Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer 600 RJ02 2002

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fzs 600 rj02

Pozdrav ljudi! Srecan Uskrs svima koji slave!

Imao sam pad sa motora,hvala Bogu prosao sam bez povreda ako izuzmem stres i nerviranje,ali valjda je to deo koji su mnogi od nas osetili!

Nazalost yamaha nije prosla kao ja...u prilogu su slike na kojima se vidi koji delovi su mi potrebni...Ako neko poseduje nesto od ovoga a moze da proda neka mi se javi ovde ili na broj 0638093076! Hvala unapred.

post-36967-0-00751900-1492381608.jpg

post-36967-0-98684200-1492381618.jpg

post-36967-0-98980700-1492381625.jpg

post-36967-0-46044700-1492381927.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

A jaooo znam da je tesko ali moglo je i gore, nije tako strasno kako moze,uvek moze gore.bitno da si ti ok, najbitnije.

Napisi kako si pao, sta se desilo, mozda pomogne nekom da izbegne istu situaciju.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fzs 600 rj02

Hvala na podrsci...nadam se da ne prvaimo pricu u pogresnoj sekciji ali evo...Izbegao sam budalu koja me isekla izlazeci iz sporedne ulice...i nisam uspeo da iskontrolisem,srecom nisam isao prebrzo jer bi to vec bila ozbiljna steta i verovatno bih zavrsio sa povredama.

Samo sam pustio motor ... zavrsio je ispod zadnjeg dela kombija koji je bio parkiran ja sam se nekao docekao i prosao malo ugruvan od pada a za motor ovo su posledice!

Lagana voznja i oprema su bile presudne da ne dodje do vecih posledica i za mene i motor!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Jedino ti far treba koliko vidim. Masku izvari kod majstora, sat vidi kod Ivana sto radi vizire da ti izreze parce plexija, deklu prsni auto lakom. Imas motor da se vozis i da ne propadne sezona cekajuci delove. Onda lagano cesljaj ebay i kad izadje nesto povoljno kupuj ako bi bas da ga vratis u prethodno stanje

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fzs 600 rj02

Da to je opcija na kojoj upravo radim...napravicu ga "naked" našao sam neki far koji cu mu postaviti za sezonu...Dekla je pukla ali se ne vidi na slikama to bi mi prvo trebalo gledam e-bay slabo ih ima...cekam nesto da iskrsne...maska je baš prsla ne vidi se leva strana fale delovi...ne znam dali bi moglo nešto da se izvede...Kmsat je skroz se odlomio sa držača drži ga sajla i kablovi ali radi sve... i to se ne vidi n a slikama to bi možda mogao da izlepim i da odradim što mi kažeš sa nekim pleksiglasom ovu pukotinu...A voleo bih da bude fabrika...doterao sam ga iz Nemačke sa skoro 6000km sad je na 13...tako da ima još da se vozi.

Hvala na savetu!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Javi se Havarisanom sa foruma. Znam da ima za r6 deklu(druaru treba ali nije ista kao sa njegovog modela) a generalno ima dosta delova, mozda moze da resi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova

ako je pukotina na dekliju mala i tecni metal ce zavrsiti posao,mada ti je moj savet da skines i odneses u neku firmu gde vare aluminijum,zavare ljudi,lepo obrusi i stvar resena.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Ja sam jednom davno probio aluminijumski karter na kolima (BMW 528i).

Manje vise sto je bio skup, problem je bio sto ga nigde nije bilo.

Varili su ga 2-3 seoska majstora i nisu uspeli da ga zavare kako treba.

Na kraju sam dobio savet od jednog mehanicara i resio problem sam.

 

Uzmi operi sve lepo benzinom, osusi i nanesi sa unutrasnje strane tanak sloj (sto tanji) "2K PE kit sa staklenim vlaknima".

Sacekaj da se dobro osusi, malo osmirglaj neravnine pa ponovi, ja sam naneo 3 sloja za 3 dana.

Kad sve savrsis i kad se sve lepo osusi sipaj u deklu benzina i proveri jel drzi, ako drzi benzin drzace i ulje, ono ima vecu gustinu.

Auto sam tako zakrpljenog vozio jos nekih 4-5 godina i tako je prodat, nije pustao ni jednu kap.

 

Nadam se da sam bio od pomoci.  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova

Dragane problem i jeste u seoskim majstorima,zato sam i napisao firma!! kod nas ko je god kupio fanglu i mistriju ili dve limarske kasike ili kompresor za farbanje ili argon aparat,svi sebe zovu majstorima. ovde u Cacku sam u jednoj firmi gledao kako pravi majstor vari na jednom V stromu otpalo parce bloka u velicini 2x2 cm. i to je motor bio na prikolici i agregat na njemu.covek zavari,bez ikakve popravke i motor se vozi i dalje.to je bilo ima 10 godina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fzs 600 rj02

ako je pukotina na dekliju mala i tecni metal ce zavrsiti posao,mada ti je moj savet da skines i odneses u neku firmu gde vare aluminijum,zavare ljudi,lepo obrusi i stvar resena.

Još uvek nisam skinuo poklopac namotaja ovih dana treba da pokrenem celu priču da se osposobi za sezonu...nisam razmišljao o varenju i da može da se sredi,pukotina je poprilično velika i udubjena...mislio sam da se može naci bez problema..ali vidim da je problem bar trenutno...5276f98cd4efb6acf5089b5acdb312ae.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fzs 600 rj02

Ja sam jednom davno probio aluminijumski karter na kolima (BMW 528i).

Manje vise sto je bio skup, problem je bio sto ga nigde nije bilo.

Varili su ga 2-3 seoska majstora i nisu uspeli da ga zavare kako treba.

Na kraju sam dobio savet od jednog mehanicara i resio problem sam.

 

Uzmi operi sve lepo benzinom, osusi i nanesi sa unutrasnje strane tanak sloj (sto tanji) "2K PE kit sa staklenim vlaknima".

Sacekaj da se dobro osusi, malo osmirglaj neravnine pa ponovi, ja sam naneo 3 sloja za 3 dana.

Kad sve savrsis i kad se sve lepo osusi sipaj u deklu benzina i proveri jel drzi, ako drzi benzin drzace i ulje, ono ima vecu gustinu.

Auto sam tako zakrpljenog vozio jos nekih 4-5 godina i tako je prodat, nije pustao ni jednu kap.

 

Nadam se da sam bio od pomoci. :)

Havala na savetu...svaka sugestije i savet znači...ovo je poklopac namotaja valjda ne ide nikakvo ulje tu...nisam siguran...ništa nije curelo odatle ali i zvuci mi da bi moglo sa tim tečnim metalom da se reši neki sličan problem...videcu sa majstorom kakav ce savet dati!

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja