Jump to content

Moto Zajednica

F650ST: Sraf za ispustanje ulja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Jel zna neko mozda gde u Novom Sadu da potrazim sraf kartera (za ispustanje ulja)? Dosad sam nabavljao u ovlascenom BMW-u ali su mi rekli pre neki dan da nemaju i da nemoze da se naruci. Zasto, kako, sto, neznam.

Motor je BMW F650 ST 2000 godiste. Znam da ima u Louisu ali mi je nerealno da porucujem jedan sraf.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Zasto bi menjao sraf svaki put, to na BMW-u mora tako?

Uobicajeno je samo podloska nova da se stavi, i adekvatno pripremi za montazu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Bilo koji strugar ti napravi šraf za tipa 200din. parče aluminijuma kupiš na najlonu, ako je od Al (prodaje lik odlivke nedeljom)...pa napravi par komada, da ih ne kupuje kao dosad (nikad u životu nisam menjao taj šraf inače).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Bakarna podloska ispod zavrtnja za ispustanje ulja je 12x14x1.5 Kod nas je moguce naci u dimenziji 12x14x1

 

Da li smeta sto je podloska 0.5mm tanja?

 

ili:

 

Gde moze kod nas da se kupi podloska 12x14x1.5?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre sat vremena, lalajko je napisao:

Bakarna podloska ispod zavrtnja za ispustanje ulja je 12x14x1.5 Kod nas je moguce naci u dimenziji 12x14x1

 

Da li smeta sto je podloska 0.5mm tanja?

 

ili:

 

Gde moze kod nas da se kupi podloska 12x14x1.5?

Nece smetati sigurno... Samo nemoj pretezati jer je bakar mekan i deformiše se lako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
1 hour ago, lalajko said:

Bakarna podloska ispod zavrtnja za ispustanje ulja je 12x14x1.5 Kod nas je moguce naci u dimenziji 12x14x1

 

Da li smeta sto je podloska 0.5mm tanja?

 

ili:

 

Gde moze kod nas da se kupi podloska 12x14x1.5?

Podlošku ugrij brenerom da se usija i naglo ju ohladi u vodi .. ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 5 minuta, strasilo je napisao:

Podlošku ugrij brenerom da se usija i naglo ju ohladi u vodi .. ;)

 

 

To se radi u slučaju da je podloška već korišćena, kolega pitao za novu. Novu ne treba omekšati.
U svakom slučaju, bolje nova a ako nema onda se omekšava.
S tim što je ja nakon omekšavanja uvek poravnam na kamenu ili turpiji, jer ostane otisak na njoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
5 minutes ago, abarth_maniac said:

To se radi u slučaju da je podloška već korišćena, kolega pitao za novu. Novu ne treba omekšati.
U svakom slučaju, bolje nova a ako nema onda se omekšava.
S tim što je ja nakon omekšavanja uvek poravnam na kamenu ili turpiji, jer ostane otisak na njoj.

totalno krivo .. ;)

 

NOVA bakrena brtva se omekšava na ovaj način jer se u procesu izrade to NE radi iz nekih drugih razloga.. 

 

Kad staviš bakrenu brtvu koju nisi omekšao i šaraf stegneš kilo ključem na propisanu kilažu, postoji mogućnost da će curiti .. ako to isto napraviš sa omekšanom brtvom, neće curiti 100% .. :takoje: (pod uvjetom da su i sve druge stvari zadovoljene :) )

 

A što se tiče stavljanja starih korištenih bakrenih brtvi, rađe nebih ulazio u tu diskusiju ... jer bih mogao nekoga uvrijediti .. :lol3:

 

No, da ne ulazimo u nikakve dublje analize, ako hoćeš mekšaj, ako nećeš nemoj, tko sam ja da bih te trebao na to tjerati .. :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 31 minuta, strasilo je napisao:

totalno krivo .. ;)

 

NOVA bakrena brtva se omekšava na ovaj način jer se u procesu izrade to NE radi iz nekih drugih razloga.. 

 

Kad staviš bakrenu brtvu koju nisi omekšao i šaraf stegneš kilo ključem na propisanu kilažu, postoji mogućnost da će curiti .. ako to isto napraviš sa omekšanom brtvom, neće curiti 100% .. :takoje: (pod uvjetom da su i sve druge stvari zadovoljene :) )

 

A što se tiče stavljanja starih korištenih bakrenih brtvi, rađe nebih ulazio u tu diskusiju ... jer bih mogao nekoga uvrijediti .. :lol3:

 

No, da ne ulazimo u nikakve dublje analize, ako hoćeš mekšaj, ako nećeš nemoj, tko sam ja da bih te trebao na to tjerati .. :grr:

Iz kojih razloga se nova ne omekšava u procesu izrade? Tj, pitanje je zašto uopšte bude "tvrda" nakon izrade? I zašto onda na proizvodima koju su došli iz fabrike podloške nisu omekšavane (ili jesu ali se ne vidi na njima)?
Pitam jer me zaista interesuje, jer si ubeđen u to što pišeš, a ja to prvi put čujem, a verujem da znaš o čemu pričaš, pa bih voleo ako si rad da podeliš?

P.S. Poslednja rečenica ti je višak u postu, a to bi znao da se poznajemo. ;) Nisam sujetan, i kad pišem nešto, to pišem jer sam mislim da je tako. Ako pak nisam u pravu, volim da me isprave jer time oplemenjujem svoje znanje i neću više praviti tu grešku.
Ako nećeš da natrpavamo čoveku temu, a imaš volju da mi objasniš/odgovoriš, možeš i na PP. Zaista bih ti bio zahvalan. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2342 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Bakarne podloške koje ja prodajem,a i sam koristim, nije potrebno "omekšati"  pre korišćenja. Zašto su one mekane vec u prodaji- ne znam. Dobavljac je Reca. Austrijska firma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
7 minutes ago, stari roker said:

Bakarne podloške koje ja prodajem,a i sam koristim, nije potrebno "omekšati"  pre korišćenja. Zašto su one mekane vec u prodaji- ne znam. Dobavljac je Reca. Austrijska firma.

koja cijena ti je po komadu za 12 i 14 mm ? 

 

Ako se bakrena brtva isporučuje rinfuzno (što je uglavnom slučaj) onda se ne omekšava iz jednostavnog razloga a to je da se prilikom transporta i skladištenja ne deformira .. ;) ... ako se isporučuje komadno, onda zna biti već omekšana, ali je puno češći prvi slučaj ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 1 sat, strasilo je napisao:

koja cijena ti je po komadu za 12 i 14 mm ? 

 

Ako se bakrena brtva isporučuje rinfuzno (što je uglavnom slučaj) onda se ne omekšava iz jednostavnog razloga a to je da se prilikom transporta i skladištenja ne deformira .. ;) ... ako se isporučuje komadno, onda zna biti već omekšana, ali je puno češći prvi slučaj ... :takoje:

 

Pre 2 sati, strasilo je napisao:

totalno krivo .. ;)

 

Kolega, sto ce reci da ono sto sam ja napisao nije totalno krivo. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2342 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 1 sat, strasilo je napisao:

koja cijena ti je po komadu za 12 i 14 mm ? 

 

Ako se bakrena brtva isporučuje rinfuzno (što je uglavnom slučaj) onda se ne omekšava iz jednostavnog razloga a to je da se prilikom transporta i skladištenja ne deformira .. ;) ... ako se isporučuje komadno, onda zna biti već omekšana, ali je puno češći prvi slučaj ... :takoje:

Imam recimo tridesetak velicina,a svaka ima sa sirim ili uzim obodom. Npr imam 12x16 i 12x18 , 14x18 i 14x20 itd...

12x16 -18 din

12x18 -26 din

14x18 -19 din

14x20 -28 din

16x20 -23 din

16x22 -27 din

To su trenutno cene nekih artikala. Razlika moze biti u dinar-dva,u zavisnosti od kursa Evra u datom trenutku. Inace,sva roba stize iz Austrije jer Reca nema svoj magacin u Srbiji.

 Jedna zanimljivost nevezano za temu- ako narucim npr 50 platni,ili srafova,ili seger osiguraca i desi se da u magacinu imaju 49 -posalju mi 49 komada. Kad dobiju na stanje novu kolicinu,spakuju mi npr jedan seger osigurac i posalju ga brzom postom iz Austrije. Napakuju ga u kutju velicine pola kutije za cipele,naguraju papirnate jastucice i u to spakuju jedan jedini delic. Naravno,brza posta na njihov teret uvek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja