Jump to content

Moto Zajednica

Livin la vida loca

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r
Dobro dosli u ovaj nas raj medj sljivama. Ne bih se obratio da nije bilo neprijatnog dogadjaja na granici. Pogodilo me bas. Pitam se koliko je nasih kolega sa raznih krajeva sveta posle tretmana zakonom onog uniformisanog profesionalca za sedam godina "sluzbe" reklo: "zbogom Srbijo, nikad vise"!? Pravo cudo je da vas nije sacekala radarska kontrola 200 metara od granice. Inace nas specijalitet... ali svakako mi je drago da ste se dobro proveli i to podelili sa nama.


Nema sta da te cudi. Uvek postoje debili koji preko uniforme lece komplekse
Mene su zimus tako rusi jebali dva sata da stojim na granici izmedju rusije i ukraine da cekam , ne motorom vec peske. Jos pita jedan drugog , da ga pustimo ili da se jos malo kali. A ovaj se smeje kao najveci retard i neka ga jos malo. Dok nisam ja popizdeo posle dva sata i rekao ajde vise u pizdu materinu sta se iZdrkavate.
Isto mi je bilo u bugarskoj na ulazu u srbiju. Majmun me vrati eto tako sto mu se digo djoka. Seljanka na rumuniji nasa pandurka pocela da mi drzi predavanje kako ja moram da prijavim stranog drzavljanina... kao da sam ja debil pa ne znam. Razna krupna i sitna goveda nosi uniformu. A ima i stvarno likova svaka im cast Kao i u svakodnevnom zivotu


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: FZ 1SA ; FJR 1300SA

E jeste mu ga dali svaka cast .....dobar krug vredan paznje ....Vidi se da ste uzivali u svakom kilometru .....BRAVO !

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

 

Pre 10 sati, Due said:

Dobro dosli u ovaj nas raj medj sljivama. Ne bih se obratio da nije bilo neprijatnog dogadjaja na granici. Pogodilo me bas. Pitam se koliko je nasih kolega sa raznih krajeva sveta posle tretmana zakonom onog uniformisanog profesionalca za sedam godina "sluzbe" reklo: "zbogom Srbijo, nikad vise"!? Pravo cudo je da vas nije sacekala radarska kontrola 200 metara od granice. Inace nas specijalitet... ali svakako mi je drago da ste se dobro proveli i to podelili sa nama.

Razumeli ste valjda da za policiju biraju posebne, ako i koji normalan se odabere, njemu najpre pamet prevrnu pa mu tek onda košulju obuku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven
Pre 16 sati, Ceperko said:

 

Razumeli ste valjda da za policiju biraju posebne, ako i koji normalan se odabere, njemu najpre pamet prevrnu pa mu tek onda košulju obuku.

Ili ga "prekalupe", ili on sam ode. U oba slučaja bude lakše i jednima i drugima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven
On 16.5.2017. at 19:14, Due said:

Dobro dosli u ovaj nas raj medj sljivama. Ne bih se obratio da nije bilo neprijatnog dogadjaja na granici. Pogodilo me bas. Pitam se koliko je nasih kolega sa raznih krajeva sveta posle tretmana zakonom onog uniformisanog profesionalca za sedam godina "sluzbe" reklo: "zbogom Srbijo, nikad vise"!? Pravo cudo je da vas nije sacekala radarska kontrola 200 metara od granice. Inace nas specijalitet... ali svakako mi je drago da ste se dobro proveli i to podelili sa nama.

Da dobar rezon, mnogo više je zbog ovakvih stvari napustilo zemlju nego što iko želi da razmišlja o toj temi. I to najboljih.

 

U pravu si, niko sa radarom nije iskočio iz vrzina, to je super!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Da nastavim:

 

Na slavi veselo. Puna kuća.

 

Ljudi veseli, duhoviti. Pre svega bistri i pronicljivi! Takav je narod ovog kraja.

 

Stara ekipa, deca.....

 

Kreću priče... Jedan od starih prijatelja je pre pa godina na slavu došao sa gajbom piva i vrećom za spavanje. Drugi par priča kako su svojevremeno uspeli nešto da "prošvercuju" preko granice bez carine. Zamole ih potom carinici da prevezu njihovu koleginicu do grada. Carinica sela u kola, a supruga konstatuje pred njom: Samo kad nisu našli ono u gepeku..... Veselo, živo!  

 

Upoznajemo i  kolegu koji nam je rezervisao smeštaj - bivšeg predsednika MK Highlander, Duška Gogića. Zanimljiv i pametan čovek. Odmah smo se „našli“: On priča o organizovanju klupskih moto skupova i žurki, mi o našim utiscima sa putovanja...

 

IMG_20170506_232117.jpg

 

IMG_20170506_232336.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Oko 2 po ponoći krećemo nazad. Ovo smo mesto jedva našli i Vlada nas je čekao na putu, malo je "zavučeno".

 

Pita nas: Da li ste sigurni da znate nazad? Ma da, odgovaramo, znamo, istim putem kojim smo došli...

 

Ipak, uspevamo da zalutamo. Ozbiljno. Na kraju se nekako nađosmo na glavnom  putu, i dalje mi nije jasno kako.

 

U međuvremenu je zahladnelo. Drastično. A mi se zagrejali, što od atmosfre, što od pića...

 

Kod Baja u bungalovu radi centralno grejanje, razvaljuje: namestio sam na 25 stepeni pre odlaska.

 

Prija. Tonemo u san.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

IMG_20170507_124011.jpg

 

Lenjo ustajemo. Doručak i jedna kafa u restoranu. Posle još jednu naručujemo u sobi.

 

Polako se pakujemo i izležavamo.

 

Ne vraća nam se u realnost..... Ovo je poslednji dan puta, odmora.

 

I vreme je bez veze. Najavili su kišu. Mnogo puta nas je proteklih dana mašila najavljena kiša, Bogu hvala, sad vala možemo i da pokisnemo.

 

Ja ne oblačim kišno odelo, makar sekire padale, kažem Milenchanici. Ni ja, podržava me ona.

 

Dogovor je bio da kod Vlade pijemo kafu pre odlaska, ali mnogo smo se bili ulenjili i usporili.

 

Na kraju konstatujemo da za to više i nema vremena. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

IMG_20170507_133132.jpg

 

Valja nam putovati. Ajmo, ajde...

 

Krećemo oko 2 sata.

 

Razmišljam kojim putem kući?

 

Odlučujem se za pravac Požega – Valjevo, preko Divčibara, pa na Ub i Obrenovac. 

 

Međutim, u međuvremenu kišica počinje da rominja, ništa jako, samo da „zamasti“ kolovoz. A prognozirani su pljuskovi. Zato menjam rutu.

 

Stajemo pre Čačka, kod brane.

 

IMG_20170507_144419.jpg

 

IMG_20170507_144437.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Pravac srpsko ekonomsko čudo – novi delić auto puta, toliko "reklamirana", za sada jedina deonica - „Čačak - Ljig“. To u stvari nije od Čačka, nego od izlaska iz Preljine. Daleko je od Čačka. Nije ni Ljig, 15-ak Kilometara je od Ljiga.

 

Taman da se zaobiđe onaj najlepši deo Ibarske, koji je BTW, sad sigurno zbog novoizgrađene deonice prazan.

 

Kiša počinje ozbiljno da pada. Mi vozimo brzo, gledam stalno da mi odlete patike prikačene na "top case". 

 

Deonica je , čini mi se, jedva nešto duža od 40 Km. Ne shvatam toliko pompu oko tako kratke deonice?!? U vreme kada je „Ibarska“ praktično i dalje žila kucavica Srbije, u 21. veku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

IMG_20170507_161922.jpg

 

Stajemo na izlasku iz Ljiga. Parkiramo ispod nadstrešnice. Pijemo kafu.

 

U međuvremenu kiša staje.

 

Krećemo. Ali gužva na putu je neverovatna.

 

Komentarišemo taj Ljig: Kad se vraćaš iz daleka, kad tu stigneš, on ti deluje kao da si već stigao kod kuće....

 

A u stvari nisi!

 

Nepregledna kolona, koja vijuga kao zmija putem... Obilazimo po vlažnom kolovozu, ali džaba. Džaba jee!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Stižemo!

 

МУНЗЕ КОНЗА!

 

IMG_20170507_181225.jpg

 

IMG_20170507_181248.jpg

 

IMG_20170507_181545.jpg

 

IMG_20170507_181609.jpg

 

Zvezda ove priče - Violeta, se još jednom pokazala u najboljem svetlu.

 

10 dana, nešto preko 1700 Kilometara...

 

Bogu hvala!

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2485 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Svaka čast komšija :takoje::takoje::takoje:, ja sam se vraćao sa Zlatibora, po okončanju prvomajskih ludorija, namerno nisam koristio novi put. Doduše išao kolima.

A što se tiče povratka, deonica kad prođem Rudnik, baš sa ženom pričam tih 60-70km nikako da prođem i da vidim ulaz u BGD.

Deluje mi kao da do BGD-a ima 150 ili 200km. Obilazim motorom zastoj i one koji se vuku ali nikako stići. I to svaki put tako.

Psihološki momenat je čudo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kao i ranije, sa uzivanjem sam citao! Iako su ovo manje-vise poznati predeli, njima cemo se voziti jos nebrojeno puta i uvek je zgodno uhvatiti po neki tip, pa je tako i ovog puta! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Violeta je po dolasku otišla kod lekara. Doktor je Joca iz Bataje, kod njega ima karton. Joca je rastavio da bismo sredili rep – plastiku koja je pukla na početku ovog putovanja. Skinuti su i nosači bočnih kofera.

 

Aca sa Novog Beograda sređuje plastiku – vari je i farba. Čovek je pravi umetnik, a svaki njegov rad je vrhunskog kvaliteta. Zato i ne preuzima svaki posao. Ali kad uradi – završi kako treba.

 

Skinut je i vizir, da ga  ispolira.

 

Joca je demontirao i cajger, jer je na jednom mestu bio malo izguljen. Aca će i to da sredi.

 

IMG_20170530_161834.jpg

 

IMG_20170530_161853.jpg

 

Dakle, dali smo Violeti malo po estetici. Mora više da se radi na njoj, kao na svakoj dami u godinama, da bi zadržala taj mladalački izgled.

 

Sad, motor izgleda kao iz Mada Maxa. Međutim, gledam je nešto – ovako mi se i više sviđa. Najlepša je minimalističkog – svedenog izgleda. Svi ti dodaci koji su potrebni i korisni – vizir, nosači kofera, itd, ipak Violeti remete izgled.

 

IMG_20170602_183157.jpg

 

Motor se, dok umetnik Aca stvara – vozi svakodnevno. Tek sad vidim koliko njen vizir štiti i koliko sam se navikao na njega.

 

Za sledeće putovanje, sve će biti kompletno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

O Violeti sam vec govorio u ovoj temi, da se ne ponavljam, preporucujem da se vidi uzivo. Kvalitet izrade je takav da moj motor (kome nemam sta da zamerim i mnogo ga volim) izgleda kao da su ga deca pravila na opste-tehnickom obrazovanju... I cinjenica je da nije fotogenicna u radnom odelu (koferi i ostalo). Radujem se da je vidim posle fejs liftinga:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: yamaha fzs 1000 fazer

Odličan putopis. Dokazali ste da za dobar provod i putopis nisu preko potrebne daleke i skupe destinacije nego dobra volja, dobro društvo i dobar motor. Vidim po gumama da voziš brže pa me zanima kako se ponaša honda sa onolikim vizirom npr smiju li se pustiti ruke na 100 km/h , dali je teže uraditi iznenadnu promjenu pravca pri brzini 100-120km/h, dali dolazi do neželjenih vibracija na 160-xxx km/h. ja imam mali puig vizir koji više odmaže ništa ne štiti pa za ovu sezonu ću ga  skinuti. Tvoj vizir mi se svidja zbog 4 nosača. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: kavasaki kle, BMW K 1200RS

U pripreme za moto  sezonu 2018 sam ukljucio i serpentine u Albaniji i gledajući mapu može da se napravi lep izlet iz Podgorice preko Tuzi (evo mapa) .Molim kolege iz PG za mišljenje. Pozdrav Tesha Mladenovac 

Podgorica serpentine Albanija.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja