Jump to content

Moto Zajednica

Stare tablice 50cc

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Treba da uzmem skuter od 50cc. Covek nije nista radio sto se tice potvda(ono 45km/h) i novih tj. Zutih tablica. Pa me zanima sta treba motor da ima od dokumentacije da bih mogao da ga preregistrujem na zute tablice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2809 postova

ja  kupovo prosle godine ,mora da ima coc obrazac koji dobije kad kupuje nov motor i vazi samo za taj motocikl a ne za taj model.Ako nema nemozes da obavis tehnicki ,a potvrda za brzinu do 45 na sat ne vazi vec 2 godine.Mozes da vozis i na bele tablice -mislim da treba punomoc,ali moras imati osiguranje.Osiguranje moze da izvadi samo vlasnik,tako da svi koji su na belim tablicama a nisu prvi vlasnici su opasnost za ostale vozace jer ako te rokne nema osiguranje.Ako roknes gledaj da roknes u sto jeftiniji auto ,a i ako vozis bez osiguranja u prekrsaju si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Ovako ti je najjeftinije.

Napravi ugovor o kupoprodaji. Overi kod maticara ili notara (zavisno od opstine) i negde ga sakrij :) napravi ovlascenje koje ti daje vlasnik iz stare saobracajne da mozes da prepises, registrujes i vozis taj moped.

zatim svake sledece godine uradi tehnicki i polisu osugranja. polisa je tipa 10e a tehnicki zavisi..od 500 do 1000 din. i to ti je sav trosak sto se tice registracije. ne mroas nigde u sup da ides. mozes dosta liberalno to da radis zato sto je bitno da si ti ispravan i da imas polisu u onom trenutku kada vozis moped. recimo istice ti polisa u januaru a ti ga neces voziti pre marta. lepo sacekas mart, odradis to i onda si god dana miran.nema vracanja tablice nema nista.

 

Ako te saobrajac zaustavi imas ovlascenje, tehnicku ispravnost i polisu i nemas problema. mozda ce pokusati da te uplasi ali nema zakonski na osnovu cega da te kazni.

Ugovor imas ako pozelis da prodas motor kasnije ili ako se zakonski odredi da MORAS preci na nove tablice ili ako vlasnik umre ili sta ti ja znam.

za mopede se ne placa porez na prenos apsolutnih prava tako da nisi u prekrsaju da i to mroas platiti u roku od 15 ili koliko dana (mada to niko ne gleda).

 

Sto se tice potvrde o brzini: COC nije obavezan (mada druga je stvar sta covek na tehnickom, zbog straha za svoj posao,traziti od tebe i uslovljavati te...kod mene na tehnickom bi prosao ako ti je vozilo ispravno). uputstvo od strane supa svim tehnickim pregledima je dozvolio da se potvrde o brzini uzimaju iz ovlascenih servisa ili zvanicnih kataloga proizvodjaca ili sa plocice na samom mopedu. i taj dopis nikad nije povucen i nije u koliziji sa zakonskim clanovima. (kada kupujes novi motor ili iz uvoza onda je druga prica..ovde govorim o mopedima koji su godinama vec bili registrovani u srbiji kao mopedi)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ako nema taj COC obrazac jel mogu naknadno da ga izvadim ako ima npr fiskalni racun posto je skuter sprintov 2009god. pa sam cuo da oni daju sve sto je potrebno ako imas racun.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

coc ne mozes dobiti 99.999%

taj skuter nije pravljen da odgovara evropskim standardima.tada se zakonski to nije gledalo kod nas..sada se gleda nazalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2809 postova

ja sam pre godinu dana hteo da kupim polovan sprint exsaxtli i čovek nije imao coc,Otišao sa  u sprint i rekli su mi da neizdaju coc.ONda sam odustao i kupijo nov motor.Komšija mi tvrdi da je posle mene dobio coc u sprintu.To je sad sve dzabe jer sprint ne postoji.Drugar je za keeveja koji je neka firma iz Backe Topole uvozila a propala nabavio u Budimpešti od kojih su ovi iz Topole kupovali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad

E a kako se zove taj papir da mogu da ga vozim vadim potvrdu osiguranje kasnije sam da ga preregiatrujem, posto vidim da mi je to jeftinija varijanta da ga ostavim na trajnim tablicama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja