoljeno skretanje levo, puna je linija. 

Ako je puna linija, ( a koliko se sećam kod Kaleta jeste) nije dozvoljeno ni preticanje. Ne želim da ovim postom da optužujem kolegu, daleko od toga, i ja, kada situacija dozvoljava pretičem kolonu, ali se trudim da to uvek bude bezbedno (prvenstveno za mene) i sa samo malo većom brzinom, od one kojom se kolona kreće. 

Moramo da se čuvamo, jer samo od naše opreznosti zavisi naša sudbina. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020
2 hours ago, SkoMy said:

 

Eee, kada bi sve bilo kao sto si ti napisao ovaj svet bi bio jako lepo i jednostavno mesto za život. Sudovi i policija ne bi ni postojali jer bi ljudi nosili knjigu sa zakonima sa sobom otvorili je, naglas pročitali zakon i odredili krivca.

Ustanovili smo da vozač motocikla nije kriv jer vozač automobila nije izvršio skretanje na način da ne ugrožava ostale učesnike. A šta ako uzmemo pretpostavku da je vozač automobila u svojoj izjavi izjavio sledeće: "...Prestroijo sam se uz samu razdelnu liniju, pogledao u retrovizor i nakon što sam se uverio da je leva traka slobodna, dao levi pokazivač pravca i bezbedno otpočeo skretanje ulevo..." Zar ovo nije školski primer skretanja i zar u tom slučaju ne govorimo o prekršaju vozača motocikla koji je vršio preticanje a da se tom prilikom nije uverio da svojom radnjom ne ugrožava ostale učesnike u saobraćaju; Vozaču motocikla takodje se na teret može staviti da nije držao propisano rastojanje od preticanog vozila; Dalje, preticanje vozila u zoni obeležene raskrsnice je zabranjeno osim u slučaju kada je jasno da vozilo ispred skreće ulevo te se bezbedno i bez ugrožavanja može izvršiti obilaženje sa njegove DESNE strane.

Daleko od toga da ikoga okrivljujem a pogotovu ne motociklistu jer ne znamo šta se zapravo desilo, samo hoću da kažem da je saobraćaj veoma zajebana i kompleksna grana baš iz razloga što je teško odrediti krivca.. Da nije tako ne bi postojala saobraćajna policija, skica nezgode, sudski veštak, njegova analiza i rekonstrukcija udesa, medicinski veštak itd.

 

U pravu si, voleo bih to... I zato ne smemo da odustanemo od suprotstavljanja lošima i podučavanja neukih. :)

 

E, da, ne moramo da pretpostavljamo, u pitanju je prijatelj mog kuma koji je bio sa njim u urgentnom, tako da znam iz prve ruke. ;) 

 

1 hour ago, Arso said:

Vozač ne sme da vrši preticanje ili obilaženje kada time moženugroziti druge učesnike u saobraćaju.

Vozač ne sme vozilom da započne preticanje ili obilaženje:

1) kolone vozila,

 

 

1 hour ago, Šumadinac said:

Druže, izuzetno je opasno po mlade i neupućene kolege da pišeš ovakve proizvoljnosti. Gde si ti pronašao u ZOBS-u da je dozvoljeno preticanje kolone vozila?

(1) Preticanje ili obilaženje vozač sme da vrši samo ako time ne ometa normalno kretanje vozila koja dolaze iz suprotnog smera kada na putu ima dovoljno prostora za bezbedno izvođenje tih radnji.

(2) Vozač ne sme da vrši preticanje ili obilaženje kada time može ugroziti druge učesnike u saobraćaju.

(3) Vozač ne sme vozilom da započne preticanje ili obilaženje:

1) kolone vozila,

 

Sreća pa je kolega nepovređen, pa možemo da pišemo i komentarišemo, a da ne bude krajnje degutantno.

 

Drugari, molim vas da citirate cele članove ZOBS-a. Ovako izgleda kao da je zabranjeno, ali ako pročitamo pomenuti član u celosti... ;)

 

Usput, ja imam 4 banke, nisam baš od juče, možda od prekjuče... Iskreno bih voleo kad bi mladi i neuki vozili kako ja vozim u saobraćaju i gužvi grada Beograda (čitaj: kao mlađi penzioner, iliti kao pizda, da budemo iskreni). :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
23 minutes ago, donmarkoni® said:

 

U pravu si, voleo bih to... I zato ne smemo da odustanemo od suprotstavljanja lošima i podučavanja neukih. :)

 

E, da, ne moramo da pretpostavljamo, u pitanju je prijatelj mog kuma koji je bio sa njim u urgentnom, tako da znam iz prve ruke. ;) 

 

 

 

Drugari, molim vas da citirate cele članove ZOBS-a. Ovako izgleda kao da je zabranjeno, ali ako pročitamo pomenuti član u celosti... ;)

 

Usput, ja imam 4 banke, nisam baš od juče, možda od prekjuče... Iskreno bih voleo kad bi mladi i neuki vozili kako ja vozim u saobraćaju i gužvi grada Beograda (čitaj: kao mlađi penzioner, iliti kao pizda, da budemo iskreni). :)

Pogrešno čitaš. Nije čl. 55. st. 5. , već je stav 3. i odatle počinje nerazumevanje. Tu su i Nebeski i Endurac, pa bi bilo veoma korisno da i oni daju svoje mišljenje. Posebno jer ovo tumačenje veoma utiče na bezbedost i na eventualne posledice. 

Zaista mi nije stalo da dokažem da sam u pravu, već da ova čitava rasprava ima edukativni karakter i da klinci razluče šta smeju, a šta ne ( u odnosu na Zakon).  

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 5 sati, SkoMy said:

 

Eee, kada bi sve bilo kao sto si ti napisao ovaj svet bi bio jako lepo i jednostavno mesto za život. Sudovi i policija ne bi ni postojali jer bi ljudi nosili knjigu sa zakonima sa sobom otvorili je, naglas pročitali zakon i odredili krivca.

Ustanovili smo da vozač motocikla nije kriv jer vozač automobila nije izvršio skretanje na način da ne ugrožava ostale učesnike. A šta ako uzmemo pretpostavku da je vozač automobila u svojoj izjavi izjavio sledeće: "...Prestroijo sam se uz samu razdelnu liniju, pogledao u retrovizor i nakon što sam se uverio da je leva traka slobodna, dao levi pokazivač pravca i bezbedno otpočeo skretanje ulevo..." Zar ovo nije školski primer skretanja i zar u tom slučaju ne govorimo o prekršaju vozača motocikla koji je vršio preticanje a da se tom prilikom nije uverio da svojom radnjom ne ugrožava ostale učesnike u saobraćaju; Vozaču motocikla takodje se na teret može staviti da nije držao propisano rastojanje od preticanog vozila; Dalje, preticanje vozila u zoni obeležene raskrsnice je zabranjeno osim u slučaju kada je jasno da vozilo ispred skreće ulevo te se bezbedno i bez ugrožavanja može izvršiti obilaženje sa njegove DESNE strane.

Daleko od toga da ikoga okrivljujem a pogotovu ne motociklistu jer ne znamo šta se zapravo desilo, samo hoću da kažem da je saobraćaj veoma zajebana i kompleksna grana baš iz razloga što je teško odrediti krivca.. Da nije tako ne bi postojala saobraćajna policija, skica nezgode, sudski veštak, njegova analiza i rekonstrukcija udesa, medicinski veštak itd.

Izvini druze ovo je pogresno.U raskrsnici je dozvoljeno preticanje,obilazenje,polukruzno okretanje ako uslovi saobracaja to dozvoljavaju,sa desne strane ne.Kao sto su @arso i @sumadinac napisali,preticanje kolone nije dozvoljeno i za MENE je tu kraj price.I @donmarkoni je u pravu ako ulazimo u sitne detaljcice ali je veliko pitanje da li su uslovi saobracaja dozvoljavali takav postupak.I prolazak na zuto svetlo je dozvoljen ako se ne moze bezbedno zaustaviti,ali ako dodje do necega bices kriv.Nije stvar ni u zakonu ni u propisima ni ko je kriv ni ko nije,dajte da pokusamo da sacuvamo zivu glavu.I jos jedna veoma bitna stvar koju sam primetio da se provlaci kroz vise tema,ZOBS-policija-auto skola-ispitivaci na polaganju,nisu usaglaseni.Instruktori pricaju jedno,ispitivaci nesto slicno,policija tumaci zakon drugacije,a mi najebasmo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
3 hours ago, Šumadinac said:

Ako je puna linija, ( a koliko se sećam kod Kaleta jeste) nije dozvoljeno ni preticanje. Ne želim da ovim postom da optužujem kolegu, daleko od toga, i ja, kada situacija dozvoljava pretičem kolonu, ali se trudim da to uvek bude bezbedno (prvenstveno za mene) i sa samo malo većom brzinom, od one kojom se kolona kreće. 

Moramo da se čuvamo, jer samo od naše opreznosti zavisi naša sudbina. 

Cinjenica je da kolega nije bio oprezan. Osim sto je puna, u pitanju je desna krivina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: TDM 900, Tomos T12

Posto puno ljudi ovde voli da zamisli situaciju, a onda iz iste da izvlaci cinjenice koje je sam izmislio, evo malo cinjenica iz konkretnog dogadjaja:

 

Padala je kisa.

Na ibarskoj je bila guzva i automobili su se kretali brzinom od 40 do 50 km/h

Motorciklista NIJE obilazio kolonu, vec jedan po jedan automobil koji su se sklanjali u desno kada bi ga primetili u retrovizoru

Vozac golfa je pri brizini od oko tridesetak km/h bez promene brzine pogledao u centralni retrovizor i pomerio vozilo u desnu stranu.

Misleci da ga pusta da prodje motorciklista je DODAO gas. U momentu kad je prakticno bio u preticanju (u okviru svoje trake) golf skrece levo preko PUNE LINIJE bez ikakvog znaka da ce obaviti takav manevar

Motorciklista instiktivno pokusava da bezi LEVO i koci, automobil nastavlja skretanje i do sudara dolazi u LEVOJ traci puta.

Koliko je manevar bio iznenadan pokazuje kocioni put motora od 1m

Motor udara u zadnje levo krilo automobila, a motorciklista udara karlicom u golfa i pada desno na glavu i rame.

 

Tako da motrciklista sa malim stazom na motoru je platio danak, jer nije znao da CITA MISLI vozaca automobila.

Mada sam pre par godina pokupio sa puta motorciklistu sa vise od 20 godina staza iz prakticno iste situacije

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
1 hour ago, neskez said:

Posto puno ljudi ovde voli da zamisli situaciju, a onda iz iste da izvlaci cinjenice koje je sam izmislio, evo malo cinjenica iz konkretnog dogadjaja:

 

Padala je kisa.

Na ibarskoj je bila guzva i automobili su se kretali brzinom od 40 do 50 km/h

Motorciklista NIJE obilazio kolonu, vec jedan po jedan automobil koji su se sklanjali u desno kada bi ga primetili u retrovizoru

Vozac golfa je pri brizini od oko tridesetak km/h bez promene brzine pogledao u centralni retrovizor i pomerio vozilo u desnu stranu.

Misleci da ga pusta da prodje motorciklista je DODAO gas. U momentu kad je prakticno bio u preticanju (u okviru svoje trake) golf skrece levo preko PUNE LINIJE bez ikakvog znaka da ce obaviti takav manevar

Motorciklista instiktivno pokusava da bezi LEVO i koci, automobil nastavlja skretanje i do sudara dolazi u LEVOJ traci puta.

Koliko je manevar bio iznenadan pokazuje kocioni put motora od 1m

Motor udara u zadnje levo krilo automobila, a motorciklista udara karlicom u golfa i pada desno na glavu i rame.

 

Tako da motrciklista sa malim stazom na motoru je platio danak, jer nije znao da CITA MISLI vozaca automobila.

Mada sam pre par godina pokupio sa puta motorciklistu sa vise od 20 godina staza iz prakticno iste situacije

Zbog ovakvih stvari(a bilo je price o preticanju u okviru svoje trake)treba sacekati isprekidanu liniju i preticati sto dalje od auta.Nemoj pogresno da me razumes,ne krivim motoristu za udes,samo treba diskutovati o ovakvim stvarima da nam se ne bi desavale

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja