Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume za puno kilometara

Recommended Posts

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
Ima gomila tema i pametovanja o gumama.

Ali ne nađoh polemiku o tome koje gume trpe najdužu kilometražu.

Znači u drugi plan držanje po krivinama,po mokrom kočenje i slične stvari.

Koja pređe najviše kilometara.

Mnogima će delovari pogrešno ali šta kad krenete na put gde imate puno vožnje auto putem tu je nebitno krivina,kočenje je retko mokro ima ali retko... ima samo puno kilometara.

Akcenat na sport turing motoru

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2822 postova

na versisu 650 danlop rodsmart 2 ,za 10000 km se potrosila za malo manje od milimetra po sredini bilo 7 sad 6 mm,mereno sublerom precizno na vise mesta ,po mom merenju ispada a ce nagurati  bar 50000 km sto mi je potpuno neverovatno ali subler nelaze

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Suzuki GSX 650 F, Michelin Pilot Road 4, ево већ 16.000 км и гуме изгледају као да је ће да пређу бар још толико. Никад ми ни једна гума није трајала више од 12-15.000, ове ће изгледа 30.000. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Sva tri motora u prethodna tri odgovora su 650, 650 i 850, dakle znatno laksi i manje snage od motora 1000 ccm koji je pitao. Navedene gume ce se sve brze trositi u periodu kada se blizi njihov kraj, tako da tesko ce izvuci pretpostavljene kilometraze. Ali da ce te gume ziveti znatno duze od starijih modela iste namene i proizvodjaca, to je sasvim sigurno. Niko od vlasnika motora iz prethodna 3 odgovora nece biti razocaran sta je kupio. I ja sam tempirao nesto od navedene klase.

U svakom slucaju za preporuku su Michelin Pilot Road 4, Metzeler Z8 interakt, Metz. Road 01, Pirelli Angel GT, Dunlop Sportmax Roadsmart 3 (imam ove poslednje iz iste namere kao pokretac teme), Bridgestone BT 45 i 30... Tezim motociklom od 1000 ccm i snagom oko 140-150 KS za ocekivati je do oko 18.000-22000 km, sad to zavisi najvise od onog sto jasi grdobu Jamahurinu hiljadarku. Ali ova klasa guma u svakom slucaju daje najvise.

 

Drugari su motorima 1000-1200 ccm sa prethodnim verzijama ovih guma (Mich.P.R.3, Metz.Z6Int, Pir.AngST., Dunl.R.Sm.2, Bridgestone,...) prelazili 16.000-20.000 km. 

Jos ranije verzije drumskih guma prelazile su znatno manje kilometraze, secam se da je to bilo oko 12.000 km pa cak i 8-9.000 km jos dalje u proslost. Ko prebaci 10.000 sa motorom 1000 skakao je od srece. Gume su se vozile do drugog platna.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Што се мене тиче, спорт туринг мотор=Мишелин Пилот Роуд.

Да возим сада тај тип мотора, не би имао дилеме.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I ja sam oduševljen mpr4 gumama. Ne znam o dugotrajnosti ali ako druge kolege potvrdjuju i da je dugotrajna onda je ta guma pun pogodak jer zaista je lepo se voziti sa njom.

A da, ima i GT verziju za malo vece opterećenje, ako već planiraš put sa bagazom i saputnikom onda je to odlična solucija.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1200ST
Pre 8 sati, Biker-Boy said:

Bridgestone Battlax, odlicna sport-turing guma, dobre karakteristike a dosta km moze da predje

Stavio sam te gume skoro BT-021 pa videćemo baš koliko će da traju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 5/13/2017 at 22:18, Biker-Boy said:

Bridgestone Battlax, odlicna sport-turing guma, dobre karakteristike a dosta km moze da predje

Batlaksa ima 50 razlicitih modela, mozda dati preporuku 016, 020, 021, 023, 30, 45...... neznam kraj niza. Neke bolje drze u krivinama po suvom, druge po mokrom, trece su dugotrajne... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Pre par godina sam kupovao na Tošinom bunaru, pored "Interexa"  tržni centar i u njemu vulkanizer i prodaja. Skoro nisam bio. Znam da su pored "Radulovića" držali uglavnom Bridgestone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
14 hours ago, marshall said:

Batlaksa ima 50 razlicitih modela, mozda dati preporuku 016, 020, 021, 023, 30, 45...... neznam kraj niza. Neke bolje drze u krivinama po suvom, druge po mokrom, trece su dugotrajne... 

Mislio sam na Battlax bt023

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja