Jump to content

Moto Zajednica

Fruska gora-predlozi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Do sad sam presao preko venca na FG hiljadu puta i dok nisam ucestvovao na Frskogorskom maratonu nisam skontao sta sve ima na FG. 

Mene interesuje neke rute za voznju po FG, ili mesta za "izlete" u blizini. Na izlete mislim na mesta do kojih bi se provozao motorom i gde bih mogao da sednem, uzivam u pogledu, malo prosetati (moto cizme ogranicavajuci faktor) itd

Za voznje najvise me interesuje iz pravca NS, asfaltirani put, posto mi je motor trenutno tu. Predlazite pa da u ovoj temi imamo sve rute i zanimljiva mesta za FG i okolinu.:)


Ja sam nesto gledao po netu i nasao za sad:

Duskov VIdikovac u Sremskim Karlovcima, na google maps je upisan kao Vidikovac (45.199766 19.93514)


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Za prave lepote Fruške Gore moraćeš tu Yamahicu da zameniš za neko magare ;) Nadješ neki šumski put, bilo gde i samo kreneš, negde ćeš izaći, ili ćeš se vratiti jer je neki šumar preprečio drvo :D

Šalim se, ima stvarno lepih asvalt deonica. Ja obično krenem kroz Kamenicu pa onda kako mi dođe... Jako je lep put kroz Rakovac na Zmajevac, može i da se skrene kroz Rakovački kamenolom, jako lep deo, izadješ kroz šumu na kraju na restoran na Zmajevcu (ništa strašno, malo lošiji asvalt pred kraj, ali podnošljivo za sve motore). Druga opcija je da se posle Beočina penješ na Čot, ili da ideš do čarde Atos (ako ogladniš :) ) pa da tu skreneš levo i da se kroz selo Sviloš popnes na Frušku Goru. Oba ova puta su izmišljeni za tvoj Thundercat :) Pre par nedelja sam išao prvi put i za Neštin, e tu sam se stvarno oduševio... Kakav kraj... Samo nemoj da produžiš u selo Vizić, odatle ima put pored jezera do Erdevika, ali je kroz njive i livade, jbg vraćamo se na početak i magare :)

A inače Venac izbegavam, put je uvek prljav i masan od teretnjaka tako da nije nimalo prijatan za voznju.

Uf umalo da zaboravim :) Kroz Karlovce do manastira Velika Remeta, lepše mesto za odmor od vožnje ne postoji na Fruškoj Gori. Od Velike Remete ima prelep šumski put do manastira Grgeteg, a odatle možeš i kroz vikend naselje Kozjak da izađeš nazad na Partizanski put, pa gde voliš. Al jbg i ovde treba opet ono magare sa početka :)

Sve ovo je strana do Dunava, tj. severna. Južna strana ima vise ravnih deonica, Vrdnik (Vrdnička kula ako nisi svraćao, obavezno!), Jazak (i selo i manastir), Bešenovo da ne zaboravim... Ma sve je prelepo, nema greške :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640
57 minutes ago, kachavenda said:

.... Pre par nedelja sam išao prvi put i za Neštin, e tu sam se stvarno oduševio... Kakav kraj... Samo nemoj da produžiš u selo Vizić, odatle ima put pored jezera do Erdevika, ali je kroz njive i livade, jbg vraćamo se na početak i magare :)...

 

Pre spusta u Vizić ideš levo na Partizanski put i pravac do Venca ili negde levo ili desno :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Najlepši put za vožnju je put za Letenku.Kreneš od NS-Sr.Kamenica-Beočin ali ga obiđeš i popneš se iza fabrike,i samo peglaš do raskrsnice gde se odvajaš desno za Letenku,inače istim putem se i ide ka Sremskoj Mitrovici.Ja tamo kad odem moram jedno 2-3 puta da peglam taj put gore-dole koliko mi je dobar.I onda nazad za Čotu,tu je pogled odličan,pa nastaviš ka Vencu,omljeno okupljanje bajkera ispred prodavnice,drvena klupa,sto i tu je odmaranje,koja cuga pa gass.Možeš dole ka NS ili nastaviš Pertizanskim putem ka restoranu "Norcev" da vidiš šta je ostalo od TV tornja.Tu možeš klopati pa nastaviš istim putem ka Sremskim Karlovcima - Petrovaradin - Petrovaradinsku tvrđavu obiđeš-tu mene pozoveš ako imaš ekipu da vas upoznamo za podzemljem i naravno ti ostaje Novi Sad da završiš priču.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema
Pre 23 sati, B@ne said:

Pre spusta u Vizić ideš levo na Partizanski put i pravac do Venca ili negde levo ili desno :takoje:

Ubedljivo najbolja tura. Deo partizanskog puta u okolini vizica je na par mesta jako jako los. ima par kratera gde tocak ceo upadne tako da taj deo samo sporo..kasnije klasika..malo los malo dobar put...ali ako ja sa paneuropom idem tuda bez problema onda moze svaki motor.

Za enduro pa mislim da ima toliko staza da ne mozes proci ni za 10 dana sve :) U principu suma je pitoma i gde god da zadjes naci ces na neki putic. Manastira ima koliko hoces. Ne secam se ni ja kada sam zadji put se popeo na frusku na venac...spust je druga prica jer je put koji ide sa venca ka nsu odlican i nisu lakat krivine.

 

Guglaj sajt "fruskac". imas interaktivnu mapu sa slikama svega i svacega sto mozes naci na fruskoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Ja cu u ponedeljak verovatno u voznju preko Fruske Gore

Онда рачунај на велику гужву и много пијаних глава :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V
Pre 7 sati, hard_rock said:

Ja cu u ponedeljak verovatno u voznju preko Fruske Gore

I spremi se za objasnjavanje sa ekipom iz nacionalnog parka koja taj dan naplacuje ulaz vozilima. Uvek su za prvi maj postavljeni na svim prilazima. Ne znam kako tretiraju motore, ali kola sva uredno zaustavljaju i naplacuju neku vrstu takse za prolaz nacionalnim parkom, mislim da je bilo oko 100-nak din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640
Pre 7 sati, hard_rock said:

Ja cu u ponedeljak verovatno u voznju preko Fruske Gore

Prvog maja se ne ide na FG u vožnju....bilo koji dan samo ne taj....opšti haos je taj dan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Par puta mi je tako preseo odlazak na F. goru na prvomajski uranak da sam se zarekao da me nikad vise"sremska strana" nece videti na taj dan. Doduse, bile su to varijante: zena, sitna deca, rostiljanje, gajba piva itd...Te jednom ostadoh zaglavljen u guzvi a da nisam ni stigao gde sam krenuo - na Strazilovo, drugi put nismo mogli da nadjemo ni jedno krsteno mesto za rostiljanje na celom Vencu i okolini a da vec nije neko zauzeo, kada se smestis uubrzo se pojave napaljeni klinci koji bas moraju da igraju fudbal izmedju tebe koji peces meso na ro stilju, i stola gde ti zena pokusava da postavi tanjire da, po obicaju, deca dobiju prve zalogaje. Ipak, odlazak motorom je druga prica, mozes lakse da se provuces kroz guzvu a neces ni rostiljati . Svaler  i B@ne su potpuno u pravu - bolje je svaki drugi dan nego taj, ali znam - bas ti se ide za 1. Maj ;) Meni je najlepsi put tzv. Beocinac...posle Beocina skrenes levo gore na F. goru i peglas odlicnim asvaltom punim krivina do raskrsnice na vrhu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Meni je najlepsi put tzv. Beocinac...posle Beocina skrenes levo gore na F. goru i peglas odlicnim asvaltom punim krivina do raskrsnice na vrhu.


+1 за ово. А боме ни поглед на Бачку страну није лош :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Inace nemojte nista da placate tim lopovima. Nemaju nikakva ovlascenja da vam naplacuju. ok za prvim maj jer dobijete kesu za smece i tako neke stvari kad platite i organizuju posle ciscenje. Ali oni naplacuju svaki vikend. Ja samo trazim da mi daju fiskalni racun i onda cu platiti. Naravno nemaju i samo mi mahnu da prodjem. To je kad sam lepo raspolozen,kad nisam samo ih oteram u k... i nastavim :) Ne mogu vam nista. Pre par godina su uhvatili lika iz Vrdnika da naplacuje prolaz. Lik je lepo otisao u knjizaru kupio blok racune i naplaciva a nema veze ni sa sumarijom ni nacionalnim parkom :D

 

A prvi maj nikako na frusku goru. Prvo zbog guzve,nece te nigde moci proci a drugo imam dosta pijanih tako da bolje iskulirati za 1 negde drugde. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2795 postova

nizakakve pare a kamoli dobrovoljno na planinu za prvi maj,stojiš, ponekad voziš par metara,motor kuva,pešaci pored kola tako da nemožeš nikako da prodješ,nose svašta u rukama -grebu ti motor,a kola sve vreme na 30 cm pored tebe u  beskonačnom redu,a kad se kreću gledaš da li će da te zakače

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
On 5/4/2017 at 9:54 PM, Svaler said:

И, како је било? :)

Nikad više za Prvi maj na Frušku goru. Vratih se u smdljivi grad i bilo je mirnije u A.Geprata nego na Fruškoj gori. i više mesta za parkiranje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Nikad više za Prvi maj na Frušku goru. Vratih se u smdljivi grad i bilo je mirnije u A.Geprata nego na Fruškoj gori. i više mesta za parkiranje


Рекох ја (а и још неки) одма' :);)
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300

Danas prevalih preko 100 km po fruškoj i to na skuteru 50 cuba. Topla preporuka za ove vrele dane. Gde god da se zaputiš, nećeš pogešiti. Najmirnije i najlepše je bilo u V. Remeti. Raj za dušu. ima i jedan simpatičan restoran u DEBELOM hladu. Začudo, ne primetih  ni jednog motoritu, samo bicikliste. Veliki pozdrav,

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Evo jos malo fruske gore :)

 

Odnosne njene krivine. da se razumemo, asfalt je dosta los ali ova deonica je koliko toliko normalna (nema udarnih rupa).

Kada bi sredili taj asfalt pa da covek moze da se opusti i otvori gas kako dolikuje...

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja