Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 400ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: BMW R 1200RT

Pozdrav, pre neki dan sam sebe castio za uskrs jednim primerkom piaggio beverly 400ie (bolje da nisam)..

 

Nije u nekon stanju, ali je bio jeftin.

Ima mnostvo problema i mana ali zelim sve dovesti u red..

 

1.cajger za temperaturu je radio kad sam ga kupio, sad je pobrljavio kada sam skidao plastike i kada ga upalim ode strelica skroz preko crvenog do onog granicnika

 

2. Kada krenem pun gas izgubi gas na 1 sekundu i zatim ubrzava dalje..

 

Ima jos dosta toga, ali cim resim nadam se uz pomoc foruma prelazim na dalje.

 

Hvala vam na pomoci unapred nadam se da cu resiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: BMW R 1200RT

Zamenjen je cajger drugim polovnim i sad sve sljaka kako treba.

 

Pored toga je zamenjeno:

Kais- origiinal piaggio

Rolnicee takodje

Ulje diferencijalu

Filter i ulje u motoru

Nova km sajla

Prednje plocice

I novo zvono kvacila jer je prethodno imalo bogami duboke risove. (Sam sam sve radio, cim radi uspeo sam)

 

Jos je ostalo da resim problem broj 2, to cu kod Satelisa, cim sine sunce.

post-32704-0-13351700-1492677282.jpg

post-32704-0-04909200-1492677341.jpg

post-32704-0-40078700-1492685971.jpeg

post-32704-0-18465000-1492686069.jpeg

post-32704-0-79923200-1492686095.jpeg

post-32704-0-94342800-1492686189.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: BMW R 1200RT

1400eura, bio sam malo razocaran u pocetku ali i nije tako sad :-) nije padano sa njega, sve plastike su cele nisu varene i krpljene, nije farban, bio je malo zapusten. Jos malo i bice u tip top formi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: BMW R 1200RT

24.995km, ja sam zamenio tablu km sata jer prethodna nije bila ispravna, polovnu sam kupio koja je imala preko 50.000km, i iz stare sam vratio brojeve koji su  bili kad sam ga kupio, a za 14godina koliko jo beverly star, KO ZNA koliko je tabli jos promenjeno i koliko su puta vracali kilometrazu unazad. 100% sam siguran da nije to sto pise, ali sta ces... Ja sam zamenio sve potrosne delove koji nisu valjali i mogu samo da se nadam da motor nije otvaran i radjeno nesto na njemu i da je pravilno odrzavan. To je cista sreca, sto se toga tice. 

 

Sto se tice stanja vidi se da je duze vreme stajao... Moze i da bude kao nov a da je presao ko zna koliko, nema pravila. kao sto rekoh SRECA!

 

Kazi mi, kolika je potrosnja, maximalna brzina i tako to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Motocikl: X city

Moj je 2007, kad sam ga kupio imao je 19900, sada sam na skoro 34k. Slazem se da je sve sreca kada se uzima polovno jedino novo onda si 100% siguran :D. Potrosnja je odlicna zavisno od toga kako se vozi. Na 90-100km izmedju 3,5 do 3,8. I zavisi kakvo je gorivo. Malo jaci gas oko 4. Par puta sam proveravao, tako mi negde ispalo. Sto se toga tice, tu je sampion imajuci u vidu kubikazu i snagu. Ja sam ga par puta rastegao,pokazivao je sat 160 ali mislim da laze za nekih 10 do 15 km. Ide ali nije to to po meni. Najoptimalnije do 110,120. A nema realno ni potrebe. Lepo se obara, sve u svemu zahvlan skuter. Mogu da kazem da sam imao srecu, ubo sam dobar primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: BMW R 1200RT

Eto, danas sam kupio novi polovni kofer, stari sam prodao jer je bio jako mali i nije imao plocu za brzo skidanje nego je bio srafovima usrafljen, to mi je jako smetalo.

 

U ovaj stanu dve ff kacige,mislim da je 48 ili 50 litara.

post-32704-0-78102200-1492980507.jpg

post-32704-0-31905800-1492980572.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Eto, danas sam kupio novi polovni kofer, stari sam prodao jer je bio jako mali i nije imao plocu za brzo skidanje nego je bio srafovima usrafljen, to mi je jako smetalo.

 

U ovaj stanu dve ff kacige,mislim da je 48 ili 50 litara.

 

Ako planiras vozati po BG-u, ostavljati motor kod Ade (pogotovo makiska strana) obavezno nosi kofer sa sobom ili stavi torban srafove sa kontra maticama ako mislis da ti ostane u vlasnistvu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: BMW R 1200RT

Obezbedicu ga vec nekako, mada ne planiram niti sam prethodni beverly ostavljao negde gde ga ne vidim... hvala na savetu!

 

Malo pre sam napravio jedan krug, i reko ajd' cisto da vidim koliko moze da izvuce, kad ono 180km/h. Kapiram da je nemoguce da ide toliko, stavim GPS i:

 

180 po satu je 142 po gps

125 po satu je 98 po gps

 

Da li je moguce da bas toliko odstupa sat od stvarne kilometraze?? Ili pak moze da se "bazdari" da bude malo realniji?

 

Inace 142 je max koliko moze, da li je to ok? Ili moze jos da izvuce? Ne planiram da ga vozim max brzinom, 90-100 je neka brzina za uzivanje.

 

        

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: BMW R 1200RT

Danas primetih moguci problem, malko je vlazno na ovom čepu (valjda je čep). Sta je to? 

 

Nalazi se iznad manjeg stitnika/ukrasa auspuha.

20170516_213052.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

To je plasticni sraf koji se odvija sa torex 50 kljucem, ili nekim vecim ravnim srafcigerom, iza se nalazi O-ring gumica u vidu dihtunga......za pocetak odmasti i stegni sraf, ako se opet desi isto, zameni O-ring gumicu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: BMW R 1200RT

Imam onaj set gumica svih velicina tako da cu je najbolje odmah zameniti.

Nece cureti ulje kada ga bude odvrnuo? U stvari, koja je njegova svrha, cemu sluzi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Neće cureti ništa kad se odvrne, sluzi da vidiš reper prilikom zupčenja.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie

Pozdrav. Imam već nekoliko nedelja neobičan problem. Imam Piaggio Beverly 400ie (2006) i vozim ga deset godina bez većih problema. 

Pre par nedelja dogodilo mi se da sam ga normalno upalio i otišao do grada. Kada sam hteo da se vratim kući, nije hteo da startuje mašinu. Vergla, ali neće da upali. Nisam forsirao verglanje da ne bih ispraznio akumulator.

Video sam tada da mu na tabli gori crvena "code" lampica kad mu se da kontakt; kada se okrene ključ, ona zatreperi dva puta a potom ostaje stalno upaljena. I tada neće da startuje mašinu.

Ni sam ne znam na koju foru, tada sam, posle nekog vremena uspeo da startujem mašinu. Prethodno sam pogledao i zategao malo kleme na akumulatoru (Yuassa) koji ima samo godinu dana i mislim da je on OK... Otišao sam, potom, do bravara i poneo oba ključa: i plavi i onaj braon (master). On kaže, posle provere, da su oba ključa OK. 

Prekjuče, dogodila mi se ista stvar. I opet, uspeo sam da ga "prevarim" i upalim i vratim se kući. Ovo napominjem zato jer mi se ovo događalo sa vrućim motorom.

Međutim, juče, i na "hladno" nije hteo da startuje motor. Vergla normalno ali ne pali.

Menjao sam i ključeve, pogledao ponovo kleme, čak i rastavio nekih desetak minuta veze na akumulatoru.. ali ništa!

Da nije u pitanju onaj prekidač na "čopavoj nozi"? Ili akumulator? Ili nešto od elektronike?...

Svaki savet dobro mi došao. Zahvaljujem unapred.

Dušan, Beograd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Prema opisanim simptomima moguće da je problem vezan za elektroniku, koja napaja pumpu goriva i/ili injektor.

Može se raditi o gubitku kontakta, usled vibracija i skučenog prostora u kome se nalaze navedene komponente.

Nakon određenog broja kilometara dolazi do zamora materijala, plastika malo otvrdne, plus vibracije i nastaje problem.

A nakon nekog vremena jednostavno neće da upali.

Ako se problem javlja na vrućem agregatu, kada se zagreje, ako još pri tome ima "nemiran" rad  (ili se, pri dodavanju gasa, guši), to ukazuje na problem sa pumpom goriva. Obično nakon "hlađenja" pumpe (od nekih 5-10 minuta) moguće je, ponovo, startovati motor.

Problem vezan za tzv. injektor je uglavnom posledica njegove nategnutosti (cevčice i kablovi), pa usled toga kontakt zaliven u plastici pukne i izgubi kontakt.

https://www.ebay.ie/itm/INJECTOR-PIAGGIO-BEVERLY-400-ie-2006-2010-/291898480388

Sređuj mašinu, pa da krećemo put do Edipsosa :D

Poz, Sreten dr vet. med.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Druže, jel to imaš kodiran ključ? ako je kodiran, proveri "čitač" ključa (obično je to namotaj oko brave za paljenje), jer po simptomima kompjuter ne može da pročita kodu sa ključa. Proveri kontakte na bravi.....

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja