Crni niz se nastavlja...

Idi bre

0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

Vozio ovih dana mog R-a i cetvrta proklizava i uvija ram. Hladan asvalt, hladne gume, recept za nesrecu. Saucesce porodici, pamet u glavu.

0

Sačuvaj Bože.....

Vozim motor. Nisam bajker.

0

Tek tako pomerali telo nastradalog??

0

Tad još nije imao status 'nastradalog' već samo nekog kome treba pomoć. Mada ni tad se ne pomera tek tako..

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

0

Nije za temu, al koja je onda svrha kažnjavanja aki nemaš prvu pomoć u vozilu?ako ne smemo da diramo povređenog?

0

Povredjeni moze da se pomera li da se fiksira vrat i kicma, bar su me tako ucili na takmicenjima crvenog krsta (prva pomoc)

0

A čime ćeš da fiksiras vrat/kičmu? Razumem ako se neko davi tog momenta ili ako moraš da ga reanimiras, onda biraš izmedju 2 zla pa ako ipak ostane nepokretan, bar si ga spasao smrti. Inače ne vidim svrhu u pomeranju nekog.

0

Prva pomoc sluzi da se nekome ukaze nuzna pomoc do dolaska saniteta. Ako neko tesko krvari od povrede,treba maksimalno smanjiti krvarenje da ne bi iskrvario do dolaska u bolnicu. Pomeranje nije preporucljivo ako se sumnja na povredu kicme. sa druge strane,ako je neko bez svesti, a spontano dise ,preporuka je da se okrene u "bocni koma polozaj" kako bi se oslobodili disajni putevi ,izbeglo zapadanje jezika i gusenje u sopstvenim tecnostima. Pitanje za samu obaveznu prvu pomoc ,mislim da bi pomoglo samo kod krvarenja.

0

Možda ne bi bilo loše da se otvori nova tema (pa još bude ono "sticki"), gde bi neki medicinski radnik objasnio postupke prve pomoči u različitim situacijama, pošto vidim da ima puno nejasnosti oko te tematike....motoristi smo specifični po povredama , tako da bi bilo dobro to malo bolje objasniti....samo predlog, da se ne ljute urednici... ;)

Mislim da ne bi smelo biti ni najmanje dileme šta uraditi u određenoj situaciji, recimo kada i zašto se skida kaciga, šta znači "ABC pregled povređenog", koliki je minimalan broj ljudi za skidanje kacige,itd....da ne davim, postoje puno stručniji ljudi koji to znaju puno bolje objasniti nego ja, a mislim da bi to bilo dobrodošlo znanje svima nama. I naravno uz želju da daj bože to znanje nikad ne bi koristili na kolegi, a ako več dođe do toga, da se to uradi kako treba......

6

Možda ne bi bilo loše da se otvori nova tema (pa još bude ono "sticki"), gde bi neki medicinski radnik objasnio postupke prve pomoči u različitim situacijama, pošto vidim da ima puno nejasnosti oko te tematike....motoristi smo specifični po povredama , tako da bi bilo dobro to malo bolje objasniti....samo predlog, da se ne ljute urednici... ;)

Mislim da ne bi smelo biti ni najmanje dileme šta uraditi u određenoj situaciji, recimo kada i zašto se skida kaciga, šta znači "ABC pregled povređenog", koliki je minimalan broj ljudi za skidanje kacige,itd....da ne davim, postoje puno stručniji ljudi koji to znaju puno bolje objasniti nego ja, a mislim da bi to bilo dobrodošlo znanje svima nama. I naravno uz želju da daj bože to znanje nikad ne bi koristili na kolegi, a ako več dođe do toga, da se to uradi kako treba......

Odličan predlog.

0

Imaju Bavarci zrele predloge. Što se neki Japanac nije setio? :D

Podržavam!!!

0

Japanac kao i uvek, kopira Italijane, pa cuti i ne govori nista :)

0

Eto, pola već odradjeno, sad još da se napravi sticky, neko da pregleda jel to sve tako kao sto piše i eventualno dopuni.

0

Nazalost nastradali kolega je imao infarkt i to je uzrok nezgode , a ne nasilna voznja kako su mediji objavili.

Strasno je kako se mediji odnose prema takvim stvarima umesto da nam pomognu kao javni servis podizanju svesti o saobracajnoj kulturi...toliko.

0

Nazalost nastradali kolega je imao infarkt i to je uzrok nezgode , a ne nasilna voznja kako su mediji objavili.

Strasno je kako se mediji odnose prema takvim stvarima umesto da nam pomognu kao javni servis podizanju svesti o saobracajnoj kulturi...toliko.

Ово је већ други који је услед инфаркта пао са мотора ове године, ужас :(

0

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.