Jump to content

Moto Zajednica

savet za turu vršac -turn severin

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2783 postova

planiram da ideem iz Novog Sada za Vršac pa dalje za turn severin,vidim da ima i nekih zavoja-verovatno mala planina i da se vratim preko djerdapa  sa naše strane.Zanimaju me iskustva sa rumunske strane,ne bi da vozim sve vreme po ravnici .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Jel bi preko Oravite pa na 57B do Orsove, pa Dunavom do Drobete?
Ja isao pre 20tak dana. Preko Bele crkve ali krenuo odmah ka Dunavu (Moldova veche) i vozio do Drobete-T S... I zajebao se, bolje da sam na 57B... Nije imalo pametno nista da se vidi osim Dunava, a krivine su blage, nista posebno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Sa rumunske strane. Preko Bele crkve. skrenes desno na granici i samo tim putem przis. put 57. Planina preko koje prelazis je slicna Fruskoj goru. ne ocekuj puno. asfalt je nov i grub. barem krajem proslog leta tako bilo. Put do Moldova Veche je iako sve nov asfalt generalno katastrofa. dosadan, ravan i sto je najgore osecaju se betosnke ploce ispod asfalta. oni su samo na betonske ploce prelili asfalt..to taje 10ak km i brzo se prodje. posle toga sve dobar put. sve uz dunav. neces pogresiti u svakom slucaju.

evo kako izgleda deonica (doduse iz suprotnog pravca): 

 

Deo kod Orsove je los asfalt, guzva i sa dosta rupa i ulegnuca. Kasniej se ukljucujes na put 6 koji ide kroz dobreta-turnu severn. asfalt pravi magistralni. sve lepo oznaceno i siroko. puno saobracaja i brzo se vozi.

 

Srpsa strana je po meni bolja duplo i lepsa za voznju.

Na rumunskoj strani ne ocekuj mesta gde ces moci da sednes i popijes kafu..dosta mala sela uz put gde ni radnje nema. nisam nesto ni pumpe primetio. doduse nije mi ni trebalo pa nisam ni obracao paznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Moj ti je predlog ako hoces da prosaras malo da ides preko Oravite i Bozovica kroz nacionalni park. Vozi se kroz sumu ima dosta krivina, uspona i nema mnogo saobracaja. Put je dobar i nosi oznaku 57b, a onda se ukljucujes na E70 i ides ka Orsovi. U povratku nasom stranom uz Dunav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Kuda god da krenes obrati paznju na rizlu sa njihove strane posebno uz Dunav,njihovi putari bukvalno sa rizlom krpe puteve,nenormalno ali tako je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja