Jump to content

Moto Zajednica

Tomos cross junior-vikend sumska voznja

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova

Pozdrav drugari stari!Nije me bilo vekovima da se javim ali sve pomno pratim i redovno palim mesavinu! :D Oko praznika uhvatih malo vremena da bacim djir sa mojom starom ragom.Pa eto,da ne kucam sve ponovo jer je nadugo i nasiroko....ko je dokon moze baciti ovde pogled  http://www.tomossrbija.com/forum/viewthread.php?thread_id=3947     ,ima snimaka,slika itd...Uzivajte :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Meni otvara " Tomos forum Srbija ", al ne nađoh temu o putopisima na njemu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Pozdrav narode!Nema me da se javim,ali sam stalno prisutan,cisto da se zna! Grin Oko praznika,kao i vecina nas,uhvatih malo vremena da pobegnem kuci i podsetim staru ragu za sta je namenjena (naravno u humanim i razumnim granicama).

DSCF6811.jpg

Spremni za pokret! Smile Plan je bio da ja junioru i braca na sprint exatly (ja bez prednje,oni bez zadnje kocnice Shock ) odemo do sela,familije,da ih posetimo.Kruziramo lagano sa skromnih 50km/h.Na pola puta (posle 20-ak km) se razdvajamo i oni nastavljaju putem dalje a ja prelazim na nasut put. 

DSCF6812.jpg

DSCF6818.jpg

Polako krece penjanje na Jelovu goru koja se nalazi na pola puta izmedju Bajine Baste i Uzica pa i voznja postaje polako interesantnija.

DSCF6827.jpg

Tu dolazim do ,,raskrsnice" ko seoske kafane-prodavnice gde srecom nailazim na jednu ljubaznu bakicu koja mi objasnjava kuda dalje...

DSCF6828.jpg

Verovatno je seoski bajker posao na ,,po jednu" pa je svog ljutog dorata parkirao na neodredjeno ispred kaVane Grin
Nastavljam dalje da plasim razne domace zivotinje dok se prasak dvotaktne masine odbija od okolna brda i uz to sirim pozamasan oblak dima i prasine iza sebe,sto je verovatno bio i uzrok radoznalo-zgranutih pogleda tamosnjih mestana! GrinPosle par 10ak km stajem na kratak foto suting i koristim priliku da snimim ,,milo pucketanje" mog vernog konja

DSCF6829.jpg

DSCF6830.jpg

DSCF6832.jpg

DSCF6835.jpg

DSCF6838.jpg

 

 

DSCF6836.jpg

Moto kros staza u sred sela! Shock Lomio sam se da li i ja poorem jednu brazdu do vrha,al bojim se da bi me vrlo brzo stigao metak Grin 
Nastavljamo u istom ritmu,masinu nisam stedeo (u nekim momentima mi bilo zao,al nekad nije moglo da se izbegne) skace se preko dzombe,mestani masu,smeju se,svi veseli,srecni,i napokon stizem do odredista na Jelovoj gori,do stare dedine kucice gde nisam godinama bio...

DSCF6842.jpg

DSCF6840.jpg

 

Tu takodje bacam par slicica i uzivam u zvucima 6 vetrova,ptica i prirode koja me automatski baca u nirvanu...

DSCF6844.jpg

DSCF6849.jpg

DSCF6859.jpg

DSCF6863.jpg

DSCF6872.jpg

DSCF6878.jpg

DSCF6881.jpg

DSCF6893.jpg

I ovo je kraj prvog dela voznje i kraj sa slikama,kasnije ce biti jasno sto...Vreme je da se spustim 7 km do sela,kod rodbine.Bilo bi 7km da ja nisam lutao po sumi,pratio uputstva mestana i opet lutao kroz sumu dok puta ne bi nestalo odjednom ili dok ne bi naleteo na rampu u vidu oborenog stabla precnika metar ipo preko puta!Sunce je vec dobro upeklo,a ja sa prenosom 15-46 na nekim mestima ne mogu da mrdnem iz 1. brzine,ludim ja,ludi motor!Kasnije,kad smo se nasli svi,dobio sam informaciju da su me non-stop culi kao da sam ispred kuce,a ustvari sam lutao nekoliko kilometara okolo Grin na kraju se ispostavilo (po meracu za bicikl-koji je dobro ustelovan inace) da sam lutao okolo 20ak km.U jednom momentu motor se samo ,,prekinuo",ugasio,crkao!Presekao sam se samo tako Shock ako je motor crkao,a ja sam u sred sume,nigde kuce,samo silna groblja po kojima me ljudi navode kud dalje,ne znam sta cu od sebe!Bacam pogled,od silnog skakanja po dzombama spala je kapa svecice!Oooodusevljenje!Vracam je,pali iz prve i nastavljmo dalje!U jednom momentu odlucujem da se spustam,popizdeo sam,ne mogu vise,hocu samo da nadjem normalan put i da dodjem do civilizacije jer je vec 16h,a ne bih da budem u sumi,u nepoznatom,sa svetlom jacine sibice na steroidima...Nalecem na jednog mestanina,on odlucuje da mi na zemlji nacrta tacnu putanju jer je prosto previse komplikovano pohvatati sve te ,,raskrsnice",grobla,bregove,borice i slicno.Stizem,nalazim se sa mojima,tu meza,krka,srka,sve kako dolikuje,bratu se divim kako je uspeo nasutim putem da se uspenje skuterom do gore,a bojim se da pomislim kako ce ga spustiti sa samo ispravnom prednjom kocnicom.Vreme da se vraca kuci,ja u 1.,motorno kocenje da bi mogao pored brata da vozim,dobos vec ,,natekao" i prilicno je vreo od forsiranja samo zadnje kocnice,i tako polako smo za 15-ak min presli 2,3 km do asfaltnog puta,gde pocinjes da shvatas lepotu i znacaj istog!Jos 20ak km i kuci smo.Jos jedan pametno ubijen dan,jos jedna avantura,svega srecno odvozenih 90ak km i puno srce!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Како си описао ово твоје путешествије ја се презојик више пута :staa2:

Шала , једина примедба , мојне без кочница ем вукојебина ем низабрдо уза брдо ихххааааа:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

haha!Opusteno brate,jos ovu sezonu ce ovako,pa bi trebalo u avgustu neki ,,princ 250" da cucne...a onda kad dodje vreme sleduje mu nagrada za trud u vidu full restauracije :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja