Jump to content

Moto Zajednica

Posle teških nesreća na početku sezone sledi akcija Policije...

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

............

 

 

Najviše mrtvih u jednom danu od 2009. godine

Predsednik Asocijacije za bezbednost motociklista Vladimir Jevtić naglašava da se od 2009. godine ne pamti ovako crn vikend za vozače dvotočkaša.

- Od početka godine poginulo je već osmoro motociklista. Nažalost, i dalje nam je edukacija izuzetno loša pošto imamo instruktore koji su šezdesetih godina seli na “Java” ili “MZ” motor i od tada se uopšte ne usavršavaju. A vremena i motocikli su se promenili. Takođe, kod nas mladi već sa 22 godine mogu da sednu na motocikl koji juri 400 na sat. Moramo da se menjamo u potpunosti sistem obuke i osnujemo moto škole - naglašava Jevtić.

Kako kaže, samo u poslednjih deset godina u Srbiji je teže ili lakše povređeno oko 25.000 motociklista, a poginulo više od 1.000.

- To znači da nam je obogaljen čitav jedan grad. Ako se ima u vidu da jedan povređeni vozač košta između 350.000 i 700.000 evra mi gubimo milijarde evra na nesrećama s motociklistima. Krajnje je vreme da se ozbiljno bavimo ovom temom - upozorava Jevtić i dodaje da do udesa najčešće dolazi zbog konflikta sa vozačima automobila i neuočljivosti motociklista.

Uskoro rigorozne kontrole

Kako “Blic” saznaje, Uprava saobraćajne policije, Agencija za bezbednost saobraćaja i Asocijacija za bezbednost motociklista uskoro će po prvi put formirati zajedničko radno telo kako bi se smanjio broj saobraćajnih nesreća vozača dvotočkaša.

Saobraćajna policija u narednom periodu obavljaće pojačanu kontrolu saobraćaja, posebno vezano za prekršaje koje čine vozači motocikala, izjavio je danas načelnik Uprave saobraćajne policije Ministarstva unutrašnjih poslova Nebojša Arsov, koji je apelovao na vozače, posebno motocikliste, da poštuju saobraćajne propise.

Podsetivši na nekoliko saobraćajnih nezgoda proteklih dana, u kojima su stradali motociklisti, Arsov je upozorio da trećina vozača motocikala nema odgovarajuće dozvole i da nije mali broj onih koji voze pod dejstvom alkohola.

- Pripadnici Uprave saobraćajne policije pojačaće aktivnosti ka svim učesnicima u saobraćaju, a naročito prema vozačima motocikala, pre svega u otkrivanju prekršaja prekoračenja brzine, vožnje pod uticajem alkohola, neposedovanja odgovarajuće kategorije vozačke dozvole - najavio je Arsov.

On je dodao da će pojačano biti kontrolisani i oni koji ugrožavaju bezbednost vozača motocikala i mopeda, vršenjem prekršaja poput nepropuštanja vozila, nedavanja pokazivača pravca prilikom skretanja.

Arsov je ukazao na to da će saobraćajna policija koristiti i motocikle, više nego što je do sada bilo uobičajeno, među kojima i „presretače“.

Načelnik saobraćajne policije apelovao je na vozače da poštuju saobraćajne propise kako bi sačuvali svoje živote, ali i živote drugih učesnika u saobraćaju. 

Blic, 11.4.2017.

 

Znači da možemo da očekujemo pojačanu kontrolu narednih dana i pokušaj saobraćajne policije da smanji broj prekršaja koji čine motociklisti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1070 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Sam kaže da je problem u neadekvatnoj obuci, da moraju da se menjaju škole i sistem obuke. Ali oni će umesto toga narednih par dana da pišu kazne.

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ma daj, kakva neadekvatna obuka. Ljudi voze motore daleko brže nego što to saobraćaj dozvoljava i to je razlog preko 90% nesreća sa fatalnim ishodom.

  • Podržavam 29

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Pa pokazalo se nobrojeno puta da udarac po džepu ima mnogo veći efekat od upozorenja i apela, pošto je očigledno da je sve više onih koji nemaju 00 izađu na stazu i pokažu šta znaju pa ulice i puteve koriste za kurčenje i samodokazivanje, a posledice su katastrofalne.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

I da natovare još neki harač pri registraciji motora da bi zaposlili stranačke igrače u tom nekom novom regulatornom tijelu za izvođenje tih zamišljenih promjena...

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Ovo je samo izgovor za otimanje para i punjenje budzeta... U ovoj akciji ce najgore proci oni vozaci koji normalno voze...

  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Mario, na koji način će najgore proći oni koji normalno voze?

Pa ako ne voziš pijan, ne voziš prebrzo i imaš dozvolu, kako će ćeš uopšte loše da prođeš? nabediće te da si pijan?  :stabre:

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Да, као и обично, решење за све је репресија, "пуњење буџета" или "митологија" за врла нам овлашћена службена лица! А то што будала остаје будала, што никад нико неће спречити кретена да у непрегледној кривини на Авалском друму, непосредно  испред раскрснице  вози дупло више од дозвољеног, да би имресионирао неку ћурку, то нема везе! Важно је да нас сад треба неко да дрка данима, да се "заводи ред" и "тренира строгоћа". Уместо да се траже системска решења, подизање старосне границе за вожњу моторцикала веће снаге или постепеност у стицању могућности управљања таквим моторциклима, ми ћемо сад све лепо да решимо тако, што ћемо да огадимо свима вожњу мотора. Уосталом, нешто не видех да је неко споменуо човека, који је у Ковину убио двојцу Моторциклиста. Хоћемо ли сад да уведемо посебне контроле за возаче аутомобила марке "Југо"?  >:(

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ja mislim da je kolega Mario Gsr u pravu.

Policija će kazniti, recimo, mene koji se provučem između 2 vozila na semaforu dok sva vozila stoje. I to je prekršaj, iako time nisam nikoga ugrozio. Dok će one sa zujalicama koji kroz grad voze 120kmh zaobilaziti. tj. njih je skoro pa nemoguće zaustaviti a da se pritom ne ugroze ostali učesnici u saobraćaju.

 

Smatram sebe vrlo pažljivim vozačem motora, ali tu i tamo se sigurno provučem kada kolona stoji i kada se to može bezbedno izvršiti. Mislim da skoro pa nema motoriste koji u najvećem špicu to ne uradi ponekad  :)

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1070 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Da ne bude da samo pljujem sistem, da kažem i nešto konstruktivno.

 

Dva bitna faktora u saobraćajnim nesrećama sa motociklima su loša procena vozača motora (nepažnjivo, prebrzo, na pogrešnom mestu, sa lošom opremom/motorom) i činjenica da ljudi ne razmišljaju o motorima i ne vide ih.

 

Najveća promena i najviše života bi se spasilo kada bi

 

Promenili opšti vid motociklista kako treba da sednu na motor - u opremi, sa ispravnim motorom, trezni. I kako treba da ga voze.

Promeni se obuka da uključuje i stvari koje se uče na kampu bezbedne vožnje. Uvoznicima motora se smanji porez ako uz svaki motor daju kacigu. Dajem samo primere sada.

Slažem se da treba i kažnjavati, ali onda nek bude nemaš kacigu - oduzimanje dozvole. alkohol - moraš ponovo da polažeš al tek sledeće sezone. ovo ako pišu po 5k, džaba. I to stalno, i aktivno, ne samo kada primete da eto gine malo više ljudi nego obično.

Napredovali smo od devedesetih kada si bio pička ako staviš kacigu i nisi pijan, ali ima još dosta da se ide. Niko ne može da nam pomogne koliko mi sami sebi.

(Za devedesete ne znam, tako zamišljam po pričama)

 

i

 

Promenili svest ostalih učesnika u saobraćaju. Ima gomila onih reklama tipa lik na pumpi briše bajkera sa šoferke - poruka - nismo bube.

Akcija otvaranja sezone je bila dobra stvar, kada se gradom provoza 500 motora u koloni, ima efekat. Ja imam nalepnicu na kolima pazim na motocikliste. Ortaci me sprdaju ali eto sad i oni negde u glavi valjda imaju "a da, motociklisti".

 

 

Nisam spin master da pljunem sad odma kampanju koja bi rešila sve ovo, ali to su dva glavna problema i sama srž koju treba rešiti. Naravno, ima i drugih slučajeva saobraćajnih nesreća, ali ova dva bi dala najbolje rezultate ja mislim. Kada bi bajkeri mislili o sebi, i kada bi ostali gledali.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Jevtic me odusevljava sa informacijama!

Instruktorima koji su seli na motore 60tih fali jos 10 godina do penzije posto drzava pomera granicu jos dugo cemo ih gledati ili da ih oteramo negde...

Seli na Jawu i MZ,pa sta se promenilo do sada,imaju dva tocka,kocnicu,voze se dvoje ... ne razumem.

Mladi voze motocikli koji juri 400 km/h,kao deca ispred skole kada vire da vide koliko ide na sat. Čuj 400km/h

Kakva je to informacija da povredjen vozac kosta 350.000-700.000 eura,koga kosta!?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Motocikl: Aprilia RS 125

U prevodu, naplacivace kazne i uzimati pare, a to sto su putevi kao u srednjem veku a preglednost 0 posto je sve uraslo u korov, to nikoga nije briga? Ali najlakse je ovako, zaustavljaj i naplacuj kazne.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Mario, na koji način će najgore proći oni koji normalno voze?

 

Pa ako ne voziš pijan, ne voziš prebrzo i imaš dozvolu, kako će ćeš uopšte loše da prođeš? nabediće te da si pijan?  :stabre:

Ne podrzavam alkohol i bilo koji vid voznje u alkoholisanom stanju... Zaustavice bilo koga od nas zato sto je vozio par km/h vise u naselju, ili van naselja... Njima je prekrsaj-prekrsaj...  Kaznice nas isto kao onog sto je isao dosta preko ogranicenja/

 

 Realno boli njih uvo za nas motocikliste, imao sam par situacija da mi policajac odmah traziti prvu pomoc.. Vidi covek lepo da nemam gde da je stavim, ali on se drzi zakona kao pijan plota... 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Do sad se pokazalo da od države ne treba očekivati ništa što će suštinski da doprinese našem položaju. Sve se radi površno i formalno, bez provere da li to ima ikakvog efekta i bez dugoročnije strategije. Evo opet će da formiraju neko radno telo, kao da takva tela ne postoje već X decenija. Treba X ljudi da pogine, da bi se svi setili da su motociklisti ranjivi. A onda je reakcija da se više kontrolišu ti isti motociklisti i glavna mera je da formiraju novo radno telo, agenciju, grupu i slično. Trla baba lan da joj prođe dan.

 

Ljudi, moramo sami da učinimo nešto za svoju bezbednost. Idite na kurseve vožnje, kupite kvalitetnu opremu, vežbajte vožnju svog motora u laboratorijskim uslovima tj. na stazi, pazite na sebe i amortizujte tuđe greške tako da vi ne nastradate. Nemojte da od drugih očekujemo pomoć, a sami da ne uradimo sve što možemo da budemo bezbedniji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Samo će da otimaju pare i da gledaju da veći deo stave sebi u džep, kao i dosad u svim njihovim akcijama. Za mesec dana smisliće neku drugu akciju, umesto da su prisutni konstantno na putevima naročito vikendom kada je pojačan saobraćaj (da sklone kamione, traktore, bar na kratko da ih kolona obiđe...). Ne, oni vikendom kontrolišu brzinu kod sajma kada nema žive duše i kazniće te za prekoračenje propisane brzine od 50 km/h, radnim danom možeš da voziš i 80 niko te ne dira već ti pokazuje da voziš brže zbog bolje prohodnosti.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

U saobraćaju kod nas vlada totalna anarhija. Nekultura, bezobzirnost, bezobrazluk, neznanje, ...!

Važi i za pešake i za bicikliste i za motocikliste i za vozače automobila.

Međutim, dok je većini onih koji voze automobil isti služi kao prevozno sredstvo da bi negde otišli ili neßto prevezli, većini onih koji voze motor isti služi kao sredstvo za razonodu (a nekima i za iživljavanje i samodokazivanje).

Na motorima uglavnom stradaju mlađi vozači i uglavnom oni koji se vozikaju po lokalu.

Retko se dešava da stradaju vozači koji su na proputovanju i dalje od mesta boravka (odnosno kada motor koriste kao prevozno sredstvo a ne kao sredstvo za qrčenje).

Takođe ređe stradaju oni koji voze sami nego kada je na putu par (ili grupa) napaljenih lokalnih vozača.

A što se prekoračenja brzine tiče imam svoj kriterijum: Postoji prekoračenje koje je preko brzine koju zakon propisuje i postoji prekoračenje koje je preko granice razuma i koje je preko onoga što fizički zakoni tolerišu.

Ako prekoračujemo ove prve (a gotovo svi ih prekoračujemo), uglavnom prolazimo sa posledicama po novčaniku, a kod ovih drugih prekoračenja uglavnom idemo u bolnicu ili u crnu hroniku!

Boravim u mestu (selu) kroz koji prolazi asfaltni put (opšte namene), gde nema trotoara niti mesta gde vi se kretali pešaci, biciklisti, deca koja do škole idu pešice oko jedan kilometar. Putem se kreću i traktori, freze, ovce, svinje, psi, pijani, gluvi, .....!

Ograde i kuće su do samog puta i nema prostora gde bi se sklonio.

A onda ti nekoliko puta dnevno (ili tokom noći) tim putem bukvalno prozviždi sa 150-180 km/h (pored prozora ili pored same nogavice) neko na motoru (često bude i i par njih.u grupi).

Radi se o lokalnim vozačima koje svi poznaju i koji se tako ponašaju godinama unazad (osim dok su u bolnici tokom lečenja od zadobijenih povreda).

Udesi i pogibije su u okolini sasvim normalnacpojava (čudi me da ih nema još više).

Meštani psuju i negoduju, pisali i peticije i ništa.

Čeka se izgleda da se vinovnici sami istrebe ili da bude neko masovno stradanje pa da se nešto preduzme.

Moj savet je: Koristite motor kaobi bilo koje drugo prevozno sredstvo što se koristi i pri tome uživajte u vožnji, a nemojte motor da koristite kao takmičarsku spravu ili borbeno sredstvo.

A o odnosu automobilista prema motociklistima u saobraćaju zaista nema svrhe pisati ovde.

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

svaka ideja je dobrodosla.Ali mi sa stažom od pocetka osamdesetih pamtimo OVO-mart mesec i pocetak aprila su najgori,vozaci automobila se tokom zime odviknu od motocikala i uopste negledaju pa je stalno gurkanje vozaca mopeda na bankinu ili nepropustanje prolaza.Pazi ovo MOOOOOPPEDA.Motocikala u drzavi nije ni bilo  a MMMOOOPEDA je bilo u novom sadu na svakom koraku.Po gradu nije mogao da se pakira moped.SVAKODNEVNO je vozeno od registracije 6-7 hiljada do 25 hiljada .Novi sad je imao oko 120000 stanovnika..Znaci oko 20000 mopeda svaki dan na ulici to je vise nego danas u celoj drzavi svih motora i voze se do besvesti po gradu znaci benzin jeftin i udri nema stajanja.SVI VOZE SPORO NEMA JURENJA.Automobilisti bi trebalo da su naviknuti na nas jer nas ima u ogromnom broju ,ALI NISU .Niko nas negleda.Posto se ovde provlaci da moramo da postujemo propise vozi 50 a sat i bice bolje,ja kazem NEĆE bar ne po gradu jer mi sa mopedima smo ih postovali jer ni nismo mogli brzo da idemo i mnogo nas je bilo pa su valda vozaci automobila bili spremni na nas ,pa nista nije valjalo.Oni idu logikom ja sam jaci a ostali moraju da se sklanjaju.Ja neznam nikog kome nisu presekli put i da nije imao udes i to vise puta,jedino je dobro sto  je bilo manje vozila pa nemoze niko da te gazi kad padnes i ides 40 na sat pa kad padnes ako ne udaris direkt u nesto nefali ti nista.Smrtnost ce se sigurno smanjiti ako se vzi po propisu do 80 van grada ali ko od nas to vozi konstantno do 80 van grada.

Treba ljudima utuviti u glavu da nevoze 200 van grada mislim da je to najvaznije.

Administrativni aparat hoce da se samoodrzi pa izmislja sebi poslove pa evo posle ovih nesreca taman da zaposle nekog novog da se bavi sigurnoscu motociklista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Mario to se nikada nije desavalo bar u NS da ti napisu kaznu za par km/h prekoracenja na motoru

56 KM/H na Bulevaru Oslobođenja, nedelja posle podne, nema apsolutno nikoga na kolovozu. Pandur mi je sve sa smeškom na licu naplatio kaznu. Išao sam kolima, ali mislim da to nije ni bitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Gledao sam ovog Jevtića sinoć, bio na TV i isti ovaj tekst ispričao i nisam mogao da verujem šta je rekao . Prvo ovo za instruktore - Kakve veze ima to što su pre 40 godina vozili Jawe il MZ motocikle ? U to vreme su to bili jedini i vrhunski motocikli koje si mogao da kupiš regularno u radnji. Tada je postojao zakon koji je zabranjivao uvoz motocikala radi zaštite domaće industrije ( Tomosa ). Po meni bolje što su vozili Jawe i MZ - jce nego da su vozili Tomos. 

  Što se tiče ovih motora koji idu 400 km/h , zašto uopšte dozvoljavaju da neko ko ima 22 godine može da poseduje i vozi takav motor ? Ovamo zajebavaju ljude koji hoće da registruju stari Tomos automatik ili Apn 4 , traže im taj cock ( il kako se već zove ), potvrde proizvođača o maksimalnoj brzini iako se zna da proizvođač više ne postoji ( sad valjda opet nešto rade , al su još uvek u drugoj državi ) - što bi rekli ne možeš da registruješ prdavca, a može aždaju koja ide 400 km/h. Sve se to može regulisati zakonom. 

  Japan koji proizvodi dobar deo velikih i brzih motora , na primer ima zakon koji zabranjuje vožnju motora preko 750 ccm na svojoj teritoriji jer su mala ostrvska zemlja. 

  I na kraju, šta je ova uprava za bezbednost uradila povodom svega ovoga ? Da li je nabavila 20 - 30 modernih brzih motocikala i organizovala obuku za instruktore na njima - nije, da li je nešto uradila da se opet vrati akcija " Šta znaš o saobraćaju " u škole - nije. Da li je po uvođenju nešto učinila da zaštitna oprema bude dostupnija i da postoji veći izbor - nije. Šta su uradili - rekli da će više kontrolisati saobraćaj - naročito motocikliste i to kažu nakon što je u dve nesreće poginulo četvoro ljudi, a uzrok je taj što su im izleteli automobili sa sporednih puteva . Možda su motori išli brže nego što treba ( to mće utvrditi istraga il sudski veštak ), ali je činjenica da su im put presekli automobili. Pa, ovaj je mogao bar da kaže da će se za takve stvari automobilisti teže kažnjavati il nešto u tom stilu. Ovako, kako god okreneš - prazna priča a mi opet ispadosmo krivi . 

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

I sta god da urade. da ubace kamere na svaku banderu. da kupe 1000 presretaca. da otezaju/oduze proces dobijanja A dozvole...ma sta od da urade uvek ce biti neki miskovicev sin koji ce biti jaci od zakona. posle jednog takvog doci ce i dugi pa i treci. dok je "jakog" tate da sinu od 22god obezbedi motor od "400 na sat" bice i srece na sudijinom licu kada vidi deblju kovertu....

u drustvu gde se stagnacija smatra uspehom ne treba ocekivati napredak...kada je zadnji put nekog zaustavio saobracajac da ga upozori na losu deonicu ili da ga upozori na gust saobracaj. taj ogroman aparat koji sluzi prvenstveno za prevenciju se koristi iskljucivo za kaznjavanje.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

"Pojačati kontrolu motocikala" divno rešenje, a gde je kontrola telefoniranja za vreme vožnje (pola ne vide i ništa ne čuju dok telefoniraju). Uhvatili se radara ko pijan plota pa bog da te veseli i sve ostalo nije važno.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Zasto se koplje lomi na vozacima motocikala???

Treba da se kontrolise brzina svih ucesnika kao i bahatost u saobracaju.Kako su bahati vozaci auta,tako su i motoristi vrlo cesto.

Radim i  dnevno predjem minimum 50-100 km u gradu.

Anarhija vlada u saobracaju u bukvalnom smislu tih reci.Da hoce,kaznjavanje bi urodilo plodom vec odavno ali se sve naduvava u medijima tek kada se dogodi belaj.

Policije nigde nema gde treba da ih bude vec na mestima gde se moze popuniti kvota i ubaciti neki dinar u budzet.

Ima toliko kriticnih tacaka u Bgu gde ja policiju nikad nisam video.

Svaki drugi ucesnik je na jebenom telefonu.Ali,niko ne kaznjava a i kad kazni,to je 2500 dinara sto po meni nema efekta.500 EUR pa ce se parkirati telefon.

 

Kada se vozam motorom,ne zelim da cekam u koloni ali cu,siguran sam,platiti kaznu za provlacenje zbog njihove akcije a u toj koloni ce biti 20 potencijalnih ubica na telefonima,30 u tarabama i kanturima kojima se "resi"tehnicki pregled vozila preko veze bez teranja i minimum petoro kojima je slomljen neki od retrovizora a cesto vozacki.Da li se kaznjava to sto nemas levi retrovizor??Reci cu samo...hahahahahahah

 

Zivim na Novom Beogradu,blok 70a...vikendom haos,ne mozes da se parkiras od turista koji dolaze na korzo da setaju.

Isparkirava se turista pre neki dan,ja cekam na parking mesto,i umesto u pravac u kome treba da skrene,krene u kontra smeru na sta ga ja upozoravam,fino i kulturno.

Napusi me lik i nastavi svojim putem i napravi guzvu gde mu svi sviraju i trube.Pritom,da je skrenuo kako treba,izbegao bi sranje koje je napravio i brze i blize mu je bila glavna dzada na koju je hteo izaci.

To je uradio zato sto zna da policije nema,zato sto je kazna smesna i zato sto je stoka ne vaspitana i ne kulturna.

I takvih je milion i po u ovom gradu.

Sto neko rece,stavi tri sablje u volan umesto airbaga pa da vidis kako ce svi da voze 20 na sat.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja