Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa punjenjem | Sachs Dirty Devil 125 CR | POMAGAJTE HITNO JE

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Sachs Dirty Devil 125 CR

Pozz svima, sachs nije kinez nego je nemac, austrijanac ne znam ni ja, ali ima masinu i delove kao vecina ovih kineskih krosa.. Ovako, znaci on mi puni 3-4 v.. STO JE MANJI GAS TJ BROJ OBRTAJA TO JE VECA VOLTAZA! Ne znam kako i zasto ali sto je veci gas on manje daje, i obrnuto... Menjao sam reglere, na njemu je 3 po redu, danas namesten, iz namotaja daje 20v i nesto na leru, a na gasu udara 30v mozda i vise.. Cim ga bocnem u regler, odma se desi situacija koju sam naveo gore, sve zice, faze sam proverio jednostavno nisam pametan dodje mi da placem.. Namotaji imaju 5 stuba, regler ima 5 zica, ima 2 faze.. Pomagajte ljudi, svako ko ima ikakvu ideju ili misli nesto, nek prica.. Pozz i hvala unapred..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Их, када бих се дознавао у струју...

 

Рођени, та машина и делови су веома често употребљавани на Бог те пита колико различитих двоточкаша, па сам сигуран да, ако пресуда електричара буде "Треба све ново...", нећеш да се чешеш. За остало око струје не могу да ти будем од помоћи.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Sachs Dirty Devil 125 CR

Jednostavno ne znam sta da radim.. Bolji ili drugi motor ne mogu da si priustim pa ulazem tj krpim ovaj maximalno ali sta je tu je.. Ukoliko resim, javicu sta je bilo i kako sam resio u slucaju da se nadje u buduce neki mucenik sa istom mukom koju ja mucim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 323 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

Kontaktiraj kolegu sa foruma- Arakisa-maga za moto-elektriku i jos svašta nešto :takoje:

Tu je i njegova tema https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/113328-moto-elektrika-%C4%8Dika-rajko-arakis/page-1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kakav ti je akumulator, koliko je star? Koliki je napon na akumulatoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Sachs Dirty Devil 125 CR

Akumulator je crko, tako sam i primetio da nema dobro punjenje.. Iz reglera izlazi 3-4v na gasu kad je, a na leru kad radi, samo sto se ne ugasi, 9v udara..
Hvala na informaciji Dule..
EDIT: Motor radi bez akumulatora, znaci svecica, svetla, zmigavci, stop svetlo, sve to radi bez akumulatora.. Akumulator jednostavno sluzi samo da mogu da se upale svetla bez motor da radi, i da se upali sijalicka za neutral npr.. Mozda nije samo to, ali on bez ikakvih problema radi i funkcionise bez akumulatora..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Motor ne sme da se koristi (niti uopšte da se upali) bez akumulatora (a sa priključenim reglerom).

Sobzirom da si ga koristio bez akumulatora postoji velika verovatnoća da ti je regler "pandrknuo". Moj ti je savet da prvo kupiš nov akumulator pa da ti onda neki auto električar proveri punjenje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Da li si napon sa namotaja alternatora merio na naizmeničnom ili na jednosmernom području unimera?

Alternator proverivtako što ćeš da uzmeš sijalicu od 24V (ili dve od 12 spojene na red) i da priključiš između izvoda alternatora. Na leru bi trebalo da svetli malo slabije, sa dodavanjem gasa da se pojačava (a moguće i da pregori).

Inače samo merenje napona (bez opterećenja) može da nas navede na prilično pogrešan zaključak o stanju nekog sklopa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Sachs Dirty Devil 125 CR

Dobro ajde resili smo to.. Je l zna onda mozda neko zasto mi daje manje struju na veci gas a na manji gas da je vise struje, ukratko, kontra je sve, veci obrtaji manja struja, manji obrtaji veca struja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Sachs Dirty Devil 125 CR

Da li si napon sa namotaja alternatora merio na naizmeničnom ili na jednosmernom području unimera?

Alternator proverivtako što ćeš da uzmeš sijalicu od 24V (ili dve od 12 spojene na red) i da priključiš između izvoda alternatora. Na leru bi trebalo da svetli malo slabije, sa dodavanjem gasa da se pojačava (a moguće i da pregori).

Inače samo merenje napona (bez opterećenja) može da nas navede na prilično pogrešan zaključak o stanju nekog sklopa.

Izvinjavam se nisam video odgovor, merio sam naizmenicnom.. Vazi probacu.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dobro ajde resili smo to.. Je l zna onda mozda neko zasto mi daje manje struju na veci gas a na manji gas da je vise struje, ukratko, kontra je sve, veci obrtaji manja struja, manji obrtaji veca struja

 

Kako ti to daje "manju struju" Gde? Merio si jačinu struje u Amperima na većem i manjem gasu na omskom potrošaču? Na izvodima alternatora ili posle reglera? Bez akumulatora?

 

A pre toga si montirao dobar i ispravan akumulator?

 

Moram da ti kažem, očigledno "nisi vešt" sa el. strujom na motociklima a brkaš pojmove šta je struja, napon, otpor, el. snaga...a to su osnove fizike za peti razred osnovne.

 

Znači:

 

- Montiraj dobar akumulator odgovarajućeg kapaciteta (u Ah)

- Montiraj dobar i kvalitetan regulator napona (regler), ujedno dobro proveri konektore i kontakte

- Nemoj da montirač dodatne ili jače sijalice koje nisu fabrički predviđene, tvoj alternator jedva ima snage da podmiri fabričke potrošače

 

Pozdrav i srećno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Sachs Dirty Devil 125 CR

Ja na tom motoru imam kontrolnu tablu, kako da ga nazovem, koja je cela digitalna i ona svetli, znaci pokazuje brojke i ona radi punim svetlom kad je motor na leru znaci samo sto se ne ugasi, cim dam gas, ona smanjuje svetlost, takodje i N lampica.. Inace nisam merio ampreazu nego voltazu tj napon..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Sachs Dirty Devil 125 CR

Problem je najveci sto sam 8 razred, i u takvoj sam situaciji da nema ko da mi pomogne i moram da se snalazim sam.. Inace znam sta je amperaza, napon itd nego ne znam da se izrazim lepo.. Jesam namontirao sam akumulator od 3Ah, nov regler sam stavio, proverio sve kontakte i zice, i sve mi radi, svetla itd dok se akumulator ne isprazi, a isprazni se jer nema dobro punjenje kao sto sam i reko.. Inace, na pocetku sam reko da mi naizmenicna iz namotaja izlazi 20-30 volti, a odgovorili ste mi da mora ide preko 50v, onda o cemu pricamo vise?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Sachs Dirty Devil 125 CR

Problem je resen, trebao je samo akumulator da se poveze, inace nije istina da naizmenicna treba da ide preko 50v da bi regler davao 14,5 jednosmerne.. Pre toga, pre nego sto sam probao ponovo regler ali sa akumulatorom, elektricar mi je napravio kao neki homemade regler sa grecom, zener diodom i otpronikom, pa evo ako neko ikad bude imao problema kao sto sam ja imao, evo ja sam reko sta je kako bilo kod mn.. Pozz za sve

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
Pre 12 sati, jovan0702 said:

Problem je resen, trebao je samo akumulator da se poveze, inace nije istina da naizmenicna treba da ide preko 50v da bi regler davao 14,5 jednosmerne.. Pre toga, pre nego sto sam probao ponovo regler ali sa akumulatorom, elektricar mi je napravio kao neki homemade regler sa grecom, zener diodom i otpronikom, pa evo ako neko ikad bude imao problema kao sto sam ja imao, evo ja sam reko sta je kako bilo kod mn.. Pozz za sve

Davanjem gasa alternator daje sve veći napon,koji ide kod nekih motora i preko 100 VAC. Da bi regler "punio" neophodan je naizmenični napon od bar 18-19 VAC.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja