Jump to content

Moto Zajednica

Chopper do 125ccm za početnika

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova

Pozdrav svima,

 

Nakon duže pauze, zbog zdravstvenih problema ponovo sam natrag i za volan, korman bicikla i nadam se za upravljačem nekog choppera. Zbog nekih nepredviđenih stvari, nisam uspeo da završim obuku za A2, tako da mi ostaje za sada samo A1, pa želim da kupim neki chopper do 125ccm, i da na njemu ispečem zanat.

 

Da li kupovati nekog kineza/korejanca tipa Sprint Prince, Daelim VT125 i slično ili je bolje u startu dati malo više novca za Yamaha Virago 125, Kawasaki Eliminator, Honda Shadow i slično?

 

Vidim da kinezi izgledaju dosta pristojno samo ne znam kakvi su za rezervne delove i održavanje? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Po mom misljenju 125ica ce ti brzo dosaditi, ako uzmes japanca kojima je cena od 1000-1400e i da ga prerastes za sezonu ostajes zaglavljen sa njima jer ih je jako tesko prodati, ja bih ti savetovao da uzmes 250cc koliko znam A1 je do 15kw, npr virago 250, rebel 250, keeway supershadow 250 svi imaju ispod 15kw, to ti se vise isplati, ako bas juris iz nekog drugog razloga 125cc onda ces najmanje biti na gubitku da uzmes npr keeway superlight 150 zatupnik koliko znam jos uvek ima, nasuprot mastehnica koji je bio uvoznik sprint-a i izgoreo pre mada verujem ako je iole odrzavan motor premostice ti dok ne polozis za dalje :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Prvi motor mi je bio Sprint Prince 125 sa 0km na satu, dve sezone sam ga vozio, presao nekih 13.000km i bio prezadovoljan, delova imas na svakom cosku bukvalno, prodaja je isla lako.

Dok je moj burazer imao VIraga 125, sve najbolje o motoru za pocetnika ali ga se veoma tesko resio i to tako sto ga je dao ispod svake cene, bese davno ne secam se cifre.

 

Moj savet je da prvo vidis sa koliko novca raspolazes, tu se odma suzava izbor  :) i bez obzira da li je Kinez ili Japanac obrati paznju pri kupovini ipak je to polovno!

 

Sto se tice A1 kategorije tu spadaju motocikli do 125ccm, do 11kw i da odnos snage i mase (kw/kg) ne prelazi 0.1, a 15kw se odnosi samo za tricikle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Princ slobodno, pod ulovom da je ocuvan i dobar.. Ja moj platio 400e tako nesto, izvozio sezonu i prodao opet tako nesto.. I da spustis cenu duplo za 200e ces uvek da ga prodas..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Iz iskustva ti kazem Honda Rebel 125. U odnosu na sve motore koje su ti ovdje napisali on je po kvalitetu za  stepenik iznad :) Motor je savrsen za pocetnika, daleko kvalitetniji od kineza a po meni najljepsi motor iz te klase :)

 

Ali opet, sve zavisi od toga sa koliko novca raspolazes :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Iz iskustva ti kazem Honda Rebel 125. U odnosu na sve motore koje su ti ovdje napisali on je po kvalitetu za  stepenik iznad :) Motor je savrsen za pocetnika, daleko kvalitetniji od kineza a po meni najljepsi motor iz te klase :)

 

Ali opet, sve zavisi od toga sa koliko novca raspolazes :)

A sad ti dobra Honda  :P 

Salu na stranu, Rebel, Shadow, Virago, Drag Star, Marauder sve su to dobri motocikli i savrseni za pocetnika, bitna stvar je da su ocuvani.

Mana kod Japanskih 125 jeste teza prodaja zbog cene, ali ako ti je motor u tip topu i to se proda brzo.

 

Probaj svaki model ako si u mogucnosti, Rebelka je vrh motor ali kao hoklica, ako si 180cm+ skontaces sto to kazem  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Ako već ne možeš preko 125 ccm, jel mora čoper ??? Ako nisi ranije vozio motor ne znam kolko je čoper baš neki etalon ponašanja motocikla..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Ako već ne možeš preko 125 ccm, jel mora čoper ??? Ako nisi ranije vozio motor ne znam kolko je čoper baš neki etalon ponašanja motocikla..

Gospodine pravnice :D Ne pokreci raspravu coperasa vs erasa :D hahaha

 

Koliko sam shvatio taj polozaj motora kupac trazi jer ima zdravstvenih problema :) Mada ako je bitan ravan polozaj tijela onda neki TDR bi bio super :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Dva pravnika, 3 mišljenja uvijek bilo jbg :D Ako krenemo raspravu na kraju će čovjek kupiti opremu za pecanje i posalt nas u pm :lol3:  

p.s. Može TDR :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Moze samo ako se uklapa u A1 kat. Sto je naj bitnia stvar.

125cc

11kw

Odnos manji od 0.1

Mora sve tri stvari da se uklope a ne samo jedna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Honda CM 125. Ne gledaj godiste i kilometrazu, nadji dobar, ocuvan primerak, menjaj redovno ulje, sipaj i vozi ;)

Yamaha Virago, Honda Shadow i njima slicni su odlicni ali precenjeni motori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Hvala svima na odgovorima. 

Sa A1 kategorijom sam ograničen na 125ccm i 15kW. Chopper biram jer mi se najviše sviđaju. Naked neki takođe dolazi u obzir. 

Pošto sam iz Novog Sada, našao sam jedan Sprint Prince za 500e, pa ću za vikend da odem da ga pogledam. Najverovatnije ću njega uzeti ako je korektan, jer što neko reče, lako ću ga dati dalje i za 400,300e. 

A za jednu-dve sezone će biti dobar. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
10 hours ago, mohawk said:

Hvala svima na odgovorima. 

Sa A1 kategorijom sam ograničen na 125ccm i 15kW. Chopper biram jer mi se najviše sviđaju. Naked neki takođe dolazi u obzir. 

Pošto sam iz Novog Sada, našao sam jedan Sprint Prince za 500e, pa ću za vikend da odem da ga pogledam. Najverovatnije ću njega uzeti ako je korektan, jer što neko reče, lako ću ga dati dalje i za 400,300e. 

A za jednu-dve sezone će biti dobar. :)

Sa A1 kategorijom si ogranicen na 11kw, 125ccm i odnos snage i mase 0.1, pisao sam vec to. Srecno u kupovini!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

prosle godine kupio sam sprint prince 125 ccm (giatco hongyi 2006 godiste jednocilindricni) i odusevio me motor svi kazu to je kinez  i da nevalja  ali varaju se. moj kolega s posla koji je bajker ceo zivot ima 60 godina kupio je isti takav samo  ga je isekao i od njega napravio custom bike izgleda brutalno.sad sam presao na supershadow 250 jako sam zadovoljan.bolje kupi nekog kineza ako ces za godinu dana prelaziti u jacu kubikazu.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Ja sam odlucio da sto se tice motora idem postepeno sad sam na skuteru pre toga sam vozio automatik pa apn6 sad planiram sledece godine polagati za A1 a kasnije za A kategoriju zanima me samo iz kog razloga je toliko ljudi protiv kineskih motora naravno zanimaju me samo kruzer motori koliko sam se do sada raspitao delovi se lako nabavljaju ne kvare se cesto a ljude koje sam pitao su zadovoljni njima danas se ionako dosta delova za bilo koji motor proizvodi kod kineza tako da mi nije jasno cemu odmah to savetovanje da se kineski motori zaborave konkretno me zanimaju tri modela sprint prince sprint raptor i  sky star  on me najvise privlaci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija
On 6.9.2017. at 17:56, stryker_026 je napisao:

Ja sam odlucio da sto se tice motora idem postepeno sad sam na skuteru pre toga sam vozio automatik pa apn6 sad planiram sledece godine polagati za A1 a kasnije za A kategoriju zanima me samo iz kog razloga je toliko ljudi protiv kineskih motora naravno zanimaju me samo kruzer motori koliko sam se do sada raspitao delovi se lako nabavljaju ne kvare se cesto a ljude koje sam pitao su zadovoljni njima danas se ionako dosta delova za bilo koji motor proizvodi kod kineza tako da mi nije jasno cemu odmah to savetovanje da se kineski motori zaborave konkretno me zanimaju tri modela sprint prince sprint raptor i  sky star  on me najvise privlaci

definitivno raptor.najlepše izgleda. zašto su svi protiv kineza ,verovatno princip mase.ako neko kaže da su loši onda svi ponavljaju isto.davnih dana vozio sprinta, nije bilo više para.kad se pomirio sa činjenicom da on ne ide preko80,da mogu da preteknem jedino biciklistu i parkiran auto sve ostalo dve sezone bilo ok.da, imaju problem sa završnom obradom.da, imaju smešan zvuk koji se ne može popraviti pa da deluje kao da je veči motor,instalacija im zakazuje ali manje više su to sitnice u odnosu na uživanje vožnje.

sad vozam japance.kubikaža raste skoro svake godine ali i dalje se okrenem za raptorom i za još po nekim kinezom. 

nekako mi se čini da sam više uživao sa tih 80km nego sad kad stalno negde jurcam.(svakako se i život iskomplikovao pa je sve manje vremena za lagane vožnje)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija
Pre 7 sati, stryker_026 je napisao:

cudno ja sam vidjao te motore na autoputu isli su bez problema sprint princ i raptor

ne razumem konstataciju,svi oni idu bez problema.Ljudi sa kineskim motorima putuju i duze relacije ali su svakako limitirani brzinom.Mislim na 125cc.To se odnosi i na japance.Nije stvar u proizvodjacu vec u jacini agregata.Vidjam ljude i na skuterima po autoputu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

 Nešto iz cvajtakt edicije?!Aprilia classic na primer......kod ovog motora nema sumnje u kvalitet i poreklo juče sam išao da pogledam https://www.polovniautomobili.com/motori/10674296/aprilia-classic125

Uzevši u obzir da je '96god.kompletno vizuelno stanje je neverovatno dobro.Nema tu poređenja sa kinezima(bar ne sa ovdašnjom buranijom)Nego......čini mi se da ima više od 10-ak konja,rekao bi bar duplo više.Zna li neko neke pikanterije u vezi ovog modela?Ni mali,ni veliki....ni crni-ni beli.....jednostavno ostavio mi je utisak nejasne emocije.Onaj osećaj kad  stalno gledaš preko ramena ono što ostaje iza tebe.....pri tom nema sumnje u kvalitet ni osećaja promašenosti cele situacije.

Kakva su vaša iskustva sa ovim motorom?Jel vozio neko ovo par godina pa da napiše nešto o njemu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nisam ga vozio ali drugar,mehanicar,ga koristi kao radno vozilo desetak godina,samo menja ulje (bar mislim) i ganja ga za sve pare,nikada se nije zalio niti bi ga prodao.

Jedino kada ga je kupio menjao neki zubcanik u masini za koji se samo secam da je rekao kako je plasticni i od tada nikad nista,kisa ga pere.

Posle toliko godina takve eksploatacije rekao bi da je to odlican motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja