Jump to content

Moto Zajednica

DL1000/SV1000 Korpa kvacila

Recommended Posts

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Sr. Karlovci
  • Motocikl: Suzuki SV1000N

Zna li neko ko radi  modifikaciju  korpe kvacila na VStrom i SV1000 znam da radi neki englez. Jel ima neko od nasih ljudi da se bave istim slucajem?

Na mom SV1000 i dalje radi ali se osete vibracije same korpe pa bih to resio da necekam poslednji momenat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Znam da ima jedan batko iz Makedonije koji radi modifikacije korpe. Bilo nesto oko 100-120e. Mogu probati da ti nabavim broj...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

I ja sam cuo za Vujceta iz Skoplja i hteo da mu saljem korpu ali sam prodao motor. Moze se pislati autobusom u dogovoru sa njim. Laki90 strom na kom je Joca radio korpu je zavrsio kod mene i mogu ti reci da je korpa bila u dosta losem stanju sto govori da reparacija nije bula dobra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Еееее....мој колега....ниси ти видео каква је корпа била пре репарације :) 

Него...прича је била да је једино енглез могао да репарира да траје али је коштало исто као и нова ...цца 350-400 еура.

Зато сам ја урадио то преко њега. Мислим да је било 80-ак еура и био сам задовољан резултатом. 

Није он лично урадио већ неки мајстор чије ми је име поменуто али нисам запамтио.

 

 

П.С. где ја сада тај стром? (извињавам се за оф)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Sto se reparacije tice, kada se korpa reparira zvuk ostaje samo se vibracije umire. Sto znaci da vibracija ne moze da se ukloni vec postane samo manje osetna.

 

Neki ljudi su bili zadovoljni sa reparacijom dok drugi nisu. (Ovo vazi za Vujceta i Engleza).

 

Sto se nove korpe tice ni tu nema pravila, desavalo se da nova traje xx kilometara, ili da brzo prolupa.

 

Najgore je sto niko ne zna sto nekome prolupa na 10000km a nekom traje xx.

 

Ako imas love kupi novu, ako nemas ja bih ti predlozio Vujceta, on je u jednom trenutku imao korpu od Engleza tako da manje vise isto odrade samo sto te englez odere, dok je Vujce sasvim korektan sa cenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Sr. Karlovci
  • Motocikl: Suzuki SV1000N

Skinuo kvacilo i imam sta da vidim.

Izgleda da je na mojoj vec nesto bilo cackano neki mod boze sacuvaj nesto vareno pa se var odvalio i napravio karambol tako da nebih to reparirao nego uzeo novu .

https://gyazo.com/af0f761d9a4a903ecdcefb80f3b4b6f3

https://gyazo.com/40d88b5d7728adab0bfd104f57c4514a

https://gyazo.com/4d95ed5ac4eb6e2fab64586e12a8c2f3

 

Evo bas sam zvao dva servisa  u NS i BG  u NS cena korpa 416 e u BG 460 zar je moguce da na nesto sto nadjes na preko po ceni ne vecoj od 300USD toliko kosta kod nas. Stvarno bezobrazluk

Evo nasao sam neki  Werks parts sajt tamo nove modifikovane prodaju po ceni od 580 USD + shipping

ma uzeo bih i ja novu OEM da je cena malo normalnija kod nas... ovi stvarno preterali

Gde vi narucujete originalne delove? postoji li neko ko to nabavlja sa foruma? kako se snalazite ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Еееее....мој колега....ниси ти видео каква је корпа била пре репарације :)

Него...прича је била да је једино енглез могао да репарира да траје али је коштало исто као и нова ...цца 350-400 еура.

Зато сам ја урадио то преко њега. Мислим да је било 80-ак еура и био сам задовољан резултатом. 

Није он лично урадио већ неки мајстор чије ми је име поменуто али нисам запамтио.

 

 

П.С. где ја сада тај стром? (извињавам се за оф)

Ja prodao burazerovom drugaru u Cacak, Lepo se navozao prosle sezone i on bez ikakvih problema , vidim da ga je i on stavio sada na oglase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

E to je vec dosta povoljnije i daju mi besplatnu dostavu. Hvala Bugiman

Nnc, samo imaj na umu ako porucis, platices carinu. Na svaki iznos od 50e+ ide carina + velicina i tezina paketa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Cuo sam se ipak sa Vujcetom iz makedonije bude bilo nesto od cele situacije.  :jee1: 

Napisi utiske ako repariras kod njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Sr. Karlovci
  • Motocikl: Suzuki SV1000N

Naravno da hocu. Sutra saljem za makedoniju.

Tamo posle praznika ce se srediti, tako da nisam u zurbi hocu jos da pogledam i magnete kakvi su  pa i to da resavam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1671 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Na V Strom hrvatskom forumu gde ima brdo Stromova, malih i velikih, raznih majstora ali 2 svi preporučuju, Bruma tj Igora za mehaniku i Vujceta za korpe i ostalo tj Pericu Serafimovskog, Zeka je iskopirao moj post iz druge teme i postavio ovde kontakt, necete zazaliti, a daleko je povoljnije u svakom slučaju od drndanja i naručivanja nove pa petljanje sa carinom...

 

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ja sam prosle godine radio korpu kod Vujceta za mog DL1000 - K2, na preporuku Doktora iz Kraljeva i mogu reci da sam zadovoljan.

 

Na korpi se radi tzv. balansiranje, sto osetno smanji vibracije u agregatu.

 

Takodje jedan veliki savet, pre ugradnje, dobro oprati-ocistiti korpu, a nakon ugradnje iste, zameniti ulje nakon 300/500 km....i ko nema fabricki, preporucujem da nabavi sraf sa magnetom - na karteru, jer postoji mogucnost da se zadrze metalni opiljci od obrade.

 

Sve preporuke za Vujceta...

 

PS. Covek radi i mapiranje i skidanje leptirica na agregatima i sinhornizaciju istih..... ko je video na hrvatskom forumu za Stromase, tamo ljudi to na druzenjima odrade za DZ, kod nas se to dooobro naplacuje u servisima... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam prosle godine radio korpu kod Vujceta za mog DL1000 - K2, na preporuku Doktora iz Kraljeva i mogu reci da sam zadovoljan.

 

Na korpi se radi tzv. balansiranje, sto osetno smanji vibracije u agregatu.

 

Takodje jedan veliki savet, pre ugradnje, dobro oprati-ocistiti korpu, a nakon ugradnje iste, zameniti ulje nakon 300/500 km....i ko nema fabricki, preporucujem da nabavi sraf sa magnetom - na karteru, jer postoji mogucnost da se zadrze metalni opiljci od obrade.

 

Sve preporuke za Vujceta...

 

PS. Covek radi i mapiranje i skidanje leptirica na agregatima i sinhornizaciju istih..... ko je video na hrvatskom forumu za Stromase, tamo ljudi to na druzenjima odrade za DZ, kod nas se to dooobro naplacuje u servisima... 

 

Evo ove godine Saxi organizuje druzenje na Borskom jezeru, pa eto prilike i za druzenje i za nesto do sitnijih intervencija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Sr. Karlovci
  • Motocikl: Suzuki SV1000N

Stigla je korpa pre par dana.

Cekam jos dihtunge da stignu  taman da proverim jos par sitnica pa javim kada bude sklopljeno :D

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Sr. Karlovci
  • Motocikl: Suzuki SV1000N

Neverovatno! Narucim oba dihtunga prvo cekam dve nedelje onda mi kazu da nije stiglo u ovoj turi kaze u sledecoj ce. Jos dve nedelje cekam  i lepo se iznenadim...  Stigao samo jedan i to levi za deklu magneta. Ovaj se jos nezna kada ce stici kaze javi se u ponedeljak. Tako da nemogu trenutno sklopiti agregat, cim bude javljam

Toliko o ovlascenom servisu da neimenujem >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Sr. Karlovci
  • Motocikl: Suzuki SV1000N

Motor sklopljen, danas bila probna voznja. Zvuk je i dalje slican  tj kada pustim kvacilo u neutralnoj  ima razlike u zvuku sto je tipicno  veliki twin  ali mnogo manje vibracija u toku voznje. Generalno u mom slucaju je sama korpa bila lose uradjena zbog tih varova koji su popustili, sada znam da ih vise nema i da je uradjeno sve kako treba da ne prolupa.  Ja prezadovoljan! 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750

A kazite mi ako su vec te male vibracije normalne...zanima me sta moze biti posto bi zeleo da uzmem V Stroma ali se cuje nesto ispod rezervoara i samo u voznji na naglo dodavanje gasa u niskim obrtajima...neki metalni zvuk i vibracije postanu jace :/ Inace u leru se nista ne cuje i laganim dodavanjem gasa takodje i iznad 4k obrtaja nikad nista...pa me zanima da li je neko imao nesto slicno? :/ Unapred Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja