Jump to content

Moto Zajednica

Beograd - Zug (Zurich) - Beograd najbolja ruta?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 559 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

Beograd - Zug (Zurich) - Beograd najbolja ruta?

 

Drage kolege,

Ukazala mi se prilika da se vozim do Švajcarske, imam neki službene obaveze tamo 15-18. maj. Ako iskoristim vikend pre i posle, imam mogućnost za otprilike 2-3 dana vožnje u oba pravca. Kako mi je najpametnije, na šta da obratim pažnju?Nikad nisam išao na tu stranu, pa me interesuje sve :)

Hvala unapred na savetima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 Niko ne odgovara , da ja probam ...

 

 nisi napisao , kolima ili motorom ?

 

 po mapi naj-direktnije bio bi Stelvio , ali su male sanse da bude otvoren u to vreme ...

 

 Uzgred budi receno , nemoj da koristis Google za planiranje , ne mozes da planiras rutu putevima koji su sad zatvoreni .... koristi Kurviger de ....

 

 Mozda nesto ovako putem tamo , obides Grossglockner , koji obicno otvaraju u maju , prodes i kroz Lech u Austriji

 

https://kurviger.de/en?point=44.828726%2C20.279732&point=46.157005%2C14.480667&point=46.422239%2C14.080181&point=46.793655%2C13.352251&point=47.199277%2C12.834005&point=47.137016%2C10.189991&point=47.384171%2C8.548265&locale=en&vehicle=motorcycle&weighting=curvaturefastest&additional_weighting=&elevation=true&layer=Omniscale

 

a putem natrag ides dole , pored Milana , obides Lago di Como ili Lago di Garda i kuci ....

 

ako mogu da pomognem , mada sam nemam iskustava sa tih puteva nesto puno ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Lech je prelijep ali to je skoro na ulazu u CH, treba dotle da stigne. Odatle je prilično lako...  

 

 

Vidi, dva dana je ok da stigneš, ali ako nećeš uz put da doživiš i vidiš ništa... to je dva dana vožnje da ti pamet stane... 
Najdirektnijim mogućim putem (autoputevima) nemaš manje od 1300 kilometara a ako ne želiš tako minimum ti je 1450-1500 kilometara i to opet bez puno biranja tipa skrenuću ovdje skrenuću ondje... 

 

 

To je moje mišljenje, ne moraš da me uzmeš za ozbiljno.... Javi se Saši, on je skoro prošao tu putanju pa pitaj ga koliko mu je trebalo... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 559 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

Niko ne odgovara , da ja probam ...

 

nisi napisao , kolima ili motorom ?

 

po mapi naj-direktnije bio bi Stelvio , ali su male sanse da bude otvoren u to vreme ...

 

Uzgred budi receno , nemoj da koristis Google za planiranje , ne mozes da planiras rutu putevima koji su sad zatvoreni .... koristi Kurviger de ....

 

Mozda nesto ovako putem tamo , obides Grossglockner , koji obicno otvaraju u maju , prodes i kroz Lech u Austriji

 

https://kurviger.de/en?point=44.828726%2C20.279732&point=46.157005%2C14.480667&point=46.422239%2C14.080181&point=46.793655%2C13.352251&point=47.199277%2C12.834005&point=47.137016%2C10.189991&point=47.384171%2C8.548265&locale=en&vehicle=motorcycle&weighting=curvaturefastest&additional_weighting=&elevation=true&layer=Omniscale

 

a putem natrag ides dole , pored Milana , obides Lago di Como ili Lago di Garda i kuci ....

 

ako mogu da pomognem , mada sam nemam iskustava sa tih puteva nesto puno ....

Motorom, i hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 559 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

Lech je prelijep ali to je skoro na ulazu u CH, treba dotle da stigne. Odatle je prilično lako...

 

 

Vidi, dva dana je ok da stigneš, ali ako nećeš uz put da doživiš i vidiš ništa... to je dva dana vožnje da ti pamet stane...

Najdirektnijim mogućim putem (autoputevima) nemaš manje od 1300 kilometara a ako ne želiš tako minimum ti je 1450-1500 kilometara i to opet bez puno biranja tipa skrenuću ovdje skrenuću ondje...

 

 

To je moje mišljenje, ne moraš da me uzmeš za ozbiljno.... Javi se Saši, on je skoro prošao tu putanju pa pitaj ga koliko mu je trebalo...

Uh, i mislio sam da je nategnuto, ali izgleda da je 3 dana minimum...

 

Hvala u svakom slučaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 559 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

Ma ovo je bila požuri varijanta, realno je to put za min 5 dana. Išao sam na Insbruk, zakačio Arlbergpas i Lihtenštajn. Čak i ako se ne silazi sa autoputa, super je to vožnja, predeli su neverovatni...
Jedino što me baš iscepala kiša, otkako sam izašao iz Austrije neprestano. Mislim da ću u povratku na Milano, malo sa te strane da obidjem.
Pozdrav, i hvala svima još jednom.

eb7f36881f3e1c281bfb4111dbfb8b36.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Ovu (fenomenalna je i možda najlepša)i druge slike da staviš u našu temu o Traceru, da se i ostali malo razmrdaju.:jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja