Jump to content

Moto Zajednica

Moto Track Day na NAVAK stazi - 23. April 2017.

Recommended Posts

  • Integrisan, 8120 postova

Velika je verovatnoća lošeg vremena. Kiša će ili biti i na samom td ili do 8h ujutro. Neće biti direktnog Sunca da zagreje stazu.

Smatramo da temperatura asfalta ispod 15C  (a verujemo da neće biti iznad toga) nije bezbedna za vožnju motocikala na stazi.

Zaista ne čekamo idealne uslove, ovo su prva dva otkazivanja posle pune tri sezone TD tokom kojih nije bio otkazan ni jedan termin. A bilo je i promenljivog vremena i magle i neizvesnosti.

Kada čovek donosi odluke koje se odnose na druge, dugačije razmišlja nego kada donosi odluke samo za sebe. U tom smislu je odluka ovakva kakva je, a verujte da nam to donosi tonu problema.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
2 hours ago, FreeBird said:

Razumna odluka. Pozdravljam i podrzavam. Inace na stazu u vecini dolazimo da nadjemo svoje limite. Vozi se pun gas neretko i preko svoje granice. Mnogi se i upoznavaju i uvozavaju sa svojim motorima...jer naravno neki motori su namenjeni samo za pistu i nemas prilike da ih negde isprobas. Tako da je odluka za svaku pohvalu jer se bezbednost brace bajkera stavlja ispred zarade ili nekog drugog finansiskog dobitka. Svima nam je krivo i zao ali bolje ovako. Ja sam u krizi vec mesecima i ovaj vikend mi je dan zalosti ali opet bolje tako nego da polomimo vratove.

Imam predlog i mislim da bi to bilo intetesantno. Da se radni dani kada staza nije zakupljena ili ima manjih desavanja otvori za sve zainteresovane uz odredjenu cenu. Kao npr. Ada Huja. Tako bi svi imali vise prilike da se izjurimo i ne bi strepeli svaki TD od kise ili neceg drugog. 

Kao sto FreeBird kaze, bilo bi sjajno da ima termina preko nedelje. Ovako se svi mrcvarimo. Apelujemo, verujem svi, da se pojacamo sa slobodnim terminima preko nedelje barem jedan dan (cetvrtkom otvorena vrata) :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000R, Suzuki gsxr 750
Pre 6 sati, ShoneGood said:

Kao sto FreeBird kaze, bilo bi sjajno da ima termina preko nedelje. Ovako se svi mrcvarimo. Apelujemo, verujem svi, da se pojacamo sa slobodnim terminima preko nedelje barem jedan dan (cetvrtkom otvorena vrata) :).

Podržavam ideju... Open day-si preko nedelje! Može da se isto otvori tema za prijavljivanje cisto da se vidi kolko ima interesa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ljudi,

 

Očigledno je da nas je prognoza prodala, ali probaću da objasnim naše rezonovanje. Pre svega, nije nikakva frka ukoliko na TD-u bude kiše, niti ako bude temperatura nešto niža (npr oko 14-15 stepeni). Ali, kombinacija kiše i hladnog vremena/asfalta je problem i predstavlja rizik po bezbednost. Na osnovu prognoze iz Petka ujutro, delovalo je da će biti upravo tako, tj. kiša + hladno vreme. Razumem da ste nezadovoljni što nećete voziti ovog vikenda, ali recite mi da li biste bili zadovoljni da smo recimo odlučili da se održi TD, a onda da je ispalo da ne možete voziti 2-3 stinta zbog kiše i vremena? Ovako niko nije izgubio novac, a mi ćemo pokušati da obezbedimo neki raniji termin od 28.05. za sve. Pritom, puno ljudi je odustalo upravo u Četvrtak veče i Petak ujutro, što je bio još jedan indikator da uslovi nisu povoljni za dobar TD.

 

Sa druge strane, mi moramo sa Navakom da donesemo konačnu odluku u Petak ujutro zbog obaveštavanja drugih firmi koje učestvuju u realizaciji TD-a (merenje vremena / hitna pomoć / Navak redari i fotografi), što znači da ukoliko shvatimo u Subotu recimo da je prognoza bila pogrešna, kasno je za promenu te odluke.

 

U svakom slučaju, potrudićemo se da pronađemo sa Navakom neki međutermin pre 28.05. Pritom svi koji su uplatili za ovaj TD, moći će da novac ili iskoriste za neki naredni temin ili da ga dobiju nazad. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Da ne pisem u ovoj novoj temi, pitacu ovde
Citao sam pravilnik i video ovo:

"Vožnja unutar centra NAVAK biće omogućena isključivo vozačima koji - Poseduju punu vozačku dozvolu za kategoriju vozila kojom će upravljati unutar centra NAVAK i to najmanje 2 (dve) godine"

S ozbirom da jos nemam polozeno za punu A kategoriju, jel to znaci da ne bih mogao da vozim TD?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Hvala na odgovoru! Planiram da dodjem na jedan TD ove godine, a u narednih mesec dana bih trebao da polozim za punu A pa me zabrinulo da cu stvarno morati da cekam dve godine :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja