Jump to content

Moto Zajednica

Livin la vida loca

Recommended Posts

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Danima je petak pred prvi maj najavljivan kao kišni dan. Pljuskovi. Na svim „prognozama“. Naročito u prestonici, a i na zapadu, ka kome težimo. Bar je tako bilo na Dnevnicima. Svim. Zato i mi krećemo na tu stranu.

Pre nekoliko dana na Whatsapp grupi postavih pitanje: kojim putem do Višegrada, a da se izbegne Ibarska magistrala, s obzirom na najavljivane pljuskove? Drugar reče nešto u fazonu „Kao da idete ne znam gde a ne do Višegrada“?!

Ma da! Idemo putem kojim smo planirali, bez obzira na prognozu:

I kako se petak približavao, „izgledi“ su bivali sve povoljniji, ali, na kraju:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Plan je sledeći:

1. dan - Zemun - Višegrad;

2. dan - Višegrad - Trebinje;

3. dan - Trebinje - Dubrovnik - Ulcinj;

4. i 5. dan - prvomajski praznici u Ulcinju;

6. dan - izlet u Herceg Novi;

7. dan - Ada Bojana;

8. dan - Ulcinj - Skadar (AL) - Gusinje - Plav - Bjelasica;

9. dan - Bjelasica - Kokin brod;

10. dan - Kokin brod - Zemun.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Plan nije "tvrd", i podložan je izmenama u hodu.

Rezerviše se samo dan unapred. Ne bez razloga,pokazaće se već prvog dana puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

jbg.kreneš s pisanjem u 2 ujutro i naravno zapališ nas i onda ja sada moram cekati.sada za kaznu bra dvije strane pa da citam barem sat vremena.

ok.vec sada slutim dobar putopis. pozdrav.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Nešto ne volim da nekome ispravljam rute ali sve ove puteve sam često vozio pa mogu da dam barem svoje mišljenje: ako krećeš popodne do Višegrada ti je ipak najbolje ibarskom, ali tek od Rudnika, a do tamo AP pa preko Mladenovca, Topole pa G.Milanovac, put je renoviran do pred Rudnik.... ako te i uhvati kiša u Ovčarsko-kablarskoj klisuri barem imaš gde da se skloniš, a bolji je put nego alternative. Jedino što je možda opterećen.... ja bih računao na nekih 4-5 sati vožnje sa stajanjima. Višegrad-Trebinje je nekih 3 sata, kroz Foču i Goražde uvek ima murije, 40 ograničenje.... posle Tjentišta lep put, ispravljen ali do tamo iz Foče jako uzak i sporo se vozi, još ako naidješ na prvomajce... E sad... malo zbunjuje ovaj plan za 3. i 6. dan... iz Dubrovnika moraš da prodješ kroz HN za Ulcinj, a alternative su ti Trebinje - Vilusi (CG) pa na Morinj i kroz bokokotorski zaliv preko Kotora i Tivatskog raskršća na Budvu i Ulcinj, pa da se onda vratiš taj 6. dan preko catare za HN.... ili iz Trebinja na Meljine direktno (plaća se), opet si u HN pa nastavljaš za Ulcinj.... Ako ipak insistiraš na Dubrovniku, jer hoćeš da ga posetiš, udji skroz do centra, iza stanice kod ulaska u stari grad (tvrdjavu) je parking za motore (parkiraj ga u rikverc ;) ). Od subote ovde najavljuju sunčani period.... sretan put


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Temerin, SRB
  • Motocikl: BMW 1250 GSA 2019

Pozdrav, sinoć stigao iz Trebinja u NS, put je na svim severnim stranama planina solidno klizav tako da obrati pažnju. Ka Višegradu možeš i preko Valjeva na debelo brdo, koceljeva pa dalje. Mi smi išli NS-žabljak, žabljak - Podgorica - trebinje, i treći dan nazad. U CG je more radara ali spremi 10ki, još uvek prolazi, u BiH za čudo ni jedan a išli smo na Sokolac i Ustipraču.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Hvala za info i savete! Znam za alternative od Trebinja, iako nisam prosao sve pomenute, ali volim Dubrovnik, i rado svracam.

Poslato sa HUAWEI G7-L01 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

I to je opcija. Ako imas neki predlog, davaj! Pozdrav iz Foče! BTW, na Romaniji sneg, od Visegrada do Foče provala oblaka!

Poslato sa HUAWEI G7-L01 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

IMG_20170428_141842.jpg

 

IMG_20170428_141828.jpg

 

Krećemo iz Beograda, ispred palate “Albanija”, oko pola tri. Gužva u gradu je nesnosna! “Provlačenje” između kola u dobroj meri ograničavaju veliki bočni koferi. Ipak, izvlačimo se put Obrenovca i već posle Umke ogroman zastoj: teška saobraćajna nesreća – sudar kamiona i putničkog vozila! Kolonu smo obilazili i trotoarom, i posle nekih sat vremena pravimo pauzu posle Uba.

 

IMG_20170428_154733.jpg

 

Prolazimo Valjevo i stajemo kod Valjevske pivare, u restoran “Platani”. Tu ručamo i družimo se sa preslatkim džuksonom.

 

DSC_0204.jpg

 

DSC_0207.jpg

 

Nastavljamo na Debelo brdo. Na obodima puta tragovi snega. Rizle ima kao da je neko lopatom sa kamiona sipao na put.

 

DSC_0209.jpg

 

DSC_0210.jpg

 

DSC_0211.jpg

 

DSC_0219.jpg

 

DSC_0221.jpg

 

Saobraćaj je slab, ali svi vozači, već od pre Valjeva, gaje čudan “poriv”: obići motociklistu, po svaku cenu! On (oni) na primer, vozi normalno. Obiđeš čoveka, i rađa se “trkač” u njemu! On je to obilaženje shvatio gotovo kao ličnu uvredu, kao rukavicu bačenu u lice. To kreće još pre obilaženja ako te spazi u retrovizoru, što se, znamo svi, ređe dešava. I on vozi preko svojih granica i luduje, ne bi li te stigao. Jedan BMW serije 3 petnaestak godina star, nam je blokirao obilaženje nekoliko puta pre Valjeva, dok je Golf IV pokušavao da, po sopstvenom shvatanju, “spase svoju čast”, na južnoj strani Debelog brda, “dišući nam za vrat”, kad god je mogao. Mislim da je ovde suvišno napominjati da “trkač”, čim te obiđe, menja režim vožnje, i nastavlja da vozi normalno, daleko sporije, čime biva prespor za tebe, i igranka počinje ispočetka.

 

IMG_20170428_181625.jpg 

 

DSC_0213.jpg 

DSC_0224.jpg

 

IMG_20170428_181734.jpg

 

DSC_0226.jpg

 

Tokom malo oštrije vožnje sve češće čujem da mi štender grebe asfalt kad “nabodem” neku rupu, a sa južne strane ih ima prilično. To me brine, ali problem prispisujem našoj težini i lošem putu.

 

Spuštamo se uz Drinu.

 

DSC_0229.jpg

 

DSC_0228.jpg

 

Štender se čuje sve češće, pri sve sporijoj vožnji i boljem putu. Pomišljam da je guma ispumpana. Stajemo u centru Bajine Bašte. Imam šta da vidim: Zadnji kofer se skroz pokrivio, samo što se ne otkači i ne padne. On je, inače pretežak, pomerio težište nazad, i približio nas zemlji do te mere da se štender skoro “vukao”.

 

IMG_20170428_190941.jpg

 

IMG_20170428_191237.jpg

 

Razmišljam šta bi bilo da je pao dok smo “vileneli” po Debelom Brdu?!? Svakako bi blokirao točak, na onim krivinama, sa teget Golfom koji nam je stalno bio u repu….. Žasu!

 

Super, Bog nas je pogledao!

 

Šta sad?

 

Pre nekoliko godina sam sa prijateljem sa foruma Lemijem i njegovom devojkom sedeo na Drini, iza Bajine Bašte, u povratku sa Uvca. Sećam se, bio je novembar, poslednja vožnja u sezoni, i na Uvcu smo ložili celu noć. Prišao nam je čovek na beloj Yamahi FJ. Upoznali smo se i popričali. On se predstavio kao Cile, vulkanizer iz Bajine Bašte. Ostavio nam je broj i rekao da mu se javimo kad smo u prolazu ili imamo problem na putu u tom kraju.

 

Zovem ga i pitam: “Cile, možeš li da mi nađeš nekog da mi večeras izvari rep?”. Cile kaže: “Šta jel imam koga, pa ja ću da ti zavarim sve! Gde si?”. Cile je došao za petnaest minuta, sa svojim malim poli kamiončićem za hitne inetrvencije. Milena prelazi kod njega, kofere ubacujemo u polija, i vodi nas kući.

 

Da napomenem: Bio je petak, već blizu osam uveče, radnju je već zatvorio.

 

IMG_20170428_204544.jpg

 

IMG_20170428_204054.jpg

 

Dočekuje nas Ciletova porodica: supruga, ćerka i sin, i to kao stare prijatelje. Prvo kafa. Onda rakija. Tek posle toga Cile otvara radnju. Opremljen je fantastično: Radi kamionske gume, vulkanizira i putnička vozila, a bavi se i auspusima.

 

Vredan, radan, pozitivan i duhovit.

 

Rastura nimalo jednostavnu kombinaciju bočnihih i nosača “top case”-a. Rep rama je pukao, na delu na kome se na njega kači konstrukcija koja drži kofere. Sa tim je bilo problema i ranije. Slomljena je i plastika, ali to me najmanje brine.

 

IMG_20170428_202458.jpg 

 

IMG_20170428_202431.jpg

 

IMG_20170428_202444.jpg

 

IMG_20170428_202448.jpg

 

IMG_20170428_203431.jpg

 

Ove dve šegrtkinje sa slike nisu bile u smeni, ali i bez njih - Cile ga je opravio vrhunski. Rekao sam mu da mi uradi tako da završim putovanje, pa ću ga kad se vratim srediti, na šta je odgovorio: “Ja kad ti zavarim, nikad više ovo nećeš morati da radiš”.

 

IMG_20170428_202300.jpg

 

IMG_20170428_202651.jpg

 

IMG_20170428_202759.jpg

 

U međuvremnu dolazi i jedan čovek, posle 9 uveče, kuka i moli za popravku gume, važno mu je za posao. Cile mu rešava problem za par minuta, i opet se baca na Violetu. Pomaže mu ne samo sin, dasa osmi razred, već i ćerka koja studira.

 

IMG_20170428_203555.jpg

 

IMG_20170428_211824.jpg

Milena se, dok je čekala popravku, lepo družila sa svima njima.

 

Motor popravljen – nikad bolje to nije bilo rešeno. Sve spakovano. Polomljenu plastiku vraćamo. Fiksirali smo je sa dve plastične vezice. Za to je bilo neophodno da se plastika probuši, ali ionako mora da se radi, ili čak da se kupi druga. Sve je savršeno!!!

 

Molim Cileta da platim: Težak rad, dobar posao, cimanje u petak uveče, rad van radnog vremena. Ni da čuje! I kaže mi: “Slušaj, ne insistiraj, ozbiljno ću se naljutiti! Ja pomažem bajkere kag god i gde god mogu, ne naplaćujem kad je motor u problemu.” Vadimo flašu Viljamovke kao poklon, a Cile uzvraća desetogodišnjom savršenom Šljivovicom.

 

Mi bismo na put, znaš moramo da žurimo…… Ne, kaže Cile! Pa gde ćete sad da večerate? A večera već postavljena, sa nakvalitetnijim domaćim “blagostima” iz tog kraja: Kajmak, sir, pršuta, slanina…….. Sve po redu. E da, i malo rakije! Pa pod stresom smo……

 

Cile je preporučio da ostanemo, ali mi smo pre za varijantu da se noćas iscimamo i nastavimo po planu. Na večeri veselo, taman tako da nam se ni ne ide. Čitava porodica je divna i pozitivna.

 

Druženje kao da se znamo ceo život.

 

Cile priča o dva medveda u tom kraju. Nađeni su kao bebe, odgajani od strane ljudi, i bili su vrlo pitomi. Narod ih je zvao Marko i Musa, jer je kao, jedan Srbin a drugi Musliman. Ljudi su ih hranili i kada su poodrasli i vraćeni u šumu, i narod ih je zato često viđao. Kažu da nisu bili opasni, mada su znali da uđu u kuće i pojedu šta im padne pod ruku. Priča ide ovako: Kola beogradskih tablica staju pored puta. Žena izlazi da piški pored kola, suprug ostaje za volanom. Ona u jednom trenutku ugleda, sad se ne zna – Marka ili Musu iza sebe. Vrisnu, muž se okrete, i kada je video medveda – pun gas! Zapalio i ostavio suprugu! Njoj ništa nije falilo, a epilog je bio razvod.

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Pozdravljamo se sa Cilovom familijom. Krećemo oko pola jedanaest. Mi smo hteli da iz Bajine bašte uđemo pravo u Republiku Srpsku, pa levo ka Višegradu. I GPS je dao to kao opciju.

 

Cile kaže da to nije dobra ideja, da ima 20 Km makadama. Lokalci tvrde da je ta regija opasna zbog mudžahedina koji, navodno, u nekim od tih sela provode vojnu obuku.

 

Pravac Tara! Treba li da napominjem da nas je Cile sproveo do izlaza iz grada, kako bismo "potrefili" kraći put preko Tare? U pola jedanest! Kakav car!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

ZNAČI CILE BRATE: H V A L A ! ! !

 

Brzo prolazimo granicu, ulazimo u Republiku Srpsku.

 

Odatle nam se nekako odužiilo do Višegrada. Nikako stići…. Već smo bili premoreni. Na kraju, stižemo u centar.

 

Naš smeštaj je “Lotika”, odmah pored hotela “Andrićev konak” – drugi od Ćuprije na Drini.

 

IMG_20170429_000946.jpg

 

IMG_20170429_012402.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Kako odoleti? Jesmo umorni, o da – I prljavi, u moto opremi, ali - kako odoleti?!?

 

Atmosfera u “disku” (koji je u stvari danas vrlo popularna klabana: http://vukajlija.com/klabana/703048 ) je malo čudna: Muškarci I žene uglavnom odvojeno, muzika u duhu gornjeg naslova (devedesete), muzičari ne preterano talentovani, ali znaju da naprave dobru atmosferu. I lom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

IMG_20170429_003123.jpg

 

IMG_20170429_003128.jpg

 

Jedan kuriozitet: “Možeš li molim te da nas slikaš?”, upitah lokalca sa grupom prijatelja.

 

Nije rekao da žuri tetki da kupi lek, već “Ne mogu, moram da upalim auto”. ?!? OK, kupio sam foru: Moram da upalim auto.

 

IMG_20170429_011903.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Sumiramo dan. Dobro smo prošli. Ne samo sa kvarom. Najavljivane kiše nije bilo. Vreme oblačno, ali savršeno za motor – oko 20 stepeni tokom dana.

 

Povlačimo se u Lotiku.

 

Spavanje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Ujutro, po ranijem dogovoru, pijemo kafu u Višegradu sa mojom prijateljicom Snežom iz Užica I njenom porodicom.

 

Oni su na putu ka Sarajevu.

 

Šoping pred maturu…

 

IMG_20170429_101907.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

IMG_20170429_103928.jpg

 

IMG_20170429_104054.jpg

 

DSC_0242.jpg

 

DSC_0244.jpg

 

Mi obilazimo grad.

 

IMG_20170429_112213.jpg

 

IMG_20170429_111609.jpg

 

DSC_0248.jpg

 

IMG_20170429_111837.jpg

 

IMG_20170429_112150.jpg

 

Zapanjuje šta je veliki neimar Kusturica uspeo da uradi u ovom gradu. Što bi se reklo – imao se “rašta I roditi”!

 

Jer Andrić grad je jedno veliko postignuće. Da nije ništa uradio sem toga, da nije uspešan reditelj, I da nije napravio čudo I na Mokroj gori, ovo je dovoljno da se pamti generacijama.

 

Svake godine “u svakom pogledu (grad) sve više napreduje”: Grade se novi sadržaji, dovršavaju započeti, crkva se oslikava, a turista je sve više.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Međutim, lokalci nisu svesni šta im se desilo. Koji je ovo turističko – ekonomski bum!

 

Što bi se reklo – polako “hvataju” priključak. U gradu koji zaista ima neku turobnu atmosferu, dodatno za nas intenziviranu lošim vremenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja