Jump to content

Moto Zajednica

Iskustvo sa MP3

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Molim vas za neko iskustvo sa MP3,po mogucstvu u toku duzeg perioda. Drugar se napalio na tri tocka zbo B kategorije sa kojom moze da se vozi ovaj tip skutera. Konkretno ga zanima  Gilera Fuoco. E sad,sve sam procitao sto se da procitati od testova,itd,sve je prepuno hvalospeva....ali svi znamo da u realnom zivotu nije sve bas tako. Kakva su vasa iskustva,kvarovi,na sta obratiti paznju, narocito kod prednjeg vesanja...gde su mu mane,itd.    Hvala unapred.

ps.  ako neko prodaje Fuoca ili MP3 500 slobodno neka posalje poruku na pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5686 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Reci drugaru da DOBRO proveri: B kategorija važi do 400 ccm, ako nisu nešto menjali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Za MP3 to važi samo ako tako u saobraćajnoj stoji, i mislim da mora da je LT verzija... ima neke razlike, ručna i šta ti ja znam šta još...

Odličan "motor"... vozi se fantastično, stabilan, siguran, na semaforu možeš da sjediš na njemu da ne spuštaš noge na pod ALI...
... trošak održavanja prednje polovine motora izuzetno visok, sve je x2, počevši od guma, diskova, pločica, amortizera, ležajeva i td. i td.

Mnogi probali pa kada vide da ne mogu da omaše rupetinu na putu jer imaju naprijed dva točka odustanu i pređu na (zapravo) motor(e)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5686 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

U pravu si , za LT oznaku. U Sloveniji se voze kao da su džabe, mislim isto zbog mogućnosti vožnje sa B dozvolom. To za nespuštanje nogu dok stoji u mestu je moguće samo sa blokadom prenjeg vešanja koje se reguliše povlačenjem ručice (poluge) sa prednje oplate. Održavanje prednjeg "trapa" ume da bude problematično pogotovo na našim "pistama". Ti delovi znaju da budu skupi poprilično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Imao sam MP3 od 250 ccm.

 

+ Prava atrakcija, gde god da stanes svi prilaze i zaviruju.

+ Dobra zastita od vetra.

+ Extra kocnice zbog 2 tocka, koci kao putnicki automobil.

+ "LT" verzija moze da se vozi sa "B" kategorijom.

 

 

- Mnogo je tezak

-Velika cena ( po meni jedno 1000€ vise nego sto stvarno vrede)

- Na nasim putevima tesko da omasis rupu (zbog 2 tocka)

 

 

Ja sam ga vozio sa "B" kategorijom, a po pravilu je trebala "A" kategorija.

Uzeo sam ga u samom pocetku gde ni policija jos nije znala kako da ga tretira.

Zaustavljali su me kad god me neko vidi, gledali, cudili, raspitivali i na kraju me puste.

 

Problem je sto je kod nas zakon lose preveden.

Preveli su ga povrsinski i zato su nastali problemi.

Na kraju su dozvolili da ga registruje kako kome odgovara i gledali su samo sta pise u polisi osiguranja.

Ako pise "Motocikl" trazili su "A" kategoriju, a ako pise "Teski tricikl" mogao si da ga vozis sa "B" dozvolom.

 

Po pravilu za "B" kategoriju:

MP3 mora da ima siri prednji trap (to je nekih smesnih 2 ili 3cm od obicnog ako se ne varam).

Mora da ima obavezno noznu kocnicu.

I mora da ima izbacene zmigavce kao na motociklu.

 

LT verzija sve te uslove ispunjava.

U normalnoj drzavi mozes i obican MP3 da prepravis, atestiras i vozis sa "B" kategorijom.

Ima da se kupe ploce za prosirenje prednjeg trapa, zmigavci i nozna kocnica.

 

"LT" Verzija je skuplja zato sto dogradnja nozne kocnice kosta skoro 1000€ i zato sto moze da se vozi sa "B" kategorijom pa samim tim ima i vise kupaca.

 

Gledao sam taj Fuoca od 500 ccm, sve je od Piaggio MP3-a, samo sto je karoserija od Gillere.

Malo je falilo i da ga kupim, na kraju sam odustao zato sto vozilo nije bilo u stanju u kakvom ga je prodavac na telefonu opisao.

500 ccm je odlicna kubikaza za njegovu tezinu, 250 ccm je po meni slaba, a 125 necu ni da komentarisem.

 

PAZNJA:

Mislim da po pravilu i Gilera Fuoco od 500 ccm mora da ima "LT" oznaku za "B" kategoriju.

To obavezno neka proveri pre kupovine.

Ako nema "LT" oznaku, noznu kocnicu, izbacene zmigavce i veci razmak prednjih tockova moze da mu se desi ako krene preko grane da ga uhvate bez dozvole i iskljuce iz saobracaja.

A i vise kupaca ima ako moze da se vozi sa "B" kategorijom sto je vrlo bitno ako resi nekada da ga proda.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5686 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Mislim da Fuoco ne postoji sa verzijom voznje na B kategoriju. U svakom slucaju najbolje je proveriti kod PGS-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Vozio sam model 300 na test voznji oko 2-3 sata. Atraktivan model, sto kaze kolega, svi ga zagledaju :)

Odusevilo me nezavisno prednje vesanje, jedan tocak spustis van asfalta drugi je na asfaltu i on ide pravo bez ikakvih problema, iako je razlika oko 10cm izmedju asfalta i zemlje. Ne svidja mi se polozaj tela i u par navrata sam imao proklizavanje prednjih tockova pri malo vecem naginjanju u krivini.

Ima sasvim dovoljno snage, max brzina je bila oko 150kmh, verujem da 500ka ide jos bolje.

Svidela mi se i mogucnost da mozes da stanes na semaforu bez spustanja nogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Moj od 250 ccm je imao blokadu i max. brzina je bila 120km/h.

Mnogi misle da je nemoguce pasti sa njega, medjutim on se pretura kao i svaki drugi motor pa cak i lakse zato sto je dosta tezak.

Stajanje na semaforu bez spustanja nogu je moguce i zanimljivo,  ALI je opasno ako aktiviras blokadu a jedan od tockova nagazi u rupu.

 

Takodje je zajeban ako je vlazno a parkiras na travi, prednji kraj je tezak pa dolazi do proklizavanja zadnjeg tocka.

Treba paziti kako i gde se parkira, guranje na nizbrdici u rikverc moze takodje da bude veliki problem za jednu osobu.

 

Ima tu jos dosta stvari na koje treba obratiti paznju, ali sam zaboravio.

Ako se setim javljam.

 

To za nespuštanje nogu dok stoji u mestu je moguće samo sa blokadom prenjeg vešanja koje se reguliše povlačenjem ručice (poluge) sa prednje oplate. 

 

@alexanto

Blokada se aktivira na dugme, a sama se odblokira kad dobije odredjeni broj obrtaja.

Rucica koju spominjes na oplati je "Rucna" ili bolje receno "Parkirna kocnica".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Probao jedan od 400 i jedan od 125. 125 ide, ali je preslab. Ovi jaci su vec druga prica. Jeste zanimljivo za voznju, ali ja iskreno jedino prednost vidim kod te B kategorije. Opet, ako ti oduzmu kategoriju zbog necega onda bolje da je A :) Dr@g@n je lepo napisao sta treba da bi vozila B kategorija(sirina, migavci, kocnica),  tako da ne treba gledati koju oznaku nosi vec da li ispunjava te uslove.

 

Napred je sve skupo i vrlo osetljivo. Znam jednog sto je udario pod 45 stepeni u ivicnjak i iskrivio sve napred. Muka je da se to sve posle vrati u osu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Trotockasi.......

1443693163_45.jpggif uploader

 

2014-Piaggio-MP3-400-Wallpaper-42-e13944gif uploader

 

2013-Piaggio-MP3-500c.jpggif uploader

 

2016-piaggio-mp3-500-spor_600x0w.jpggif uploader

 

peugeot-metropolis-01.jpggif uploader

 

4709-quadro-3-srbija.jpggif uploader

 

Probao sam MP3 250/400, vozio Peugeot Metropolis 400 

DSC_0832.jpghow to take screenshots

 

Slicno se ponasaju ali opet razlicito, francuzi su nesto drugacije uradili prednje vesanje.

Moj neki prvi utisak je bio Ok sto se voznje i upravljivosti tice, veliki plus za zakljucavanje prednje osovine pa ne moras spustati noge ili kad sidjes sa njega ne treba ti cent. stender tj ne moras ga koristit.

 

250-ca je laksa te ima Ok kocenje, 400/500 je dosta teza i nije bas lako zaustaviti masu kad se kreces vecom brzinom (diskovi malog precnika ponajvise uticu na to).

Najveca mana su nasi putevi koji doprinose u velikoj meri nesigurnost u voznji, dovoljno je da jedan tocak dokaci neravninu i odmah imas osecaj da te je povukao na stranu, neces pasti ali to iznenadno cimanje meni je bas bas smetalo. 

Da imamo normalne puteve bilo bi zabavno za voznju, ovako vise nervira nego sto se moze uzivati.

 

sto se tice odrzavanja, tu ti ovako stoje stvari

DSC_0017.jpghow to take screenshots

 

Brze trosenje koc. plocica, guma, nesto veca potrosnja goriva (to ti je zbog tezine), kada menjas gume veci trosak jer moras uzeti jos jednu za napred

i nedao bog da skembas, pokrivis nesto napred, kosta pooodosta da se popravi

DSC_0018.jpghow to take screenshots

 

Zakljucak.....skupa igranka, za nase putove gotovo neupotrebljiva, al opet ko voli....nek izvoli.

 

 

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Hvala svima na trudu, odgovorili mi iz PGS-a (pohvala za brz i iscrpan odgovor),otklonjene sve nedoumice oko modela koji mogu na B kategoriju.  

Postovani,

 

Svi modeli koje mi uvozimo se voze sa B kategorijom , stim sto imate modele iz uvoza koji se i ne voze sa B kategorijom .

Razlika je je u tome sto  onaj koji se vozi sa B kategorijim mora da ima sledeće :

 

1)      Nožnu kočnicu sa desne strane

2)      Izbačene migavce u odnosu na šasiju

3)      Raspon od centra jednog točka do centra drugog točka inad 46 cm .

 

Gilera Fuoco se vise ne proizvodi, a postoje modeli koji se voze i sa A i B kategorijom, zavisi od gore navedenih uslova.

 

Srdacan pozdrav,

 

Marko Džavrić

Sales Manager

P.G.S. MOTORI d.o.o. Beograd   

 

 

Eto,da i ja dam doprinos .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Po pravilu za "B" kategoriju:

MP3 mora da ima siri prednji trap (to je nekih smesnih 2 ili 3cm od obicnog ako se ne varam).

Mora da ima obavezno noznu kocnicu.

I mora da ima izbacene zmigavce kao na motociklu.

 

 

Rece ti ja  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja