Jump to content

Moto Zajednica

Livin la vida loca

Recommended Posts

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Od Trebinja put do Dubrovnika je Fantazija!

 

Mi izbijamo na granicu dan pred “praznik rada”. Gužva neviđena! Razmišljam koji bi pakao bio čekati satima u kolima tu kilometarsku kolonu. Obilazimo sve I za par minuta prolazimo granicu.

 

 

 

DSC_0321.jpg

 

DSC_0320.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

More! I miris, i pogled!

 

U Dubrovniku parkiramo pored zidina, kod taksi stanice. Preporuka Urban Crusera, tnx!

 

Besplatan parking za motore, a još je I najbliži. Mnogo dalji, košta 5 EUR na sat!

 

Kacige I jakne vezujemo za motor, I opušteni I veseli krećemo put Starog grada.

 

IMG_9587.jpg

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Na početku Straduna predivni veliki papagaji. Za slikanje sa turistima. Neverovatno pitomi i mazni. Meni se dopao Đžoni. Priča kao "navijen" – "Ima li kave", "Ko je", "Gde je moja maza"…. Smeje se kao čovek. Neverovatno. Tu I tamo bude neka čarka među pticama, ali I pojedini lokalci obilaze redovno ptice koje vole.

 

IMG_9597.jpg

 

IMG_9617.jpg

 

IMG_9620.jpg

 

IMG_9658.jpg

 

DSC_0357.jpg

 

IMG_9604.jpg

 

IMG_9612.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Srećemo bračni par sa decom iz Sarajeva. Prepoznaju opremu I počinju priču. Dugo su vozili motor, putovali po Evropi i obilazili skupove po regionu. Sad su zbog svoje "nejači" prešli na "mobil home". Ipak, vozi se skuter od 125 kubika po gradu, I planira motor ponovo čim klinci malo odrastu.

 

Samo nam čežnjivo kažu: Blago vama! I dele svoje impresije: Ono znaš, kaže sarajlija, kad te vide negde  na pumpi, ti promrzao, pokisao, oni u toplim kolima. I misle se, koje su ovo budale, dažaba se zlopate. A u stvari ne znaju I ne mogu da znaju koji je to osećaj. I šta propuštaju.

 

Sve je rekao!

 

DSC_0373.jpg

 

Napuštamo Dubrovnik. Utisak je da je ovo jedno od onih lepih mesta na planeti, koje postaje nepodnošljivo zbog sve više - previše turista. Ima ih toliko da ih “zemlja jedva drži”. Kao Prag, na primer, I toliko drugih "atrakcija".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Dogovor je da kafu pijemo u Cavtatu, kad se izvučemo iz gužve i haosa velikog turističkog centra.

 

Međutim, na putu se malo "potrkasmo" sa parom na Multistradi. Poljaci. Uživao sam u vožnji, pa smo Cavtat prošišali I začas se našli na granici.

 

Ducatisti su meni jedna vrlo simpatična sekta. I ove koje srećem na putevima, uglavnom voze oštro, da ne kažem žestoko. I uvek su “skockani” sa najboljom opremom. Poljaci su u Dainese koži, a guma je "obrijana" do kraja.

 

Pozdravljamo se dok čekamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Milena mi pokazuje Herceg Novi koji odlično poznaje. Ja sam tu bio par puta na kratko I to davno.

 

Stari grad, kafa I sladoled.

 

Blizu smo kuće! Juuuhuuuu! Kiša je bila prognozirana za taj dan na primorju. Obećao sam Mileni da ču joj srediti (završiti) lepo vreme, jer ovo su divni predeli, i šteta je da se vozi po kiši. Rečeno – učinjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Uzivam citati i gledati. Samo da znas da se na kamen nije bitno popeti nego skinuti majicu dok si na njemu, bez da padnes :-) http://www.paluba.info/smf/index.php?topic=6682.0 Eto malo vise pise tu na linku. Hvala na putopisu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven
Pre 7 sati, Vroc-Kapo said:

Uzivam citati i gledati. Samo da znas da se na kamen nije bitno popeti nego skinuti majicu dok si na njemu, bez da padnes :-) http://www.paluba.info/smf/index.php?topic=6682.0 Eto malo vise pise tu na linku. Hvala na putopisu

Hvala!

 

Znao sam da ima neka priča ali sam je zaboravio. Sad se setih da sam kao klinac gledao kako momci uspevaju da skinu majicu, iako se, kad probaš, čini da je to na nivou naučne fantastike....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Odlučujemo se za trajekt iako smo hteli da sednemo u Perastu. Želimo da iskoristimo i ovo veče, ovako je brže, ne I lepše!  

Obožavam da se vozim skelom, ali ova vožnja traje prekratko.

Na magistrali gužva. Kako je u sezoni, ne smem ni da pomislim. Vozi se užasno, sa naglim kočenjima, i iznenadnim skretanjima. Bez migavaca.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Na crnogorskom primorju nikada više gostiju Albanaca, kola sa Kosova I Metohije i iz Albanije.

Pre Bara na jednom stajalištu nailazimo na auto sa “RSK” tablicama – 4 mladića iz Prištine.

Odmah je pala provokacija jednog od njih: “We are neighbours?” Говориш српски?, upitah ga?

Ostali su bili uzdržani, pustili budalu da se izlupeta i ubrzo otišli.

Ništa napeto, ali iritirajuće i neprijatno.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Ulcinj. Kuća. Otključavanje, provetravanje, puštanje vode, struje....

Vode nema. Ako je restrikcija – super, ako nije imamo problem. Javljaju nam prijatelji da je na kratko prekinuto snabdevanje. Gde baš sad?

Praznimo kofere, i  idemo u nabavku u Ideu u centru.

U piceriji blizu mora uzimamo veliku picu. Čekamo je petnaestak minuta, dok je na obali neka priredba u toku.

Dobro opskrbljeni, vraćamo se kući.

Stiže voda, svraća i naš prijatelj Vukašin.

Otvara se Ciletova rakija, vino, pivo.... Rakija je od Ciletovog kuma, zaista izvrsna! Pitamo se za zdravlje i sve ostalo.

Nismo se umorili od puta – uživali smo ceo dan!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Budim se prvi. Kafa i napolje. Dvorište je puno zelenila - loza, južno voće.....

IMG_9673.jpg

IMG_9676.jpg

IMG_9674.jpg

Ova zima je bila jaka u duga, mraz, sneg. Prijatelji su nam pokazivali ovogodišnje fototografije  na kojima su grad i plaže prekriveni snegom.

U čitavom kraju je "satrla" limunove i pomorandže. Ovde su se dva drveta delimično oporavila, jer su bila u zavetrini, ostala ne pokazuju znake života....

IMG_9675.jpg

IMG_9680.jpg

IMG_9680.jpg

IMG_9684.jpg

IMG_9692.jpg

Nešto stalno šušti - nisu zmije, već kornjače. Ima ih na svakom koraku!

IMG_9672.jpg

IMG_9686.jpg

IMG_9685.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Slazem se, prava pustolovina... Sa sve povredjenom Violetom, koja je prava lepotica, pri tom i veoma temperamentna. Siguran sam da si u okrsaju sa Ducatistima osvetlao obraz Hondistima;)Dakle od vremenskih neprilika koje mogu da Vas zadese ostala je susa i uragan klase V. Naravno sala, zelim vam dobar put i jos bolji provod. Pratim dalja desavanja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Posle kafa i lenjog razvalačenja, sa prijateljem krećemo na prvomajski "uranak", oko 3 popodne, na Adu Bojanu. I ako je kasno, gužva ne jenjava. Nemoguće je prići kolima, a onima koji su tamo problem je da izađu. Krkljanac! Parkiramo pored puta i nastavljamo pešaka.

 

IMG_20170501_155951.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja