Jump to content

Moto Zajednica

Fruska gora-predlozi

Recommended Posts

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ma neeeee. zavrsis djir u restoranu "Sunce". narucis recimo karadjordjeve, nakrkas se kao zivotinja, i ostatak karadjordjeve trazis da ti zapakuju. sa tim sto si poneo nahranis svoju porodicu i pola svoje ulice opusteno. onda ti je jasno kolike su porcije :) em goleme, em prste da polizes! ako si mazohista, narucis recimo i palacinke... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
18 hours ago, vazlan said:

Kada si vec Na FG a ogladnis gde stati I nesto dobro pojesti?

 

 

Zavisi sta te zanima od klope...ja licno ne bih nikom preporucio Vrdnicku kulu, Atos i slicno, meni hrana u Atosu ne dobija ni prelaznu ocenu, pogled  na Dunav, sam restoran su odlicni ali klopa po meni ništa, mnogo mi je bolje nesto niže u pravcu Suseka u staroj čardi, generalno su svi restorani uz Dunav nešto skuplji, riblja čorba je x3 u odnosu na cene u Mitrovici recimo a ukus ništa posebno...imaš restoran Sumski raj u Remeti koji nije nesto skup a dosta lepo izgleda, imas i restoran na Andrevlju, u šumi je, nije loše ali nije ni bilo baš jeftino ranije, Norcev je klasican hotel za švaleraciju po meni, sve zavisi na koju stranu krenes...Beška ima restoran Sidro,tamo se uvek jela dobra riba,imas u Maradiku restoran,Banstolu..to ti je istočna FG sve,na Vencu imaš par restorana,ako se spustiš ka Irigu imas Vinariju Kovačević, isto ekskluziva...imas svasta kod nas:)

Ne znam...svaki dan gledam slike ljudi u Vrdnickoj kuli, postalo je IN otići tamo, prostor jeste lep ali javna je tajna da je taj kompleks izgradio Dusan Bajatovic sa "ortacima", ne znam, mene ne privlače ta mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
8 minutes ago, vazlan said:

Da li moze lokacija za restoran Sunce?

 

Restoran Sunce je cim izadjes iz NS ka vencu sa leve strane, naspram Sremske Kamenice recimo ako mislimo na isti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L
pre 20 minuta, Mc SREMac je napisao:

Restoran Sunce je cim izadjes iz NS ka vencu sa leve strane, naspram Sremske Kamenice recimo ako mislimo na isti...

Da li je to put kojim pocinjes da se penjes na venac pa je uz njega nekoliko restorana sa leve i desna strane?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
37 minutes ago, vazlan said:

Da li je to put kojim pocinjes da se penjes na venac pa je uz njega nekoliko restorana sa leve i desna strane?

 

 

Jeste...tu praktično i nisi na Fruškoj gori pa ti ja takve restorane nisam ni predlagao, tako možes slobodno da se spustiš i u Rumu, Mitrovicu ili da jedeš u NS!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Hvala.Planiram udjem Na FG od strane Beočina da obiđem Letenku,Vrdnik i po koji manastir i u povratku da posetim i taj restoran pri silasku sa venca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 58 minuta, Mc SREMac je napisao:

 

 

Jeste...tu praktično i nisi na Fruškoj gori pa ti ja takve restorane nisam ni predlagao, tako možes slobodno da se spustiš i u Rumu, Mitrovicu ili da jedeš u NS!

zato i rekoh "tu zavrsis djir"... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
1 hour ago, vazlan said:

Hvala.Planiram udjem Na FG od strane Beočina da obiđem Letenku,Vrdnik i po koji manastir i u povratku da posetim i taj restoran pri silasku sa venca.

 

Ako ćes da ideš do Beočina onda ti je možda bolje da produžiš jos malo do Koruške pa tu skreneš levo, prodjes Sviloš i popneš se na mali venac pa onda levo ka Letenci,to ti nije mnogo vise km a provozaćes se...u Svilošu možes da skreneš ka Grabovu(par km) i negde na pola puta da se popneš na brdo i vidiš maltene i taj tvoj Sombor;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Hvala Mc SREMac i zlig0r sto ste se potrudili da  mi objasnite.Supruga i ja smo danas napravili voznju po FG i nista nije bilo kako smo planirali.Greska je u losoj i brzinskoj pripremi za put.Moracu za sledeci put da obavim visednevnu pripremu jer da budem iskren mislio sam da cu na FG na putokaze i oznake mesta koja su znacajna za videti.Mislim da bi neko iz neke turisticke organizacije(ili neceg slicnog)mogao da se pozabavi obelezavanjem staza postavljanjem putokaza za manastire,vidikovce itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Juče sa drugom napravili turu:

 

SR.Kamenica - Ledinci - Rakovac - gore prema Vencu pa dole prema Vrdniku - Irig - opet Venac - desno prema tv tornju - Sremski Karlovci - Novi sad na pizzzzzuuuuu i kafuuuu....:) max uživanje od 3 sata ukupno

 

Lepa turica, put je uglavnom svuda dobar osim posle tv tornja ka Sr.Karlovcima, e tu su krateri majko mila....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Telep
  • Motocikl: Honda NTV 650

Restorani koji su baš NA fruškoj Gori su ti uhlavnom grupisani oko Venca. Na samom Vencu imaš Arenu, kad se popneš na Venac od NSa, odmah sa desne strane pre skretanja ka Zmajevcu(po mom mišljenju, malo jače cene i slabije porcije), "Naša kuća" je unakrst od Arene i Lugarnicu, kada kreneš da se spuštaš ka Irigu, sa desne strane posle nekih 100 metara.

Ako kreneš levo ka spomeniku NOBu, imaš restoran u bivšem motelu Vojvodina, sa desne strane malo pre spomenika i posle spomenika u motelu Norcev kod oštećenog TV tornja.

Ako kreneš desno ka Zmajevcu imaš restoran sa desne strane, malo pre raskrsnice Vrdnik-Rakovac. Cene su OK, kao i hrana. Ako kreneš da se spuštaš ka Vrdniku pre Vrdničke kule imaš skretanje desno i novo izgrađeni put do novo izgrađenog fensi etno naselja Vrdnička kula. Pretpostavaljam da su im i cene fensi i naduvane, pošto su izgradili "magristralni put" do "etno - naselja" koje mi inače uopšte ne izgleda kao da mu je mesto na Fruškoj gori ili u Vojvodini...

Inače i dalje na FG, ali malo dalje od samog grebena imaš i restoran neke vinarije na ulazu u Irig sa desne strane. Definitivno jake cene, toliko sam video, ali vikendom tamo ćeš teško naći mesto...

Andrevlje jeste na FG, kao i Stražilovo, na oba ima[ restorane, ali moraš da se spustiš do Čerevića, tj Karlovaca, a ako ćeš to onda imaš izbora od Neština do NSa i samih Karlovaca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Bese dosta preporuka ali posto je put po FG(ovaj put)prosao u potpunosti van plana(a bas i nije bio neki) posetili smo restoran Mines u Vrdniku(u blizini termalne banje).Restoran je OK,klopa takodje cene prosecne.Usluga malo problematicna ali mislim da je osoblje bilo iznendjeno posetom tog dana.Lepo vreme pa narod odlucio da okupira FG i sve restorane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Moze li neki google maps put iz Novog Sada do nekog blizeg izletista na Fruskoj Gori? Ne interesuju me restorani i slicno bitno da je neko uredjeno mesto za izlet, kamp ili tako nesto slicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema
54 minutes ago, hard_rock said:

Moze li neki google maps put iz Novog Sada do nekog blizeg izletista na Fruskoj Gori? Ne interesuju me restorani i slicno bitno da je neko uredjeno mesto za izlet, kamp ili tako nesto slicno.

https://fruskac.net/rs/mapa

Izaberi samo izletista i pokazace ti se sva mesta. Imas slike i objasnjenja kako doci tamo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2809 postova

ja bio ovih par dana svaki dan venac a svaki drugi beočinac  iz ns.Most slobode u NS do beocinca uz dunav obilaznicom oko kamenice 30 km u jednom pravcu.Treba 16-17 minuta brze voznje kroz saobracaj a na planini kroz krivine ali kad je toplo.Na vencu je potpuno čist put,a na beočincu ima vlage na nekim deonicama a ima celim putem smlevene rizle pod točkovima.Klizavo je i danas sam morao da properem motor jer su tockovi i motor bili beli od te rizle i soli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
6 hours ago, sasa ns 1 said:

ja bio ovih par dana svaki dan venac a svaki drugi beočinac  iz ns.Most slobode u NS do beocinca uz dunav obilaznicom oko kamenice 30 km u jednom pravcu.Treba 16-17 minuta brze voznje kroz saobracaj a na planini kroz krivine ali kad je toplo.Na vencu je potpuno čist put,a na beočincu ima vlage na nekim deonicama a ima celim putem smlevene rizle pod točkovima.Klizavo je i danas sam morao da properem motor jer su tockovi i motor bili beli od te rizle i soli.

Moze put na maps od mosta Slobode pa do tih mesta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja