Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia rs 125 problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Aprilia rs 50

Pozdrav svima. Evo ovako, nedavno sam kupio apriliu rs 125 1999god. relativno sam jeftino prosao s tim da sam imao ulaganja oko nekih stvari dok nisam konacno sredio motor. Medjutim, skoro sam ga upalio i provozao, sve je radilo normalno, mozda je malo kao trokirao ali je lepo isao, stvarno ne znam kako treba da radi inace jer sam nov u svetu motora ali je meni delovalo ok. Provozao sam ga odprilike nekih 10km parkirao, upalio jos jednom i sve je bilo super. Ujutru ponovo, upalio motor najnormalnije, pustio ga da radi u leru i posle 2min se ugasio i poceo da preliva na karburatoru posle malo verglanja. Skinem karb ocistim, ocistim svecicu koja je poplavila da tako kazem, inace je nova i ponovo najnormalnije upalim motor. Pali, radi, ide.. Posle nastaje isti problem da preliva karburator od jednom i mogu samo da verglam u prazno i tako u krug. Ako neko zna u cemu je problem zamolio bih da pomogne pa da se napokon vozim kao covek jer sam i pre ovog cuda imao apriliu rs 50 koja vise nije radila nego sto jeste  :jok:  :)  Inace karburator je dellorto phbh 28 md aprilia rs 125 1999 rotax 122 14kw mislim derestriktovana. i da ne zaboravim, odkacena je uljna pumpa pa sam pravim mesavinu ako to ista znaci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Imao sam tog prokletnikai voleli smo se i mrzeli, moras navici na te stvari na 2t motorima pogotovu RS-u :jee: meni zvuci kao da ti je igla postavljena suvise visoko, na njoj imas zeger osigurac i 5 zareza na koji mozes pomeriti, spusti za jedan za pocetak, na semi je igla oznacena brojem 2 a osigurac 16, takodje proveri da ti se plovak nije zaglavio pa ne zatvara gorivo kad napuni lonce on je oznacen sa 72 brojem

 

post-26082-0-72660900-1491519244.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Aprilia rs 50

Haha da, uvek neki problemi, to sam shvatio i sam :D Plovak sam proverio, lepo radi. Pogledacu iglu cim dodjem kuci sa posla. Kad kazes da pustim za jedan nivo mislis da odvijem? Ako mozes samo jos da mi objasnis kako smesu da namestim, koji je to sraf i ako imas jos neki savet bio bih ti zahvalan  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Diznu za vazduh zavrni skroz, zatim je odsrafi za krug ipo, sto se tice igle do nje dolazis ovako, kod tebe je verovatno spusten osigurac na neki od donjih zareza, podigni ga kao sto vidis na dijagramu sto vise stavis blize broju 5 smesa ti je bogatija tj ima vise goriva jer je nivo igle visi i obratno, pokusaj to pa vidi sta ce da se desi

 

post-26082-0-93703800-1491555711.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Vazi, probam cim dodjem sa posla. Dizna za vazduh je crni plasticni sraf?

Ne, to je ler gas, za vazduh ti je na tvojoj trecoj slici taj zuti mesingani sraf, zavij ga do kraja i onda odvrni krug ipo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Ne mogu da vidim lepo kakav je sauh, ali proveri kako zatvara-ako je prelivni kao što mislim da jeste-kako vraća klipčić i kakva je gumica na dnu klpčića.

Zatim igličasti ventil i sedište, pa onda i sam plovak.

Igličasti pazi da ne oštetiš, nikakvi abrazivi i žice..

Na plovku se ponekad teže primeti da je bušan.. Da li je slučajno plastičan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Aprilia rs 50

Veljo proverio sam iglu, na drugoj je odozo gledano, probacu da pomerim na treci zarez. Onaj sraf mesingani sam zavrnuo cak 10krugova i vratio nazad 1.5 kao sto si mi rekao pa cemo da vidimo  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

To na drugoj slici mora donjim delom lepo da dihtuje, čini mi se da je gumica dobra, nemoj da pokušavaš da je vadiš, samo je obriši i očisti dno gde naleže u telu karburatora-opet, bez abraziva. Proveri da li sajla sauha vraća do kraja-bužir treba da ima mali hod gore dole. Čini mi se da je to neko fiksirao holšrafom umesto šrafa, proveri kako drži.

Sledeće ti je igličasti ventil, izvadiš osovinu plovka-vuče se kleštima sa jednog kraja koji viri, ili potiskuje ako ima rupe sa obe strane(shvatićeš, samo ga ne diraj po sredini)

Nemoj da kriviš limene delove plovka, to reguliše nivo goriva,a najverovatnije nije uzrok problema.

Odvrneš telo igličastog, pregledaš sedište i vrh. Vrh je obložen vrstom gume, ne pritiskati ga prstom u sedište.

Vidi to, pa ćemo dalje.. A javiće se i neki majstor)..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Aprilia rs 50

Evo ovako, uradio sam sledece. Zavrnuo sam diznu za vazduh kao sto mi je Velja rekao i pomerio sam iglu na prvi nivo, posto je bila na trecem a kod mene ima 4 nivoa i ponovo preliva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

To je zato sto radis pogresnu stvar.

Trebalo je prvo da nastelujes visinu plovka...pa onda sve ostalo.

Potrebno je proveriti i stanje iglicastog ventila koji ima ulogu da zatvori dovod kada se lonce dovoljno napuni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Aprilia rs 50

Evo izvadio sam ove delice, deluju mi ok? Takodje kada duvam u cevku gde ulazi gorivo iz rezeorvara i dizem plovak ka gore prestaje protok vazduha, takobda mi se cini da to radi. I izvadio sam tu neku diznu iz sredine, malo je bila zaprljana ali mi i ona deluje ok. Ne znam sta bih dalje mogao da pokusam..

post-40097-0-60355800-1491638132.jpg

post-40097-0-18062600-1491638160.jpg

post-40097-0-39945300-1491638187.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Moja topla preporuka ti je da taj motor lepo oteras kod nekog krstenog majstora.Cackanje po karburatoru na cvaji moze da jako lose zavrsi po dzep i motor.Da nekazem da bi mogao da imas ,,problema sa gasom" :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

https://www.google.rs/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.dellorto.co.uk/wp-content/uploads/2015/07/floatlevel.pdf&ved=0ahUKEwiproiSs5TTAhWC8RQKHeYMC6gQFggZMAA&usg=AFQjCNHqczMqvrHQs8jGLL6jJBfcWqMsdA&sig2=6Traoc1onTovZjDKDfwfIA

 

Evo ti ova ilustracija. Od toga krenes, pa onda tek sve ono sto si vec radio. Znaci kada dobijes da gorivo vise ne izlazi nekontrolisano iz karba...stelujes sve ostalo.

Poseta "krstenom" majstoru bi zaista bila dobra i posle tvoje recimo uspesne intervencije.

Stelovanja na dvotaktnim masinama cesto zahtevaju i zamenu nekih komponenti, narocito dizni. Ne zbog dotrajalosti (i zbog toga naravno), vec zbog adekvatnog "hranjenja" motora gorivom...da ne prouzrokuje ozbiljna ostecenja masine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Aprilia rs 50

Ja se trudim da uvek nesto sam napravim sto mogu i da usput po nesto i naucim. Ovo je izgleda malo vise komplikovanije nego sto sam mislio pa je mozda i bolje da to majstor pogleda kao sto kazes :D U ponedeljak ce doci ovaj nas seoski majstor, kazu ljudi da se lepo razume, videcemo :D Ako neko ima jos nesto da predlozi da "cacnem" do ponedeljka neka javi. Hvala svima na pomoci, ako prolazite pored Avale svratite na pivce :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Vidi, u tvom trenutnom stadijumu, teško da ćeš moći da podesiš nivo goriva, a svakako je dobro da to majstor pogleda, ako ti je dostupan.. Inače, nivo se neće poremetiti sam od sebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja