Jump to content

Moto Zajednica

Posle teških nesreća na početku sezone sledi akcija Policije...

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5764 postova

 

Za sve one koji kazu kako obuka nije adekvatna evo linkova:

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/117711-bjb-moto-kamp-bezbedne-vo%C5%BEnje-maj-2017/page-2#entry1955773

http://www.navak.rs/programi-treninga/motocikli/moto-start.html

http://abm.rs/trening-bezbedne-voznje/osnovni-aktivni-trening/

 

Sta mislite koliko godisnje bude polaznika? Znam da ce biti argumenti skupo je, daleko je... ali ako vec mislite da vam treba dodatna obuka eto ima u organizaciji BJB ima u organizaciji Navaka, ima u organizaciji Asocijacije za bezbednost motociklista, moze da se vozi na stazi u Kuli, na Adi Huji, na Navaku...

Ko su ovi druze?

 

Pa to je bas taj Vladimir Jevtic koji je i pricao na TV o losoj obuci, o motorima koji idu 400 km/h...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Krenem danas skuterom od Borce ka Ripnju vreme 16h. Na zrenjanincu vozim oko 55 km pocinje da me obilazi sleper ide sigurno 80 km a dozvoljeno 50 .Na pancevcu idem oko 65 km svi me obilaze idu oko 90 100 .Da napomenem polovina sto me obidje telefonira.U v.m. lugu mi izlete tip s puntom isao sam oko 30 km dize ruku izvinjava se velim ok kad posle 30 metara uzima telefon i kuca poruku.Tad popizdim stanem ispred njega i kazem mu ajde sto izleta a sad i telefon dal znas kolko ljudi strad prosle nedelje u jednom danu a on pa sta ja radim u hitnoj sta ti hoces a ja bi ga pojeo pa bar ti u hitnoj vidis tragediju koja se desava a on blene i dalje u telefon , Na avalskom drumu od 1000  ruza ka tornju tip mi ulete sa 100 na sat preko pune linije da sam imao oruzje kod sebe ako nebi pucao u njega .........Znaci nema leba mozes da vozis pametno da se cuvas al od budala slaba vajda.Policije ka tamo nigde i malo pre  ka Borci nigde . Tura oko 100 km u oba pravca tri stresne situacije a sta da sam vozio jacu masinu...., skuteri  i mopedi od 50 ccm su najugrozenija kategorija u saobracaju definitivno .Saobracajna kultura se svodi na to ko je jaci i veci a ti na mopedu bezi da te ja nezgazim bree i sto da ne telefoniram koji si ti faktor sta oces nisam te video i vuces se po putu.Vozackog iskustva imam 27 godina i u vojsci 91 bio u Capljini u auto jedinici a sta da nemam tolko iskustva ne smem ni da  pomislim.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Ja ni u jednom trenutku nisam rekao nista lose o Beogradu i Beogradjanima jer bi to bilo vrlo nepristojno s obzirom da verujem da je 60% clanova foruma iz Bg-a ili njegove okoline. Jednostavno mislim da recenica: "Sve manje ljudi ima 00 da izadje na stazu.." nije na mestu, jer svakako veliki broj ljudi uopste nema takvu mogucnost. Ne patim od kompleksa velikog grada, ali da li je drzava omogucila ljudima koji zive u ostalim delovima Srbije pristup nekoj stazi? Niko ne trazi Navak, jer je razumno i normalno da Beograd kao glavni grad ima najbolju i najprestizniju stazu u drzavi. Ali da li je realno da Niš kao grad sa 300.000stanovnika koji je ujedno centar južne Srbije, nema ni jednu pristojnu stazu na koju bi dolazio i izlazio verujem veliki broj ljudi. Prvi bih voleo da imam sportski motocikl sa rezernim "trkackim" oklopima koji bih izvozio na stazu (ne iz razloga sto sam nalozen da sam Marc Marquez, vec iz razloga sto mislim da je staza najbezbednije mesto za usvajanje i usavrsavanje tehnike voznje). Sto se tice dolaska u Bg ili vec neku drugu pomenutu stazu.. Ko moze da predje 250-300km u jednom pravcu, odvozi dan na stazi a potom napravi cirku jos 300km nazad ja mu skidam kapu, zaista svaka cast. Ja vise takvih izlazaka na stazu ne bih mogao finansiski da iznesem. Nije problem samo u stazi vec i u mnogim drugim problemima koje pojedini ne mogu ili ne zele da shvate.

To je moje misljenje koje moze da bude potpuno pogresno i mozda apsolutno nisam upravu ali se bar nadam da sam objasnio svoj prethodni post.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Staza nije jeftina zanimacija ali ako zelis nadje se nacina. Pogotovo sto ako ti se svidi vise neces ici na voznje koje kostaju 30-40-50 eur jer ti nece biti zanimljive.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Krenem danas skuterom od Borce ka Ripnju vreme 16h. Na zrenjanincu vozim oko 55 km pocinje da me obilazi sleper ide sigurno 80 km a dozvoljeno 50 .Na pancevcu idem oko 65 km svi me obilaze idu oko 90 100 .Da napomenem polovina sto me obidje telefonira.U v.m. lugu mi izlete tip s puntom isao sam oko 30 km dize ruku izvinjava se velim ok kad posle 30 metara uzima telefon i kuca poruku.Tad popizdim stanem ispred njega i kazem mu ajde sto izleta a sad i telefon dal znas kolko ljudi strad prosle nedelje u jednom danu a on pa sta ja radim u hitnoj sta ti hoces a ja bi ga pojeo pa bar ti u hitnoj vidis tragediju koja se desava a on blene i dalje u telefon , Na avalskom drumu od 1000 ruza ka tornju tip mi ulete sa 100 na sat preko pune linije da sam imao oruzje kod sebe ako nebi pucao u njega .........Znaci nema leba mozes da vozis pametno da se cuvas al od budala slaba vajda.Policije ka tamo nigde i malo pre ka Borci nigde . Tura oko 100 km u oba pravca tri stresne situacije a sta da sam vozio jacu masinu...., skuteri i mopedi od 50 ccm su najugrozenija kategorija u saobracaju definitivno .Saobracajna kultura se svodi na to ko je jaci i veci a ti na mopedu bezi da te ja nezgazim bree i sto da ne telefoniram koji si ti faktor sta oces nisam te video i vuces se po putu.Vozackog iskustva imam 27 godina i u vojsci 91 bio u Capljini u auto jedinici a sta da nemam tolko iskustva ne smem ni da pomislim.

Nešto sad razmišljam kako smo svi nekako istomišljenici i svi smo protiv te nasilnicke vožnje a opet toliko njih ima na putevima koji to ne šljive ni 2%.

Pa povukoh paralelu i sa izborima, svi su online bili protiv odredjene osobe, a opet vani www veliki broj ljudi je upravo glasao za dotičnu osobu.

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Imao sam jednom prilikom raspravu sa jednim policajcem u selu kod Bogatića. Napravio sam neki prekrsaj, nešto tipa semafor nije radio pa se trebalo postovati znakovi, ne sećam se tačno. Uglavnom ja sam prošao bez ikakvih ugrozavanja ali nisam ispoštovao PS skroz. Policajac stoji odmah posle raskrsnice i STOP i kreće priča kako je to nepravilno/nebezbedno/kako on to vidja konstantno... Rekoh prijatelju, pogrešio sam, priznajem ali očigledno tebi je svejedno za to i samo želiš da završiš račun tako da ne trošimo ni tvoje ni moje vreme. On se tu našao malo kao uvredjen i da to nije tako kao sto kažem. Rekoh - da si hteo da mene ili bilo koga da sprečiš ti bi stojao na drugom mestu npr ispred raskrsnice, da si hteo da sprečiš to ti bi nešto poduzeo po tom pitanju, stao bi ispred i regulisao bi saobracaj na ovoj očigledno malčice zbunjujucoj raskrsnici. Ali ti ništa nisi preduzeo od svega toga već si se samo odlucio sa sačekujes i naplacujes.

Ovo je možda i najtužnije u celoj priči, jer ovo je taj "sistem koji te laže". Sav ovaj nemar državnog aparata se da pretočiti u sve preostale pore društva. Srbija jeste zemlja nerazvijenih, neosvešćenih, bezobraznih i neetičnih. Takvi voze prebrzo, ne poštuju druge, niti propise. Beograd, a i pomenuti Niš, su prljavi i zapušteni. 

 

Ono što ljudima ovde nedostaje je obrazovanje, u svakom smislu, možda i više u kontekstu društvene odgovornosti nego saobraćaja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

 

 

Za sve one koji kazu kako obuka nije adekvatna evo linkova:

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/117711-bjb-moto-kamp-bezbedne-vo%C5%BEnje-maj-2017/page-2#entry1955773

http://www.navak.rs/programi-treninga/motocikli/moto-start.html

http://abm.rs/trening-bezbedne-voznje/osnovni-aktivni-trening/

 

Sta mislite koliko godisnje bude polaznika? Znam da ce biti argumenti skupo je, daleko je... ali ako vec mislite da vam treba dodatna obuka eto ima u organizaciji BJB ima u organizaciji Navaka, ima u organizaciji Asocijacije za bezbednost motociklista, moze da se vozi na stazi u Kuli, na Adi Huji, na Navaku...

Ko su ovi druze?

Pa to je bas taj Vladimir Jevtic koji je i pricao na TV o losoj obuci, o motorima koji idu 400 km/h...

Hvala dvlns :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja