Jump to content

Moto Zajednica

Legalnost modulatora svetla zadnje kocnice

Recommended Posts

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ne znam da li je legalno, ali vidjam da se koristi. Ne verujem da bi ti pravio problem bilo ko. Dobra stvar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Nije legalno.

Licno ga koristim, i smatram da je dobra stvar jer privlaci paznju. Nameravam da imam na svakom motoru. Ja sam moj kupio na Aliexpresu za nekih par €.

ME3L Newest Flash Strobe Controller Flasher Module For Flashing LED Back Rear Brake Stop Light Lamp 12--24V Car Accessories

http://s.aliexpress.com/MVbi6z6z

(from AliExpress Android)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Vidio sam ih nekoliko u akciji, na led štopaljki imaju smisla, na običnu sijalicu ne valjaju, jer izgleda kao da nešto ima loš kontakt pa sijalica zatreperi dok se skroz ne upali, a ne žmiga ko led. Po meni daaaaaaaleeeekooo efikasnije je dodatno i po danu i po noći upadljivo stop svjetlo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Belgrade, Serbia
  • Motocikl: '16 CBR500RA

Nije legalno.

Licno ga koristim, i smatram da je dobra stvar jer privlaci paznju. Nameravam da imam na svakom motoru. Ja sam moj kupio na Aliexpresu za nekih par €.

ME3L Newest Flash Strobe Controller Flasher Module For Flashing LED Back Rear Brake Stop Light Lamp 12--24V Car Accessories

http://s.aliexpress.com/MVbi6z6z

(from AliExpress Android)

 

Po kom principu ovo radi? Tj, jel moguce ikakvo podesavanje ili nije? Koliko puta zatreperi kocnica dok se svetlo ne "upali" potpuno? Jel ovako:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

Nije legalno.

Licno ga koristim, i smatram da je dobra stvar jer privlaci paznju. Nameravam da imam na svakom motoru. Ja sam moj kupio na Aliexpresu za nekih par €.

ME3L Newest Flash Strobe Controller Flasher Module For Flashing LED Back Rear Brake Stop Light Lamp 12--24V Car Accessories

http://s.aliexpress.com/MVbi6z6z

(from AliExpress Android)

Po kom principu ovo radi? Tj, jel moguce ikakvo podesavanje ili nije? Koliko puta zatreperi kocnica dok se svetlo ne "upali" potpuno? Jel ovako:

 

ovaj sa linka koji ja imam radi bas kao na ovom videu sto si postavio. Nema podesavanja. Uvek radi taj program. Ali radi vec 2 godine.
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Koliko vidim to se samo povezuje na instalaciju, prilikom pregleda AMSS nece ti niko praviti problem jer oni gledaju oznaku na stop svetlu i migavcima npr E13 itd.
Sto se tice saobracajne policije isto tako, niko ti nece praviti problem jer zakon o bezbednosti saobracaja ne poznaje taj uredjaj, i jedino sto se spominje jeste da na zadnjem delu vozila smeju biti svetla koja odaju crvenu boju (pozicija i stopaljka), belu boju (parking svetlo) i zuto svetlo (migavci), a ne moze da se svrsta u blinkere (koji su nelegalni kod nas)  jer je to fabricko svetlo. Sve u svemu, montiraj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

St nebi bilo legalno,ja tako nesto koristim vec dve godine kolega sa foruma je pravio te module po pristpacnoj ceni os 10-tak eura

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Vidio sam ih nekoliko u akciji, na led štopaljki imaju smisla, na običnu sijalicu ne valjaju, jer izgleda kao da nešto ima loš kontakt pa sijalica zatreperi dok se skroz ne upali, a ne žmiga ko led. Po meni daaaaaaaleeeekooo efikasnije je dodatno i po danu i po noći upadljivo stop svjetlo

Mora led sijalica jer ona za razliku od klasične kojoj treba vremena da se ugreje vlakno odmah prima impuls.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cipelić 44

Nije nelegalno kada trepće stop svetlo,naprotiv. PRAVILNIK O PODELI MOTORNIH I PRIKLJUČNIH VOZILA I TEHNIČKIM USLOVIMA ZA VOZILA U SAOBRAĆAJU NA PUTEVIMA,u članu 69. između ostalog piše: “

Stop svetla moraju biti povezana tako da se uključuju pri upotrebi radne kočnice vozila. Pri intenzivnom kočenju stop svetla mogu imati ugrađen trepćući efekat u skladu sa jednoobraznim tehničkim uslovima.”

 

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2818 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ugradio sam modulator i na motor i na auto, ali kao dodatno stop svetlo. Na autu je bilo ono treće na zadnjoj šajbni , a na motoru sam ugradio dodatno stop svetlo. Savetujem da ne preinačuješ osnovne svetlosne grupe jer bi to moglo da se karakteriše kao promena tehničkih karakteristika vozila. Godinama vozim i nikad nisam imao problem.To je inicirano uostalom iz EU, čak novija vozila imaju i paljenje sva četiri migavca pri oštrom kočenju. Uzgred modulator koji je kolega kupio preko Alija ima karakteristiku da zablinka tako što prvo brzo, pa sporije i na kraju ostane upaljen što je sasvim ok.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

I ja planiram da ugradim dodatnu LED štopaljku sa isprekidanim svetlom.

Osnovno štop svetlo neću da menjam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2818 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Kod mene blinka samo sa običnom sijalicom, kad stavim led prekide pravi samo kad su ugašena svetla.  :neznam:

Који модулатор имаш?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: krupanj
  • Motocikl: transalp 650

Modulator kupljen ovde na forumu od člana FIBRA, da li je loše povezan ili je led sijalica neki krš, uglavnom vraćena obična sijalica i sve OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Taj i jeste predvidnjen da radi sa obicnom sijalicom, imao sam ga na jednom motoru....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja