Jump to content

Moto Zajednica

2. Moto GP 2017 Termas de Río Hondo, Argentina

Recommended Posts

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

E i jel ovi sto se skrkaju, jel im ne ostane neka trema za sledeći gp? Ili opet sednu i voze do daske kao da se ništa nije desilo??

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Ma, ne...Osim Lorencu...On vuče razne traume...Od kiše, previše sunca, guma, Rosija... :jee:

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

 

E i jel ovi sto se skrkaju, jel im ne ostane neka trema za sledeći gp? Ili opet sednu i voze do daske kao da se ništa nije desilo??

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Ma, ne...Osim Lorencu...On vuče razne traume...Od kiše, previše sunca, guma, Rosija... :jee:

 

Zaboravio si vizir od kacige

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Ne znam za vas, ali posle ovih padova bilo mi je interesantno da gledam trku u kojoj se neki drugi vozaci bore, a ne samo "vanzemljci".  :jee:  :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :/

 

 

E i jel ovi sto se skrkaju, jel im ne ostane neka trema za sledeći gp? Ili opet sednu i voze do daske kao da se ništa nije desilo??

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Ma, ne...Osim Lorencu...On vuče razne traume...Od kiše, previše sunca, guma, Rosija... :jee:

Zaboravio si vizir od kacige
Tatu, štap..

 

Dosta gotivim Kala, on nekako donosi tu Bsb atmosferu, zajebava se i to dosta na svoj račun

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ma ovo je sranje. Isto kao ona sezona kada je jedino Honda pogodila motor pa je Markez imao 10/10. Ovaj put Yamaha a svi ostali mogu i u publiku.

Čemu suze posle samo 2 trke? Vratiće teta Dorna Hondi zagubljene podijume, strpljenja... Pa nije prvi put  ;). Ne može svaka vožnja peskom da donese podijum

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

 

E i jel ovi sto se skrkaju, jel im ne ostane neka trema za sledeći gp? Ili opet sednu i voze do daske kao da se ništa nije desilo??

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Ma, ne...Osim Lorencu...On vuče razne traume...Od kiše, previše sunca, guma, Rosija... :jee:

 

Zaboravio si caleta od njega ima najvise trauma

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Inače, fabrički timovi Honde, Ducatija, Aprilije i Suzukija nisu uzeli bodove danas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Fabricki timovi? To mi je nov pojam :)

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

 

Ma ovo je sranje. Isto kao ona sezona kada je jedino Honda pogodila motor pa je Markez imao 10/10. Ovaj put Yamaha a svi ostali mogu i u publiku.

Da je JL u ljubavi sa Ducatijem i da radi ovo sto radi MV pa i VR,ne bi bilo sranje nego simfonija,majstorija,demonstracija sile,dokaz da je bolji od...

 

 

A odakle si izvukao takav zaključak? Napio si se kafe sa mnom pa znaš kako rezonujem?

 

Ne valja kada jedan tim ima značajnu prednost u motociklu, bez obzira koji je tim u pitanju. Najbolje po trkanje je kada su svi timovi blizu sa motorima. Očigledno je da jedino Yamaha uspeva da reši prednji kraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

 

Ono kad ti je malo u drugoj trci u rooki sezoni drugo mjesto.

NIsam skontao na koga se odnosi ovo? Na malog Markeza???

Ni ja nisam skontao ali kanda kolega gleda trke od ove sezone

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

I Marq i Pedro forsirali i bili brzi u jednom momentu bas brzi naspram ostalih. A to prednja nije izdrzala. Nema veze sa Hondom po mom misljenju...

Cal odlican! Zarko takodje! Jos 2-3 trke i videcemo ko je gde, rano je jos. S tim da za sad Vinjales lici na MM iz prve sezone u GP, ali jos nije krenuo i poceo prvi pa tako zavrsio, nego su pali pred njim. Mali ubija i dopada mi se jako, ali ipak treba malo da se ceka.

Deda standardno dobar u drugom delu trke, a ovaj put i start odradio korektno. Na iskustvo na podijumima obe trke. Postujem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

I Marq i Pedro forsirali i bili brzi u jednom momentu bas brzi naspram ostalih. A to prednja nije izdrzala. Nema veze sa Hondom po mom misljenju...

Cal odlican! Zarko takodje! Jos 2-3 trke i videcemo ko je gde, rano je jos. S tim da za sad Vinjales lici na MM iz prve sezone u GP, ali jos nije krenuo i poceo prvi pa tako zavrsio, nego su pali pred njim. Mali ubija i dopada mi se jako, ali ipak treba malo da se ceka.

Deda standardno dobar u drugom delu trke, a ovaj put i start odradio korektno. Na iskustvo na podijumima obe trke. Postujem!

 

U 4-5 krugu guma nije izdrzala, pa neka pokusaju sledece godine da stave Mitas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

 

 

Ma ovo je sranje. Isto kao ona sezona kada je jedino Honda pogodila motor pa je Markez imao 10/10. Ovaj put Yamaha a svi ostali mogu i u publiku.

Da je JL u ljubavi sa Ducatijem i da radi ovo sto radi MV pa i VR,ne bi bilo sranje nego simfonija,majstorija,demonstracija sile,dokaz da je bolji od...

 

 

A odakle si izvukao takav zaključak? Napio si se kafe sa mnom pa znaš kako rezonujem?

 

Ne valja kada jedan tim ima značajnu prednost u motociklu, bez obzira koji je tim u pitanju. Najbolje po trkanje je kada su svi timovi blizu sa motorima. Očigledno je da jedino Yamaha uspeva da reši prednji kraj.

 

U neku ruku mislim da si u pravu sto se tice Yamahe. Sa druge strane fabricki timovi Honde i Ducatija skoro da  imaju losije rezultate od satelitskih. Nesporan je talenat Vinjalesa ali mislim da ce se Hondi recimo jako obiti o glavu taktika sa drzanjem Pedrose. Markez je takav vozac da ne treba trositi reci ali isto tako i najrizicniji vozac po sebe u celom sampionatu. Rosi radi isto sto je radio poslednje 2-3 sezone, skuplja bodove i trudi se da ostane sa nekim sansama za titulu.

 

Ostaje nam da vidimo sledecu trku gde je Markez vladar i ako ni tu ne uspe da pobedi a trijumfuje Vinjales mislim da mozemo da zakljucimo sezonu po pitanju titule. Znam da je rano ali iskreno ne verujem da Rosi moze da ugrozi Vinjalesa a Markez ako bude vijao 40-50 bodova ce biti jos kriticniji. Pisao sam i nadao se da ce biti neizvesna sezona ali stvari trenutno izgledaju mnogo drugacije. Izgleda da ostali protiv Vinjalesa mogu samo po kisi da traze sansu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ma vidi...

 

Ne valja za šampionat da je jedan tim dominantan, koji god da je to tim. Što se mene tiče, ovo je i dalje "Michelin issue" i bez obzira što skidam kapu Yamahi koja je jedina uspela da reši problem prednje gume, ovi rezultati su rezultati fabrike a ne vozača. Znaš i sam šta sve markez može da izdrži na točkovima tako da onakvo gubljenje prednjeg kraja sigurno nije vozačka greška. Da je sve u redu sa tim prednjim krajem, šanse nema da bi ga Vinjales i video osim posle trke u boksu.
Takođe je i Kal Kračlou tokom celog vikenda imao puno žalbi na setap, pa je takav jedva preskočen od strane Rosija koji lepo pokazuje da je u poslednjih par godina ništa do osrednji vozač koji se šlepa na najboljem motoru. Da se popnu na isti taj motor, pola grida bi ga odralo.

Opet ponavljam, svaka čast za Yamahu kao tim ali sranje je kada situaciju na tabeli kroje fabrike a ne vozači.

 

Ako bude ista stvar kao i sa Hondom 2014. gde je Markez mogao da vozi i na jednom točku a ostali su uz kokice mogli da gledaju sa tribina, biće jedna dosadna sezona.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Mislim da je Honda 2014 imala daleko znacajniju tehnicku prednost nego sto eventualno Yamaha ima ove godine. Da li bi na Rosijevom mestu neko drugi bio bolji ne bih tako lako komentarisao jer ipak je Rosi "izlazio na kraj" i sa Lorencom na istom motoru. Ja ne krijem da sam "navijac" Rosija ali ne onaj ostrasceni i ne krijem da Markez izaziva divljenje kod mene zbog "neotesanog" vladanja motorom. Isto tako ne mogu a da ne kazem da je Vinjales zaista pokazao da je neverovatan talenat. Hocu da kazem da nasuprot tome sto cinjenice trenutno ukazuju da je Yamaha najbolje odradila posao mislim da ima mnogo i do vozaca. Jos jednom smatram da Hondino svesno "stavljanje svih para" na Markeza u perspektivi nije dobro ni za Hondu a ni za njega licno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja