Jump to content

Moto Zajednica

Honda VFR rc36 1990 lupanje u leru

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Resavica
  • Motocikl: Honda vfr 750 rc36

Pozdrav ljudi potrebna mi je pomoc oko Honda vfr rc 36 90god motor kad je izbacen cuje se kao da lupa nesto i cim se malo pretisne kvacilo prestane  ili kad se doda gas prestaje , ulje sam promenio Motul,kada sam kupio motor nije imao dovoljno ulje za kvacilo i uvuko vazduh,pa me zanima da nije mozda ostalo jos vazduha i da to pravi problem ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: XJ600 Diversion

Ako samo malo lupka to nije strasno na vecini starijih motora lupka, korpa u setu sa lamelama nije bas jeftina. Moze jos da lupa i lanac bregaste, a to nije dobro jer ako prezubi moze da napravi veliku stetu na masini.

 

Послато са HTC Desire 320 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Ako samo malo lupka to nije strasno na vecini starijih motora lupka, korpa u setu sa lamelama nije bas jeftina. Moze jos da lupa i lanac bregaste, a to nije dobro jer ako prezubi moze da napravi veliku stetu na masini.

 

Послато са HTC Desire 320 уз помоћ Тапатока

Na VFR-u te generacije ne može da lupa lanac jer ga nema ... razvod je preko zupčanika..... ;) 

 

Ako se menja zvuk stiskanjem kvačila onda je problem u korpi ili generalno negde u sklopu kvačila....  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Snimi video lupkanja pa postavi ovde... Možda možemo da ocenimo gde je problem pa ti možemo više pomoći. 

Da, RC36 nema lanac bregaste pa on ispada iz kombinacije. Što se tiče kvačila, ako je i povuklo vazduh u posudi, to ne bi pravilo problem, već ne bi lepo odvajalo kvačilo da je ostalo vazduha. To svakako možeš vrlo lako da središ. Sipaj tečnosti u posudu skoro do vrha, nadrukaj ručicu kvačila par puta (stisneš i pustiš), zadržiš pritisnutu ručicu (neka ti neko pomogne), i na cilindru dole odvrneš sisicu za luftiranje kvačila. Ako izađe vazduha onda zavrneš sisicu, pustiš ručicu kvačila i ponavljaš proceduru sve dok na sisicu za luftiranje ne potekne čista tečnost bez mehurića vazduha...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Ako se ne cuje na visim obrtajima i kad pritisnes kvacilo onda je korpa, cini mi se da je Revolucija radio reparaciju. Kod mene komata isto, ali znam da su ljudi prelazili i po 20000km bez ikakvih problema. Zamisli da je Dukati i ne diraj nista ako ne lupa puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Resavica
  • Motocikl: Honda vfr 750 rc36

nema lanac,a sto se tice kvacila dobio sam ga zamenio ulje i hvata super,eto jedino je to sto lupa ali nije strasno..inace hvala svima na pomoci 

 

post-41580-0-05688700-1492713212.jpg

post-41580-0-91894300-1492713212.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

То ти је нормално, чују се зупчаници мењача на леру, и код мене је тако на rc46 исто се чуло и на 30000 кад сам га купио и исто се чује сад на 85000, само то топи, од vfr a, не постоји бољи мотор

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja