Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc pri kupovini skutera :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Zdravo, nov sam na forumu imam 17 godina I tek sam polozio AM. Iz Novog Sada sam. Razmisljao sam o kupovini Sprint Eagle-a jer mi se on cini kao najbolji za moj cenovni rang (500eur). Zanima me koji su mu problemi, koliko trosi, maksimalana brzina bez blokada I licna iskustva naravno. Ako neko ima predlog za po njegovom misljenju bolj sukuter u ovom cenovnom rangu neka ga slobodno predstavi. Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Problem je sto kosta 500e a vredi 300e.

Salim se ali nije daleko od istine.

Sa tim skuterima je uvek tombola. Ili se vozi godinama bez dinara ulaganja ili svaka 3 meseca moras nesto da menjas.

Racunaj da ako uzimas nov da ce posle 2-3 meseca sve plastike poceti da skripe a poluge kocnica da lagano postaju sve labavije.

moras shvatiti da je kontrola kvaliteta jednaka nuli. Otud tolika razlika izmedju primerka iako su izasli sa iste trake i sve isti delovi.

Sa druge strane cena je duplo niza od bilo kgo ozbiljnog polovnjaka.

Racunaj max brzinu od oko 65-70km na sat ako si normalne gradje. ako si sitniji ili krupniji to dosta utice na brzinu na tako maloj kubikazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Savet ti je da dodaš još malo parica, pa uzmeš neki brendirani, polovan...Aprilia SR, Raner, i Aerox su ti proverene kombinacije...bolje polovan brendiran, nego kinez, nov ili polovan, svejedno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Cuo sam za ovaj model da je dobro jako napravljen I da su plastike kvalitetnije, nemam bas para jer uzimam sam gledao sam te kao brendirane I svi su gazeni I nimalo ih nisu stedili. Ako moze da se javi I neko ko je licno immao iskustva sa ovim modelom bio bih zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad

A I ne bih davao preterano pare jer bih da ga vozim samo dve-tri sezone I da prelazim na nesto jace( dok skupim pare za A2 I za neki solidan motor)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Ja sam se navozao na svom sprint Maxu i tek u poslednjoj sezoni sam popizdeo ali zbog servisera, jer nisu odradili posao kako valja, inače sam bio vrlo zadovoljan. Inače kada sam ja uzimao pre 10ak godina (jebote ala vreme leti) važilo je da je Max najbolji sprintov skuter. Ja sam moj uvalio za 340 evra pre dve sezone, i mislim da je zaista bio u ok stanju, jer ovi što su kupovali su ga toliko nahvalili, naspram ovih koje su gledali pre, zato i nije bilo spušteno na 300 kao što sam planirao prvo da ga prodam. U svakom slučaju poenta je da ako kupuješ skuter povedi nekoga ko se razume da vidi da li to išta valja. Uvek su mi najjači ovi što kažu skupi pare pa kupi jače. Ti dakle imaš 17 godina, što znači da si najverovatnije dobio keš od roditelja ili eventualno malo na leto radio preko studentske (tako sam ja zaradio svoju AGV longway), što dalje implicira da ti ne možeš nikako da prevaziđeš taj rang jer mislim da roditelji neće baš iskeširati na izgovor "neki lik sa foruma mi je rekao da mi treba još para da kupim bolji". Tako da samo gledaj da kupiš nešto što radi valjano, i uživaj na svom prvom motoru, ako si normalan momak koji voli vožnju bilo koji prvi bike/skuter će ti biti super. I pre svega, ja ti savetujem da kupiš najbolju opremu koju možeš da priuštiš, mlad si, greške se dešavaju, nemoj se zajebavati. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Hvala svima. Znam da dosta njih ne voli kineze. Ali znam dosta ljudi koji su prezadovoljni svojim kinezima. Interesovalo me je jel neko imao iskustva sa ovim skuterom I na sta treba da pazim posto uzimam polovan, da ne bi kasnije ispalo da trosi tipa 10l ili tako nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zaobisao bi kineze, za te pare imas bolji izbor, pogledaj SYM skutere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Sym ili Kymco. Ja sam za 500€ pre 2 sezone kupio Kymco Super 9 vodeno hladjenje,2 diska. Mene i devojku je vukao 80km/h. Trosio od 3.5-4.5 l zavisno jesam li sam ili nas ima 2 i vozi li se pun gas. Ja sam bio zadovoljan ali bas. Prodao ga komsiji za 550 evo vec u drugu sezonu ulazi sa njim i prezadovoljan je.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Super 9 odlican skuter moram se sloziti, odlican odnos ulozeno-dobijeno.

Ima i super 8 , i za njega mogu reci da je dobar

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Samo sto super 8 nema za 500€,barem nije bilo. Dugo nisam pratio oglase.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja