Jump to content

Moto Zajednica

Honda ST1100 vs Aprilia ETV1000

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Svojevremeno, kada sam prodao Hondu Transalp i kupio Apriliju Caponord, napravio sam poređenje ova dva modela iz svog iskustva. Sada upoređujem jedan legendarni turer i jedan turer-enduro.

Udobnost slična. Na Caponordu noge malo manje savijene u kolenu.

Vožnja po krivinama - Honda niža, teža oko 90kg, lepše savladava krivine ( bilo kraće, bilo duže ).

Potezanje - Caponord eksplozivniji i bolji. Kod Honde sam stekao utisak ( oko 1500 km za sada ) da je peta brzina razvučena maksimalno. Motor poteže od 1500 obrtaja i ide do crvenog na 8000. Peta nije za preticanje. Caponord bez 3000 obrtaja neće ni da čuje. Trese se ceo motor. Zato kad krene ...ko nevreme.

Potrošnja - Caponord troši oko 1l više na otvorenom od Honde.

Udobnost za dvoje - tu je negde. Oba imaju dugačka široka sedišta i amortizere sa podešavanjem.

Tovarni prostor - isto. Sa bočnim koferima i top caseom to je to.

Održavanje - na oba samo osnovni servisi. Na Hondi treba oko 2 sata da se skinu sve plastike koje smetaju. Na Capou je to mnogo lakše. Potrošnog materijala ima  za oba modela. 

Zaštita od vetra - na oba motora položaj vizira je sličan. Na Hondi standardan a na Apriliji by Ivan. Od vizira na dole Honda mnogo bolja. Pravi turer.

Pogon - kardan protiv lanca. Kardan čist, nečujan, zanja felna isto. Nema brisanja, odmašćivanja, podmazivanja...Pred krivinu kada ide u nižu brzinu hoće da prokliza. Valjda stvar navike. 

Gume - Caponord standardne kao i većina maxi endura. Honda zadnja guma 160/70-17 vrlo retka dimenzija. Za sada sam video Metzeler Z6 i Bridgestone Battlax T 30

Struja - Honda napajanje sa uzubljenim automobilskim alternatorom snage 40A i reglerom na njemu. Caponord - klasičan moto alternator sa reglerom sa strane.

Farovi - vrlo slični. Odlični.

 

post-7618-0-97571900-1491813448.jpg

post-7618-0-02179500-1491813468.jpg

post-7618-0-24899800-1491813494.jpg

post-7618-0-94562400-1491813580.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Kome dajes prednost od ova dva? Sobzirom da je st1100 celu deceniju stariji model...pitam zbog eventualnog menjanaj modela i da li uopste da razmisljam o apriliji ako su dosta slicni motori za turing.

I jedno pitanje..vidim na levoj strani na instrument tabli da imas neku kazaljku. od cega je to? meni tu stoji onaj tockic za farove sto je kod tebe pomereno nize.

i jedna usluga. mozes li izblize slikati ove dodatne farove da se vidi kako je montirano. hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Honda je na karbove. Čista klasika. Capo ima ubrizgavanje.

Točkić za podešavanje farova sam izmestio malo niže da bih tu ugradio votmetar. I na capou sam imao voltmetar pa sam ugradio i na Hondu.

Slikaću ih pa ti šaljem. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

 

Nosač se šrafi s leve strane na donji vijak OK10 koji drži retrovizor. Uzmi čelični lim 3mm da bi bilo stabilno.

 

Hvala kolega. To je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja