Jump to content

Moto Zajednica

kupujem kombi sa 9 sedista

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

U sinobusu si mogao naslon za ledja da prebaciš u oba pravca :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Imao Ford Transit euroline, okrenu se sedista, podigne stocic, razbace karte, otvori pivo ... i ajd da promenimo lokaciju, jedva oprao sedista i tepihe :jok:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Nadjoh taj Bosch za 15300,00, ali garancija "samo" 25 meseci. Čini mi se dosta kratka obzirom da je premium brend, a i cena?!? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Мени један Бош у премијум класи рикне чим је изашао из гаранције, каже ми сервисер више сам очекивао од то акомулатора.

Е па кад је тако, од тада купујем и за ауто и за комби неке но нејм батерије и ево шљакају без проблема, један ушао у шесту годину, а овај на комбију око четири. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja sam kupio za proslog Vita, 100ah u METRO-u za oko 10-11 000 neki Mustang mislim da se tako zvao,uglavnom najpovoljnija varijanta. Dok je bio kod mene dobar je bio,prodao sam kombi sa njim.
Bilo mi glupo da bacam pare na Vartu a realno ovaj je imao garanciju ako se ne varam cak 36 meseci.


Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Da vam malo osvezim temu, i da nerviram @X8 Vračar kome izgleda smetaju dugacke teme u sekciji "oglasi"
Ja mislim da je ova najduza ;)

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Društvo od Septembra sam postao vlasnik Viana 4matic iz 2007:). Prezadovoljan sam sa kombijem pa bih trebao da kupim felne za letnji set guma. Jel imate predlog gde da ga nadjem.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Društvo od Septembra sam postao vlasnik Viana 4matic iz 2007. Prezadovoljan sam sa kombijem pa bih trebao da kupim felne za letnji set guma. Jel imate predlog gde da ga nadjem.
Ja sam kupio alu felne od Mercedesa A klase. Imao sam 17 fabricke na Vianu medjutim 17 ica C guma je oko 20 000 po komadu a 16 C je 8 000. Tako da sam maltretirao oglase par dana i na kraju sam za 190€ uzeo te felne i nove gume 16 C Lassa. To sve zajedno mi je povoljnije nego samo gume 17C.
Na slici mozes videti kako stoje na kombiju. Sto je najbitnije po svim parametrima su kako fabrika propisuje. Takodje nisam morao nove srafove jer ima je tanak taj neki kako on kaze "zid".

Prvo sam bio uzeo felne od E klase pa sam ih vratio na kraju bile su jajaste.

Moje fabricke 17 sam prodao za 100€ i resio problem.

Sad sam uzeo i zimske gume pa sam kompletirao sve.

0cc16ca231ed049675451d2e1e636c48.jpg

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne znam jel i max nosivost felni ista za A klasu i Vito?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Ne znam jel i max nosivost felni ista za A klasu i Vito?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
Na tu informaciju nisam bas nigde naisao da ima neke veze tako da taj parametar nisam ni uzeo u obzir.


Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Našao sam i ja gomilu auto felni, ali me tačno to brine, da kombi svojom masom na nekoj rupi ne slomi alu felnu koja je projektovana za auto od ispod tone. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Trebao bi. Drugačije su. Savan je u pravu sa pitanjem. Raspored šrafova je isti, ET može da se utrefi ali ne i nosivost.

Na svim sajtovima gde sam pretrazivao podatke o felnama nisam naisao na podatak o nosivosti felne.

Tako da ga nisam uzeo u obzir.

 

Takodje sam od dosta njih dobio info da ne moram 100% da se pridrzavam svih parametara tipa jota i ET-a.Ja sam uzeo kako fabrika propisuje,tako da je za Viano 16" 6.5J ET48. 5x112 ,zaboravio sam centralnu rupu dal je 60... Ali proveri na nekom od sajtova specijalizovanim za to ne secam se sad tacno da li su 100% podatci koje sam naveo. Nije isto za 16" i 17".

 

Sto se tice guma tu sam upoznat sa indeksima max.brzine i opterecenja,stoga sam i uzeo C gumu.

 

Mada bi mi dobro dosao podatak,od vas sto znate da mi kazete gde pise indeks nosivosti na felni pa da vidim,zanima me.

 

 

 

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Nema indeksa nosivosti felne. Samo podatak za koji model je koja felna. U Nemačkoj, gde sam ja, vanserijske felne mogu da se stave i tako prođe tehnički samo uz tzv "Gutachten" iliti pisanu ekspertizu proizvođača istih, gde su tačno navedeni modeli na koje može i sme da se montira. Nisam za to znao kada sam na ženinu A klasu druge generacije stavio neke alu-felne. Morao sam da platim proizvođaču a onda sam i pitao na pregledu inspektora, o čemu se radi. Pored rasporeda rupa, ET-a, širine felne, veličine itd., pitanje je i nosivost. Nije to bilo gde eksplicitno navedeno ali se samim tim podrazumeva. Opet, može biti da se i za tu felnu, koju si stavo, može dobiti ekspertiza od proizvođača, u kojoj stoji tvoj model, ne znam, to ipak košta 75€.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Nema indeksa nosivosti felne. Samo podatak za koji model je koja felna. U Nemačkoj, gde sam ja, vanserijske felne mogu da se stave i tako prođe tehnički samo uz tzv "Gutachten" iliti pisanu ekspertizu proizvođača istih, gde su tačno navedeni modeli na koje može i sme da se montira. Nisam za to znao kada sam na ženinu A klasu druge generacije stavio neke alu-felne. Morao sam da platim proizvođaču a onda sam i pitao na pregledu inspektora, o čemu se radi. Pored rasporeda rupa, ET-a, širine felne, veličine itd., pitanje je i nosivost. Nije to bilo gde eksplicitno navedeno ali se samim tim podrazumeva. Opet, može biti da se i za tu felnu, koju si stavo, može dobiti ekspertiza od proizvođača, u kojoj stoji tvoj model, ne znam, to ipak košta 75€.
Ovo nije vanserijska nego original Mercedes. Nisam siguran da li bi za to i u Nemačkoj trebala homologacija tj TUV sertifikat. Za "aftermarket" felne ili delove znam da treba i da se upisuje u saobracajnu.

Ovde je tema nosivost felne. Ja sam opet malo guglao,nigde ne nadjoh bilo kakav podatak vezano za tvrdnje iz postova pre.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

I za original Mercedes i za one koje nisu sam radio te ekspertize kako bi bile upisane u saobraćajnu ako nisu serijski, iz fabrike, vozila izlazila na tim točkovima. Samo iznosim moje iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
I za original Mercedes i za one koje nisu sam radio te ekspertize kako bi bile upisane u saobraćajnu ako nisu serijski, iz fabrike, vozila izlazila na tim točkovima. Samo iznosim moje iskustvo.
Ne osporavam iskustvo. Da ne mislis da aludiram na to da ne daj boze lazes ili tako nesto.

U principu,konkretno ove moje felne,koje su sa A ili B klase,vidjao sam na oba modela, po svim parametrima pasuju na Mercedes Viano. Identican raspon rupa,centralna rupa,sirina felne i offset. Cak i srafovi od Viana konusni kratki odgovaraju. Zato sam spomenuo taj tanji zid ili kako se vec zove. Da sam zadrzao na primer od E klase felne morao bi duze srafove da kupujem.

Uglavnom,konkretno za Vito ili Viano original felne ja sam samo celicne nalazio na oglasima.


Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja