Jump to content

Moto Zajednica

kupujem kombi sa 9 sedista

Recommended Posts

  • Drug član, 827 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Bas dobro izgleda


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
Hvala :)

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Hajde sada pitanje za vas kombiste. Pre godinu dana sam kupio Fiat Uylesse miniven, jer imam četvoro dece i običan auto ne radi posao kada idemo svi negde.

Hteo sam da uzmem Reno Trafic ali me žena odogovorila (papučar sam znam:)). Sada posle godinu dana i bezmalo 2000eura ulaganja u Fijata vraćam se originalnoj ideji uzimanja kombija. 

 

Pitanje broj 1. Koliko Vam troše Renoi Trafici/ Opel Vivaro itd?

                      2. Koliko su kvarljivi ? (kopile Fijata i PSA grupacije mi se naspominjalo mile nove godine za godinu dana)

     3. Da li je bolje iskeziti se više para za Mercedes Vito, Viano u samoj kupovini i pri registraciji jer manje troši i pouzdaniji je?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Bitno je šta uzmeš. Varira kvalitet od proizvođača do proizvođača, ipak ne previše. I kod najboljih imaš primera da te zakuju samo tako. Ako je kopiletu bila izvađena duša to samo znači da ga je prodavac super udao i da je kupac zbog prodavca stekao loše mišljenje o datoj marki/modelu. Svojevremeno sam stekao loše mišljenje o Pežoovoj pouzdanosti na osnovu tadašnje 307-ce i jebenih problema sa FAP filterom. Kasnije sam tek saznao da sam ga kupio sa 480.000 pređenih kilometara, umesto 98.000 koliko je pisalo na satu. Mlados', ludos'.

Opet i izuzeci potvrđuju pravila, tako da Opel ne bih uzeo ni da me gaze buldožerom :) 

Pisao već negde, kockasta Vektra, 2005. godište, već na 90K (pravih) sisala litar ulja na 400km. Plastika blagi užas, sve krcka i otkazuje. Insignija u fulu, 2.8 benzinac sa 260 ks, rekao bi čovek premijum - motor fino radi, ali resetuje se sam medija sistem, krcka plastika, otkazao podizač zadnjeg prozora, brljave parking senzori i još svašta nešto na 60K (takođe pravih).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 10 sati, slobasuper9 je napisao:

Nije sa licitacije, nisam se ni prijavio. Ovaj sam uvezao iz Slovenije. Nije los, malo sam ga sredjivao nije jos gotovo ima sitnica ali dobar je.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 

i ja sam zainteresovan za ovako nešto. Koliko para?

 

 

Grofe, pomminješ Fiat. Ali kao što ti je već napisao kolega iznad, bitan je primerak koji kupiš.

Vozim Multiplu 1.9jtd, nikakvih kvarova nisam imao sem pucanja sajle kvačila, zamene grejača, i to što kada sam ga uzeo pretresao sam ga celog, skinuo motor, trap i sve izmenjao, uradio remont anlasera, alternatora..

Fiat Ducati je 2,0jtd, a u stvari HDI. Isto nema nikakvih problema.

 

Oba vozila su prešla po nekoliko desetina hiljada km od kada su kod mene.

 

U šta si ti sprcao 2 soma?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 827 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja vise nisam pametan. Imao sam Vita pre ovog i popravljao sam ga dosta ali je bio zapusten i menjao je dosta vozaca pa su kvarovi da kazemo opravdani.

Sto se tice ovog izasao me je do sad nekih 9 500€ manje vise. Ima 430 000km na satu za koje se nadam da su pravi, motor je zamenjen na 150 000km pa mi je to nesto za utehu,kao.
Ja sam pao na opremu kod ovog mog. Digitalna klima, dvoje kliznih vrata i to elektricna, digitalna klima sa otvorima za pitnike pozadi sto se ne srece bas cesto u kombijima, vazdusno vesanje, koza, nasloni sedista se obaraju i naravno najjaci motor od 150konja. Ide kao munja.
Tesko je bilo naci da je Viano da je long i da ima 8 sadista, uglavnom su sa 6. Redji su ovakvi, a ekstra long pogotovo, ja sam njega trazio al nije bilo.
Generalno ni u Nemackoj nema Viano ispod 8 000 da imalo valja.

Sto se tice Trafica ili Vivara to su odlicna vozila pogotovo sa motorom 2.0 90konja,ja sam se vozio u jednom sa 530 000km kao nov. Mozes da uzmes i Ferari ako mu je dusa izvadjena i nije odrzavan ne ginu ti ulaganja konstantna. Kod nas je problem sto je gore kolega naveo da ljudi kupe auto sa 90 000km a ustvari ima 500-600 000km. Kod kombija je to jos jos vise izrazeno.

Drugar je uzeo vivaro 1.6 125konja bi-turbo star 3 godine sa 333 000km,ja sam ga vozio, nikakve razlike nema u odnosu na identican kombi isto godiste sa 170 000km. Oba sam vozio nekoliko puta. Dakle, samo da se prekrstis i nadas se da ubodes dobar.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno
9 hours ago, mrle said:

i ja sam zainteresovan za ovako nešto. Koliko para?

 

 

Grofe, pomminješ Fiat. Ali kao što ti je već napisao kolega iznad, bitan je primerak koji kupiš.

Vozim Multiplu 1.9jtd, nikakvih kvarova nisam imao sem pucanja sajle kvačila, zamene grejača, i to što kada sam ga uzeo pretresao sam ga celog, skinuo motor, trap i sve izmenjao, uradio remont anlasera, alternatora..

Fiat Ducati je 2,0jtd, a u stvari HDI. Isto nema nikakvih problema.

 

Oba vozila su prešla po nekoliko desetina hiljada km od kada su kod mene.

 

U šta si ti sprcao 2 soma?

Prvo kada sam ga uzeo sam odmah menjao diskove ali sam reko ko ga šiša, onda nije išao nikako pa sam menjao protokomer da se situacija ne bi popravila, onda mi je u januaru zaglavio jedan hidro podizač, pa je izlomio još par kada je kaiš preskočio, pa je počeo da ispada iz druge, potom su sada pocrkale sve 4 dizne i regulator pritiska na komonrejl vodu.... a uz to sam ga i registrovao.

Na sav taj bal miniven troši 12 l/100km po gradu i oko 10 na otvorenom.... a sve čuveni "dobri" PSA 2,0 HDI..... ogadio mi je PSA za života.... 

Imao FIAT 1,9 JTD u Lanciji Lybri, nikad se sladje za manje para nisam vozio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

U onom Pežou, gde me je FAP filter zezao, HDI 2.0 je radio kao duša, iako na skoro pola miliona. Potrošnja bila na otvorenom nešto oko 5,2 a grad oko 8.

Ko zna šta si ti fasovao. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

A koliko vam troše putnički kombiji po gradu i na otvorenom?

 

P.S. Jasno je šta sam ja fasovao  sa HDI ... penis od obdarenog crnca.... koji je još i gej

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Ima drugar u Malmeu dobrog putnickog viana, kontao sam da to nikom ne treba pa doterao caddy sa 7sed...koji i dalje ceka kupca

 

Ako nekog zanima kombi mogu mu traziti slike i sta vec.

Kombi daje pod garanciju kune se u stanje, mene samo registracija vec zaboli, kad pomislim na 2.2 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 827 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Zavisi kako se vozi ali meni gradske okvirno 9-11 zavisi jel spic ili tako to... otvoreno zna da ide ispod 7 ako se ne ide preko 100. Auto put 7.5-8.5 120-130 al to jos nisam siguran nisamerio metodom od cepa do cepa.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

20190417_220105.jpg

 

2.3 multijet... 

Al bila neka kisa, neko cudno vreme, dal je nizak pritisak bio...

Obicno je to 13-14l

Board pokazuje 10.5... A na otvorenom, do 80km/h, ide izmedju 6 i 7l

Nije putnicki, al isti djavo. Mislim i da je ovaj laksi kad je prazan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 827 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Pa normalno, nije to pravljeno da ide 150kmh ima ogroman otpor vazduha zato i trosi. Moj viano je prazan 2000+kg jos putnici pa mora da trosi. Vivaro 1.6 biturbo na auto putu nas 9 u kombiju 8.0-7.9 i to pazljive voznje 115kmh-125kmh na 130 ima blokadu mozda sam 5x isao 130 u preticanju. U pitanju je put 1350km u pravcu.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

kombi završio snimanje serije i filma pod radnim nazivom "Mama i tata idu u rat", došlo vreme za nešto modernije, trenutno interesantno u finansijkom smislu neki Vivaro.
Možda baš neko ima i hoće da ga proda, pa da probam.
A neko možda hoće da kupi Ducato.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 827 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
kombi završio snimanje serije i filma pod radnim nazivom "Mama i tata idu u rat", došlo vreme za nešto modernije, trenutno interesantno u finansijkom smislu neki Vivaro.
Možda baš neko ima i hoće da ga proda, pa da probam.
A neko možda hoće da kupi Ducato.
Mrle,jedan moj prijatelj trazi da kupi neki povoljniji kombi,sad me zvao da pita pa sam se setio tvog posta ovde. Baci u PM vise info o kombiju pa da vidim ako mu je zanimljivo mozda ga i udas.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jel mora bas teretni ili moze i putnicki sa povadjenim sedistjma?

Razlika je samo u staklima sa strane.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Pa vidi, sto se mene tice moze i ta varijanta. Treba da odvezem 5-6 torbi, par velikih slika i nekoliko drvenih skulptura, nista prljavo. Nisam video sve to na gomili pa ne znam koliki prostor zahteva. Mozda bi moglo da stane i u neki station wagon. Problem je sto bih u povratku mozda, ali bas mozda, doterao moj stari BMW, pa ne bih da eventualno usvinjim tudji putnicki kombi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Poslaću ti pp malo kasnije sa podacima.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 827 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Malo da osvežimo temu. Promenio sam raspored sedišta,prosto ne znam što nisam odmah to uradio. Kako vam se sviđa?5374cf0bb8415c66d17e0a7f6a38f769.jpgd16d1c7ad9173a7ee3a49e17fe31658c.jpg7448a690493a5b3d9f40eaf392a2bd41.jpg19736638c11207bb88833e3094daedbc.jpg

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Zato sto retko ko voli da se vozi unazad :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja