Jump to content

Moto Zajednica

Udes na Avalskom kod skretanja za Vrcin 09.04.17

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 693 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

U svom, jahačkom, veku izgubih nekoliko braće i sestara (krivi ili ne nema ih više).

 

Sa 15 godina, video sam, kako mi je, u krivini, druga i njegov APN-6, automobil odneo u nezaborav.

Tek što je ugradio petu brzinu i bio je, za toliko, brži od mene...

 

Znamo da je svaka vožnja je partija pokera sa đavolom.

Partija u kojoj nema pogodbe.

Partija u kojoj je Bog kibicer i sudija da odnos bude fer (1:1).

Dovoljan je trenutak da se taj odnos promeni.

Uvek, na štetu bajkera.

 

Juče smo, sin i ja, projahali deonicu: Avala-toranj, Ripanj, stari put za Ralju, Parcanski vis, Babe (loš, ali prazan put i uživanje u predelima), Sopot, Đurinci.

 

Kad smo bili u povratku, pre Ralje, protutnjaše, žestoke mašine, pored nas.

 

Bože, svaki put mi prolazi kroz glavu, mašine su jake, kočnice adekvatne, jahači na nivou, ali... kolovoz je hladan, "vikend vozači" za volanom...

 

Na jednoj, od najgorih, raskrsnica (posle nje je, ona, kod "ciganke", nekadašnji restoran "Avalski Cvet"),

slika, od koje se, u momentu, stomak stegne u čvor, srce podigne u grlo, krenu suze.

 

Posle dobrog pravca, (na kome i automobilisti luduju) ide dvostruka krivina i raskrsnica zaklonjena šumom (kombinacija za tragediju).

 

Žao mi je, što su prekinuta još dva života.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Upravo kod Ciganke sam imao jako jako neprijatno iskustvo pre nekoliko godina. Vozio sam 5 metara za Jugom, iz pravca Bg ka Ralji. Čovek sa sinom unutra, stvarno nije vozio brzo, ja se još 'nervirao' što ne potera to kako treba nego davi.

U sred krivine iz suprotnog smera (iz Ralje ka BG) izleće nešto belo brzinom elektrona u dalekovodu, oduva Juga ispred mene (5 metara), spljeska ga u bankinu kao praznu konzervu od piva, odbije se i prođe pored mene pomazivši mi levi lakat i koleno.

Da se nisam instinktivno sklonio skroz desno uz bankinu (zaista se ni dan danas ne sećam kako sam to uspeo da izvedem) odavno bih imao sličicu ruže ispod avatara.

Elem, budak u belom (čini mi se) Opelu je u podne bio pijan kao crna zemlja, sa dvolitrom Jelena na sedištu pored njega. Završio je u banderi 100 metara dalje.

Čak sam i pisao o tome i postavio neku fotku o tome. Srećom niko nije tad nastradao.

 

To je samo jedna od situacija koje sam doživeo na tom avalskom putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nije.

Evo ovde sam pisao o tome https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/93221-honda-jugo-vs-ford/

Od tog dana vozim dosta pažljivije i sa mnogo više koncentracije tim putem.

Bilo je još kritičnih situacija ali uglavnom manje opasnih od ove, ova mi bila najgora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Toliko moramo da pazimo dok vozimo dvotočkaše da to nije normalno. Moramo gledati i levo i desno, napred i u retrovizore bukvalno u svakom trenutku.

 

Današnja scena. Vozim skuter desnom trakom Ruzveltovom, šine su u toj traci (ko ne poznaje ulicu) i normalno vozim malo sa leve strane svojom trakom. I spazim lika u autu koji me sa desne strane pretiče bukvalno na 20cm uz mene!? Samo da sam se malo cimnuo, gotovo, pad izvestan. Srećom, konstantno gledam i u retrovizor pa sam ga video na vreme.

 

Malo kasnije kod Bogoslovije gužva, stajem pored njega. On šmekerski spušta prozor, naravno nesvestan šta je uradio. Totalno ga je briga! Kažem ja: bas si me uplašio maločas, prošao si na 20cm od mene. On: pa šta je problem? Ja: pa nikakav, samo si mogao da me ubiješ!?

 

Shvativši da imam posla sa buzdovanom, samo sam otišao, ne vredi :(

 

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd

 

 

Da, auto je već verovatno bio odnet, ali motor je bio i dalje tamo...

Nevezano za ovaj udes - tim putem smo se mi vraćali danas sa Kosmaja i barem 5 motora (sve trkalice) sa devojkama pozadi, sa oskudnom opremom, su nas velikom brzinom preticali preko pune linije. Napominjem da smo mi bili u koloni od nekih 8 motora i išli smo brzinom od oko 80-90 na sat, a oni su bukvalno projurili pored nas, pa me ni ne čudi kada se ovakvi udesi dešavaju... Ako želimo da nas drugi učesnici u saobraćaju prmete i vide na vreme, moramo i mi biti svesni da ne možemo očekivati da će vozači automobila da nas očekuju i vide da dolazimo iz nekog pravca pri brzini od 150-200 na sat i to na vrlo prometnim putevima...

 

P.S. Danas sam video mnogo više bahatog ponašanja motociklista nego vozača automobila...

Samo par pitanja, dali je i tvoj bajk "trkalica". Kad kazes da su devojke bile u oskudnoj opremi dali mislis da su bile slabo obucene tj polugole ili mislis da nisu imale posebnu telesnu opremu tj obline. I zadnje da ne gnjavim, kako si to sve uspio da vidis vozeci motor 80-90 km na sat dok oni jure 150-200km pored tebe. ????

 

Kada kažem ˝trkalica˝ mislim da Super Sport modele, tipa GSXR, R1, R6, CBR itd...a svaki od tih ˝trkalica˝ ima 150 Kg i isto toliko konja, i može da razvije sulude brzine i ubrzanja...

Najčešče vozači istih tih ˝trkalica˝ su bahati, mladi ljudi željni dokazivanja i pokazivanja. Cure, koje se lože na njih su, takođe željne da budu viđene kako im dupe u helankama i tangama i bez adekvatne jakne (sa protektorima), i bez ijednog drugog štitnika (na kolenima ili laktovima), bude što više istureno pozadi, da bi prolaznici videli kako ih baja sa 150 na sat ˝đira˝ obilazeći čitavu kolonu preko pune linije u krivini... Istom tom baji za kormanom nikad ne bi palo na pamet da sebe i tu istu curu pripremi za vožnju motora, obuče i obuje adekvatno i sebe i nju, i da istu vožnju prilagodi uslovima saobraćaja i uslovima na putu...

 

Na današnjoj TDM vožnji smo imali 3 devojke/žene sa nama. Sve 3 su bile u full opremi, sa štitnicima na kolenima i sa protektorima, sa čizmama na nogama i sa moto pantalonama, rukavice, podkape i kacige su obavezni... Nije bilo helanki, tangi, patika, papuča i ostale letnje opreme za plažu. Ja prvo, svojoj ženi ne dozvoljavam da sedne na motor bez full opreme pa makar i do prodavnice išli. 

 

Mislis na ovako nesto....slika sa nekog naseg moto skupa..

post-7828-0-54440500-1491849615.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Hajde smirite komplekse, nije ni vreme ni mesto da postujete but&guzove u topicu gde su ljudi izginuli.

Ribe se oblace kako hoce, i to nije od juce, ni mama ni tata ne mogu da je sprece da se seta gola ako zeli, pa sigurno nece ni momak, a jos manje "javno mnenje". Sramota kakav cirkus pravite od topica.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

 

 

 

Da, auto je već verovatno bio odnet, ali motor je bio i dalje tamo...

Nevezano za ovaj udes - tim putem smo se mi vraćali danas sa Kosmaja i barem 5 motora (sve trkalice) sa devojkama pozadi, sa oskudnom opremom, su nas velikom brzinom preticali preko pune linije. Napominjem da smo mi bili u koloni od nekih 8 motora i išli smo brzinom od oko 80-90 na sat, a oni su bukvalno projurili pored nas, pa me ni ne čudi kada se ovakvi udesi dešavaju... Ako želimo da nas drugi učesnici u saobraćaju prmete i vide na vreme, moramo i mi biti svesni da ne možemo očekivati da će vozači automobila da nas očekuju i vide da dolazimo iz nekog pravca pri brzini od 150-200 na sat i to na vrlo prometnim putevima...

 

P.S. Danas sam video mnogo više bahatog ponašanja motociklista nego vozača automobila...

Samo par pitanja, dali je i tvoj bajk "trkalica". Kad kazes da su devojke bile u oskudnoj opremi dali mislis da su bile slabo obucene tj polugole ili mislis da nisu imale posebnu telesnu opremu tj obline. I zadnje da ne gnjavim, kako si to sve uspio da vidis vozeci motor 80-90 km na sat dok oni jure 150-200km pored tebe. ????

 

Kada kažem ˝trkalica˝ mislim da Super Sport modele, tipa GSXR, R1, R6, CBR itd...a svaki od tih ˝trkalica˝ ima 150 Kg i isto toliko konja, i može da razvije sulude brzine i ubrzanja...

Najčešče vozači istih tih ˝trkalica˝ su bahati, mladi ljudi željni dokazivanja i pokazivanja. Cure, koje se lože na njih su, takođe željne da budu viđene kako im dupe u helankama i tangama i bez adekvatne jakne (sa protektorima), i bez ijednog drugog štitnika (na kolenima ili laktovima), bude što više istureno pozadi, da bi prolaznici videli kako ih baja sa 150 na sat ˝đira˝ obilazeći čitavu kolonu preko pune linije u krivini... Istom tom baji za kormanom nikad ne bi palo na pamet da sebe i tu istu curu pripremi za vožnju motora, obuče i obuje adekvatno i sebe i nju, i da istu vožnju prilagodi uslovima saobraćaja i uslovima na putu...

 

Na današnjoj TDM vožnji smo imali 3 devojke/žene sa nama. Sve 3 su bile u full opremi, sa štitnicima na kolenima i sa protektorima, sa čizmama na nogama i sa moto pantalonama, rukavice, podkape i kacige su obavezni... Nije bilo helanki, tangi, patika, papuča i ostale letnje opreme za plažu. Ja prvo, svojoj ženi ne dozvoljavam da sedne na motor bez full opreme pa makar i do prodavnice išli. 

 

Mislis na ovako nesto....slika sa nekog naseg moto skupa..

 

nije u redu što kačiš OVO  u "crnu hroniku" 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ako je ovo zaista fotka njegove kacige (nikad cuo za marku) onda je to jos jedan od problema. Odgovoran covek tesko da bi seo na motocikl sa ovakvom kacigom. Mozda je dao devojci bolju a sebi uzeo njenu, ali opet su onda njih dvoje imali jednu losu kacigu. Pri ovom udarco to verovatno ne bi napravilo razliku, ali puna oprema mozda i bi...

Pokoj im dusi, odose dva mlada zivota u nepovrat i sa njima verovatno jos mnogo ljudi u beskrajnu tugu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Munze
  • Motocikl: Suzuki GSX1300BK (B-King)

Marka kacige malo šta menja u ovakvim udesima, jer pre svega stradaju unutrašnji organi. Ako je povraćao krv, znači da je došlo upravo do toga, a kaciga je, bar mi se čini, čak i odradila posao. Na veliku žalost, to nije bilo dovoljno. Vodimo računa o brzini na prigradskim putevima, prečesto se dešava upravo ovo - da se neko iznenada pojavi sa sporednog puta, da neko (ili nešto) preseče kolonu, ili da neko iznenada krene u zaokret ne videći nas na motoru. Zna se ko plaća te greške... jer posle je kasno, a to ko je kriv ne umanjuje ničiji gubitak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja bih predložio lock na temu, pa možemo otvoriti drugu i pričati o ostalim stvarima što se tiče bezbednosti, brzine, itd...

Ipak ovo možda čitaju rođaci ili članovi porodice. Bolje da diskutujemo uopšteno u drugoj temi, a da ostavimo nesrećne ljude neka počiva u miru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Evo, ja istrazih i ispada da je kaciga marke ogk. Spada u dobre japanske brendove i sada se proizvodi pod nazivom kabuto...

Nema ih vise u prodaji...

http://www.helmetboys.com/products/OGK-AeroBlade-Full-Face-Helmet-.html?setCurrencyId=3

 

Ali koga boli uvo za to, osim mene dokonog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022

Znam da je off topic .... ali samo da razjasnimo oko brenda..

OGK je jedna od top marki kaciga u Japanu, poseduje TUV i sve ostale evropske i USA standard sertifikate i spada u top kategorije, nema reklamu kao AGV, ARAI, itd...nije kineska, tajvanska...kompletno proizvedena u Japanu i podleze najstrozim kontrolama, pod nazivom OGK je proizvodjena do neke 2003 god kad su promenili ime u Kabuto.

Ja posedujem FF3 OGK jos od 2001 godine, jedna od najboljih i najkvalitetnijih kaciga koje sam nosila sa izuzetno velikim vidnim poljem...moram priznati da je moje licno misljenje (da da svako ga ima kao i dupe)..da je taj moj stari OGK bolji od ARAI GP7 koju sad imam. Inace naslednik FF3 supersport kacige je FF5 kaciga kojoj je sad cena oko 650eur kod nas..(preko se moze naci za do 500e)...

Zbog starosti ja moju sad koristim samo u izuzetnim retkim prilikama.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja