Jump to content

Moto Zajednica

kupujem kombi sa 9 sedista

Recommended Posts

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Kada sam kupio kombi nisam dobio rezervni točak uz njega i flipnuo sam dok sam našao čeličnu 16ticu za njega... stalno su mi nudili neke koje "otpilike" odgovaraju.  Sada bih da najdem alu jer imam set letnjih 16tica pa da si lakšam život. .. 

U srboautu sam remontovao kardan i ležajeve, a imao sam zajeb da zadnji amorti mogiu samo original na 4matic jer su svi aftermarket 4cm kraći.... tako da ako još neko ima 4matic ne gubi vreme kao ja na potragu za aftermarketom jer ga prosto nema a katalozi navode da su svi isti a nisu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

@slobasuper9 Nisam ni pomislio na laž, ne brini. Razumemo se. Žena vozi A klasu, W169 a ja E klasu, W210 i imao sam dosta igranki dok nisam sve doveo u zadovoljavajuće stanje. Po obe strane. Zaista ti predlažem da se raspitaš ne za tu oznaku nosivosti, jer je nema, već za nosivost ili za koje modele je zaista namenjena da ne naiđeš na neku rupu i umesto da se iskrivi, ona, ne daj bože, pukne i eto belaja. Ili, još jedan predlog, daj mi podatke sa felne, pa da vidim mogu li kako da nabavim taj "Gutachten" pa da budemo svi načisto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 835 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Kada sam kupio kombi nisam dobio rezervni točak uz njega i flipnuo sam dok sam našao čeličnu 16ticu za njega... stalno su mi nudili neke koje "otpilike" odgovaraju.  Sada bih da najdem alu jer imam set letnjih 16tica pa da si lakšam život. .. 
U srboautu sam remontovao kardan i ležajeve, a imao sam zajeb da zadnji amorti mogiu samo original na 4matic jer su svi aftermarket 4cm kraći.... tako da ako još neko ima 4matic ne gubi vreme kao ja na potragu za aftermarketom jer ga prosto nema a katalozi navode da su svi isti a nisu. 
Nista mi ne pricaj. 3 stop svetlo je 50€ nema novo da se uzme samo polovno,ne menjaju se sijalice samo celo svetlo.
Za sta god se uhvatis 100€. Ja sam muku mucio sa gubljenjem snage. Te ovo te ono,te DPF te ocisti auspuh,izbij katalizatore 300 cuda. Na kraju kipim lambda sondu zamenim sam,kombi kao nov.

Ako nije tajna,jel ga koristis za svoje potrebe ili radis sa njim?
@lomitelj naci cu na netu iste felne kao moje pa cu videti podatke pa javljam. Kombi mi je u Crnoj Gori pa ne mogu sa mojih da vidim.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

@slobasuper9

nije tajna, koristim ga za svoje potrebe, mada sam presao kilometara sa njim kao da radim sa njim.  Postao mi je omiljeno prevozno sredstvo. Pri tome ima veoma upotrebljiv 4x4 pogon a ja sam svaki drugi treći dan na putevima izmedju njiva.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2342 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Zna li neko da li moze na putničkom Vitu da se gurnu sedista napred i da se u gepek ubace dva motora? Ili možda u Vita sa 6 sedišta. Takodje me interesuje ako za teretnog Vita zakacim sleperku do 2000 kg,da li kombi mora da ima tahograf? Sve to u Srbiji, Austriji, Nemačkoj,Svici...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 835 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Zna li neko da li moze na putničkom Vitu da se gurnu sedista napred i da se u gepek ubace dva motora? Ili možda u Vita sa 6 sedišta. Takodje me interesuje ako za teretnog Vita zakacim sleperku do 2000 kg,da li kombi mora da ima tahograf? Sve to u Srbiji, Austriji, Nemačkoj,Svici...
Zavisi koja izvedba Vita. Ima ih 3.
Za tahograf mislim da ne treba ali to treba dobro proveriti,cuo sam info da su nasi poceli da traze. Info je od ljudi koji se bave prevozom kola na prikolici.

Druga stvar,Vito je visok oko 120cm tako da obrati paznju na visinu motora,ja sam morao sa kymca vizir da skidam da bi usao u Vivaro,Vito je mozda cak i par cm nizi.

Pride,ako kacis prikolicu pogledaj plocicu koja je ukupna masa. Obicno je Vito tipa 5 100kg al moj Viano je dosta manje i proizilazi da ne mogu prikolicu tezu od 1400kg bruto.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2342 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Uh,o visini nisam ni razmišljao.  Meni se Vito dopada jer je relativno mali u odnosu na Sprinter. 

Malo ću da pogledam i neke druge modele.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 835 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ima raznih varijacija. Ako pricamo o Vitu w639 on ima 3 tipa karoserije. Za to sto tebi treeba najlogicnije je extra long. Jos logicnije je sprinter ili tako nesto.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 835 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Kolege kombisti,šta se radi? Rade li kombiji? Kod mene mrka kapa,čak mi je akumulator zveknuo od stajanja.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1656 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

U potrazi sam za teretnim maxi kombijem Fiat Dukato, Boxer ili Jumper, 2006, 07, 08 god da je u sto boljem stanju, klima obavezna i duzina sanduka 3,70. Ako neko ima neku preporuku gde traziti moze i na pp. Sve sto valja i ako je korektna cena jako brzo se proda.... Budzet 5000-5500e

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 835 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Dobro je da makar neko nešto radi.
Što se tiče prevoza za Nemačku,mislio sam i o tome,ali imam info da se dešava da skinu tablice. Pričao sa par ljudi,ima posla,uzima se kinta ali ... Ne znam...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 835 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Kolege,ja bi prodao Viana,pa eto ako nekog zanima nešto tako pišite slobodno.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Evo da se i ja zapljunem (pohvalim) u ovoj temi..

Od skoro smo zbog prinove i potrebe za vecim gepekom presli sa 7 na 9 sedista.

Zafira B je bila dovoljna sto se tice njenih 7 sedista, nama je trebalo 6 (samo ponekad 7).

Presli smo na "Kombizilu" i uzeli VW T5 1,9 TDI, 9 sedista, prvi vlasnik, dupla klima (krovna), vebasto, zimske gume, letnje gume.....itd...itd...

Posle predjenih 7000km moram priznati da sam odusevljen i da nemam ni jednu zamerku.

Kombi je 2004 godiste ali izgleda kao da je 2008, limarija zdrava, motor prede a potrosnja podnosljiva.

Ima prostora koliko ti dusa zeli, sve u svemu prava stvar.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 835 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Putivanje kombijem je druga dimenzija u odnosu na auto. Avantura.
Bukvalno. Prođe put od 10h da se ne oseti,naravno,ako je podobna ekipa.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 835 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Evo da se i ja zapljunem (pohvalim) u ovoj temi..
Od skoro smo zbog prinove i potrebe za vecim gepekom presli sa 7 na 9 sedista.
Zafira B je bila dovoljna sto se tice njenih 7 sedista, nama je trebalo 6 (samo ponekad 7).
Presli smo na "Kombizilu" i uzeli VW T5 1,9 TDI, 9 sedista, prvi vlasnik, dupla klima (krovna), vebasto, zimske gume, letnje gume.....itd...itd...
Posle predjenih 7000km moram priznati da sam odusevljen i da nemam ni jednu zamerku.
Kombi je 2004 godiste ali izgleda kao da je 2008, limarija zdrava, motor prede a potrosnja podnosljiva.
Ima prostora koliko ti dusa zeli, sve u svemu prava stvar.
 
Inače T5 je super kombi. Ako je 1.9 TDI verujem da ne troši mnogo,u stvari za kombije je normalno 9-10.

Meni se kod tih vw ne svidja samo jako često siromašna oprema i što je obložen unutra bukvalno šperpločom.

Inače,mazga od vozila. Teča vozi T3 ili je T4,ne znam tačnio ceo život,kupili ga 98 i imaju ga i dalje. Milion puta sa njim iz CH došli.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 25.11.2019. at 21:50, Savan je napisao:

Ne znam jel i max nosivost felni ista za A klasu i Vito?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

To nigde ne postoji, msm na taj podatak. Ali, dobra "buva" za nastavak teme.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
On 15.11.2020. at 0:18, slobasuper9 je napisao:

Inače T5 je super kombi. Ako je 1.9 TDI verujem da ne troši mnogo,u stvari za kombije je normalno 9-10.

Meni se kod tih vw ne svidja samo jako često siromašna oprema i što je obložen unutra bukvalno šperpločom.

Inače,mazga od vozila. Teča vozi T3 ili je T4,ne znam tačnio ceo život,kupili ga 98 i imaju ga i dalje. Milion puta sa njim iz CH došli.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 

Moj otac je imao T3, sa kojim je nekada davno taksirao na relaciji Austrija - Srbija.

Iskreno receno meni se od VW-a jedino T4 nesto ne svidja (na oko), sto ne znaci da je los.

T1, T2 i T3 imaju vec odavno svoju slavu, a sa T5 i T6  VolksWagen je opet u samom vrhu pozeljnih kombija.

Oprema jeste kod "Transporter-a" jednostavna i malo siromasna, ali je zato vozilo dostupnije siroj narodnoj masi.

Meni je bila bitna funkcionalnost, dobio sam univerzalno vozilo sa kojim mogu po potrebi da putujem, kampujem, selim, taksiram, prevezem sve i svasta ....itd....

Mislio je VW i na one koji imaju para i zele opremu, njima su na raspolaganju "Caravelle" i "Multivan" modeli.

 

I Mercedes Vito mi je bio jako zanimljiv, ali zbog velike kubikaze i skupe registracije sam odustao od njega.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 894 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Da iskoristim starilu temu da ne bih otvarao novu. Burazer i ja smo u potrazi za kombijem sa 9 sedišta, da imamo za odmore i grupna putovanja. Odabir je pao na Vivaro/Trafic. Svi nam preporucuju 1.9 DCI sa 75kW, da izbegavamo 2.0. Pitanje je pouzdanosti i održavanja, ne voznih karakteristika. Kakva su vaša iskustva po tom pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3124 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ducato je 2.0jtd,imao tast i tog Vivara. Iskreno sve je to slabo, naročito kad je pun. Putovanja u kombiju su druga dimenzija putovanja. Super je. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja