Jump to content

Moto Zajednica

Posle teških nesreća na početku sezone sledi akcija Policije...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

Техника вожње. Само је техника. Узмеш дозволу и мислиш да си сам и да су сви путеви прављени само за тебе. Треба препознати будалу која ће ићи поред тебе у истом смеру и само скренути у тебе, дати гас да те престигне јер он жури... А ти га пустиш и на семафору сустигнеш лагано скинеш визир и само га погледаш у очи (да видиш будалу и да га запамтиш и да он види да си га погледао - контакт очима) и наставиш лагано даље и опет си бржи од њега....  А он носи значку и вози пикап возило саобраћајне полиције у Булевару Патријарха Павла и вади телефон и снима ме како се провлачим јер га испровоцирало што сам ''протествовао'' погледом и благим гасом у леру само да ме види и чује да сам ту и да није САМ... 

 

Сваки пут када препознаш будалу, имаш већу шансу да останеш на седишту. Зато гледам два пута

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Ne treba da očekujemo od društva ili vlasti neki boljitak za nas, jer im je najjeftinije (najefikasnije, najednostavnije) primeniti represivne mere. Zašto bi oni izlazili nama u susret sa našim zahtevima? Na primer: polugodišnja (sezonska registracija), osiguranje lica, obuka motociklista proširena sa kursom bezbedne vožnje, mogućnost prolaženja između kolona vozila koja stoje, dozvoljeno stalnog korišćenje dugog svetla ili maglenki zbog veće uočljivosti i sl. Treba da kažemo i to da se često ponašamo kao da smo carevi na drumu, jer nam motocikl to omogućava (veće ubrzanje od ostalih učesnika) brzo preticanje i velike brzine. Tamo gde je puna linija, a preglednost dobra, pretičemo sve redom. Neko će reći pa zato i vozimo motocikle. Slažem se, samo treba da radimo na sopstvenoj savesti i da znamo da li svojom vožnjom ugrožavamo i tuđi život. Kad bi moglo da se iz žita odstrani kukolj, gde bi nam kraj bio, a ne ovako svi na redaljku.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd,Dušanovac
  • Motocikl: Suzuki GSF 600N BANDIT nekad,sad 400 :)

Pre dva dana Bulevar oslobodjenja ispod Marakane,vozim iza 2 auta,nailazimo na lezeci policajac i usporavamo. Cujem samo kako skripe gume i u retrovizoru vidim auto kako se zaustavlja tik iza mene. Skrece covek u traku pored,spusta prozor i krece da mi nabraja celu familiju redom. Ostadoh bez reci.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Posle ovoga u nedelju, zapitam se: Da li je uopste vredno ovo sto radim, ovolikog rizika? Rizikovati za nesto sto mozda za par godina necu raditi? A mozda i hocu zauvek...  :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2004 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Dzaba mi ovde palamudimo, oni ce(citaj Drzava) profitirati od ovoga, a na nasu stetu, jer nece nista uciniti da problem predupredi vec samo da kaznjava vec ucinjeno...''nije Milosevic kriv, mi smo goMna...

,,,a vaspitanje iz kuce se itekako odrazava u saobracaju...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova

 

Mario to se nikada nije desavalo bar u NS da ti napisu kaznu za par km/h prekoracenja na motoru

56 KM/H na Bulevaru Oslobođenja, nedelja posle podne, nema apsolutno nikoga na kolovozu. Pandur mi je sve sa smeškom na licu naplatio kaznu. Išao sam kolima, ali mislim da to nije ni bitno.

 

Bitno je jer u kolima naplacuju ali na motoru ne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova

@ sasa ns 1 

 

druze molim te sastavi post tako da moze da se procita. Zaista nemam pojma sta si hteo da kazes i nepregledno je. Vozio sam i zoljicu i BT i Vespu i Tengai po Novom Sadu i to dok kaciga nije bila obavezna i mogu ti reci da je bilo daleko manje saobracaja i mnogo manje nesreca. U gradu je cest uzrok nesrece prazno parking mesto koje vozac automobila ugleda u zadnji cas i krece Sumaherski da ulece na njega. Toga nije bilo kada je bilo dovoljno parkinga. Hajde da ne nabrajamo kako je bilo pre jer nema veze sa ovim sada.

 

Kontrola motociklista je po meni najavljena prvenstveno zbog opste zastupljene teze da vecina R-ova nije registrovana, nije regularna ili da vozaci nemaju adekvatnu dozvolu. Ne vidim problem u toj kontroli ni za koga.

 

Zika je recimo dobro opisao opasnost voznje u grupi (nije bitno da li 2 ili 202 motora) kada se tempo pojacava da bi se pokazao, dokazao... ne kazem da je to slucaj kod Kovina ali moze da bude. Na Avali moze da bude slucaj lokalnog vozaca koji impresionira devojku ali i ne mora. Sustina je da niko sam na motoru ne vozi isto kao kad ima publiku (ne niko ali veliki deo motorista) i da je ego najveci protivnik svakom vozacu motora.

 

Nedelja je zaista bio crn dan i ja jedino ne mogu da razumem zasto vikendom na tin nekim popularnim destinacijama tipa Avala, Venac... nema patrole koja ce preventivno da deluje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova

Za sve one koji kazu kako obuka nije adekvatna evo linkova: 

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/117711-bjb-moto-kamp-bezbedne-vo%C5%BEnje-maj-2017/page-2#entry1955773

http://www.navak.rs/programi-treninga/motocikli/moto-start.html 

http://abm.rs/trening-bezbedne-voznje/osnovni-aktivni-trening/

 

Sta mislite koliko godisnje bude polaznika? Znam da ce biti argumenti skupo je, daleko je... ali ako vec mislite da vam treba dodatna obuka eto ima u organizaciji BJB ima u organizaciji Navaka, ima u organizaciji Asocijacije za bezbednost motociklista, moze da se vozi na stazi u Kuli, na Adi Huji, na Navaku...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Neće se situacija popraviti sa radarima i kontrolama. Skoro svi blicaju i upozoravaju na radar pa tada usporiš, a onda kada ga prođeš nastaviš po starom. Problem je u ličnosti i karakteru koji ne može da savlada nekontrolisanu napaljenost izazvanu željom da se dokazuje nekome. To je posledica kućnog vaspitanja, sklonost ka  kriminalu, siledžijstvo, bahatost, hazarstvo, egoizam...... stanje u društvu i državi......

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

            Što se tiče divljanja u gradu i prevelike brzine - tu opravdanja nema. Ne radi se o tome da će neko platiti kaznu, da će ga snimiti kamera itd. Radi se o nečijim životima i ako neko proleti sa 120 km bulevarom.... treba li komentarisati mozak tog idijota.

            Što se tiče radara koji vas je snimio sa recimo 53 km/h a dozvoljeno je 50 km/h ili vozili ste 71 km/h tj.21 km/h više od dozvoljeno gde ide i dozvola na odredjeno vreme, svaki sud to obara. Znam iz ličnog iskustva. Naime, jedan drugar - advokat, me je uputio da se kod sudije pozovem na uputstvo proizvodjača uredjaja-radara i rešenje o ispravnosti i baždarenju uredjaja gde i prodavac i ovlašćeni serviser daju toleranciju netačnosti uredjaja +- 3km (za ovih 50km/h). Nakon uvida u dokumentaciju sudija je prihvatio da tolerancija mora da se uzme u obzir jer je sastavni deo urejdjaja koji vršio merenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ma daj, kakva neadekvatna obuka. Ljudi voze motore daleko brže nego što to saobraćaj dozvoljava i to je razlog preko 90% nesreća sa fatalnim ishodom.

Sećam se da si kačio snimke vožnji po ibarskoj gde je tvoja brzina 2-3 puta veća od ograničenja...

Šta je u pitanju kad sada držiš pridike, sazrelio si ili nešto drugo ?

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Nekako smo generalno skloni velikoj filozofiji i stalno vidimo i najmanje greške kod drugih, dok kod sebe ne vidimo ni one najveće.

 

Jedino što u realnom vremenu može da popravi stvar i jedino što čovek sigurno može da promeni, to je samog sebe.

 

Druge da menjamo je teško i sporo (bilo kampanjama ili kaznama), ok kukanje pomaže da se bolje osećamo, ali zar nije bolje da umesto kukanja promenimo ono na šta 100% i isključivo mi sami imamo uticaj: samog sebe? Mislim i na tehniku vožnje i na ponašanje u saobraćaju.

 

Inače, ja od saobraćajne policije očekujem samo loše... ima ovde dosta policajaca na forumu i svima im kažem: dok ne povratite lični integritet i počnete da se bavite svojim poslom, ali onako suštinski, dok ste samo zaplašene sluge - vaš efekat je manji nego da ne postojite. Na žalost iskustvo me tera to da kažem, a voleo bih da živim u zemlji gde policija nešto znači (i gde se ne plaši vlažnih strujnih kablova npr :)).

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

 

Ma daj, kakva neadekvatna obuka. Ljudi voze motore daleko brže nego što to saobraćaj dozvoljava i to je razlog preko 90% nesreća sa fatalnim ishodom.

Sećam se da si kačio snimke vožnji po ibarskoj gde je tvoja brzina 2-3 puta veća od ograničenja...

Šta je u pitanju kad sada držiš pridike, sazrelio si ili nešto drugo ?

 

 

Ne, ja samo ne krivim druge za svoje eventualne postupke.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Realno, to bi bio poduhvat godine, kada bi se sa tom motivacijom izaslo na ulice. Nešto konkretno da se želi a da može da se promeni.

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Bahatog vozaca, (i motordziju i automobilistu) treba nazivati pravim imenom: debil,idiot,kreten,kurton,som,mamlaz,napaljenik,govedo...

Nemojte nikada voziti sa takvima, terajte ih u pm.

Budimo pazljiviji, menjajmo se, ali pocnimo od sebe...duze cemo ziveti i voziti.

Voleo bih da znam koliko ima vozaca motora u Srbiji. Ako neko zna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Mozda je bolje da ne komentarisemo nista. Pustimo jednostavno da pogine stotinu motorista godisnje i povredi se hiljadu njih. 

Bas bismo dali dobar primer mladima koji tek sedaju na motor.

Bilo bi sebicno da im ne kazemo istinu. Svoj doprinos moram da dam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Verovatno ima dosta policije i ovde na forumu. Ipak glupo je da bilo ko bude prozivan po profesiji. Integritet je individualna stvar.

U policiji ima sjajnih ljudi, a ima i ološa, kao i među pekarima, molerima, advokatima, dunđerima ili svim ostalima.

 

P.S. Hvala saobraćajcu koji je prošle nedelje kod Mladenovca mogao da me odere, a samo mi je rekao da izgledam jako umorno da bih praktikovao bržu vožnju, diskutabilna preticanja i zamolio me da stanem negde i odmorim malo zbog sebe.

Hvala care, tvoj potez me je više zamislio nego neka mandatna kazna što bi mogla.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Neću se osvrtati na formu tvog odgovora (nije lepa, ali ni važna), odgovoriću na suštinu onoga što kažeš:

 

Apsolutno je činjenica da u policijskoj profesiji radi puno časnih ljudi.

 

Ali, nisam olako, niti bez neke jetkosti i žala, napisao za policiju ono što sam napisao. Na žalost, policija kao institucija je u poslednjih nekoliko godina duboko kompromitovana. Jedna časna i neophodna profesija svedena je na dnevnopolitički zloupotrebljavanu grupu zaplašenih pojedinaca (što deluje nekako neverovatno, ali je svejedno istina). Oni dokazano više ne služe da štite građane i rade u njihovu korist, već, na našu žalost, to rade samo dok im se "odozgo" ne naredi da ne rade.

 

(Ovo je prvenstveno na časnim i hrabrim ljudima u policiji da reše, kako bi sami sebi, a onda i nama ostalima, mogli svi da pogledaju u oči. Strah od gubitka posla je opravdan, ali je i nedovoljan razlog da se ćuti).

 

Dok to ne reše, ni jedna akcija policije neće rešavati suštinu, već će se gotovo uvek svoditi na ispunjavanje forme. Kada narede "odozgo", prepodne na poslu kažnjavaće, a popodne će neretko i sami praviti iste prekršaje, pri čemu će kolegi pokazati značku ako ih i kada neko zaustavi. Od njih se očekuje duboko razumevanje i analiza problema, a ne olako zaključivanje i linija manjeg otpora u traženju uzroka kada do nesreće dođe. Reši papire, gurni pod tepih. Ne bavi se suštinom, ispuni formu. Sa pravom očekujemo preventivno delovanje, ne arbitrarnu i selektivnu represiju baziranu na netačnim mitovima. Gotovo da sam siguran da dobar deo saobraćajnih policajaca srednjeg i višeg čina zna tačno, ili makar ima dobru ideju, šta bi trebalo konkretno uraditi. Ali, sedi i ćuti, sledi inicijative "odozgo", lakše je slušati i baviti se povremeno, na mah, besmislenim akcijama bez šansi na uspeh.

 

Još uvek se sećam 2010. godine i slovenačkog policajca koji je vozio sa našom velikom grupom, kako bi nas štitio i usput držao demonstraciju sigurne vožnje i objašnjavao neke trikove, strpljivo i ako neko želi da sluša. Vrlo nenametljivo, bez bilo kakve represije. Nije to bila njegova ideja, neko je napravio takav sistem. Ja bih to voleo ovde.

 

A toga neće biti dok policija ne postane policija i dok se časni i stari policajci, oni koji znaju zanat, ne zamisle nad mestom gde su ih "odozgo" doveli. I onda počnu da deluju.

 

Iskustvo me uči da mi je strepnja dublja od nade :).

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Koliko znam, većina policajaca na motorima i sami, privatno, imaju motore i veoma su blagonakloni prema motoristima. Sve najćešće prođe sa opomenom, izuzev kada su kontrole korišćenja kaciga i sl. A  tada su u pravu. To je jedina stvar sa kojom se slažem sa MilošA, da ta neodgovornost mnogo košta državu (društvo), oko lečenja, oporavka itd (pisao je o neodgovornosti prema zdravlju, ali je slična tematika).

Moji motori su uvek i više nego tehnički ispravni, registrovani, znam da napravim (kao i većina) neki prekršaj-provlačenje, preticanje preko pune tamo gde je sigurno, ali se trudim da ne preterujem i nikada ni sinovi, a ni ja nismo imali problema.

Mislim da nije uputno praviti paralelu između pojačane kontrole, koliko sam shvatio ne samo motociklista već i vozača automobila, a sve zbog povećanja naše sigurnosti, sa nekim neodgovornim postupanjem državnih organa u drugim situacijama.

A nije sledila gumica.

"Svi smo jednaki, samo su neki jednakiji".  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

A ja upravo tvrdim da je ta pojačana kontrola samo pro-forme akcija, inicirana kako bi u medijima izgledalo "da se nešto radi" i sigruan sam da od toga fajdice nema. Osim što ćemo, mi koji stajemo policiji, češće skidati kacigu i rukavice.

 

Što se gumice tiče, verujem da je ovo odozgo protiv pravila foruma (bez politike, jer verujem da na to misliš) višestruko manje nego izvesna tema u kojoj se seiri i psuje i u kojoj si i ti istaknut akter. No, ako im se briše, što se mene tiče - ovo gore neka brišu.

 

Na žalost, to neće učiniti da napisano bude manje istina, a ja prvi bi, veruj mi, voleo da nije istina.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Ma daj, kakva neadekvatna obuka. Ljudi voze motore daleko brže nego što to saobraćaj dozvoljava i to je razlog preko 90% nesreća sa fatalnim ishodom.

ma sto ne rece 100 procenata krivi motoristi ,bilo bi jednostavno da je tako jednostavno ,smanji tri puta taj procenat i onda je blizu istine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja