Jump to content

Moto Zajednica

Dvotaktna ili cetvorotaktna masina u ovom slucaju? 125cc i 50cc razlika?

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Keeway hurricane

Pozdrav ekipo! 

Polako punim 16 godina,sto znaci da cu dobiti uskoro mogucnost da polazem za AM ali i za A1.Trenutno vozim Keeway Hurricane 50cc koji mi je prvi motor do sada.Ali jednostavno je to preslabo za moje zelje,verovatno bi za vecinu skutera od 50 kubika imao isto misljenje.E sad,kad polako dolazi vreme da se kupi nesto drugacije,sta uzeti?Cena do 1500e.Sta mi je bitno : da motor ide brze od ovog puzica mog :D, da ne trosi nesto preterano,da napomenem sluzice me najverovatnije 2 godine,nakon toga odlazim na faks negde dalje,a pitanje gde bih ga ostavljao kad bih ga poneo sa mnom; da mogu neku curicu komotno da vozikam :jee: I da,volim ''sportake'',mislim nista posebno ovo ne ide ali mi se svidja taj tip motora na izgled,dakle ne volim cross enduro i to :D Gledao sam neke dvotaktne,tesko se bilo sta nalazi za ove pare a da je koliko toliko lepo na izgled,odnosno da mi se svidja.Ako cetvorotaktna ne ispunjava ocekivanja dodacu jos novca pa cu uzeti nesto dvotaktno,ali bih radije ustedeo neki dinar.Cetvorotaktne vec nalazim,a za ove pare moze se naci i neki motori dvotaktni od 50 kubika koji su lepi na izgled,ali kolika je njihova potrosnja?Brzina i to?Ako ide jednako brzo kao na primer CBR 125,da li bi se isplatilo uzeti ga? i I inace,kolika je razlika izmedju 4t 125cc i 2t 50cc?Ne samo u potrosnji,vec i u samoj voznji,brzini i to? Volim da vozim,godisnje bih sigurno prelazio 3000-4000km, posto sam sa Keewayom presao 2500 prosle sezone..verovatno bih i cesto isao u skolu sa njim i tako.  Da li se ovde isplati 4t masina?Hoce li moci da gura to?Kolika ce biti razlika u ubrzanju i krajnjoj brzini izmedju mog Hurricana i na primer Honde CBR125 s obzirom da ovaj moj Hurricane ide do 70kmph kad sam sam,kad vozim nekog do 60 na pravom putu.I da li ce moci da bez poteskoca cetvorotaktna masina da izgura mene i nekog pozadi kad idemo uzbrdo?  Moje dimenzije su trenutno 182cm i kilaza od 60kg.Da li bi imao problema da udrzim neke teze motore?  Sve u svemu sta uzeti ovde?    Izvinjavam se ako je vec negde bila tema,listao sam razne forume,savete,ali uvek jedno isto,2t ide brzo,4t malo trosi,nista konkretnije,Da li 4t moze da radi kako valja u mojim uslovima? Hvala unapred  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Turija
  • Motocikl: Suzuki GS500E da ne kazem crveni

Ice ti Cbr kao zmaj naspram scoota..Tu nemas sta da pogresis vuce i tebe i zensku odlicnoJednostavno 2t skuter ne moze da prismrdi  125 4t.Kupio je moj drug cbr odlican motor krajnja brzina 120km/h ali nemoj preterano razmisljati o brzini to i nije tako bitno.Verovatno si mislio pod skupljim na apriliu rs 50.Dobar je i taj motor imao sam prilike da ga vozim,ali trosi 8-9l na 100km dok CBR(bilo koja 4t 125-ica)trosi 2,5-3l a 125-ica ide za nijansu bolje.Nemas ti tu mnogo teskih motora od 125cc sve je to 120-150kg..Ja bih ti preporucio neko kinesče 125cc za pocetak za 500-600e isto ce te sluziti kao CBR idu potpuno isto..Posle ces ga mnogo lakse prodati a a i ako ne daj Boze padnes bice jeftinija opravka,pa kad steknes malo iskustva kupis nesto bolje jace Japanskije itd..To je moje misljenje vrv se nece mnogi sloziti sa mnom.I ja sam prosao kroz istu zezanciju kao ti pa ce valjda sad biti uskoro neki Japaneros :jee: ..Poz sve najbolje

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: XJ600 Diversion

CBR on je 10 kw, dvotaktna 125 verovatno ima vise kilovata, a ti sa 16 mozes da vozis 125 cc i maksimalno 11 kw. Samo cbr ili ako hoces nekog copercica onda honda cm125, ja kad sam nekada polagao njega sa vozio, okretan lagan 2 cilindra.

Послато са HTC Desire 320 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: XJ600 Diversion

Moze se CBR uzeti za 500 do 600 e i das oko 150 za servis jer je svaki sigurno zeljan servisa i da se navozas do vece kubikaze. Ja trenutno vozim xj600 diversion, 47kw lepo povlaci maksimalna brzina malo preko 180km/h, normalna voznja do 120 ne prelazi 4l/100km.

Послато са HTC Desire 320 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Keeway hurricane

Cbr ispod 1000e?Nigde nisan naleteo na takvo nesto,nasao sam par njih ispod 1500e ali ispod 1000 nijednog.Ne zelim maxi scooter jer mi se ne svidja takav izgled motora.A od kineza,koje modele preporucujete? Kod RS125 me brine potrosnja,nacitao sam se svega i svacega,od toga da nekome trosi i do 10l:staa2: a nekome 5l na 100km.Da li je moguce da potrosnja toliko varira zbog nacina voznje ili je i nesto drugo u pitanju?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Turija
  • Motocikl: Suzuki GS500E da ne kazem crveni

Trosi uvek puno al zato i ide.....Od lepsih kineza imas:sprint pulser,keeway speed,qinqi qm 125,sprint track....

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
40 minutes ago, nedokazani said:

Pored CBR-a, pogledaj Yamahu YBR 125 - meni najlepši i najbolji motor u toj klasi. Verovatno se može naći za oko 1000€.

Slazem se za YBR-a. Ja bih uzeo njega. Najbolji odnos ulozeno-dobijeno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

imas i one kopije yamahe ybr keeway 125 4tza ispod 1000e znatno,mislim da ni to nije lose a staru hondu cm125twin imam ja na prodaju za 450 e al treba malo astetski doterati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Keeway hurricane

Zavisi ko sta podrazumeva pod jaretom :D Nije mi cilj da jurcam 180km/h,da veliki deo dzeparca trosim na ulje i gorivo itditd.Zelim nesto sto ce manje da mi trosi,jer cu skoro svakodnevno da ga vozim,da ide negde do 120-130km/h,da moze dvoje da iznese bez problema uz neku uzbrdicu,da moze lepo da povuce   (u odnosu na neki skuter).Po onome sto sam procitao i 4t motori od 125cc su sposobni za tako nesto.Nekako mi izgleda da je YBR tromiji od CBR,koja je bitnija razlika izmedju ova 2 motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
On 4/29/2017 at 3:11 PM, nedokazani said:
4 hours ago, cisat said:

Zavisi ko sta podrazumeva pod jaretom :D Nije mi cilj da jurcam 180km/h,da veliki deo dzeparca trosim na ulje i gorivo itditd.Zelim nesto sto ce manje da mi trosi,jer cu skoro svakodnevno da ga vozim,da ide negde do 120-130km/h,da moze dvoje da iznese bez problema uz neku uzbrdicu,da moze lepo da povuce   (u odnosu na neki skuter).Po onome sto sam procitao i 4t motori od 125cc su sposobni za tako nesto.Nekako mi izgleda da je YBR tromiji od CBR,koja je bitnija razlika izmedju ova 2 motora?


Najveca razlika je sto cbr ima vodeno hladjenje. 

130km/h ne ide ni cbr ni ybr.
Ni cbr ni ybr nece bas bez problema da iznese dvoje uz uzbrdicu. 
Povuci ce lepo u odnosu na 50cc skuter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250
10 hours ago, cisat said:

Zavisi ko sta podrazumeva pod jaretom :D Nije mi cilj da jurcam 180km/h,da veliki deo dzeparca trosim na ulje i gorivo itditd.Zelim nesto sto ce manje da mi trosi,jer cu skoro svakodnevno da ga vozim,da ide negde do 120-130km/h,da moze dvoje da iznese bez problema uz neku uzbrdicu,da moze lepo da povuce   (u odnosu na neki skuter).Po onome sto sam procitao i 4t motori od 125cc su sposobni za tako nesto.Nekako mi izgleda da je YBR tromiji od CBR,koja je bitnija razlika izmedju ova 2 motora?

 

Bitne razlike nema, oba modela su vrlo pouzdana i praktično bez posebnog održavanja. Kao što @hard_rock reče, nijedan od ova dva modela nije za preko 90/h i sigurno su za izbegavanje suvozača ukoliko planiraš uzbrdo. Ali će te voziti i voziti dok ne dobiješ A2, a potom biraj šta ti se sviđa a moći ćeš CBR ili YBR da prodaš za iste pare za koje bi ih kupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Ako ti je do potrosnje,a opet hoces i da ide i neces da dolivas ulje nego da menjas od servisa do servisa kupi nesto 125 4T. Bice ti manja potrosnja dosta nego na 125 2T. Ako ces preci do 5000km onda jednom godisnje servis i to je to. Naravno tu je i ostalo odrzavanje pored redovnog servisa. Moze izgurati dvoje na motoru... To je mozda sve sto ti sad treba. Ionako ces opet menjati motor za dve sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 419 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

- Planiraš da ga izvozaš 2 godine i posle da bude prodaja ...da je  brz... štedljiv...da može da povuče dvoje...

Moraš ti tu poraditi na prioritetima .   Motora ima,  izbor je baš za  razmatranje . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Kupis Kawasaki er 5 moze da se nadje za manje od 1500 u super stanju.Trosi manje od  2t 125.Dobar motor za pocetnike.Upravljiv i nema iznenadjenja nekih ludackih u raspodeli snage.Nije sportski nego naked al ide ko mecava.Jedino je lose sto ima nazad dobos i napred samo jedan disk.I ja sam pocetnik vozim 2t, skoro sam provozao i ovaj Kawasaki.Koliko se secam od 2t u sportskoj varijanti ima najverovatnije da kupis ili Apriliu ili Mito,to sve vozili klinci razdrndali bez da odrzavaju i prodaju.Zajebaces se kod njih 80%.

Ovo sad ti necu reci iz mog iskustva jer ga nemam,ali meni je dosta njih objasnjavalo,4t ispod 250cc smor(suvozac),2t ide lepo al trosi isto tako.Dvotaktna 125cc ide lose u pocetku,dok si na malim obrtajima,kad ga nagazis nije naivna toliko,ide brzo,to su motori lagani i upravljivi,suvi i ispod 100kg pa ti vidi.Inace po mom iskustvu 2t motor ne stedi gorivo,a tu je i trosak kvalitetnog ulja,litar sjebes brze nego sto to ovako deluje.Drugo ti motori su po meni za jednu osobu.Najbolje kupi nesto 4t al ne ispod 250.Meni je budzet bio 500e pa sam kupio sta sam mogao,inace znam sta bi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Turija
  • Motocikl: Suzuki GS500E da ne kazem crveni
3 minutes ago, Dzejev sin said:

Kupis Kawasaki er 5 moze da se nadje za manje od 1500 u super stanju.Trosi manje od  2t 125.Dobar motor za pocetnike.Upravljiv i nema iznenadjenja nekih ludackih u raspodeli snage.Nije sportski nego naked al ide ko mecava.Jedino je lose sto ima nazad dobos i napred samo jedan disk.I ja sam pocetnik vozim 2t, skoro sam provozao i ovaj Kawasaki.Koliko se secam od 2t u sportskoj varijanti ima najverovatnije da kupis ili Apriliu ili Mito,to sve vozili klinci razdrndali bez da odrzavaju i prodaju.Zajebaces se kod njih 80%.

Ovo sad ti necu reci iz mog iskustva jer ga nemam,ali meni je dosta njih objasnjavalo,4t ispod 250cc smor(suvozac),2t ide lepo al trosi isto tako.Dvotaktna 125cc ide lose u pocetku,dok si na malim obrtajima,kad ga nagazis nije naivna toliko,ide brzo,to su motori lagani i upravljivi,suvi i ispod 100kg pa ti vidi.Inace po mom iskustvu 2t motor ne stedi gorivo,a tu je i trosak kvalitetnog ulja,litar sjebes brze nego sto to ovako deluje.Drugo ti motori su po meni za jednu osobu.Najbolje kupi nesto 4t al ne ispod 250.Meni je budzet bio 500e pa sam kupio sta sam mogao,inace znam sta bi.

Druze,ne moze on da vozi er5 ima 16 godina znaci iskljucivo do 125cc..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ajoj pobrkao sam kategorije,ogranicen je na A1:(

Ne znam sta bi sad rekao pametno,mozda ako bi nasao u toj lovi Varadera bilo bi najbolje.

Onda taj CBR,pa ako bas ne moze NSR.Sve Honde:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Pošto si napisao da ne voliš enduro/cross motore,Aprilia rs 125 je 2T motor koji lepo i ozbiljno izgleda (veličine skoro kao R modeli od 600cc).

Snage za tu kategotiju ima sasvim dovoljno,jedino treba da tražiš model iz uvoza koji je "uštrojen" na 11kw,da bi mogao da voziš sa A1 kategorijom.

 

Opet se vraćam na to da si napisao da ne voliš Enduro motore...Po meni,Honda Varadero 125 je ubedljivo najozbilniji i usudiću se da kažem možda i najbolji motor od 125 kubika.

 

Da sam ograničen godinama i kategorijom,pomenuta Honda bi bila prvi pik za kupovinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Keeway hurricane

Zapravo,ja sam lose shvatio kako izgleda enduro motor,mislio sam da su to onu cross motori za offroad,znate valjda na sta mislim :D .Zasvidjali su mi se i Varadero,YBR,dakle ne mora striktno sportski izgled,jer su i ovakvi modeli poprilicno lepi.Od ostalih 4T motora,sta jos preporucujete?Sta mislite o Kymco Quannonu,Hyosung GTR125?Koje su razlike izmedju njih i CBR/YBR/Varadero.Oba modela su privlacna,malo su mu marke bile skepticne dok nisam procitao o njima,a i za same modele kazu da su relatino dobri.Jel znate nesto o njima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja